موضوعات داغ

ماشین دنا پلاس

(3.8/5) 594,523 رای

بیش از سه دهه از معرفی پژو 405 به بازار جهانی میگذرد اما در طول این سالها ایران خودرو هرگز دست از سر این پلتفرم بر نداشته و ضمن حفظ محصول اصلی یعنی 405 ، همواره سعی نمود تا در مسیر ارتقاء و توسعه این پلتفرم در قالب انواع و اقسام خودروها گام بردارد که در این بین با تجربه‌های موفق و ناموفقی روبرو شده است. در میان تمامی این ماجراجویی‌ها، میتوان از ماشین دنا به عنوان یکی از تجربه‌های موفق ایران خودرو در زمینه به روزرسانی این پلتفرم پیر یاد کرد چراکه این ماشین حداقل در بازار محدود ما توانسته همچنان طرفدران خاص خود را حفظ کند و در برابر رقبای خوش آب و رنگ‌تر چینی تا حد زیادی مقاومت نماید. البته درست است که علت اصلی فروش مناسب دنا نسبت به چینی‌ها، به موارد غیر فنی مثل دسترسی ساده به قطعات و گستردگی شبکه خدماتی و بازار دست دوم عالی مربوط میشود اما در هر صورت نمیتوان منکر این واقعیت شد که دنا در قیاس با پروژه‌‌‌‌هائی نظیر RD ، ROA، آریسان و GLi در مجموع محصول قابل احترام تری از کار درآمده و با طراحی نسبتاً خوب و امکانات کافی حرف هایی برای گفتن دارد. دنا پلاس هم به نوعی نمونه فیس لیفت شده دنا ساده محسوب میشود، هرچند برخلاف عرف جهانی این فیس لیفت نه به عنوان جایگزین مدل قبلی بلکه در قالب یک ماشین متفاوت و بصورت موازی با دنا ساده به بازارمان عرضه شده است. از مهم ترین تغییرات دنا پلاس نسبت به نمونه ساده میتوان به مواردی مثل به روز رسانی طراحی خط شانه کناری و گرافیک داخلی چراغها و تغییراتی در جلوپنجره و چند قسمت دیگر بهمراه نصب چند آپشن اضافه اشاره کرد که هر چند اقداماتی موثر در جهت پیشرفت دنا بوده‌اند اما هرگز نتوانستند هزینه بازطراحی وحشتناک پروژه فیس لیفت را توجیه نمایند. البته اخیراً دنا پلاس توربو نیز معرفی شده که از نظر توان پیشرانه بسیار قوی تر است.

189 km/h
حداکثر سرعت
7.7 liter/100km
مصرف سوخت
1646 cc
حجم موتور

مشخصات دنا پلاس

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
5 دنده دستی
حداکثر توان
115 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

فیلم بررسی دنا پلاس

مزایا و معایب دنا پلاس

مزایا

آپشن‌های قابل قبول به نسبت قیمت، گستردگی مناسب نمایندگی‌های خدماتی، بازار دست دوم بهتر از رقبای چینی

معایب

قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، برخی مشکلات مونتاژی و کیفیتی بخصوص در سیستم برق خودرو

بررسی دنا پلاس

دنا پلاس نسخه فیس لیفت شده دنا است و دنا نیز بر روی پلتفرم سمند توسعه یافته که خود سمند هم به نوعی فرزند پژو 405 محسوب میشود؛ پس میتوان دنا پلاس را جزء نوادگان پژو 405 دانست که این خیلی نا امید کننده است چراکه پلتفرم 405 در دهه چهلم زندگی خود به سر میبرد و سالها با مهندسی روز جهان فاصله دارد. اما این هم بی انصافی است که بخواهیم دنا را همان 405 بزک شده بدانیم چراکه این محصول در طول این سالها بارها مورد بازنگری فنی و مهندسی قرار گرفته و از نظر ایمنی و کارایی دست خوش اصلاحات اساسی شده است.
جدا از مواردی مثل الیاژ مورد استفاده که با چشم قابل مشاهده نیستند، پیشرفت های زیادی در بدنه و کابین این محصول ایجاد شده و حالا دنا پلاس با داشتن طراحی مدرن‌تر و آپشن‌های اضافه به محصولی امن‌تر و زیباتر از جد بزرگش تبدیل شده است. اما آیا این تغییرات برای رقابت با خودروهای روز حاضر در کلاس جهانی حتی از نوع اقتصادی و چینی کافی بوده؟! پاسخ قطعاً منفی است؛ برای همین حتی نسخه توربو اتوماتیک دنا پلاس که بهترین و کامل‌ترین نمونه از این محصول به حساب می‌آید هم قادر نیست با یک خودرو معمولی چینی نظیر چری آریزو 5 رقابت نماید.

داخل دنا پلاس

با ورود به داخل کابین دنا پلاس با همان طراحی داشبورد و تم کلی اتاق دنا معمولی روبرو میشوید. فضای کلی کابین هرچند جدید نیست اما به راحتی نمره قبولی را دریافت میکند. از جمله مزیت های کابین دنا میتوان به طراحی جذاب نشانگرهای پشت آمپر و کنسول میانی که با الهام از هیوندای سوناتا YF طراحی شده، اشاره کرد. غربیلک چهار شاخه فرمان نیز با وجود زمختی نسبی، به واسطه وجود کلیدهای کنترلی تا حدودی مدرن به نظر میرسد و استفاده از طرح چوب در کابین، توانسته به گرم شدن فضای داخلی کمک نماید. البته در میان تمامی این نکات مثبت باید گفت که متریال استفاده شده در داشبورد و تودری‌های دنا از سطح کیفیت متوسطی برخوردارند و ارگونومی برخی قسمت‌ها "مثل کلیدهای تنظیم صندلی‌های جلو" با حالت ایده آل فاصله دارند.

کابین دنا پلاس

در خصوص فضا سازی هم علیرغم اینکه به واسطه تغییر در ضخامت سقف (برای نصب سانروف)، کابین دنا پلاس اندکی از سمند و 405 کوچک تر شده اما همچنان برای یک خانواده عادی جای کافی را در اختیار قرار میدهد و محفظه صندوق عقب نیز کارآمد می‌باشد.

طراحی دنا پلاس

ماشین دنا به خودی خود طراحی قابل قبولی داشت و با دماغه خشن و خطوط تند و تیز بکار رفته توانسته بود سلیقه ایرانی را تا حدودی راضی نگاه دارد و به نوعی خودش را تافته‌ای جدابافته از سمند جا بزند؛ اما مدتی پس از عرضه موفقیت‌آمیز دنا، گروه ایران خودرو تصمیم به بازنگری برخی قسمت‌ها از جمله نیم رخ کناری گرفت. در محصول جدید که با نام پلاس به بازار معرفی شد خط شانه ساده کناری که دقیقاً مشابه سمند بود جای خود را به خطی جسورانه و جذاب داد. همچنین گرافیک داخلی چراغها بهبود چشم گیری را تجربه کردند و قسمت‌هایی مثل لچکی عقب و جلوپنجره دست خوش تغییرات کوچکی شدند.

دنا پلاس

البته مشکل اصلی طراحی دنا که مربوط به ناهماهنگی میان قسمت های مختلف بدنه "از جمله ناهماهنگی میان دماغه با قسمت انتهایی" بود همچنان در جای خود باقی مانده، ضمن اینکه با گذشت زمان و عرضه محصولات جدید چینی، ظاهر نسبتاً جعبه‌ای دنا، مقدرای از مد افتاده به نظر میرسد.

مشخصات دنا پلاس

دنا پلاس همان موتور به اصطلاح ملی EF7 را در سینه دارد. پیشرانه ای که هرچند به کمک تعداد سوپاپ‌های بیشتر و سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ (CVVT) در دورهای بالاتر تنفس بهتری نسبت به موتور قدیمی‌ ایران خودرو یعنی XU7 ارائه میکند اما همچنان از نظر مصرف سوخت و پرفورمنس با موتورهای روز جهان فاصله زیادی دارد. بخصوص که دستیابی به نقطه اوج گشتاور در این نوع موتور نسبت به مدل قدیمی XU7 در دور بالاتری بدست می‌آید و در نتیجه حداقل در نسخه بنزینی، بخشی از برتریهای این انجین در عمل خنثی می‌گردد. البته خبر خوب این است که اکثر مشکلات اولیه پیشرانه EF7 که شامل خرابی‌های غیر معمول و روغن ریزی میشد در نسخه‌های جدید رفع شده و عملکرد کلی هم تا حدودی نرم‌تر از موتورهای قدیمی 8 سوپاپ است.

موتور دنا پلاس

همچنین وظیفه انتقال قدرت دنا پلاس بر عهده یک جعبه دنده 5 سرعته دستی است که نیروی تولیدی را به چرخ های جلویی منتقل میکند.
البته برای علاقه مندان به شتاب و سرعت نسخه توربو دنده‌ای و برای آنهایی که به دنبال رفاه و آسایش بیشتر هستند نمونه توربو اتوماتیک دنا قابل خریداری است که آن دو مدل قیمت به مراتب بالاتری نسبت به خودرو مورد بحث دارند. اما اگر قصد پرداخت هزینه اضافه را ندارید میتوانم به شما اطمینان بدهم که همین نسخه ساده با موتور EF7 تنفس طبیعی و گیربکس دنده‌ای هم در اکثر مواقع به نیازهای معمول شما پاسخ معقول را خواهد داد و اگر قصد ماجراجویی خاصی نداشته باشید از نظر شتاب و کشش کارتان را راه می اندازد.

مشخصات فنی دنا پلاس

نام خودرو
دنا پلاس
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1395
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1646 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
115 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
157 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100
13.5 ثانیه
حداکثر سرعت
189 کیلومتر در ساعت
وزن
1258 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4559 طول - 1720 عرض - 1460 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2671 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین دنا پلاس

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • 6.2 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 7.7 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 60 لیتر
 • یورو 4
 • -

امکانات و تجهیزات دنا پلاس

دنا از همان ابتدا با آپشن‌های قابل قبولی به بازار عرضه شد که حداقل در زمان خود و در میان رده خودروهای اقتصادی کافی به نظر میرسید؛ اما در نمونه پلاس، جدا از تغییرات ظاهری، چندین آپشن جذاب نظیر ایربگ‌های جانبی، سانروف برقی و چراغ ولکام و.. نیز به ماشین اضافه شد تا این لیست تکمیل‌تر گردد. هرچند متاسفانه از سال 1397 برخی از آپشن ‌ها نظیر سانروف و ایربگ‌های جانبی از لیست آپشن‌های استاندارد حذف و به تجهیزات سفارشی اضافه شدند تا خریداران نسخه توربو و بعد از آن توربو اتومات، تفاوت بیشتری میان خودرو خودشان با دنا پلاس احساس کنند و به نوعی قیمت سنگین پرداختی برای مدلهای مذکور بهتر توجیه شود!
در خصوص ایمنی هم ایران خودرو مدعی شده دنا (حداقل در نسخه 4 ایربگ) توانسته 4 ستاره از یکی از موسسات آلمانی بدست آورد که البته از نظر اعتبار نمیشود به اندازه ستاره‌های موسسه Euro-Ncap یا IIHS روی این ادعا حساب باز کرد اما در هر صورت به نظر میرسد که اوضاع ایمنی این محصول مقداری بهتر از اجدادش یعنی 405 و سمند شده است.
در جدول زیر میتوانید امکانات رفاهی و امنیتی دنا پلاس را مشاهده نمایید:

امکانات دنا پلاس

کیسه هوا
داراي 4 كيسه هوا (راننده - سرنشين جلو و جانبي)
سیستم صوتی
فرمان مجهز به كليدهاي كنترلي سيستم صوتي و هندزفري موبايل - داراي مانيتور مالتي مديا تصويري لمسي با رهياب (GPS) و هندزفري موبايل بلندگوهاي جلو و عقب تيوتر
ترمز و پایداری
ترمز ضد قفل ABS و EBD - ترمز جلو ديسكي خنك شونده - ترمز عقب ديسكي
دیگر امکانات
فرمان هیدرولیک مجهز به كروز كنترل - تنظيم اتوماتيك كانال تهويه براي سرنشينان عقب - چراغ جلو داراي لامپ LED و نئون و چراغ‌ روز (Day Light) - چراغ جلو و عقب جديد - چراغ مه شكن جلو و عقب - چراغ نقشه خوان - چراغ خطر سوم - چراغ داخل داشبورد - چراغ‏هاي سقفي جلو و عقب - چراغ روشنايي فضاي پايين داخل كابين - طرح جديد آينه‏ هاي جانبي - آينه هاي جانبي برقي - راهنمادار و تاشونده اتوماتيك - آينه چراغ دار روي آفتابگير سمت شاگرد - شيشه بالابرهاي جلو و عقب برقي - سيستم ضد سرقت (ايموبيلايزر) - سيستم هشدار دهنده هوشمند مركزي ورود غير مجاز - دوربين ديد عقب - هشداردهنده موانع عقب - سيستم عيب يابي هوشمند ( مالتي پلكس ) - قفل مركزي با ريموت كنترل راديويي - كمربندهاي ايمني جلو سه نقطه‌اي با قابليت تنظيم ارتفاع - سيستم كنترل بخار بنزين - شيشه هاي سولار (ضد اشعه مضر UV خورشيد) - سان روف - كروز كنترل - ستون فرمان تلسكوپي (جمع شونده) - سيستم روشنايي موقت در محيط هاي تاريك - نمايشگر دماي محيط - آنتن سقفي جديد(Shark fin) به همراه سيستم پشتيباني از رهياب - جا عينكي - تنظيم زاويه نور چراغ‏هاي جلو از داخل - تغيير استايل جانبي خودرو (درب‌ها به همراه شيشه لچكي عقب، دستگيره‌ها، گلگيرها و آينه‏ هاي جانبي) - دستگيره‏هاي درب ها به رنگ كروم - تودوزي مخمل - دسترسي به صندوق عقب از داخل - بازكن قفل در صندوق عقب از داخل - قطعات دكوراتيو طرح چوب - سيستم قطع سوخت خودكار - سيستم كنترل بخار بنزين - كارت طلايي چهار ستاره

رقبای دنا پلاس در بازار

در این رده قیمتی رقبای زیادی برای دنا پلاس وجود دارند که انتخاب هر کدام از آنها مزایا و معایب خاص خودش را خواهد داشت. مثلاً تندر 90 کم استهلاک‌تر و کم مصرف‌تر است اما در عوض از نظر طراحی بخصوص داخلی و آپشن در سطح پایین‌تری نسبت به دنا پلاس قرار میگیرد؛ رانا پلاس هم علیرغم مصرف سوخت پایین‌تر و شتاب اولیه بهتر، با مشکل کمبود فضای پای سرنشینان عقب برای خانواده‌ها روبرو است. همچنین محصول جدید سایپا یعنی شاهین نیز برای رقابت مستقیم با دنا آماده شده و به لطف طراحی زیبا و آپشن‌های خوب و پیشرانه هرچند قدیمی اما مجهز به توربو، میتواند رقابت نزدیکی با دنا داشته باشد. البته در این بین نباید از چینی های خوشنامی همچون جک J4 نیز غافل شد چراکه از تکنولوژی ساخت به روز تری نسبت به دنا برخوردار هستند؛ اما با این حال J4 هم کاستی‌هایی در برخی آپشن‌ها و بازار دست دوم ضعیف تر و شبکه خدماتی محدود‌تر را دارد.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

سوالات متداول

آیا روی دنا پلاس از موتور جدید و متفاوتی استفاده شده است؟

خیر، موتور مورد استفاده در دنا پلاس مشابه دنا معمولی و از نوع EF7 است و در مدل توربو هم شرایط مشابه سورن توربو می‌باشد

تمامی مدل‌های دنا پلاس دارای سانروف هستند؟

خیر، از سال 1397، آپشن سانروف بهراه برخی دیگر از گزینه ها نظیر ایربگ‌های جانبی از روی لیست امکانات استاندارد دنا پلاس حذف شدند و اکنون فقط به صورت سفارشی و یا با خرید نسخه های توربو و اتوماتیک دنا قابل دست یابی هستند

آیا امکان نصب توربو روی دنا پلاس وجود دارد؟

از نظر فنی این امکان برای دنا پلاس وجود دارد اما بدلیل دردسرهای پیش رو، ابطال گارانتی و ریسک انجام کار بصورت غیر اصولی توسط تعمیرکاران و تیونرهای متفرقه، توصیه میکنیم در صورت نیاز به شتاب بالاتر، خودرو دناپلاس خود را فروخته و با یک مدل توربو کارخانه‌ای جایگزین نمایید. البته این کار برایتان مقدرای گرانتر تمام میشود اما در عوض در کنار لذت داشتن یک خودرو استاندارد، از رینگ‌های بزرگ‌تر و آپشن های کامل تر نیز بهره مند خواهید شد

میان تندر پارس و دنا پلاس کدام را انتخاب کنم؟

خانواده تندر 90 به طور کلی به استحکام و جان‌سخت بودن معروف هستند و در این پارامتر برتری را بدست میاورند، همچنین از نظر مصرف سوخت و شتاب اولیه هم میتوان تندر را برنده رقابت معرفی کرد. جدای از اینها تندر بدلیل داشتن حالت جعبه ای اتاق، برای افراد قد بلند، جای سر بیشتری در اختیار قرار میدهد؛ اما در طرف مقابل، دنا پلاس با طراحی جذاب‌تر بویژه در داخل اتاق، آپشن‌های به مراتب بیشتر و صندلی های راحت‌تر میتواند از برخی جهات انتخاب کامل‌تری باشد. ضمن اینکه دنا از نظر فرمان پذیری هم خودرو خوش دست تری است

نظرات کاربران

232 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1396/1/8
عشق است خودروی وطنی
1396/1/18
بله امیدوارم خودروسازی ما پیشرفت کنه ولی به صندلی های ماشین های ایران خودرو نگاه کنید و با ماشین های خارجی حتی چینی مقایسه کنید ی جوری نیست صندلی ها؟؟ یک روسی هم داشت بررسی میکرد ماشین دنا رو خیلی به صندلیش گیر داده بود ی جوری هست
1396/2/13
بله ما که دشمنی با محصول ایرانی ندارم ، ولی به شرطی که آخرش مجبور نشیم آتیشش بزنیم یا بندازیمش تو دره!
1398/3/28
در کل خودروي دناپلاس نسبت به ساير خودرو هاي هم رديف،افت قيمت خيلي کمتري دارد.
شرکت ايرانخودرو قراره براي گيربکس اتوماتيک شش سرعته ي اين ماشين از شرکت هاي خارجي کمک بگيره.
باتوجه به اين که کشور ما در تحريم است و بهانه ي محکمي براي شرکت ايرانخودرو،شک نکنيد اين ماشين در سال اينده باقيمت بسيار بالايي در بازار فروخته ميشه.
1398/6/14
واقعا متاسفم انقد سر این لگن های داخلی بی کیفت که حتی تو کیفیت از چین هم پایین ترن انقد به به چه چه میکنین من دنا دارم 100 میلیون پای این اشغال دادم گیربکسش صدای خر خر میده
1398/6/30
بخدا مسخرس عین ..... از این لگن مگنای داخلی تعریف میکنین بهتون میخندن داری مبارکت باشه منم ارابه داخلی دارم مثل شما ولی دیگه تعریف نمیکنم نه کیفیت نه امنیت هیچی
1398/7/6
داداش دلت خوشه الان حتی بدترین برند چینی موجود در ایران یعنی بعضی مدل های ام وی ام اون سالهاهم به این داخلیا سره حالا نبین یه مشت بچه خورده هنوز دستشون تو دماغشونه .... تا چند سال پیش کره رو مسخره میکردیم الان کیا شده معتبر ترین برند های جهان حالا سرعت چینی ها که با کپی کاری از کره هم بیشتره تا چند سال دیگه برند هایی مثل هاوال بی وای دی و جک میشن بزرگترین خودرو سازان جهان بعد فکر کنم اون موقع جز 4 تا چرخ از این لگنای داخلی نمیونه واسمون
1398/7/11
خخخ عشق است لگن وطنی
1398/7/20
اوسگل همچین میگی از چینی کمتره انگار داری با ال نود مقایسه میکنی بیچاره جک مدل sc9 رو زده تمام خودرو ساز های جهان دهنشون باز مونده تو داری با این توالت فرهنگی های داخلی مقایسه میکنی واقعا خدا یه ذر%D
1398/7/20
اوسگل همچین میگی از چینی کمتره انگار داری با ال نود مقایسه میکنی بیچاره جک مدل sc9 رو زده تمام خودرو ساز های جهان دهنشون باز مونده تو داری با این توالت فرهنگی های داخلی مقایسه میکنی واقعا خدا یه ذره تو مخ بندهاش عقل میذاشت الان زمین از این رو به اون رو شده بود
1401/1/18
بیا برو تکالیف ریاضیت رو انجام بده بچه جون!!
1401/10/5
اره عشق هستم به همه ماشین های خودرو وطنی
1396/1/9
نکته جالب اینجاست که وقتی مشخصات فنی دنا رو در همین سایت باز می‌کنی نوشته 114 اسب بخار و حداکثر سرعت 190! ولی دنا پلاس نوشته 113 اسب بخار و حداکثر سرعت 189
1396/2/7
واقعا جالبه اما اگه موتورش عوض کنن خیلی عالی میشه مثلا توربو بشه یا حد اقل موتور ef7روش نباشه+
1398/6/17
حالا جدا از کیفیت پایین کلاس هم نداره شما الان 300 میلیونم بدی ماشین ایرانی تو خیابون نگاتم نمیکنن الان ماشین باکلاس جک اس 5 یا جک اس 3 یا تیگو 7 ففط کافیه قیمت بره بالا بخدا این جکا 1 میبیاردم بشن باز ملت میخرن ولی جدا از این حرفا بخدا چینی تو کیفیت یه در کاپوتش به کل ایران خودرو وسایپا میارزه حالا این دنا اشغالی که نه ایمنی داره نه فنی لااقل میدی مزدا سوار میشی کار کرده باز تو خیابون میگن طرف مزدا داره دنا خز ایرانی چی
1396/1/11
خودرو زیبایه به نظر من تو زیر 50ملیون بهترین خودرو هستش
1398/5/20
یادش بخیر زمانی که زیر ۵۰ بود، الان ۱۳۰ گیرت نمیاد🙁
1398/6/16
اونایی که داخلی میخرن اخرش ماشین کم کم تو یه سال میافته تو خرج اونوقت کیفیتو نگا دوستم 140 میلیون داد دنا بهش گقته بودم یا مزدا کار کرده زیاد بخر یا جک جی 5 کار کرده یا ال نود گوش نکرد به خدا قسم ماشینش تو 5000 تا توبوش سوخت و گیربکسم مشکل پیدا کرد بدبخت پولش به باد رفت ندین به این داخلی ها همون پرایدو بخرین کم ضرر تره والا یا یه چینی خوب بخرین یا ژاپنی کره ای کار کرده
1398/8/14
سلام. من سمند EF7 دارم. چند روز پیش (7 آبان) دو سال شد که خریدم. 65 تا رفته. خدا رو شکر بسیار ازش راضیم. دو بار مشهد باهاش رفتم. اصفهان رفتم و شاید حدود 20 بار خرم آباد. نمیگم که خودروی ایرانی عالیه و ... اما میگم به جز اینکه شاید در هر جنسی که میخرید با یه درصدی خراب در بیاد اما به طور کلی خودروی ایرانی قابل قبوله که اگر نبود در بازار عراق که ماشین های کره ای و ژاپنی و امریکایی و اروپایی احتمالا بدون تعرفه وجود دارن، پراید (در عراق 7 هزار دلار) و سمند و پارس و تیبا و ... به فروش نمی رفت/ و دوما تا حمایت نشه بهتر نخواهد شد. هر چند معتقدم مدیریتش هم باید دست آدم کار بلد باشه که نه به خاطر خویشاوندی با این و اون بلکه به خاطر مدیریتش منصوب بشه.
1399/6/9
الان باید 270 پول بدی! انگار 20 سال گذشته..
1400/6/6
الانم ۴۰۰ عه، بعد منم یکی کامنت میزنه ۶۰۰، و تا قرن ۲۲ ادامه داره
1400/7/2
الان 340 گیر نمیاد
1400/10/6
الان شده توروبوش ۴۷۰🥲🥲🥲
1401/9/2
الان من مدل ۱۴۰۰ رو میخوام بخرم شده 400 میلیون

