موضوعات داغ

ماشین پراید 111

(3.3/5) 18,522 رای

اگر کمک والدین را در نظر نگیریم، کمتر جوانی قادر خواهد بود از پس هزینه خرید و نگهداری یک خودرو لوکس برآید و به همین علت در تمامی کشورهای جهان ماشین‌های اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در میان این قشر از جامعه دارند؛ اما متاسفانه علیرغم جمعیت جوان کشور در سالهای اخیر، به این نیاز مبرم توجه چندانی نشد و درنتیجه جوانان در فقدان گزینه‌های جدید یا شرایط پرداخت آسان‌، همواره مجبور بوده‌اند به سمت گزینه‌های بسیار محدودی بروند. خودروهایی مثل پراید هاچ بک، تیبا 2 و ام وی ام 110 از جمله این انتخاب‌های اقتصادی به حساب می‌آیند که حداقل قبل از افزایش قیمت‌های اخیر، با بودجه اکثریت مردم جور در می‌آمدند. در این بین سایپا 111 به عنوان ارزان‌ترین خودرو با پایین‌ترین هزینه نگهداری، به نوعی در دسترس‌ترین گزینه است. خودرویی که در واقع همان پراید هاچ‌بک خودمان است و پس از اصلاحات ساختاری روی پلتفرم X100 و فیس‌لیفت ظاهری با نام جدید سایپا 111 به بازار عرضه شد و توانست محبوبیت نسخه‌ قبلی را ادامه دهد. پراید هاچ‌بک در طول این سالها و بواسطه اشتراکات ساختاری با مزدا، امکان تعویض موتور با نسخه‌های معروف BP را نیز داشته و پای ثابت پیست‌های اتومبیل‌رانی بوده. حتی رنو PK علیرغم قیمت ارزان‌تر، هرگز نتوانست خطری برای بازار پراید ایجاد کند و خیلی زود از دور رقابت خارج شد. البته پراید هاچ‌بک مشکلات کیفی و فنی بسیار زیادی دارد و با امکانات حداقلی به دست مشتریان میرسد اما بسیاری از این مشکلات بدلیل قیمت ارزان خودرو قابل چشم‌پوشی هستند، به جز یکی که با جان انسان سر و کار و دارد و آن بحث ایمنی است (ضمناً منظورمان از واژه ارزان به نسبت سایر رقبای بازار بود و نه در قیاس با سطح درآمد عموم مردم). البته سایپا مدعی شده که در پروژه X100 بسیاری از قسمت‌ها مورد بازنگری و اصلاحات اساسی قرار گرفته‌اند و محصول نهایی در قیاس با مدل‌های قدیمی ایمن‌تر شده است. همچنین اضافه شدن ایربگ‌های جلو و ترمزهای ABS هم نشان از بهبود وضعیت امنیت ماشین در قیاس با مدل‌های اولیه دارند؛ اما با تمامی این صحبت‌ها شواهد عینی نشان از عدم کفایت اصلاحات صورت گرفته دارد. بخصوص که مخاطب اصلی سایپا 111 جوانان هستند و با توجه به کم‌تجربگی و شور و هیجانی که اقتضای سنشان است، خطرات بیشتری شامل حالشان میشود. حال با توجه به تمامی این موارد هنوز نمیدانیم باید از توقف تولید سایپا 111 خوشحال باشیم یا ناراحت؟! از طرفی جای خوشحالی دارد که سایپا تصمیم گرفته با این محصول قدیمی خداحافظی کند و به خودروهای کامل‌تر بیندیشد اما از طرف دیگر عدم وجود جایگزین ارزان‌قیمت باعث شده که قیمت پراید با رشد کاذب روبرو شود و در این آشفته بازار، همین لنگه کفش کهنه که در بیابان خودروهای اقتصادی کشور غنیمت بود نیز از دسترس بسیاری افراد خارج گردد.

