موضوعات داغ

ماشین پراید 141

(3.1/5) 62,863 رای

تاکنون نسخه‌های بسیار زیادی از پراید تولید و روانه بازار شده‌اند که اکثر آنها به شدت مورد استقبال مشتریان قرار گرفته‌اند. البته همه میدانیم که علت استقبال گسترده از پراید، قیمت ارزان‌ و نبود رقیب مناسب در بازار بسته داخلی بوده اما حتی در این شرایط انحصاری هم مدل‌های استیشن (سفری) و لیفت‌بک (141) نتوانستند موفقیت نسخه‌های هاچ‌بک، سدان و وانت پراید را تجربه نمایند. البته در مورد پراید سفری جای تعجب چندانی وجود ندارد چراکه مردم ما به طور کل با استیشن‌ها ارتباط مناسبی برقرار نمی‌کنند اما در خصوص کلاس بدنه لیفت‌بک‌ شرایط متفاوت است و اقبال عمومی از پروتن جنتو و سیتروئن زانتیا نشان میدهد که علت عدم فروش مناسب 141 را باید در جای دیگر جستجو کرد. در واقع نکاتی مثل ضعف در کیفیت متریال و مونتاژ در کنار عدم تناسب در طراحی از جمله عواملی بودند که به توقف نسبتاً زودهنگام تولید 141 منتهی شدند. البته بسیاری از صاحبان سایپا 141 خیلی هم از ماشین خود رضایت دارند و آن را برترین نسخه پراید میدانند اما در هر صورت این محصول در بازار دست دوم‌ها مقداری بدنام‌تر از انواع دیگر پراید شده و به همین دلیل اندکی سخت‌تر از برادرانش خرید و فروش می‌شود.

170 km/h
حداکثر سرعت
7 liter/100km
مصرف سوخت
1323 cc
حجم موتور

مشخصات پراید 141

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
5 دنده دستی
حداکثر توان
63 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

فیلم بررسی پراید 141

مزایا و معایب پراید 141

مزایا

هزینه نگهداری قابل قبول، فضای صندوق عقب جادار (نسبت به ابعاد بدنه)، دسترسی آسان به شبکه خدماتی و قطعات یدکی

معایب

بازار دست دوم ضعیف‌تر از نسخه‌های سدان و هاچ‌بک پراید، کمبود برخی از قطعات یدکی تزئینی، ایمنی پایین، قدیمی بودن پلتفرم و پیشرانه، کیفیت

بررسی پراید 141

سایپا 141 در سال 1382 به بازار کشورمان عرضه شد تا سبد محصولات سایپا را متنوع‌تر از قبل نماید. اما قرار گرفتن در رتبه‌های بسیار پایین کیفی (حتی پایین‌تر از سایر نسخه‌های پراید) خیلی‌ها را از خرید این محصول منصرف کرد. نقص در مونتاژ برخی قسمت‌ها، آب‌بندی ضعیف درب صندوق (درنسخه‌های اولیه) و سر و صدای قسمت انتهایی کابین از جمله مشکلات اپیدمی در سایپا 141 بودند که باعث شدند پراید لیفت‌بک به محبوبیت مدل‌های سدان و هاچ‌بک دست پیدا نکند و در نهایت در سال 1394 (یعنی زودتر از آنها) از خط تولید خارج شود. البته 141 علیرغم تمامی انتقادات وارد شده مزیت‌های خاص خودش را هم دارد. مثلاً حالت بازشو صندوق عقبش (مثل تمامی خودروهای لیفت‌بک) به گونه‌ای است که بارگیری را ساده‌تر از مدل‌های سدان میکند، ضمن اینکه اینجا با محدودیت فضا مشابه نسخه‌های هاچ‌بک نیز روبرو نخواهیم شد. طراحی بدنه‌اش هم با اینکه چندان دلچسب و هماهنگ از کار در نیامده اما حداقل به نسبت سایر پرایدها کمتر تکراری به نظر می‌رسد. ضمناً داشبورد این ماشین زودتر از سایر برادرانش به طرح جدید ارتقاء یافته تا حس مدرن‌تری به سرنشینان منتقل کند. سایپا 141 در طول دوران حضورش از نظر سطح آپشن در تیپ‌های مختلف معرفی گردید که حتی فول‌ترین آن هم در قیاس با خودروهای امروزی حرف چندانی برای گفتن نخواهند داشت، اما در هر صورت با امکاناتی نظیر: فرمان هیدرولیک، ترمزهای ضد قفل و ایربگ‌های جلو به نوعی کارتان را راه میندازد. در سایر ویژگی‌ها نیز همه چیز مشابه پرایدهای ساده است. یعنی همان پیشرانه نسبتاً ضعیف و کیفیت فنی نه چندان مناسب و ترمزهای متوسط و ایمنی پایین، که همگی معرف حضورتان هستند و اندک تغییرات صورت گرفته هم نتوانسته تاثیر محسوسی روی بهبود آنها بگذارد.