خلایق هر چه لایق
1396/1/14
به طور کلی از دنا خوشم میاد ، ولی باحال بود که نصف آپشناش چراغ بود :))) چراغ فلان ، چراغ فلان ، چراغ فلان و چراغ........... ولی به هر حال تو وضعیت کنونی خودروی قابل قبول و راضی کننده ای به نظر میاد ، هم از نظر فنی هم از نظر ظاهری
1396/3/21
ميدونستيد قيمت يه چراغش 300 هزار تومان پولشه يعني صاحبش يه تصادف كنه ورشكست ميشه
1396/3/28
فک نکنم کسی که پنجاه میلیون میده ماشین با یه تصادف و سیصد تومن پول ورشکست بشه.
1396/1/15
:\ حداقل اون توربرو شارژ رو روش میزاشتید! یا قابل سفارش توسط مشتری!!!
یا حداقل با گیربکس اتوماتیک :\ یه سانروف گذاشته با چارتا خط بغلش:/
دنای قبلی هم با پسوند SE قابل عرضه تا روز قیامت :)) =))
1396/1/21
جالبه قبلا ماشین های ایرانی همش زیر بیست تومن بود حالا مردم با پنجاه تومن به این لگن راضی شدن
1396/4/20
اصلا لگن نیست چرا توربو نداری چون نگه داری آن سخت است و باید بنزین سوپر در آن ریخت و در صورت تصادف هزینه بسیار بالایی دارد و مصرف بنزین و اصتحلاک ماشین را بالا می بره برای شتاب فقط چرا اتوماتیک نه چون مسئول ایران خودرو گفت ما می توانیم cvt بگزاریم ولی تازه بهانه دست مردم ایران می افتد وگرنه نه می توانستند مانند کویک بگذارند ولی گفتند ما می خواهیم از کشور های معروف تهیه کنند
1397/6/17
لگن؟😂
شرط‌ میبندم تاحالا پشتش ننشستی حتی از نزدیکم ندیدیش
دنا پلاس عشقه😍
1399/12/1
کجایی ببینی شده ۴۵۰میلیون !
1396/1/25
دوست عزیز ارزش پول ایران چند برابر پایین اومده هنوز توقع داری با 20 تومن ماشین بخری؟
الان تنها مشکل ما با توجه به کم ارزش شدن پولمون بالا نرفتن درآمده وگرنه تا 50 میلیون در مقایسه با هم رده های هم قیمتی واقعا ماشین خوبیه
1396/2/6
من منتظرم یه روزی بیاد بازار سایتتون بررسیش کنه ، پولش نیست بزار به همین بررسی ها خوش باشم:)))
1396/2/14
لایک داری gh
1396/2/13
متاسفانه صندلیهای ماشینهای ایران خودرو و کلا ماشینهای داخلی اون راحتی مناسب رو ندارن دنا رو من نشستم واقعا صندلیش یه جوریه. ماشینهای خارجی صندلیشون آدم رو بغل میکنه انگار. از نظر آپشن نسبت به قیمتش خوبه ولی اگه به جای این همه چراغ یه دستی به گیربکس و موتور میزدن بد نبود. این از نظر حرکن و فنی همون سمنده
1396/2/21
خیلی ماشینه معرکه ای هستش ولی خاک بر سر ایرانیا که یک ماشینه دنده اتومات نمی تونن بسازن
1396/5/7
نمیتونن نه نمیخوان
1396/5/17
آخه سمند بادکرده کجاش معرکه س داداش ، این لگن اتومات هم نیست
1396/2/24
مگه قرار نبود توربو بشه؟
1396/2/28
داداش یواش یواش دیگه اونو وقتی میزارن که بتونن از مردم شصت تومن بخاطر اوتومات و توربو بگیرن با چندتا چراغ اضافه 😅
1396/4/28
ما که دیگه عمرمون کفاف نداد و پیر شدیم! انشاا... آیندگان و نوه های ما برسن به پیشرفت امروز دنیا!!!
1396/5/1
آقا این ماشین خیلی خوبیه درضمن میخواد (به گفته مدیرعامل ایران خودرو تاپایان امسال)خودروهای دناپلاس توربو دناپلاس توربو دنده اتوماتیک و سورن دیزل تولیدبشود.
1396/3/3
چراغ جلوشو زشت طراحی کردن ولی خیلی از ایرادای سایر خودروهای ایران خودرو مثل سمند و پژو تو این برطرف شده مرسی انشالله ازینم بهتر میشه
1396/5/14
برو عمو دلت خوشه یه جور حرف میزنی انگار ایران تازه ذاره ماشین تولید میکنه دوست عزیز چی از این بهتر بشه کادیلاک مال ۵۰ سال پیش دنده اتوماته شیشه برقی زدن چی میگی الان ایران تو دولت جمهوری اسلامی ۴۰ ساله داره ماشین میزنه کشورهایی با کمتر از این قدمت دارن چی میسازن دلتونو به چی خوش کردین پولتونو دور میریزید برید ده دوازده تومن بدید پراید بخرید که کمتر پولتون هدر بره کمتر شکم یه عده و گردن یه عده دیگه رو کلفت کنید اونام به بهانه تحریم اشغال به خیکمون ببندن و یه گروهم بگن از تولید داخل همایت کنید و خودشون لباس مارکدار بپوشن
1396/3/9
دنا حاصل رابطه نامشروع سمند و لنسر ....
1396/3/19
چراغ های هقب و فرمان و تا حدودی درب صندوق از هیوندای اکسنت الگو برداری شده...
1396/3/11
این آپشن هایی که رو این اضافه کردند نسبت به قیمتی که بیشتر شده ارزش نداره
1396/3/17
سلام به همه دوستان . من خودم 5 ساله که سمند با موتور ملی یا همون ef7 سوارم و کاملا با این موتور آشنا هستم، به نظر من ایرنخودرو باید همونطور که نسبت به اضافه کردن آپشن و فیس لیفت داره کار میکنه بایستی نسبت به کم کردن وزن دنا کاری بکنه تا این موتور با قدرت حدود 114 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن متری بتونه کارایی بهتری داشته باشه زیرا نسبت توان به وزن در این ماشین و سمند و سورن پایین هستش و در سربالایی ها و شتاب گیری عملکرد خوبی نداره ، علاوه بر این مشکل گیربکسی که روی این محصول هست هماهنگی خوبی با موتور نداره و احساس میکنید این ماشین در سرعت بالای 100 نیاز به یک دنده دیگر داره ، ای کاش گیربکس 6 سرعته یا حداقل بهتری روی این ماشین میزاشتن تا این مشکل رفع میشد. در آخر باید بگم که کیفیت تمامی قطعات دنا در حال حاضر بهتر از سمند هستش و به همین دلیل با نشستن پشت دنا رانندگی بهتری نسبت به سمند تجربه میکنید( متاسفانه فقط میتونم این ماشین رو با سمند مقایسه کنم !!! )
1396/4/8
سلام میخواستم در مورد دنا بپرسم میگن موتور دنا ضعیفه
1396/4/10
من دنا دارم ، فوق العاده اتاقش رو کشتن با داشبورد بزرگ ، سینی باند عقب بزرگ و صندلی های بزرگ ، با اطمینان بهتون میگم از 206 جاش کمتره ، امیدوارم توی پلاس حل کرده باشن ، میتونید چک کنید خودتون تا مطمئن بشید.
1396/8/11
شما یا چینی سواری یا موتور هم نداری میای نظر الکی میدی
1396/4/13
سلام اگه شرایط اقساطی خوبی داشته باشه ارزش خریدن داره
1396/4/14
جالب اینجاست که مرتب میگن اگه واردات خودرو ازاد بشه خودرو سازی ایران نابود وکلی ادم بیکار میشه ... الان دلیلش رو میفهم شما هر سایت خودرو یی که بری کلی از مواجب بگیرهای سایپا وایرانخودرو ومابقی رو میبنی که کارشون فقط زدن تو سر مال وتبلیغ محصولات خودشون به اسم کاربران ومصرف کننده ها هستند .. باور کنید 80 درصد نظر دهند های اینجا مواجب بگیران هستند که در صورت ازاد بودن خودروها کار تبلغات منفی اینها علیه همدیگه هم منتفی وبیکار میشن .
1396/4/20
من یکسال این ماشین و دارم نمیدونم چرا انقدر الکی موج منفی میان بعضی ها کجا داری زندگی میکنید تو کشور آلمان زندگی نمیکنی که با بنز و بی ام و مقایسه میکنید از لحاظ شتاب عالیه بی سروصدا صندلی ها حالت طبی دارن ماشین خوبیه نسبت به قیمتش
1396/5/3
آقای sos اگه تو بخای ۲۰ میلیون ماشین بخری باید یه پژو روا مدل ۹۶ بخری 😂😂😂😂😂😂
1396/5/6
روات مدل چند ؟؟ قیمت آخرت چیه؟! اتفاقا روا ماشین خوبیه فقط زود خودشو میندازه
1396/5/7
سلام دوستان من سوار دنا شدم خداييش خوب بود بهتر از بعضي از ماشين هاي موجود بازار تو اين بازه قيمتي،انصافا سواريش خوبه ضمن اينكه صداي كمي هم داره
حالا با اومدن دنا پلاس يه كم از سادگيش هم كم شده من كه پيشنهاد ميدم خريدنش رو
1396/5/15
باسلام من دنا راسال ٩٤خريده ام ودرحال استفاده هستم اما اي كاش به جاي تغييرظاهرگول زنكش ايران خودرو اقدام به رفع معايب مي پرداخت وازاستفاده كنندگان قبلي اين خودرو نظرخواهي مي كردندولي مشكل اصلي اين خودرو گيريبكس وكلاج ونداشتن دنده اتومات وداشبورد غيراستانداردكه زانوي راننده وسرنشين جلورا درگيرمي كندوفضاي بسياركم مابين صندلي جلو با عقب است كه براي سرنشين عقب دلگيرواذيت كننده ضمن اين كه باتوجه به وزن سنگين موتور برروي چرخ هاي جلو قدرت هيدروليك فرمان بسيارضعيف است درهرحال با مقايسه پژوپارس مي توان گفت اتاق بهتري را دارا است قابل توجه مستريان وتوليدكنندگان بي انگيزه ايران عزيز
1396/6/12
من حاضرم قسم بخورم که تو یک بارم سوار دنا نشدی فقط یه چیزی خوندی
1396/5/17
درود بر همگی واقعا باید متاسف بود برای ایرانی ک اون زمان همه حسرتشو میخوردن ولی الان چی ی مشت آَشغال درست میکنن میدن ب خورد مردم بعد انتقادم میکنیم ک خوبه.بابای اروپایی فیس و استایل ماشینو تغییر میده کسی نمیدونم چ ماشینی هس .بابای ایرانی هم میاد سر جلو و عقب ماشیناشو تغییر میده با چهارتا چراغ بهش اضاف میکنه جز آپشن خطاب میکنه بعد خود مسئولانم بنز و بی اوم و سوار میشن ماشینای آشغالم واسه ما اسکل ها هس
1396/5/20
سلام ، چی نوشتید !!! فکر کنم فقط خودتون متوجه میشید !!!!
با اینجور نوشتن معلومه دنا رو حتی از نزدیک هم ندیدین !!!
دنا پلاس واقعا به قیمتش می ارزه.
متاسفانه همه توقع ماشین بالای صد تومن رو از دنا پلاس دارن اما تو رنج قیمتش از ساندرو و ماشینهای چینی سرتره
1396/5/18
سلام ، من ساندرو اتومات داشتم اشغال بود ، ردش کردم دنا پلاس ثبت نام کردم یه مدت بی ماشینم اما حداقل یه ماشین بروز سوار میشم
1396/5/27
دنا کجاش به روزه؟
اتاق سمندو کجوکوله کردن سیستمشم که سمنده
1396/5/30
پژمان جان شما فعلا همون سمند سوار شو هر موقع پولت رسید دنا پلاس بگیر تا اون موقع هم سکوت بهتره تا اینکه حرفی بزنی که مسخرت کنن
1397/9/19
ساندرو لااقل ایمنی درستی داره و زیر لوگو رنو هستش نه یه شتر گاو پلنگ بی اصالت
1400/3/22
ساندرو را فروختی دنا خریدی؟؟؟
این چه کاریه. ساندرو از لحاظ فنی و موتوری حرف نداره. خرابی موتورش تقریبا صفره
1396/5/19
با سلام برای دنا پلاس یا دنا معمولی شاسی بلند ساخته بشه خیلی زیبا خواهد بود مخصوصا جلو پنجره قشنگی داره
1396/5/22
خدا نکنه با انواع سمند یا دنا مجبور بشین ترمز ناگهانی بزنین.جوری کنترل ماشین از دست میره که دیگه فقط شانس باید با آدم یار باشه که اتفاق بدی نیفته.خانواده این اتوموبیل به طور کلی استاندارد نیست و موقع ترمز زدن قابل کنترل نیست.
1396/5/23
سلام
من پنج سال سمند ئی اف سون داشتم . ترمزش عالی بود و در چند حادثه مانع تصادفم شد. با توجه به اینکه ترمز عقب دنا دیسکیه قطعا ترمزش بهتر از اینه که ما تجربه کردیم. اینقدر ته دل مردم رو خالی نکنید. مشکل ترمز در سمند چند سالیه که برطرف شده

تو ایران تمام خودروها رو دوبرابر قیمتش بنداز میکنن و در این شرایط و با این پول نسبت به ماشینهای هم رده خودش دنا و دنا پلاس ماشین خوبی هستند.