170 km/h
حداکثر سرعت
6.4 liter/100km
مصرف سوخت
1323 cc
حجم موتور

مشخصات پراید 111

کلاس بدنه
هاچ بک
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
5 دنده دستی
حداکثر توان
71 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

مزایا و معایب پراید 111

مزایا

قیمت نسبتاً ارزان، هزینه نگهداری پایین، دسترسی مناسب به نمایندگی‌های خدماتی و قطعات یدکی در سراسر کشور، مصرف سوخت قابل قبول، جذابیت ظاهری بیشتر از نسخه سدان

معایب

کیفیت پایین ساخت، قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، ایمنی، طراحی ساده و تکراری، مشخصات فنی ضعیف، قیمت بالاتر از نسخه سدان

بررسی پراید 111

پراید هاچ‌بک یا در نسخه‌های جدیدتر همان سایپا 111 یک خودرو جمع و جور و اقتصادی است که برای استفاده‌های شهری و سرعت‌های پایین میتواند گزینه کم دردسر و کار راه اندازی باشد، چراکه با ابعاد کوچک و شعاع گردش فرمان بسیار خوبش، قدرت مانو بالایی در شهرهای شلوغ ارائه میکند، موتور کم‌حجم قدیمی این محصول هم سازگاری مناسبی با بنزین‌های بی‌کیفیت وطنی دارد و فضای کابینش از بسیاری از خودروهای کوچک بازار جادارتر است. حتی در مورد صندوق عقب فضایی برتر از امثال ام وی ام 110 S را به شما ارزانی خواهد داشت. از همه اینها مهم‌تر اینکه در دوران تحریم فعلی، مشکلی از بابت فراوانی قطعات یدکی ندارد و با حداقل هزینه نگهداری به شما خدمات رسانی می‌نماید. تازه هر زمان از آن خسته شدید میتوانید به راحت‌ترین شکل ممکن به پول نقد تبدیلش کنید چراکه از بازار دست دوم بسیار خوبی بهره میبرد. پس تا اینجای کار میشود گفت که پراید هاچ بک یک وسیله نقلیه کارآمد است و میتواند حداقل‌های مورد نیاز شما را تامین نماید.

پراید 111

اما در میان تمامی این صحبت‌های مثبت نباید از مشکلات این ماشین غافل شویم. اولین مورد ضعف ایمنی است؛ نقطه ضعفی که بر خلاف تصور عموم مردم صرفاً مربوط به میزان مقاومت در برابر ضربات وارده نمیشود و در سایر پارامترها مثل فرمان‌پذیری و ترمزها نیز ادامه میابد. در حقیقت اگر بخواهید با سایپا 111 به مسافرت‌های جاده‌ای بروید یا سرعت‌های بالا را تجربه کنید ریسک بزرگی انجام داده‌اید. ضمناً پراید به عنوان یک خودرو اقتصادی از نظر راحتی صندلی‌ها، میزان ورود صدا به داخل کابین و آپشن‌های رفاهی و ایمنی هم حرف چندانی برای گفتن ندارد. از نظر کیفیت فنی نیز نباید انتظار زیادی آن داشته باشید، هرچند مقاومت پیشرانه‌اش به نسبت برخی از رقبا مناسب به نظر میرسد. پس اگر خودرویی برای استفاده شهری با حداقل هزینه خرید و نگهداری بخواهید، سایپا 111 میتواند گزینه کم‌ریسک و قابل قبولی (هرچند از سر اجبار) برای شما باشد اما باید نسبت به توانایی‌های محدود این خودرو علم کافی داشته باشید تا از خطرات احتمالی مصون بمانید.