داخل پراید 141

فضای داخلی پراید 141 از بسیاری جهات مشابه پراید 131 است. در واقع این سبک طراحی جدید داشبورد سایپا از همین مدل 141 کلید خورد و بعدها به سایر مدل‌های پراید نیز سرایت کرد. استفاده از خطوط منحنی بیشتر و دریچه‌های تهویه دایره‌ای شکل از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های میان این داشبورد با مدل‌ خطی و ساده قدیمی هستند و اختلاف در برخی جزئیات و نشانگرها نیز این سبک به اصطلاح جدید را کامل نموده‌اند. از لحاظ ارگونومی و فضای کلی هم اوضاع قابل قبول به نظر میرسد و با در نظر گرفتن ابعاد بدنه و قیمت خودرو می‌توان به 141 نمره قبولی را اعطا نمود اما کیفیت بسیار پایین کابین، تمامی این نکات مثبت را زیر سوال برده است. در حقیقت جنس متریال مورد استفاده به قدری ضعیف در نظر گرفته شده که روی زیبایی ظاهری هم تاثیر منفی گذاشته و مونتاژ بد قطعات شرایط را وخیم‌تر هم کرده است. یکی از مشکلات شایع این محصول در خصوص سر و صدای طاقچه عقب می‌باشد که البته با تعویض قطعه اصلی و نگهدارنده‌ها تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد. همچنین در نسخه‌های اولیه شکایات متعددی در مورد نفوذ آب به داخل صندوق عقب گزارش شده بود که در مدل‌های بعدی این رسوایی تقریباً برطرف گردید.

طراحی پراید 141

سایپا 141 در واقع نسخه لیفت‌بک پراید صبا به حساب می‌آید و با تغییرات عمده در قسمت صندوق، چراغها و شیشه عقب از مدل سدان و هاچ‌بک تشخیص داده می‌شود. البته اگر مقداری دقیق‌تر باشیم متوجه می‌شویم که قسمت‌های دیگر مثل درب موتور، جلوپنجره، زه‌های کناری و ستون C ماشین هم با مدل‌های ساده تفاوت دارند و در نسخه‌های فول سفارشی، سپرهای رنگ‌آمیزی شده و رینگ‌های آلومینیومی، ویژگی‌های ظاهری 141 را تکمیل نموده‌اند. حال سوال این است که آیا بازنگری‌ها و اصلاحات صورت گرفته روی این محصول به جذابیت‌های بصری بیشتر از نسخه عادی منتهی شده است یا خیر؟! پاسخ در نهایت به سلیقه شخصی خود شما باز خواهد گشت اما از نظر اصول طراحی میتوان اشاره کرد که 141 تاحدودی از مشکل عدم هماهنگی میان قسمت جلو و عقب رنج می‌برد اما در عوض بدلیل تیراژ تولید محدود، کمتر از پرایدهای دیگر تکراری شده و تا حدودی خاص‌ به نظر می‌رسد.