نقاط ضعف : سنگینی ماشین هنگام حرکت از سکون خصوصا در ترافیک و استفاده از کولر( بعد از حرکت هیچ مشکلی ندارید)
به صدا افتادن زه درها بعد از چند سال ناشی از سیستم تعلیق خشک خودرو که در تمام خودروهای خانواده پژو دیده میشه
حیف این موتور که گیربکس پژویی پاسخگوی همه توانش نیست


مزایا:
فراوان بودن قطعات و هزینه نگهداری پایینتر از ماشین های هم قیمت
شتاب خوب در حرکت (در سربالایی اگر وقفه نداشته باشید شتابش عالیه)
استایی و تعادل خوب خودرو در سر پیچهای تند
ترمز گیری عالی
ایمنی بالا در رده قیمتی خود

واقعیت ها رو نوشتم امیدوارم برای دوستان مفید باشه
در این رده قیمتی اگر جثه خودرو براتون مهم نیست ساندرو هم گزینه مناسبیه آپشن و ایمنی دنا رو نداره ولی گیربکس و موتور هماهنگ تری داره
دور چینی های زیبا رو هم خط بکشید چرا که اگر از ایمنی ضعیفشون فاکتور بگیریم بازار دست دومش از خدمات پس از فروشش ضعیف تره

1396/6/9
داداش یکی از نقاط قوت دنا ترمز های مطئنش هست و از هرکی پرسیدم تایید کرد
1396/5/23
سلام ، امروز دنا پلاس از نمایندگی تحویل گرفتم ، عالیییییییییییییییییییی واقلا محشره با این پولی که بابتش دادم ، ساندرو دارم که ردش می کنم ، کی ساندرو لگنو سوار میشه دیگه
1396/5/28
سلام
می خواستم بپرسم مانیتور دنا پلاس تحویلی شما گیرنده دیجیتال فابریکی کارخانه هم داره .....چون گفتن مولتی مدیاشو نسبت به دنای معمولی تغییر دادن
1396/5/31
ماشین چطوره
1396/5/24
درود و عرض ادب
بنده تازه دنا پلاس رو تحويل گرفتم .هنوز ازش سواري نگرفتم.ولي مطمئن هستم ايرادات جزئي و اوليه رو داره از دوستاني كه مدت بيشتري هست از دنا استفاده ميكنند خواهش ميكنم در مورد رفع عيوب احتمالي (گيربكس و موتوري ) بنده را راهنمايي كنند.
1396/6/17
داداش ایرادهای دنا یکی برقشه که حالا ۲و ۳ماه سوار شی متوجه میشی (اینترفیس.و....)یکی هم سپر جلو که خیلی پاینه به همه جا گیر میکنه...یکی هم برقی بودن گازشه ک کلافت میکنه ی ریپ های میزنه فک میکنی زلزله ۱۰۰ریشتری اومده.یکیم اینکه شاید بگم ۵۰درصد دنا ها جوش میارن نمیدونم مشکل چیه
1396/7/10
سلام خلیل جان ، جوک نگو ، معلومه ال نود سواری ، برو همون صفحه ال نودیا نظر بده
1396/5/29
دنا پلاس در برابر این هجمه خودرو های چینی منطقی است، حداقل میدونی هر چی هست بهتر از سمند ولی وقتی چینی میخری معلوم نیست ۵۰ میلیون پول دادی امکانات آزرا بهت دادن یا سیستمات از کار افتاده چینی که گاهی اوقات از سمند هم بدتره
1396/5/30
من تحویل گرفتم ، خیلی خوبه ، واقعا اگه با این امکانات یه برند خارجی میزد یا اسم چینی روش بود قیمت دوبرابر می زاشتن ، تو این گرونی خودرو های اشغال چینی و داچیا این خودرو واقعا به قیمتش می ارزه
1396/5/31
سلام ماشین gps هم داره
1396/6/1
هه | ال نود ال نود پلاس | دنا دنا پلاس| 207 207جدید | پارس پارس داشبورد جدید | چه کاریه خدایی؟!! خب چهارتا ماشینه جدید بدین بیرون حالا جالب اینجاس به جای پیشرفت پسرفت کردن! چهارتا چراغ عوض میکنن 10 میلیون تومن میبرن روش!
1396/6/3
آره داداش گلم ماشین خوبیه ولی تو ایران شما یه سر برو فرنگ زیاد دور نرو همین عراق که در حال جینگول بازیه آقا ببین راحتت کنم برو اهواز ببین با ۴۵ملیون چه ماشینی گیرت میاد خودت قضاوت کن من چندتاشو میگم با قیمت هیونداi20وi30هیونداi20وi30که ۳۰و۳۵قیمتشونه و هیوندا اکسنت۳۵تا۴۰قیمتشه و هیوندا تامسون ۷۰تومن پژو۲۰۶دودرب۱۶تومن البته شورلت کامارو ۱۱۵تومن البته شما میتونید بریم توی نرم افزار دیوار و اهواز قیمت ماشین هارو ببینید
1396/6/4
سلام بیست روزه تحویل گرفتم واقعا عالیه نسبت به قیمتش حرف نداره همه آپشن های ماشین های چینی رو داره وافت قیمت هم نداره
1396/6/4
سلام
امروز دنا پلاس رو در نمایندگی دیدم
از نمای پشت تغییری با دنا نداشت ولی از رخ متفاوت و زیبا بود نمای داخلی فرقی با دنا نداشت. روی مانیتور گزینه گیرنده دیجیتال داشت ولی فعال نبود. تمامی امکانات ماشین های زیر صد میلیون بجز دنده اتومات رو داره.
نسبت به قیمتش و فراوانی قطعاتش و هزینه نگهداری پایینش می ارزه