داخل پراید 111

داخل اتاق سایپا 111 نکته خلاقانه خاصی به چشم نمیخورد و همه چیز در نهایت سادگی سر جای خود قرار گرفته است. از نظر متریال و کیفیت مونتاژ هم شرایط در سطح پایین‌تر از متوسط قرار دارد. البته به لطف شیشه‌های بزرگ و ستون‌های باریک، دید پیرامونی عالی شده و برای همین رانندگی در معابر پرترافیک شهری و پارکینگ‌های کوچک با پراید هاچ‌بک بسیار ساده است. فرمان ماشین هم با اینکه اطلاعات چندانی از مسیر به دستان راننده منتقل نمیکند، اما شعاع گردش مناسبی دارد. فضای کلی نماینده ریزنقش سایپا برای 4 سرنشین با قد متوسط کافی به نظر میرسد و روی صندلی‌های عقب، جای پا بیشتری از امثال پژو 206 در نظر گرفته شده است.

داخل پراید 111

صندوق عقب 111 هم به نسبت یک خودرو هاچ‌بک شهری کارآمد است و برخلاف ام وی ام 110 S امکان حمل چند چمدان کوچک را به شما خواهد داد. ضمناً صندلی‌های جدید 111 از نظر ارگونومی اندکی پیشرفت داشته‌اند هرچند که هنوز با سطح ایده‌آل فاصله زیادی دارند. در چند کلمه خلاصه میتوان فضای داخلی سایپا 111 را ساده و بی‌کیفیت اما کاربردی توصیف نمود.

طراحی پراید 111

همانطور که میدانید کیا پراید در ابتدا روی پلتفرم مزدا 121 (و یا فورد فستیوا) توسعه یافته، پس طبیعی است که در نسخه هاچ‌بک ظاهر هماهنگ‌تری داشته باشد. البته اضافه کردن صندوق عقب به پراید مثل پروژه پژو 206 SD به طرح ناموزونی منتهی نشده است اما با این حال هنوز هم میشود ظاهر مدل‌های هاچ‌بک را جذاب‌تر از نمونه صندوقدار توصیف نمود. این نکته حتی در نسخه‌های پس از فیس لیفت هم به وضوح دیده میشود و سایپا 111 در مقایسه با سایپا 132 از ظاهر هماهنگ‌تری بهره می‌برد. شاید به همین دلیل است که پراید 111 علیرغم صندوق عقب کوچک‌تر و کارآیی کمتر از نسخه سدان، با قیمت بالاتری خرید و فروش میشود. در هر صورت سایپا 111 با چراغها، کاپوت، درب پنجم و سپرهای جدید خود، چهره متفاوتی نسبت به نسخه‌های قدیمی پراید هاچ‌بک بدست آورده و اندکی مدرن‌تر و جذاب‌تر شده است.

طراحی پراید 111

البته در قسمت کناری بدلیل صرفه‌جویی در هزینه فیس‌لیفت، تغییرات چندانی صورت نگرفته اما با این وجود میتوان از سایپا 111 به عنوان یک تغییر چهره نسبتاً موفق روی پراید یاد کرد. البته موفق از این جهت که 111 برخلاف پراید 141 یا زانتیا 2، از چهره قبلی خودش زشت‌تر نشده و کمی هم پیشرفت داشته، وگرنه همه میدانیم که ظاهر قدیمی این محصول در قیاس با خودروهای روز جهان آش دهان‌سوزی به حساب نمی‌آید.

