خودروهای تک‌ستاره سایپا هفته آینده تعیین تکلیف می‌شوند

دنیای اقتصاد : زیان انباشته سایپا، خروج خودروهای غیراستاندارد از خطوط تولید و زمان اجرایی شدن قرارداد با شرکای خارجی سوالاتی بود که روز گذشته در نشستی مطبوعاتی از مدیرعامل سایپا پرسیده شد. محسن قاسم جهرودی در شرایطی بیش از یک ماه است که سکان هدایت سایپا را در دست گرفته که از برنامه‌ریزی این شرکت برای حل سه چالش نامبرده خبر داد.محسن قاسم جهرودی روز گذشته در حاشیه نشست مدیران مالی و اعضای هیات‌مدیره گروه خودروسازی سایپا درخصوص افزایش استانداردهای خودرویی در سال ۹۷ گفت: در جلسه هفته آینده هیات‌مدیره سایپا، تکلیف ادامه تولید یا از رده خارج شدن دو خودروی پراید و تیبا تعیین خواهد شد.
جهرودی با بیان اینکه هفته آینده تولید محصولات جدید نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: در این جلسه مشخص می‌کنیم که آیا استراتژی ما حفظ دو محصول موجود در رده کیفی تک‌ستاره و ارتقای کیفیت آنها و یا از رده خارج کردن این محصولات است.وی درباره تولید خودروهای جدید در این گروه گفت: در حال حاضر بین محصولات گروه سایپا پیوستگی وجود ندارد و بعد از پراید که در محدوده قیمتی ۲۰ میلیون تومان است محصول بعدی ما در محدوده قیمتی ۵۰ میلیون قرار دارد و بر این اساس نمی‌توانیم مشتری را نگه داریم.جهرودی افزود: چیدمان محصولات سایپا نقص دارد و ما در تلاش هستیم با یک برنامه مدون محصولات جدیدی را به بازار عرضه کنیم تا همه محدوده قیمتی و کل نیاز مشتریان را پوشش دهد.

وی ادامه داد: قیمت خالص فروش پراید برای ما حدود ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و مابقی قیمت آن مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و دیگر عوارض دولتی است؛ بنابراین هیچ خودرویی با این قیمت در جهان وجود ندارد. ضمن آنکه تولید آن نیز برای ما زیان‌ده است. با این حال به‌دلیل آنکه حدود ۱۳۰ هزار نفر در تامین قطعات پراید فعال هستند، از رده خارج کردن آن نیاز به تامل و راهکار مناسب در این زمینه دارد.مدیرعامل شرکت سایپا با بیان اینکه زیان انباشته شرکت سایپا در مقایسه با ۲۷ هزار میلیارد تومان گردش مالی سالانه این شرکت زیاد نیست، گفت: در یک ماه گذشته تلاش شده بدهی قطعه‌سازان پرداخت شود. در این زمینه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از یکی از صندوق‌ها دریافت و به قطعه‌سازان پرداخت شد. به این ترتیب بخش قابل‌توجهی از بدهی‌ها به قطعه‌سازان کاهش یافته است.

محسن قاسم جهرودی با بیان اینکه سال‌ها پیش که منابع مالی مورد نیاز وجود داشت و می‌توانستیم به توسعه محصولات جدید بپردازیم، در این کار تعلل شد، گفت: ما هم‌اکنون از زمان طلایی صنعت خودرو در گذشته فاصله گرفته‌ایم بنابراین نیازمند بازنگری در استراتژی‌های صنعت خودرو هستیم.وی همچنین از مذاکره با چند خودروساز معتبر جهان برای طراحی پلت‌فرم جدید خبرداد و گفت: این پلت‌فرم منعطف خواهد بود و می‌توان انواع خودرو از محصولی در کلاس پراید تا شاسی‌بلند را پوشش داد؛ همچنین در آینده نزدیک یکی از سایت‌های تولیدی سایپا به تولید خودروی الکتریکی اختصاص خواهد یافت.مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پاسخ به پرسشی درباره واگذاری سایت بن‌رو به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت رنو اظهار کرد: در مورد بن رو ما مجری سیاست‌های کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هستیم و سیاستی که از سوی آنها اتخاذ شود، اجرا خواهیم کرد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

ناشناس

1396/10/11
یه عمر به مردم لگن دادید حالا زورتون میاد یه ماشین با کیفیت بزنید با قیمت کم.ننگ بر شما

Mil4d

1396/10/11
آره خب 17.500 در میاد
واسه همین به عراق میدن 2.500 الی 3 تومن
همه ی کشوار بار گرونی رو میندازن رو دوش کشور های مصرف کننده محصولاتشون ، واسه ما به بقیه ارزون تر میدن و پای حساب مردم میزنن.
مملکت نیست که ، تگزاسه
  • فرهاد

    1396/10/11
    دوست عزیز تکزاس ارزان ترین ایالت آمریکا از لحاظ قیمت مواد خوراکی، اجاره خانه، قیمت بنزین و قیمت خودرو است. مالیات در تکزاس سه درصد از مالیات فدرال هم پایین تر است. چکیده سخن ایالت تکزاس برای کسانی که دنبال کار هستند و بزاعت کمی هم دارن بهترین جا در آمریکا برای زندگیست.

محمد

1396/10/11
یادش بخیر پراید 7 میلیون بود حالا چطوری 17 میلیون در میاد خدا میدونه؟

جواد

1396/10/11
تکلیف خودروهای یک ستاره از الان مشخصه,
بابای من پراید داشت , من پراید دارم , پسر پراید خواهد داشت , نوه ام پراید خواهد داشت و هیچ وقت قرار نیست پراید حذف بشه , احتمالا از هفته بعد پراید دو ستاره میشه ! یهویی !!! با همین بهونه 5 تومن میذارن روش تا دیگه ضرر نکنن.

اسپورت

1396/10/11
، از رده خارج کردن آن نیاز به تامل و راهکار مناسب در این زمینه دارد.
دقیقا چقدر زمان می خواهید 20 سال هنوز کمه؟؟؟
مشتری چقدر باید این لگن بی خاصیت رو تحمل کنه
آیا در جهان خودرو 17 میلیونی صفر وجود ندارد؟؟
اگر با دلار 4200 تومان حساب کنی رنو کویید حدود 6 هزار دلار است یعنی چیزی حدود 25 میلیون پس مسئله سود کردن براتون اهمیت داره وگرنه در این رده قیمتی غیر از کویید هم خودرو وجود داره