1396/6/9
اتومات و موتور توربو شارژر تا اخر امسال اضافه میشه
1396/7/16
برو عمو.از قدیم گفتن دست گربه ب گوشت نمیرسه میگه اخه.اسون
1396/6/5
كاش اتومات داشت
1396/6/7
صفر تا صد ۱۳.۵ ثانیه فاجعس
1396/6/12
این روی کاغذ هست ولی خیلی ماشینهارو زده تو درگ که ادعای 11 ثانیه را دارند
1396/6/12
سلام من تحویل گرفتم خیلی خوبه نسبت به ماشینهای زیر صد تومن تو بازار
1396/6/18
میشه بیشتر از ماشینتون بگید ؟عکس و ویدیو بزارید
1396/6/17
میشه سفارش داد اتومات بزنن یا اگه بشه چقد در میاد؟
1396/6/22
آقا من دنا پلاسو تو خيابون ديدم يعني خطهايي كه رو بدنش انداختند انگار بچه رد ميشده رو ماشين هنرنمايي و خطخطي كرده اصلاً به لحاظ اصول طراحي خطوط بدنه با عقب و جلو ماشين نميخونه يعني دناي معمولي رخ بغلش صد شرف داره به اين كمدي فانتزي.
1396/6/24
ساسان از طراحی ماشین سر در نمی یاری لطفا نظر نده
1396/7/13
برادر من شما که هیچ حالیت نمیشه از ایرودینامیک حرف الکی نزن البته از یک بی سواد هم این حرف ها بعید نیست در ضمن شما واسه ی بقیه نظر نده و بشین پشت لگنت بگو دنا پلاس بده
1396/7/16
ساسان جان داداش یادشون رفت از تو نظر بخوان ب بزرگی خودت ببخش.ولی ناراحت نشو با شرکت بنز صحبت کردم بری اونجا کار کنی و نظراتتو اونجا ارائه بدی البته شرمنده واسه سطل آشغالهای جلوی در.اوسون
1396/6/25
جالب چراغ های ماشین مثل چراغ داخل خودرو و چراغ داخل داشبورد جزو اپشن و یا تجهیزات خودروست
مگه از ما بد بخت تر هم هست تو دنیا
1396/6/29
سلام دوستان ..یه سوال دارم که ازتون خاهش میکنم حتما جواب بدید ...سوال منو لطفا کسانی پاسخ بدند که دنا پلاس رو سوار میشن ، میخواستم ببینم برای سرنشینان پشت درچه کولر وجود داره وآیا قابل تنظیم هست یا نه ؟ سوال بعدی ،آیا فضا برای سرنشینان پشت کمه ؟
1396/6/26
سلام دنا پلاس ایا ایراان خودرو اتومات دارد یانه و چه نوع اپشنی دارا می باشد قیمتش در بازار چنده و در کارخونه قیمت چند هرکیی میدونه بگه؟
1396/6/29
این ماشین نهایت زور ایران خودرو برای ریختن آپشن توی ماشینه اما با این قیمت با گیربکس دستی اصلا ارزش خرید نداره. اگر این ماشین با همین امکانات و با گیربکس اتومات ساخته میشد صد در صد رکورد فروش تاریخ خودروسازی توی ایران رو میزد ! اما از اونجایی که ایران خودرو یک شرکت دولتی است و حق استفاده از قطعات خارجی رو نداره لذا نمیتونه گیربکس های zf و amt و یا حتی cvt روی ماشین نصب کنه و چون حتی با گذشت 20 سال از خودکفایی صنعت خودرو هنوز موفق به طراحی حتی یک گیربکس اتومات نشده، پس این ماشین عمرا با گیربکس اتومات عرضه بشه! البته 206 ها و پارس هایی که با این گیربکس ها عرضه میشدند فراوونه ! ولی همونطور که گفتم این ماشین ها فرانسوی هستند ولی دنا چون پلتفرم ایرانی داره باید گیربکس هم طراحی ایران باشه و نمیتونه گیربکس های ساخت کشور های دیگه رو روی ماشینش سوار کنه! مثل سمند; شما به هیچ عنوان یک سمند دنده اتومات پیدا نمیکنید که کارخونه ای اتومات بوده باشه اگر هم دیده باشید صاحب ماشین خودش به صورت دستی اتومات کرده ولی من خودم حتی 405 هایی رو دیدم که کارخونه ای اتومات بودند ! (البته اون کاربراتوری های قدیمی)
من حاضرم جک چینی اتومات سوار بشم ولی پول پای این آشغال ندم ! قیمتش 52 میلیونه !!! با این قیمت حداقل 10 مدل مختلف ماشین با گیربکس اتومات وجود داره که میشه خرید و از رانندگی لذت برد! البته نظر اون هایی که با گیربکس دستی حال میکنند کاملا قابل احترامه !
تمام آپشن هایی که روی ماشین سوار کرده و بابتش پول گزاف میگیره میشه با نهایت 5 میلیون روی هر ماشینی نصب کرد! خیلی راحت میشه یه زانتیا تمیز حول و حوش 30 میلیون خرید و با 5 میلیون تمام این آپشن ها رو روش نصب کرد که میشه 35 میلیون حتی اگر 40 میلیون هم بشه قیمت دنا پلاس همین الان 52 میلیونه که احتمالا موقع تحویل 54 پرداخت میکنی، لذا شما با خرید یک زانتیا و نصب تمام این آپشن ها روی اون بین 12 تا 14 میلیون سود میکنید !
چرا عاقل کند کاری که باز آید پشیمانی !!!
1396/7/1
قراره دنا با گیربکس شرکت پنچ بلژیک و موتور توربو بزنن
1396/7/1
اگر با گیربکس اتومات بزنن خونه ولی من به شخصه اگه با گیربکس اتومات هم بیاد نمیخرم! ماشین با موتور 1.7 لیتر یعنی فاجعه ! حالا میخواد توربو باشه یا نباشه! من شاخصا از ماشین های قدرتی بیشتر لذت میبرم تا ماشین ضعیف و پر آپشن با همین قیمت 52 میشه یه ماکسیما یا رونیز یا زانتیا یا هیوندای خرید که بنده شخصا دسته دوم این ها رو به صفر کیلومتر ترجیح میدم.
1396/7/10
سلام دوست عزیز ، معلومه از قیمت خودرو اطلاعات زیادی نداری . عزیز زانتیا 30 تومنی یا چپیه یا لگن شده که باید 30 تومن دیگه خرجش کنی که برات بشه پراید !! دنا پلاس ماشین خوبیه نسبت به قیمتش هر کی هر چقدی پول داره ماشین می خره ، اگه کمتر از 40 داری 206 بخر اگه چند تومن بیشتر داری ال نود بگیر اگه 50 تومن داری دنا پلاس بخر و اگه فقط پول پراید داری نیا بدی ماشینی رو بگو که نمیتونی بخری !!
1396/7/18
رهگذر....
شما که از قیمت کارخونه این خودرو خبر نداری چرا به این شکل نظر میدی...من خودم ثبت نام کردم 45500 درمیاد در نهایت ،البته بدون محاسبه سود ...
1396/7/21
شما که هنوز معنای حجم موتور و اسب بخار و گشتاور و نمیدونی چرا بیخود اظهار نظر میکنی؟ حتی قیمت ماشینا هم دستت نیست.
1396/7/4
پایین در عقبش تصادفیه شک نکنید
1396/7/13
مگه مال شما اینطوری باشه مال بقیه که نیست
1396/7/5
سلام و خسته نباشید خدمت ادمین خودرو بانک یه تقاضا از شما داشتم که اینکه لطفا دنا پلاس رو مورد تست بررسی ویدیویی قرار بدید.با تشکر
1396/7/8
لطفا توضیح دهید دنا پلاس اتوماتیک کی روانه بازار می شود؟ با تشکر
1396/7/9
نمیدونم چیبگم . تغیرات توی قطعات پلاستیکی ماشین . تغیر جایگاه لامپ ها ( نه پلتفرم چراغ ) آخرشم واس رفاه حال مشتری رو سقف ماشین یه خرپشته گذاشتن تا منوپد ببرن بیرون بعضیا سلفی بگیرن . شاخای اینستا زیاد میشن فقط با این ماشین
1396/7/13
موتور توربو هم به صورت سفارشی میزارن؟
1396/7/15
سلام و عرض ادب خدمت شما,, حدود یکماه است که یک دستگاه خودرو دنا پلاس صفر خریده ام چند ایراد دارد که نمیدانم با انها چه کنم اولا مصرف سوخت خودرو در جاده یا شهر با کولر و بی کولر و... به هیچ وجه زیر 8/5 لیتر در صد کیلومتر نیست و حتی تا نزدیک 10 لیتر در شهر میرسد که این با مشخصات اعلامی منافات دارد
ثانیا صدای موتور و صدای باد بخصوص در سرعت بالا حتی زمانیکه شیشه ها کاملا بسته است ازار دهنده است
ثالثا, در خودرو خریداری شده در قسمت درب عقب سمت شاگرد بخشی که زمان بسته بودن درب عقب روی ستون وسط قرار میگیرد( زه عمودی مشکی رنگ) پس از دو سه هفته از خرید خودرو از جای خود جدا شده و بنظر میرسد با چسب متصل بوده
پوشش قفل درب راننده( محل وارد کردن سوئیچ) بعد از یکماه بدون دلیل جدا شده و افتاد که خودم سرجایش قرار دادم و نمایندگی انرا محکم کرد
باتشکر از زحمات مسئولین امر یک نکته ضروری است و انهم اینکه وقت وسیلهای نو خریداری میشود انتظار است که تا مدتی ایرادی دیده نشود و بعضی ایرادها باعث دلزدگی و.... از مورد خریداری شده میشود
امیدوارم در خصوص موارد ذکر شده برای همه دنا سوارها و بنده هم فکری بشود
1396/7/16
فوق العاده مزخرف
اینا به اینه بغل تاشو میگن اپشن😳
گیربکس و موتور ماشین با دنا معمولی فرقی نکرده دنا که بعضیاش مورد دار در اومد و گیربکسش و موتورش بعد از 50 هزار تا سر صداش زیاد میشد ادم حیف نیس پول رو بده به این من دنا داشتم ماشین رو تو پر قو گذاشته بودم یه خط روش نبود اما یهو سر صداش گرفت نمایندگی بردم بازم نتونستن درست حسابی صداشو قطع کنن فروختمشو یه بسترن بی 50 اف خریدم اولش فک میکردم چون چینیه تا یه ماه بهش گاز نمیدادم که مشکلی براش پیش نیاد اما وقتی پامو رو گاز فشار دادم فهمیدم که این ماشین چی میگه فوق العاده بهتر از محصول ایرانخودرو
ولی هر کی نظری داره شما دوس دارین بخرین امیدوارم برای شما مشکلی پیش نیاره
1396/7/16
سلام
من تقریبا بیست روزی میشه که دنا پلاس تحویل گرفتم
به نظر بنده با این قیمت بسیار عالی است نسبت به سایر ماشین های چینی آشغال
کسانی که ایراد می گیرند یا اصلا این ماشین ندیدند یا مطمعن باشید چینی سوارند
باحق
1396/7/16
سلام داداشای گل من.خود من یکی از طرفداران سرسخت دنا پلاس هستم،خواهشا نظر بدید ولی توهین نکنید و از اصالت ایرانی بودنتون بیاید بیرون و به نظرات دیگران احترام بزارین ممنون میشم.انتظار نداشته باشین ایران خودرو ی شبه بیاد بنز بزنه ایشالا تو سالهای آینده مدلهای جدید با آپشنهای جدید میاد تو باز فقط کمی صبر داشته باشین منظورمم صبر ایوب نیست خیلی زود اتفاق میفته ایمان داشته باشید.
یا علی
1396/8/12
با سلام
بنظر شما از دنیای خودرو به اندازه ی همین دنا درک داشته باشید، دوست محترم ایران خودرو میدونی چند ساله داره تولید میکنه؟ همه ش داره کپی پیست آشغال میکنه بعد شما داری میگی در سال های آینده؟ منظورتون چندسال دیگه ست؟ اگه قرار باشه ۵۲ میلیون بدی دنا که موتورش ef7 هست خوب بهتر نیست یه سمند lx ef7 بخری ۳۲تمن؟
خواهشا اطلاعاتتون رو بیشتر کنید، تا کی مردم ما میخوان انقد سطح پایین فکر کنن؟
1396/7/18
دوستان هممون میدونیم که این قیمت واسه این ماشین بالاست....ولی چاره چیست...برم چینی بخرم...کم از بی کیفیتی چینی شنیدم...اون اقای رهگذر که اینجوری داره انتقاد می کنه که شاید اصلا ماشین نداره ...و میگه برم زانتیا بخرم....بابا یکی نیست به ایشون بگه به خدا هر چیزی یه عمری داره....اونی که بهت میدن 30 تومن دیگه عمرش تموم شده،چقدر می خوای خرجش کنی چند سال می خوای سوارش بشی.....تا حالا به مشکل برخوردی که قطعه گیرت نیاد....من mvm110 داشتم چپ کردیم باهاش قطعاتش گیر نمی اومد....سه ماه طول کشید ماشین رو جمع کنیبم....
1396/7/19
بررسی ویدیوشو بذاریین
1396/7/20
به نظر من دنا پلاس نسبت به دنا تغییرات خوبی پیدا کرده و ماشین خوبیه مخصوصا در مقایسه با ماشین های چینی که هیچی ازشون نمیشه سر دور آورد ولی خودمونیم این خطوط بغل دنا پلاس اصلا ربطی به زیبایی ظاهری نداره و قیافه ماشینو بد کرده، طراحان ایران خوردو همیشه یه گندایی میزنن.
1396/7/23
باسلام من دنا پلاس دارم با توجه به برقی صندلی جلو که به نسبت بزرگترهم شده بله فضابرای سرنشین عقب کم ولی قابل تحمل هست دریچه برای تهویه عقب از مسیر انتهایی کونسول وسط جلو به سمت شبکه زدن
1396/8/1
ممنونم آقا جواد
1396/7/25
سلام لطفا فیلم تست دنا پلاس را بگذارید