مشخصات پراید 111

با گشودن درب کاپوت سایپا 111 با یک پیشرانه 4 سیلندر خطی 8 سوپاپ با حجم 1323 سی‌سی مواجه میشویم که از بسیاری جهات مشابه همان موتور قدیمی پراید است اما بواسطه برخی اصلاحات صورت گرفته موفق شده به قدرت و گشتاور بالاتر و آلایندگی پایین‌تر دست یابد. این پیشرانه که آن را با کد M13 میشناسیم به استاندارد آلایندگی یورو 4 دست یافته و قادر است در بهترین حالت 71 اسب بخار قدرت و 108 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. جالب است که علیرغم بهبود قدرت موتور همچنان شاهد راندمان بسیار پایین در قیاس با موتورهای مدرن جهان هستیم. با این حال بدلیل وزن سبک 111 میتوان قدرت همین پیشرانه قدیمی را هم کافی دانست. بخصوص که با توجه به ایمنی پایین و ترمزهای نه چندان عالی ماشین، اگر موتور قویتری (آن هم بدون ارتقاء سایر قسمت‌ها) استفاده میشد، مهار ماشین دشوارتر میگشت. در واقع توانایی‌های حرکتی پراید برای استفاده‌های شهری کافی است و اگر هم گاهی مجبور شوید به مسافرت بروید در قیاس با ام وی ام 110 S اندکی چالاک‌تر ظاهر میشود اما در هر صورت نباید توقع شتاب و کشش چندان خوبی از این ماشین داشته باشید. ضمناً مصرف سوخت پراید هاچ بک 6.44 لیتر برای هر صد کیلومتر رانندگی ترکیبی اعلام شده که عدد نسبتاً قابل قبولی به حساب می‌آید، هرچند به پای ام وی ام 110 S نمی‌رسد.

مشخصات فنی پراید 111

نام خودرو
پراید 111
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1391
موتور
4 سیلندر 8 سوپاپه
حجم موتور
1323 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
71 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
108 نیوتن متر در 2500 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100
14.5 ثانیه
حداکثر سرعت
170 کیلومتر در ساعت
وزن
905 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
3673 طول - 1605 عرض - 1455 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2345 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین پراید 111

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • 9.6 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 5.6 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 6.4 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 40 لیتر
 • یورو 4
 • -

امکانات و تجهیزات پراید 111

سایپا 111 قبلاً در تیپ‌های متفاوتی از نظر سطح آپشن ارائه میشد که برخی از آنها (مثل مدل ST) حتی از ایربگ‌های جلو، ترمزهای ABS و فرمان هیدرولیک هم بهره‌ای نبرده بودند. اما در سالهای آخر تولید، این محصول تنها در تیپ SE با امکاناتی نظیر: "تهویه مطبوع با تنظیم دستی، سيستم ضد سرقت (Immobilizer)، شیشه‌های برقی درب‌های جلو، برف‌پاک‌کن عقب، فرمان هیدرولیک، مه‌شکن عقب، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و ترمزهای ضد قفل و مواردی از این دست"، به بازار عرضه شد که هرچند در قیاس با نسخه‌های قدیمی پراید کامل‌تر است اما به نسبت سال تولید راضی کننده نمی‌باشد.

امکانات پراید 111

کیسه هوا
كيسه هواي راننده و سرنشين جلو
سیستم صوتی
راديو CD با قابليت پخش MP3 با پورت USB
ترمز و پایداری
ABS
دیگر امکانات
شيشه بالابر برقي دربهاي جلو - صندلي هاي ارگونوميك جديد - فرمان هيدروليك

