تعیین تکلیف واردات خودرو تا پس فردا

تسنیم : معاون وزیر صنعت گفت: ظرف دو روز آینده ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات خودرو تعیین تکلیف خواهد شد. مجتبی خسروتاج در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات خودرو چه‌زمانی برطرف خواهد شد، اظهار کرد: براساس اعلام سازمان توسعه تجارت ثبت‌سفارش‌های قبلی واردات خودرو تا پایان دی ماه اعتبار دارند؛ اما به‌صورت کلی با توجه به اطلاعاتی که دارم ظرف دو روز آینده ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات خودرو تعیین تکلیف خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه تصمیمات جدید واردات خودرو از سوی دولت اعلام خواهد شد، در پاسخ به اینکه افزایش تعرفه در این تصمیم لحاظ شده یا خیر گفت: نمی‌توانم جزئیات این موضوع را مطرح کنم؛ اما باید بگویم هر چیزی در فضای مجازی مطرح می‌شود گمانه‌زنی است و بعد از ابلاغ دولت مجاز به اعلام اخبار درست هستیم. معاون وزیر صنعت در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم باعث ساماندهی وضع واردات خودرو خواهد شد، افزود: هدف اولیه طراحی این دستورالعمل هدایت انگیزه‌ها به‌جای واردات بر فعالیت تولید خودرو در کشور است، درصدد هستیم بخشی از تولید داخلی را به‌سمت صادرات سوق دهیم تا کسانی که تولید داخل انجام می‌دهند دارای انگیزه بیشتری شوند؛ این دستورالعمل جنبه‌های تشویقی دارد تا زمینه تولید و صادرات را داخل کشور فراهم کنیم. وی تصریح کرد: علاوه‌بر این موضوع با توجه به اینکه واردات خودرو ارزبری زیادی دارد کنترل ارز هم در اولویت قرار گرفته است. خسروتاج ادامه داد: امروز در شرایط نوسانات نرخ ارز نباید ورودی کشور در بخش خودرو به‌گونه‌ای باشد که باعث افزایش تقاضا شود. به این ترتیب کنترل تق
نظرات
 
 
 

علی

1396/9/28
مگر با واردات خودرو چقدر ارز از کشور خارج میشه؟قطعا یک دهم اجناس بنجل وارداتی از چین هم نیست.دست از سیاست های عصر حجری بردارید.

کاربر

1396/9/28
یعنی چه لابی کرد دولت با این وارد کننده های خودرو که رو دستشون باد کرده بود. فساد تو دولت ما نهادینه شده جای دیگه دنبالش نگردیم.