ممنون
1396/7/28
سلام ميخوام بدونم دنا پلاس داخل كرم رنگ ميزنه دو رنگ
1396/7/30
تقزیبا یک هفته می شه ماشین تحویل گرفتم در کل از لحاظ امکانات واقعا توی سطح خوبیه نسبت به ماشین قبلیم که سمند ال ایکس بود خیلی نرم تر شده و اتاق بی صداس اما برای من که قد بلند هستم یکم سقف پایین ه کاش ارتفاعش یکم بیشتر می بود سیستم صوتی ماشین کاملا معمولیه ولی فکر می کنم نسبت به پولی که دادم ماشین بدی نیست
1396/8/18
اگه صندلیو تنظیم نکردی تنظیم کن درست میشه مگه اینکه قدت خیلی بلند باشه
1396/8/7
درود
پس از چند سال داشتن سمند ۸۴ و ال ایکس ۹۳ و هیوندا النترا ۲۰۱۵. به تازگی دنا خریدیم در مقایسه با ماشین های ذکر شده سواری و کیفیت مطلوبی داره. بسیار به نسبت سمند ۱۸۰۰ کم صداست و تعویض دنده ها به طور معنیداری نرمتر هست. از طرفی با توجه به گشتاور در دور بالا ضریب دنده ها کوچکتر شده که رانندگی در شهر را خیلی بهتر کرده. کروز کنترل بسیار عالی کار میکنه. واقعا چراغهای ماشین و اتاقش زیبا طراحی شده. فقط دو ایراد داره اول اینکه سان روف فضای سر را برای راننده کاهش داده به طوریکه من با قد ۱۸۶ مشکل جدی دارم باهاش حتی وقتی ارتفاع صندلی در پایین ترین حده. مجبورم پشت صندلی را بیش از حد بدم عقب که فضای عقب تنگ میشه. مشکل دوم لاستیک های کویر هست علی رقم اینکه ۱۹۵ بسته ولی جنسش خیلی خشک و لغزندس و حتما با نمونه کرهای ۲۰۵ عوضش کنید. نکته ای که خیلی نظرم را جلب کرده به نسبت ال ایکس قدرت ترمز ماشین هست که واقعا عالیه. چند برابر از النترا بهتره. در مجموع به نظرم با در نظر گرفتن قیمت ۵۳ ملیونی امتیاز ۹ از ۱۰براش مناسبه. در ضمن ایربگ جانبی در صندلی های جلو قرار گرفته که با ۴ ایربگ و ترمز قوی ماشین ایمنی در بازار محسوب میشه.
خدا همه شما را برکت بدهد
1396/8/12
حالا زود تصمیم نگیر شاید به طرز معنی داری پشیمون شدی یه موقع😂
1396/9/2
ممنون از اینکه تجربیاتتون رو در اختیار همه قرار دادین بازم اگه چیز جدیدی بود اطلاع رسانی کنید ممنون میشم
1396/8/11
دنا پلاس واقعا عالیهههههههه رخی که این ماشین داره هیچ ماشینی تو این رنج نداره پشت کیلومترش به کل قیافه بعضی از ماشینها می ارزه سال دیگه توربو و اتومات که بیاد بازارو میگیره مطمئن باشید
1396/8/12
سلام به همگی
من همین دیروز دنا+ رو خریدم.البته به پیش خرید اعتقادی ندارم و یه کم گرونتر به صورت کارتکس خریداریش کردم.
ماشین های زیادی داشتم و لازمه یه چند مورد رو با اونا مقایسه کنم.
اول از همه کیفیت رنگ خودرو که میتونم بگم نه خوبه و نه بد ولی توی رنگ خاکستری که من خریدم مشکل خاصی منجمله شره های رنگ در زیر درها وجود نداشت و راضی بودم.همینطور برای اینکه خیالم راحت باشه ماشین رو کارشناسی رنگ بردم که یه وقت ضربه توی خود ایرانخودرو نداشته باشه که خدا رو شکر نداشت.
کیفت درهای جدید خوبه ولی یه خورده زه سیاه رنگی که روی درهای جلو گذاشته شده شل هست و باید حسابی سفتش کنید یا حتی اگه مشکلی بوجود اومد و کنده شد حتما با چسب مخصوص بچسبونیدش.
دستگیره در یه خورده احساس شل بودن به آدم دست میده وقتی بازش میکنین ولی مشکلی بوجود نمیاد براش
زیر درها موقع باز کردن یه چراغ سفید گذاشته شده که زیبایی خاصی به ماشین میده.
رکاب پا دری بدجوری نیازش احساس میشه که اگه داشت خیلی زیباتر و بهتر میبود.
فضای داخل تغییر خاصی نداشته ولی به خاطر وجود سانروف یه خورده سقف کوتاه تر شده و خیلی جالبه که همین کار باعث شده آفتابگیر ها رو که میچرخونین تا از شیشه های کناری آفتاب بهتون نخوره با سقف برخورد میکنن و کلا بودنشون با نبودنشون هیچ فرقی ایجاد نمیکنه ولی اینکه هست و اینطوری کج میشه وقتی با سقف برخورد میکنه باعث خنده زیاد میشه که خب از مسئولین ایران خودرو برای خندوندنمون تشکر میکنم!!!!!
من هم سمند داشتم هم ام جی 6 مدل 2013 ، نیازی نبود اینو بگم ولی برای مقایسه داشبورد و کیفیت مواد مصرفی داخل کابین باید اینو میگفتم ، اول از همه کیفیت صندلی ها نسبت به سمند بهتره ولی هم جمع تر شده هم اسپرت تر و به نوعی خشک تر ولی احساس بدی بهتون دست نمیده اما موقع نشستن توی خودرو به دلیل اینکه یه خورده سقف کوتاه تر شده برای منی که 185 سانت قدمه یه خورده سخت بود که باید قلق نشستن توی ماشین دستتون بیاد!!!!
دوم کیفیت داخل داشبورد که توی سمند از پلاستیک نرم استفاده کرده بودن ولی توی دنا از پلاستیک خشک که منو یاد ام جی 6 انداخت که البته توی ام جی 6 که داشتم کیفیت داشبورد خیلی بهتر بود.
سانروف مشکلی نداره و دقیقا وقتی ماشین رو تحویل گرفتم باهاش 300 کیلومتر رانندگی توی جاده رو داشتم که اصلا مشکل صدا و اومدن باد داخل خودرو و ... رو نداشتم.
سواری نرم بود و به لطف لاستیک 195 تعادل و کیفیت سواری جالبی رو تجربه کردم هرچند به شخصه خودم لاستیک 205 و 215 رو ترجیح میدم و به زودی حتما عوضشون میکنم و از این اندازه ها براش میخرم.( لاستیک های خودش مدل کویر تایر هستن که توی مدل های ایرانی من یزد رو بیشتر میپسندم )
ترمز خیلی خوب عمل میکنه
ولی یه چیزی که برام خیلی جالب بود خنگی گیربکس بود که دقیقا حس ام جی 6 رو بهم داد که اتومات بود
وقتی ماشین رو به حرکت در میارین و دنده رو روی یک قرار میدین و کلاچ رو به تناسب میارین بالا و گاز میدین مشکلی نداره و ماشین حرکت میکنه ولی وقتی توی دنده 2 به بالا هستین و گاز رو تا ته فشار میدین یه 2-3 ثانیه طول میکشه که گاز بخوره ماشین که این مورد برام خیلی عجیب بود چون دقیقا وقتی سوار ماشین اتومات بشین این اتفاق میوفته که به قولی میگن گیربکس خنگه!
حالا نمیدونم این مشکل توی پدال گاز هست یا نه چون توی دنده یک اصلا مشکلی نیست!
دنده نرمی داره و تعویض دنده به راحتی انجام میشه و توی حرکت با سرعت زیاد وقتی میخواین دنده رو عوض کنید یا حتی معکوس بدین هیچ صدای تقه ای داخل ماشین نمیاد و به نرمی این تعویض ها انجام میشه.
سیستم چی پی اس خوبی داره ولی اینکه توی کوچه یه مقدار سرعت بالاتر بره هی میگه سرعت خود را کاهش دهید رو مخه!!!
دوربین عقبی که براش گذاشتن خیلی جالبه ولی اینکه خطوط پارک رو هم براش گذاشتن ولی با چرخش فرمان تکون نمیخوره خیلی عجیبه! یا خطوط پارک رو بذارین و با فرمان بچرخونینش یا کلا نذارین چه کاریه آخه؟!؟! حتما سال دیگه میخوان دنا پلاس پلاس رو بدن این مشکل رو برطرف کنن! 😄
سیستم دی لایتش مشکلی نداره ولی کاش ابرویی بالا هم همراه با دیلایت روشن میشد که زیبایی بیشتری به ماشین میداد و یا کاش چراغ های ماشین به صورت پیش نصب شده سفید رنگ میبود که خیلی قشنگ تر میش.
شدت باد کولر خوب بود و توی جاده با سرعت 100-120 همزمان با روشن بودن کولر کاهش سرعتی موقع به کار افتادنش احساس نکردم مثل موقعی که سمند رو داشتم.
پاور ویندوز برای شیشه ها وجود نداره ولی سانروف وقتی دزدگیر رو فعال میکنید و دوبار دکمه ریموت رو میزنین همراه با جمع شدن آینه ها بسته میشه.ای کاش این مورد رو هم اضافه میکردن تا مجبور به تغییر در سیستم برقکاری ماشین نمیشدم و نرم بهش اضافه کنم.البته هنوز اضافه نکردم ولی به زودی این کار رو انجام میدم.
شیشه های جلو به صورت کامل پایین نمیره و یه مقدار کم بالا میمونه که اونم به خاطر نوع جدید درهای دنا+ هست که البته مشکلی نداشتم باهاش.
سیستم بلوتوث و همینطور آیپاد به خوبی کار میکرد هرچند وقتی بلوتوث روشن بود و در حال پخش اهنگ کسی باهام تماس میگرفت و بعد از قطع دوباره میخواست آهنگ رو ادامه بده ، اهنگ به صورتی پخش میشد که انگار سرعت آهنگ کم شده ولی بعد از 5 ثانیه به حالت اصلی برمیگشت اما در حالت وصل بودن به صورت آیپاد این مشکل وجود نداشت.فکر کنم مشکل از بلوتوث باشه و نسخه قدیمیش که البته نمیدونم نسخه 4 هست یا قدیمی تر.
البته یه نکته رو اضافه کنم ، گوشی آیفون به خوبی باهاش سینک میشه و میتونین دفترچه تماس رو به خوبی توش ببینید ولی به هیچ عنوان نمیتونید لیست آخرین تماس ها و تماس های گرفته شده رو مشاهده کنید که این برام خیلی عجیب بود .
کیفیت تاچ مالتی مدیا خیلی خوبه و واقعا بهشون بابت این کار تبریک میگم.
فقط کاش علاوه بر مواردی که گفتم ، سیستم مصرف سوخت میانگین و لحظه ای هم براش میذاشتن.چون واقعا نبودش احساس میشه.
سانروف به خوبی عمل میکنه و موقع بسته بودن با اینکه انتظار داشتم در موقع حرکت صدا بیاد داخل ولی اصلا هیچ صدایی داخل نمیومد که برام جالب بود.هرچند روکش داخلی موکتی که گذاشتن عین پر سبکه و بود و نبودش فرقی نداره انگار یه تیکه کاغذ گذاشتن!!! حداقل یه کم سنگین تر و عایق بندی تر میکردن جالب میشه مثل ماشین های دیگه!
چیز خاص دیگه ای به نظرم نمیرسه که بگم ولی اگه دوستان سوال خاصی داشته باشن در خدمت هستم.
امیدوارم تونسته باشم با توضیحاتم ، شرح کاملی داده باشم.
ببخشید که مطلبم طولانی شد.
1396/8/12
سلام آقا سیاوش.من رانا ۹۲ داشتم چون ازش راضی نبودم فروختم و الان حدود سه چهار ماهه که منتظر بودم که دناپلاس بیاد تو بازار تا بخرم و کلی هم ذوق داشتم ولی الان که نظرات دوستانی مثل شما رو که خوندم یکمی دلسرد شدم. من تو رانندگی دو چیز خیلی واسم مهمه اول اینکه به هیچ وجع صدای موتور داخل اتاق نیاد حتی تو سرعت بالا و دوم اینکه سواری نرمی داشته باشه و صندلی همه جوره قابل تنظیم باشه.به نظرت دناپلاس این موارد رو داره؟ سپاسگزارم
1396/8/14
عالی ؛ عالی
واقعا کامل بود
1396/8/15
سلام .. عایق بندی سانروفش چطوره و اینکه سیستم برقیش مشکلی نداره؟
1396/9/2
ممنون آقا سیاوش از اینکه اینهمه حوصله به خرج دادین و تجربیاتتون رو در اختیار همه قرار دادین بازم اگه چیز جدیدی بود اطلاع رسانی کنید ممنون میشم . من که از اطلاعاتتون خیلی استفاده کردم بازم ممنون
1396/9/9
مشکل تاخیر در گاز مربوط به برنامه نویسی ecu هستش
یعنی ایرادی که سمند ها هم دارند
اگه گاز سیمی بود تاخیر نداشتن
ولی چون سنسوری هستن این مشکل وجود داره

و متاسفانه با نمایندگی ها هم که صحبت میشه میگن همه اینجورن و کاریش نمیشه کرد

در واقع باید برنامه ecu ویرایش بشه که تاخییرارسال پیام از ecu به دریچه گاز از بین بره


منم سمند ef7 دو ماهه تحویل گرفتم این مشکل رو دارم و متاسفانه بعضی وقتا این تخییر مشکل زیادی ایجاد میکنه

1396/8/12
درود.دوستان من رانا tu5 مدل۹۲داشتم به این خاطر فروختم که دناپلاس بگیرم و کلی هم ذوق واسه خریدش داشتم ولی الان که نظرات دوستان رو میخونم دودل شدم. البته این موضوع درسته که باید از افرادی که سوارش شدن بپرسم چطوره ولی نمیدونم بین این همه نظر حق با چه افرادیه. از اونایی که سوار دناپلاس شدن و باهاش هم تو ترافیک و هم تو جاده رانندگی کردن خواهش میکنم که راهنماییم کنند.سپاسگزارم
1396/8/16
درود بر شما
من دنا پلاس دارم. سواریبسیار نرم و موتور کاملا کم صدا و نرمه. توی شهر خیلی خوب و راحته و تعویض دنده نرمه. اگر شتاب سریعتری ازش انتظار داشته باشین دور موتور را به ۴۰۰۰ که برسونی واقعا قافلگیر میشی. تجهیزات خیلی زیادی داره. ترمز بسیار عالیه. کوچکترین صدایی از داشبورد و ستون و کمربند و... شنیده نمیشه. به نسبت قیمت بسیار عالیه. فقط چراغ نور پایین را با لامپ اکستریم ویژن فیلیپس عوض کنید که دیگه از نظر نور جلو واقعا عالی میشه. خدمات و گارانتیش عالیه. ۳ سال گارانتی و بیمه بدنه داره. همه چیز حتی روغن رایگانه. برخورد نمایندگی هم راضی کنندس.
1396/9/17
سلام دوست عزيز اين ماشين فوق العداست من جك اس ٥ داشتم و دارم اما اين ماشين رو براي همسرم خريداري كردم سواري نرم،ترمز عالي، امكانات خوب، كلاج فوق العداه نرم و موتور خوب تنها ويژگي منفي اين خودرو ترمز دستي سفتشه كه واقعا سفته ولي بعضي ها كه نوشتن صداي كابين زياده كابينش اصلا صدايي نداره شما برو بگرد تو خيابون يكي رو پيدا كن كه دنا پلاس داشته باشه ازش بپرس نصف اين دوستان يا پيكان سوارن از روي حرص بد ميگن يا اينكه كلا با اين خودرو و خودروي ايراني مشكل دارن بنده مهدس مكانيك هستم خودم هم اصلا ماشين ايراني پسند نيستم و چيني رو ترجيح ميدم اما اين ماشين فوق العداست...
اگر ميتوني توربوشو بگير شتابش فوق العادس