رقبای پراید 111 در بازار

از رقبای نزدیک به پراید 111 میتوان به تیبا 2 و ام وی ام 110 جدید اشاره نمود. تیبا 2 به نسبت 111 مقداری قوی‌تر و ایمن‌تر است و همزمان از ظاهر به‌روزتری بهره میبرد. اما در عوض اندکی گران‌تر است و در هنگام تعمیر هم هزینه بیشتری به شما تحمیل خواهد نمود. جدا از اینها سایپا 111 بدلیل شعاع گردش فرمان بسیار خوب، قدرت مانور بهتری در شهرهای شلوغ ارائه میکند، هرچند تیبا بدلیل قدرت و گشتاور بالاتر در مسافرت‌ها و سربالایی‌های شدید دست برتر را دارد.
در خصوص 110 S نیز باید گفت نماینده ام وی ام با طراحی مدرن‌تر، مصرف سوخت بهینه‌تر و ادوات کابین نرم و راحت خود، میتواند گزینه جذابی به حساب آید. بخصوص برای خانم‌ها کار با فرمان روان و پدال‌های نرم ام‌وی‌ام لذت‌بخش‌تر خواهد بود. از نظر کیفیت فنی هم شرایط 110 S مقداری بهتر از نماینده سایپا ارزیابی میشود. اما در طرف مقابل پراید 111 به لطف حضور طولانی در بازار از شبکه خدماتی گسترده‌تری بهره می‌برد و با توجه به قیمت مناسب قطعات یدکی و دسترسی آسان به تعمیرکار ماهر، هزینه نگهداری پائین‌تری روی دوش شما خواهد گذاشت. دقیقاً به همین دلایل، بازار دست دوم 111 هم بهتر از 110 S است. ضمناً بد نیست اشاره کنیم که نماینده سایپا مقداری چالاک‌تر است و با صندوق عقب بزرگ‌تر، در سفرهای احتمالی کارآمدتر ظاهر میشود. هرچند هیچ کدام از این دو ماشین به طور کلی برای مسافرت پیشنهاد نمیشوند.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی
 • 148,000,000 تومان - بروز رسانی در جمعه 31 فروردین
 • سایپا

سوالات متداول

مصرف سوخت سایپا 111 چقدر است؟

مصرف سوخت پراید هاچ بک 6.44 لیتر برای هر صد کیلومتر رانندگی ترکیبی اعلام شده که عدد نسبتاً قابل قبولی به حساب می‌آید، هرچند از نظر کم‌اشتها بودن به پای ام وی ام 110S نمی‌رسد.

سایپا 111 از چه امکانات رفاهی و ایمنی بهره میبرد؟

سایپا 111 قبلاً در تیپ‌های متفاوتی از نظر سطح آپشن ارائه میشد که برخی از آنها (مثل مدل ST) حتی از ایربگ‌های جلو، ترمزهای ABS و فرمان هیدرولیک هم بهره‌ای نبرده بودند. اما در سالهای آخر تولید، این محصول تنها در تیپ SE با امکاناتی نظیر: تهویه مطبوع با تنظیم دستی، سيستم ضد سرقت (Immobilizer)، شیشه‌های برقی درب‌های جلو، برف‌پاک‌کن عقب، فرمان هیدرولیک، مه‌شکن عقب، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و ترمزهای ضد قفل و مواردی از این دست، به بازار عرضه شد که هرچند در قیاس با نسخه‌های قدیمی پراید کامل‌تر است اما به نسبت سال تولید راضی کننده نمی‌باشد.

از میان سایپا 111 و ام وی ام 110 جدید (S) کدام انتخاب بهتری است؟

در خصوص 110S باید گفت نماینده ام وی ام با طراحی مدرن‌تر، مصرف سوخت بهینه‌تر و ادوات کابین نرم و راحت خود، میتواند گزینه جذابی به حساب آید. بخصوص برای خانم‌ها کار با فرمان روان و پدال‌های نرم ام‌وی‌ام لذت‌بخش‌تر خواهد بود. از نظر کیفیت فنی هم شرایط 110S مقداری بهتر از نماینده سایپا ارزیابی میشود. اما در طرف مقابل پراید 111 به لطف حضور طولانی در بازار از شبکه خدماتی گسترده‌تری بهره می‌برد و با توجه به قیمت مناسب قطعات یدکی و دسترسی آسان به تعمیرکار ماهر، هزینه نگهداری پائین‌تری روی دوش شما خواهد گذاشت. دقیقاً به همین دلایل، بازار دست دوم 111 هم بهتر از 110S است. ضمناً بد نیست اشاره کنیم که نماینده سایپا مقداری چالاک‌تر است و با صندوق عقب بزرگ‌تر، در سفرهای احتمالی کارآمدتر ظاهر میشود. هرچند هیچ کدام از این دو ماشین به طور کلی برای مسافرت پیشنهاد نمیشوند.

نظرات کاربران

14 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1397/3/1
درود
من به تازگی یک ۱۱۱ مدل ۹۷ گرفتم. قبلا الانترا و سمند ال ایکس و دنا پلاس داشتم. هیچوقت پراید را قبول نداشتم تا که بخاطر نیاز مالی ماشین را فروختم و مجبور شدم پراید بگیرم. شتابش توی شهر روی دنده های ۱ تا ۳ واقعا عالیه. خیلی تعجب کردم، اصلا انتظارشو نداشتم. چندتا عیب داره که میشه رفعش کرد. مثلا لاستیک هانکوک ۱۷۵ چهارفصل بستم و رینگ آلومینیوم سایپا. کیفیت سواری و چسبندگی خیلی خوب شد و لرزش فرمان در سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر کاملا از بین رفت. روغن و واسکازین شرکتی افتضاحه رو کیلومتر ۴۰۰ روغن توتال کوارتز ۷۰۰۰ ریختم که واقعا عالی شد. در اول مصرفش حدود هشت و نیم بود ولی با تعویض روغن ها و آب بندی به شیش و نیم میرسه. البته تو جاده تا ۵ هم میشه باهاش رفت به شرطی که ۱۰۰ تا با دنده ۵ برونی. در مجموع ماشین خیلی بی دردسر و کم خرجیه و برای شهر عالیه. با احتیاط برونید هیچ خطری نداره. فقط رینگ و لاستیک را حتما عوض کنید.
موفق و شاد باشید
1397/3/27
پراید ۱۱۱seمدل ۹۷گرفتم که چیزی منو خیلی نگران کرده مصرف سوخت خودرو هستش ،در صد کیلومتر بالای دوازده لیتر میسوزونه اونم توی جاده بیرون از شهر،در صورتی که میگن صدی نه توی شهر و صدی هفت و نیم توی بیرون از شهر میسوزونه ،لطفا پاسخ بدید بینم چاره ای وجود داره که مصرف رو کاهش بدم پدرم دراومده از بس رفتم پمپ بنزین
1397/3/10
با سلام
من یه مدل 94 دارم.روی کیلومتر 40000صفحه کلاچ عوض کردم.چند روز پیش چراغ ایربگش روشن شد 60تومن دادم مقاومت کیسه هوا عوض کردم.خلاصه هر روز یه جاییش به خرج میفته.مصرف ماشینم صدی 8.5 .....
خلاصه ارزش خریدن نداره.
1397/3/29
درود
دوست عزیز روغن را با نوع خوب عوض کن من موتوسل ۱۰ دبلیو۴۰ پیشنهاد میکنم. واسکازین هم زیر ۱۰۰۰ کیلومتر اول عوض کن. حدود ۷ تا ۸هزار که بری خوب آب بندی بشه مصرفش میانگین میاد حدود شش و نیم. من هم همین مشکل را داشتم. خیلی کم اصطهلاک و نر و راحته. یه دست رینگ و لاستیک خوب هم بنداز لذتشو ببر. اصلا نگران نباش.
خوش باشی
1398/3/25
سلام من ۱۱۱ ثبت نام کردم هنوز تحویل نگرفتم چطوری اب بندی کنم؟قبلا ماشین زیاد داشتم سمند ۲۰۶ پراید ولی هیچکدوم صفر نبوده بخاطر اون میپرسم.. ممنون
1399/2/19
اون زمانی که بنا به شرایط میخواستم پراید بگیرم همیشه تو دلم میگفتم پرای!!!!د و یه جوری برام افت داشت اما بعدا کاملا نظرم عوض شد دلایلشو میگم شاید بدردتون بخوره زمانی که 206 بود 32 تومن من 111 مدل 95 گرفتم چون قیافه 206 رو نمپسندیدم خلاصه 12 تومن نقد 8 تومن چک بدون بهره وام یک ساله ماشینو گرفتم بسیار ماشین بی دردسریه و کم خرج تو شهر همه جا میتونی پارکش کنی کوچیکترین مشکلی هم داشته باشه خلاصه همه تو زندگیشون پرایدو داشتنو درجا راهنماییت میکننو مشکلت حل میشه مصرفشم تو جاده یک باک زدم 500 تا فیکس رفتم گاهی با کولر و چون چراغ بنزینم روشن شد کولرو اخرا خاموش کردم چراغ بنزینم روشن و چشمک زن شد رسیدم پمپ بنزین با پژو تصادف کردم برا گرفتن قطعات دیوانه شدم از بس اینور اونور رفتم اما قطعات پراید همه جا راحت پیدا میشه خدا نکنه نزدیکای بنگاه معاملاتی پارک کنی بخوای جایی بری همه میریزن سرت اقا فروشیه چنده؟ تعجب میکنه که انگار پول نقدیه که داری باهاش اینور اونور سواری میکنی !!! از همه مهم تر ماشین مظلومیه خدایی هر جور بلایی سرش بیاری نه افت قیمتی داره نه هزینه زیادی برا تعمیر من که خیلی راضیم
1399/6/27
سلام بر همگی
من یه صفر ۹۷ گرفتم تا الان ۴۲۰۰۰ راه رفته، خیلی ام ازش کار گرفتم تو شرایط سخت. حقیقتا زیاد مراعاتشو نکردم.
ماشین کاملا سالمه هنوز. همه چیزش در سلامت کامله. فقط روغن و فیلتر عوض کردم.