تو فكر اتوماتش هم نباشين گيربكس اتوماتش مزخرف خواهد بود چون اون شركت فقط با شركت هاي چيني از قبيل(ليفان،دانگ فنگ، جك) قرار داد داره و فقط يكيشون خارجيه كه اونم پروتونه درسته خودم جك دارم و راضيم اما خب...
1396/8/13
سلام بعضی از دوستان گفتند که این ماشین خوبه و بعضی هم گفتن نامناسبه.
میخواستم بگم که ماشینای ایرانی شانسیه! یا بده یا خوب.
1396/8/25
ببین دوست عزیز اصلا شانسی نیست بستگی به نگهداری خود افراد داره بعضیها بلد نیستن خب دنده بدن دست انداز هم که تا دلت بخواد هست توی تهران خیلی ها خوب ماشین مگه میدارن خیلی ها هم فقط میشینن تو ماشین گاز میدن بعد میگن جنس خوب نیست قبول دارم کیفیت و آیینه دوستانی که میخوان ماشین بخرن برن نمایشگاه راحت مبزاره تست کنی من خودم میخواستم پرشیا بخرم رفتم نمایشگاه چندتا ماشین با خودش تست کردم دنا پلاس برداشتم اگر دوستان یکم فکر کننن نظرات سلیقه ها فرق میکنه به کسی توجه نکنید خودتون برید یه تست بکنید خوشتون اومد بردارید نیامد یکی دیگه خودم میخواستم اپل بخرم هی گفتن برنامه های پولی زیاد داره نمیشه بدرد نمیخوره الان با برنامه ویشر کل برنامه ها بازی هاشو دان کردم اصلا به دیگران توجه نکنید سبک زندگی همه با همه فرق داره
1396/8/13
The best car in iran i think
1396/8/15
باسلام....من بین رنو ساندرو...برلیانس...جک...ال۹۰....اچ سی کراس...خیلی تحقیق کردم و به نظرم گزینه ای که از هر لحاظ هم قدرت موتور هم آپشن راحتی و قطعات و همچنین خرید و فروش از همه لحاظ بخواد حداقل در حد متوسط باشه و همه رو با هم داشته باشه دنا پلاس هستش تا ۵۰ تومن کمترین ریسک خریده....راضیم ازش.
1396/8/23
Pesare khob age be sanrofo koroz migi opshen ke ameye manam opshen dare berliyans h330 farmon barghi otomat tanzim sandali 8 halate navigeyshen tasme taym zanjir kodome inaro dena dare korozo ke ro peraydam mishe endakht😂😂
1396/9/20
نمیدونم دنا پلاس از نزدیک دیدی یا نه ولی من توی نمایشگاه خودرو تهران رفتم دیدم چه آشغالی بود! البته اگه بتونی با موتور کندش و کیفیت افتضاح ادوات داخلیش کنار بیای، انصافا خیلی آپشن داره ولی با این قیمت گیربکس دستی واقعا ارزش خرید نداره ! باید با همین قیمت اتومات می اومد اونوقت میشد بخری ! البته دیگه این یه مسئله شخصیه شاید یکی با دستی حال میکنه !
1396/8/16
دنا پلاس با موتور 115 اسبی که داره اگر توربو بشه و اتومات با اون آپشنهای زیاد و قیافه زیباش بی رقیب میشه و بازارو میگیره شک نکنید
1396/8/17
و البته خیلی کم روی کیفیتش کار کنن و اینکه کاری بکنن که فکر نکنیم شانسیه
1396/8/16
6 ماهه دارم تو این رنج ماشینه عالی هست من که قبلا مگان و مزدا 3 داشتم ازش راضی هستم بعضی از آپشنهای این ماشین از ماشینهای قبلیم هم بیشتره
1396/8/18
سری اول دنا پلاس وتحویل گرفتم افتضاح بود جی پی اسش ازروز اول کار نکرد سیستم برقیش مشکل داره ۳ بار نمایندگی بردم درست نشده ماشین خاموش میکنه و قاطی میکنه تو جراغ های عقبش بخار جمع میشه بعداز اینکه گارانتی بردم ماشین به صدا دراومده و زوزه میکشه امپر بنزین و دزد گیر هم از کار افتاده هنوز هم مشکلاتش موجوده و درست نشده و هیچ کس هم پاسخگو نیست
1396/8/26
میگم ماشین هرچند وقت ی بار یهوویی منفجر نمیشه؟
1396/9/7
سلام ایمان جان ، اره منم همین سوال علی رو دارم که ماشینت چند وقت به چند وقت منفجر میشه ؟
بعد یه مشکلی که من دارم اینه که دنا پلاسم روزی دو سه بار موتورش میریزه کف خیابون باید جمش کنم بعد بریزم تو کاپوت راه بیوفتم !! ماشین تو هم همینجوری میشه یا نه؟
1396/9/10
ایمان جان تو که نداری این ماشینو مگه مجبوری از گروه ال نود بیایی اینجا دروغ بنویسی که اینجوری بهت بخندن ، همون ال نودتو سوار شو حالشو ببر کسی هم نمیاد بگه بده. حالا درسته یه ماشین بی ریخت سواری اما با دروغ درباره ماشینای دیگه ماشینی که سوار هستی برات نمیرقصه که !!
1396/9/17
بعدش يهو از خواب پاشدي درسته؟
1396/9/25
سلام دوستان جوری روی دنا تعصب دارن که برند لکسوس این همه طرفدار روی برندش نداره وقتی سوار دنا همکارم شدم صدای موتور و سروصدای درهاش وداشبورد تو مخ بود حالا از کیفیت ضعیف جلوبندی وقطعات کاری ندارم تازه باید یه خونه هم نزدیک نمایندگی داشته باشی تا زیاد اذیت نشی با پول دنا ساندرو وال 90 بهترن با پول دنا میشه حتی یه مگان کارکرده هم خرید
1396/10/5
باید دلتون به حال تندر سوارا بسوزه چون هر جا در باره دنا صحبته میان میگن ساندرو و تندر از دنا گزینه بهتریه !!!! فکر کنم خواب و خوراک ندارن جز اینکه فقط همه جا جار بزنن تندر بهتره !!! بیچاره ها :))
1396/8/20
آیا راه حلی برای مشگل ادم های قد بلند پیدا میشه؟
خیلی معضل بزرگیه
1396/8/21
باسلام منم دنا پلاس گرفتم قدم 187 است و با کوتاهی سقف ماشین مشکل دارم واقعا" آدم رو کلافه می کنه . کسی راه حلی داره ؟ (همه تنظیمات صندلی را انجام دادم)
1396/8/24
قدتو کوتاه کن.
1396/8/24
حالا مثلا چه ربطی به قدت داره که میگی من قدم 187 هست میخواستی کمتر بخوری
1396/8/25
درود بر شما
من هم دقیقا همین مشکل را داشتم فقط صندلی را تا حد نهایی پایین آوردم و زاویه پشتی صندلی را بیشتر کردم. پشت صندلی را تا جایی که دیگه سرم به سقف نخورد بردم عقب. این مشکل در تمام ماشین های سواری سانروف دار یا سقف پانورامیک وجود داره. تو مزدا ۳ و آزرا گرنجور هم همین مشکل را داشتم. قد بالای ۱۸۵ با ماشین کراس اور مشکلی نداره ولی تو سواری با سقف سانروف این مسئله هست که تا حدودی آزار دهندس.
موفق باشید
1396/9/5
میتوان با برداشتن صندلی و گذاشتن یک عدد بالش بزرگ و سفت مسئله را حل کرد. اینطوری فضای پای سرنشینان عقب هم زیاد میشود.
1396/9/9
الان قد 187 بلنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1396/10/1
بفروش پرايد بخر
1396/8/26
سلام ایران خودرو راه حلی برای قد بلندایی که با نشستن داخل دنا پلاس مشکل دارند گذاشته که هنگام نشستن داخل کابین سانروف را از کنید و سرتان را بیرون آورده و رانندگی کنید.
1396/8/28
سلام دوستان پاور ویندوز دنا پلاس چطور کار میکنه من شیشه ها رو پایین میزنم وقتی قفل رو میزنم دربها قفل میشن ولی هیچکدوم از شیشه ها بالا نمیره باید بصورت دستی بزنم بالا
1396/9/4
درود بر شما
فقط آینه ها اونم به شرطی که دسته تنظیم ۱۸۰ درجه به عقب چرخیده باشه و سانروف به شرطی که تا قفل آخر عقب نرفته باشه با دوبار زدن ریموت بسته میشن. ولی شیشه ها را خودتون باید ببندید.
در ادامه توصیه ای برای دوستان دارم در مورد روغن موتور. به هیچ عنوان به حرف نمایندگی توجه نکنید که میگن ۵ تا ۱۰ هزارتا با روغن اولیه برید. حتما در ۱۰۰۰ یا نهیتا ۱۵۰۰ روغن را عوض کنید و از روغن نمایندگی پرهیز کنید که بسیار بی کیفیت و گرون هست. من فقط کاسترول مگناتک میریزم و حدود ۷ تا ۸ هزار عوض میکنم. قبلا برای سمند هم همینو میریختم برای النترا هم مگناتک میریزیم. صبح که استارت میزنی دیگه صدای قرقر پر شدن استکانیا در چد ثانیه اول نمیاد. موتور خیلی نرم میشه و جالبه که دمای موتور دیگه زیاد بالا نمیره. در ۱۰۰۰ کیلومتر اول فیلتر روغن با پلیسه مسدود میشه و روغن بخاطر پلیسه خاکستری میشه. خیلی مراقب روغن موتورش باید و آب رادیاتور. در اینصورت موتور خیلی قابل اطمینان هست و به راحتی چند صد هزارتا کار میکنه.
خداوند به همه شما خیر و برکت و سلامتی بدهد
1396/9/9
سلاا داریوش جان اره باید خودت ببری بالا یا ببری بیرون یکاری کنن وقتی درا رو قفل میکنی شیشه ها بره بالا
1396/9/30
دوست عزيز دوبار كليده قفل روي ريموتو ك بزني عمل ميكنه
1396/10/13
داداش اصلا پاور ویندوز نداره
1396/8/29