ماشین بی دردسر و بسیار کم خرجه. مصرفشم خیلی کمه. زمستون یه تیکه کارتن پلاست جلوی جلو پنجره بذارید که موتور سرد نشه تا مصرف پایین بمونه.

من واقعا ازش راضی ام. انواع ماشین ها را داشتم الان ساندرو اتومات هم داریم. ولی برای زندگی شهری ۱۱۱ ماشین کاملا قابل اعتماد و کم خرجه.

راستی لنت هم فقط شرکتی بندازید. هر چند هزار تا یکم پیچ پشت دسته ترمز دستی را سفت کنید تا لنت عقب محکم بگیره. قدرت ترمزش خیلی خوبه.

فقط هر از گاهی رگلاژ میخواد که حداکثر استفاده را از لنت کنید. چون جنس اصل الان خیلی گرون شده

لنت این ماشین راحت ۵۰ هزار کار میکنه. کلاچش بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار خیلی نرماله که کار کنه. در صورتیکه خانواده پژو اکثرا زیر ۵۰۰۰۰ قیچی میکنه. من دو بار با سمند سر همین جریان تو جاده گرفتار شدم.

در مقابل خانواده پژو ماشین بی نهایت قابل اعتمادیه. خیلی هم خوش بورس و خوش فروشه. اصلا ضرر نداره
در صلح و سلامتی باشید
1401/7/12
سلام.من هم پراید 111 دارم.مشکلم اینه که تو آسفالت با کیفیت معمولی از دو تا پنجره های جلو یعنی راننده و سرنشین صدای لرزش میاد.شیشه بالابر هم بردم.رودری رو باز کرد و چیزی پیدا نکرد.میشه لطفا راهنمایی کنید چطور بی صدا بشه.
1402/2/5
سلام
آیا مدل 111 سال 95 ، یورو 4 محسوب میشه یا معمولی؟
1402/4/21
یورو ۴
1402/8/3
عالیه پراید ۱۱۱ تیبا ۲ هم دارم پراید ۱۱۱ بهتر از تیباست حتی کوئیک
1402/8/12
سلام قیمت ماشین ۱۱۱ چنده
1402/9/17
سلام من مدل ۹۳ داشتم از سال ۹۸ داشتم تا الان ۴ سال نگه داشتم بسیار عالی خرج بذاری به به شتاب عالی به ایتالیا هم می‌ره
1402/10/26
111 مدل 90 یورو چهار هست یا نه ؟
1402/11/11
نه