من دنا پلاس رو خیلی دوس دارن اما امان از بی پولی و فقیر شب و روز کار میکنم هیچی به هیچ امکانات فروش زیادی هم نمیذارن لاقل با شرایط بخریم
1396/9/7
انشاا... خدا روزی میده میخری..بهترشم میخری
1396/9/8
با سلام
راستش از همه نظر عالیه فقط بعضی صداها ازش میاد خصوصا از داخل دربهای جلوس با صندلیهای پشت من دنا پلاس گرفتم ۲هزارهم کارکرده.
1396/9/17
سلام من دنا پلاس رو تازه خريدم اوايل استارت كه ميزدم يه صداي بد ميداد اگزوز بردمش نمايندگي گفت بايد بنزين سوپر بزني ازونروز كه ميزنم يه زره صداي اضافه نداره راهكار اين صداشم اينه
1396/9/13
با سلام
من دیروز 54 خریدم
ماشین بدی نست
شتاب عالی
کروز کنترل عالی
دوربینم عقب باحال
امیر حسن (پسرم) عاشقه سانروفه
206.پرشیا.207. جک.تیگو 5 همه رو داشتم
ولی این یه چیز دیگست
در کل راضی هستم
1396/9/14
آیا صدای باد داخل میاد(در حالت شیشه ها بالا)
1396/9/14
با سلام بنده دنا پلاس را برج 7 تحویل گرفتم و تنها مشکلی که دارد در سرعت 80 به بالا صدای باد از سمت درب در حالت شیشه ها بالا میاد و صدای موتور داخل میاد و سریع باید بکشی دنده 5
1396/9/17
این ماشین بینظیره من دارم، بخرید پشیمون نمیشید
1396/9/17
سلام دوستان. میخواستم 2 تا از ضعف های طراحی ظاهری دنا که یکیش مربوط به داخل خودرو و یکیش مربوط به خارج خودرو هست رو باهاتون درمیون بزارم و امیدوارم پرسنل دست اندر کار ایرانخودرو با تایید شما دوستان نسبت به رفع این نواقص اقدام کنند:
در ابتدا از ضعف داشبورد باید بگم که در قسمت میانی جایی که داشبورد به کنسول میانی متصل میشه و تا پایین ادامه پیدا میکند به دلیل قوس زیاد جای پا محدود میشه و به تبع اون فضای کوچکتری برای پاهای سرنشینان جلو داره که با تغییرات مختصری از طرف کارخانه مرتفع میشه.
اما ضعف دوم مربوط به قسمت پایین و گوشه سپر و سینی جلو است که به دلیل بیرون زدگی بیشتری نسبت به سر گلگیر وقتی شما در حال رد کردن مانعی هستید متاسفانه قسمت پایین سپر با مانع برخورد میکنه در صورتی که در نگاه شما از پشت فرمان شما مانع رو رد کردید !!
اگر از دوستان کسی با این مشکلات برخورد کرده بیشتر انعکاس بدید تا مسئولین در صدد رفع باشند.
1396/9/19
سلام به همگی.
من تویه یکی از نمایندگی های ایرانخودرو مشغول به کارم و میخام باتجربه ی کمی که دارم از مزایا و مشکلات دنا پلاس بگم
دنا پلاس برای قشر متوسط ماشین به روز و خوبیه ولی برای کسانس که ماشین های بالایه ۸تومنی سوارمیشن شاید راضی کننده نباشه براشون.البته تواین چندوقت دنا پلاس توربوهم راهی بازار شده بعضیا میگن خب توربوعه باید گاز و گوز کرد بااین ماشین ولی توربو به این معنی نیست ک تخته گاز بری باماشین.امیدوارم اینو بعضی دوستان درک کنند
دنا پلاس از لحاظ موتوری خوبه اگه بتونی به موقع بهش برسی به ماشینی که نرسی خب معلومه خراب میشه مخصوصا ماشین های ایرانخودرو.من خودم یه پرشیا tu5دارم ۲ ساله سوارمیشم تاحالا اخ نکفته فقد بردم برای سرویس که به تازگی گارانتیش تموم شده و میخام دنابخرم
از لحاظ اتاق دنا برای خانواده۴ نفره خوبه ولی ۳ نفر بشینن عقب تحملش سخته.اپشنایه خوبی داره برای کسانی که تواین قیمت ماشین بخان بخرن از چینی ها بهتره قطعاتشم ایرانخودرو تامین میکنه مس از چینی های تواین قیمتی بهتره فقد بزرگترین ایرادش سپرعقبشه که باید تقویت بشه اصن سپرعقبش اشغاله
1396/9/24
والا من که مدل معمولیشو دارم و مدل ۹۴ هست ۵۰۰۰۰ تا ام کارکرده هیچ مشکلی باهاش نداشتم و خدا رو شکر یکبار ام به تعمیرگاه نرفتم و فقط روغن و لنت و شمع عوض کردم تا الان همه جوره ام به عنوان یه ماشین ایرانی ازش راضی ام هم مصرفش هم نرمی راحتی ماشین مخصوصا در مسیر های طولانی هم از نظر اپشنی نسبت به ماشین های ایرانی سرتره و به غیر از پراید و جی ال ایکس تمام ماشین های ایرانی دیگه رو داشتم که به نظرم دنا چند سر و گردن از انها بالاتره
1396/9/26
سلام دوستان
من پرشیا داشتم دیروز فروختم بین ۳تا ماشین گیر کردم
H30کراس
207
دناپلاس
کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا درست راهنمایی کنید
1396/9/27
هيچ كدوم ماشين بي دردسر ميخواهي فقط برليانس
1396/9/30
FAW B30که تازه اومده از همه بهتره
6دنده اتومات ساخت آیسن ژاپن هست خیلی از دنا+ آشغال بهتره
ظاهرش راضی کننده است
گروه بهمن وارد ایران میکنه
58تومن قیمت داره
1396/9/30
سلام، به نظر من 207 و دنا پلاس گزینه های بهتری هستش ولی 207 طبق اطلاعیه رسمی گرونتر از دنا پلاس تموم میشه و کوچیکه، به نظرم دنا پلاس که بزرگتر هم هست رو بگیرین، ایشالا به شادی سوار شین
1396/10/12
باسلام بنده قبل از گرفتن دنا پلاس 3 ماه 207 جدید داشتم قبلشم پژو پارس داشتم
خیلی دنبال ماشین بودم ولی تو رنج تا 50 تومن ماشین خوبیه دنا پلاس از سال 95 هم موتور ef7 با کیفیت بهتری تولید شده اما دنا پلاس با توجه به داشتن داشبورد بزرگتر و صندلی برقی بزرگتر فضای صندلی عقب رو کوچیک تر کرده نسبت به پژو پارس من با قد 175 زمانیکه صندلیم تو حالت عادی قرار می گرفت فضای پای صندلی عقب تا صندلی راننده 35 سانت بود ولی تو دنا پلاس حدود 20 سانت هست این بزرگترین ایرادش مصرف سوخت تا حدودی کمتره تو رنج تا 8 لیتر تو اتوبانه
1396/10/18
دنا پلاس
1396/10/21
فقط دنا پلاس بگیر. بعضیا اصلا تا حالا از نزدیک ندیدنش و الکی نظر میدن. بخر تا بفهمی چی میگم.
1396/10/23
داداش پولتو بیشتر کن یه مزدا ۳ ۸۸ بگیر.
1396/10/28

دنا پلاس
1396/9/27
دنا همون سمنده با استهلاک بالا
کوری دید راننده
وهزار تا مشکل دیگه مثل مشرف بنزین بالا
فقط فرقش با سمند ۱۷ میلیون قیمت بالاتره
1396/10/21
شما که اصلا توش نشستی حرف نزن پس. سانروف،دی لایت،چراغ نئون، استایل جانبی جدید،سیستم مالتی پلکس جدید،صندلی های جلو 6 حالته برقی و... این همه فرق رو نمیبینی؟ چشمات مشکلی داره؟ دیدشم خوبه که بازم به بیناییت برمیگرده.
1396/10/23
حاضرم قسم بخورم یک بارم سوار نشدی
1396/10/26
یه بار سوار شدی اصلا که می یای نظر می دی ؟
1396/10/26
عزیزم شما برو یه ماشینی بخیر که معلوم نباشه از کجا اومده و چی هست موتورش چی هست شاسیش چیه بعد که خراب شد میبینمت وقتی دربدر دنبال قطعات بودی
1396/10/26
تو که دنا پلاس رو ندیدی نظر نده من دارم خیلی هم ماشین خوبی هست ازاون راضی هستم چند ماه هست جون مادرت برو همون پیکان 48 خودت رو نظر بده تو رو چی به دنا پلاس
1396/9/28
با سلام تمام خدمت دوستان

میخواستم ببینم بین پرشیا tu5 و دنا پلاس کدوم بهتر هست از هر لحاظی

ممنون میشم پاسخ بدین
1396/10/21
دناپلاس خوشگل تر و امکانات بیشتری داره. بهنظرم دنا پلاس بهتره.
1396/10/23
اصلا قابل قیاس نیست نگاه به قیمتشم بکنی مشخصه
1396/11/5
دنا پلاس بهتر از پارس tu5 است .هم از لحاظ قدرت موتور و هم از لحاظ محکمی بدنه نسبت به پارس.
1396/9/30
سلام دوستان میخواستم بگم اگه کسی میخواد ماشین صفر بگیره لطفا بره یک ساعت نمایندگی ها جلو تعمیر گاه از کسایی که خریدن سوال کنه در مورد ماشین اگه نظرات مثبت بود حله چون با این روش دیگه شکی نمیمونه چون اینجا بعضی نظر ها الکی هستن به نظر من بهترین روش همینه
1396/10/21
من خودم دو ماهه خریدم راضی هم هستم. تاحالا مشکلی هم نداشته.
1396/10/3
سلام و عرض ادب
من حدود یک هفته هست که دنا پلاس را بعد از 6 ماه انتظار تحویل گرفته ام تو این یک هفته تجربه ام را در اختیار دوستان قرار میدم که انشاالله مفید باشه .
1- دنده ها مثل خودرو تندر راحت نیست ویک کم صدا میده که دیروز بردم نمایندگی گفت طبیعی هست (البته اصلاً شاید به چشم بعضی ها نیاد چون من یک کم حساس هستم )
2- سانروف را وقتی کامل باز میکنی و در حال حرکت هستید کمی لرزه داره که میگند طبیعی هست بازم !!!
3- بنظرم یک کم سقف کوتاهه چون من که 180 قدمه و موهام را بالا میزنم( یعنی میشه 185 سانت ) موهام با سقف تماس داره که حس خوبی نیست لذا در صورتیکه قد بلند هستید به این خودرو فکر نکنید !!(تنظیمات صندلی کاملاً انجام شده و فقط در حالتی که کاملاً تکیه بدهید به پشتی و تنظیمات کفی تا انتها پایین باشد این اتفاق نیفاتد )
4- یک کم هم از محاسن بگم ، اول اینکه رخ ماشین راضی کننده هست و داخل کابین هم شیک هست .
5- شتاب خودرو راضی کننده هست و ترمز ها نیز عالیه فقط چند روز اول از من یک کم سوت میکشید که طبیعی هست .
6- بر خلاف نظر دوستان بنده تا سرعت بالای 120 صدای آزاردهنده ای داخل کابین حس نکردم که شاید ایم مسئله یک کم شانسی باشه .
7- مصرف حدودی این خودرو به صورت ترکیبی حدود 7.8 است البته بنده اصفهان هستم ترافیک تهران را در نظر نگرفتم البت هب ا بنزین سوپر حدود 0.5 لیتر پایین تر هست (شاید هم خطای محاسبات من باشه ).
8- سیستم تهویه خوبه و راضیتون میکنه
9- سیستم مدیا هم خوبه و چی پی اس خوب و کاربردی هم داره که برای خود من خیلی خوب بود چون خیلی از دوربین ها را در نقشه داره و اخطار میده که به دوربین نزدیک می شوید .
10- در مجموع باید بگم از انتخابم راضی هستم چون تو این رنج قیمت داخل ایران انتخاب بهتری وجود نداره و محکوم به این انتخاب هستیم و جا داره درود بفرستم به روان و مغر دولت مردان که هنوز متوجه نشدند که با اقتصاد دولتی آینده ای برای کشور وجود نداره .
براتون بهترین ها را آرزو دارم یا علی
1396/10/9
با سلام

اقا محمد شما ماشینت داخل شهر صدی چند میسوزونه ؟
من پرشیا سال دارم موتورxu7 که ۸ سوپاپ هست و ۱۸۰۰ سی سی هست داخل شهر از صدی ۸ یه نمه کمتر میسوزونه.
اصلا به این اطلاعاتی ک مینویسن نباید دقت کرد چون پرشیا سال رو میگن صدی ۱۱ تا ۱۲ میسوزونه ولی من هزاربار گرفتم صدی ۸ هست حالا میخوام عوضش کنم بین دنا پلاس و پارس tu5 موندم
لطفا اطلاعات دقیق بگین از ماشینتون

باتشکر.
1396/10/7
وای دنا پلاس خیلی تغییر کرده نمیشه قیمتش یک کوچولو ببرید بالاتر.میلا بشه 90000000
1396/10/11
متاسفم برای نظرت
1396/10/12
آقای ناشناس شما که 50 تومن نداری اینو بخری همون پراید یا تندر سوار شین ، دنا پلاس در رده قیمتی نسبت به خودرو های تو این رنج بهتره ، متاسفانه فضای مجازی پر شده از افراد کم سن و سال که با نوشتن مطالب گمراه کننده خودشون رو برای نداشتن چیزی تخلیه می کنن ، دنا پلاس واقعا نسبت به ماشینهای دنده ای زیر 100 تومن و چینی ها سرتره ، انشاالله شرکت های خودرویی ما هم از موتتاژ کاری به تولید خودرو کاملا بومی ارتقاء پیدا کنن.
1396/10/20
اخي دوست داري ببريم بالاتر خوشت اومده
دوست داري بيشتر بره..
1396/10/14
سلام چرا دنا اتوماتیک ندارد؟
لطفا اتوماتیک دنا پلاس رو تولید کنید تاکامل شود ممنون
1396/10/21
دارن روش کار میکنن. میاد به زودی....
1396/10/26
با سلام عرفان جان مدل اتوماتیک توربو هم در راه هست من این ماشین رو چند ماه دارم دنا پلاس بدون توربو خیلی هم راضی هستم ماشین خوبی هست
1396/10/17
خوش بحالتون من هزار سال کار کنن با این وضعیت حقوقی و نبود کار شاید بتونم بخرم
1396/10/17
علی جان همه همینجورن ، انشاالله شما هم بهتر از اینو بخری ، من هم بعد از پنج سال پس انداز کردن اینو گرفتم
1396/11/28
سلام.این ماشین کارمندیه.اگه دوستش داری بخر.منم توربو خریدم ۶۳/۸۰۰.
1396/10/19
با سلام

امیدوارم هرچه زودتر توربو هم به بازار بیاد قطعا دنا پلاس خیلی بهتر از خودروهای بی کیفیت چینی هست
فقط همین نکته بس که مدیران شرکتهایی که تا رنج قیمتی 50 الی 60تومان اجازه خرید خودرو شرکتی دارند به یچ وجه کلاس مدیریتی خودشون رو با خرید خودروهای بی اصالت چینی خراب نمی کنند.

با سپاس