مشخصات پراید 141

سایپا 141 همچون سایر پرایدهای هم‌دوره خودش از پیشرانه ۱.۳ ليتري با کد M13 بهره می‌برد. این پیشرانه 4 سیلندر تنفس طبیعی در نسخه‌های ارتقاء یافته به استاندارد آلایندگی يورو ۴ رسیده و قادر است ۷۱ اسب بخار قدرت در دور 5250 و 108 نیوتن‌متر گشتاور در دور 2750 تولید نماید. البته این مشخصات حتی برای یک خودرو اقتصادی هم مایوس‌کننده به نظر می‌رسند اما وزن سبک حدود 940 کیلوگرمی ماشین باعث شده که ضعف پیشرانه چندان به چشم نیاید و حداقل برای استفاده‌های عادی کارمان راه بیفتد، هرچند همچنان نباید از چنین خودرویی توقع شتاب عالی را داشته باشید.
از جمله مشکلات پیشرانه 8 سوپاپ پراید 141 می‌توان به راندمان پایین، آلایندگی بالا و تکنولوژی ساخت بسیار قدیمی اشاره نمود اما همزمان مواردی نظیر: مصرف سوخت قابل قبول 6.44 لیتری (رانندگی ترکیبی در شرایط استاندارد با موتور یورو 4)، حساسیت پایین به کیفیت بنزین و دوام نسبتاً بالا، مزیت‌هایی هستند که با این انجین بدست خواهید آورد. وظیفه انتقال قدرت هم بر عهده یک جعبه دنده 5 سرعته دستی قرار گرفته که نیرو را به چرخ‌های جلویی ماشین منتقل می‌کند. ضمناً ترمزهای دیسکی جلو و کاسه‌ای عقب پراید 141 قدرت چندان مناسبی ندارند و باید در سرعت‌های بالاتر، محتاط عمل کنید.
به طور کلی پراید 141 تفاوت فنی خاصی با سایر پرایدهای هم دوره خودش ندارد و تقریباً رفتار مشابهی در شهر و جاده از خود نشان می‌دهد.

مشخصات فنی پراید 141

نام خودرو
پراید 141
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1388
موتور
4 سیلندر 8 سوپاپه
حجم موتور
1323 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
63 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
103 نیوتن متر در 2800 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100
14.5 ثانیه
حداکثر سرعت
170 کیلومتر در ساعت
وزن
-
اندازه (میلیمتر)
3915 طول - 1605 عرض - 1460 ارتفاع
فاصله بین دو محور
0 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین پراید 141

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 7 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 37 لیتر
 • یورو 2
 • -

امکانات و تجهیزات پراید 141

سایپا 141 از نظر سطح امکانات در تیپ‌های مختلف به بازار عرضه شده که در مدل پایه حتی از فرمان هیدرولیک و ایربگ‌های جلو هم خبری یافت نمیشود. با این حال در مدل‌ فول یا همان SE اوضاع بهتر است و روی آن گزینه‌های تکمیلی نظیر: ترمزهای ضد قفل، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و فرمان هیدرولیک به لیست تجهیزات استاندارد اولیه ماشین اضافه شده‌اند تا در کنار سیستم تهویه مطبوع دستی، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، چراغ مه‌شکن عقب و سیستم پخش صوتی و مواردی از این دست، به مشتری خدمات رسانی نمایند.

امکانات پراید 141

کیسه هوا
سیستم صوتی
سيستم راديو پخش چهار باندي مجهز به سيستم حافظه
ترمز و پایداری
دیگر امکانات
سيستم اتوماتيك قطع كننده سوخت هنگام تصادف و يا وارونگي

رقبای پراید 141 در بازار

سالها از تولید آخرین پراید 141 میگذرد و حال فقط نمونه‌های دست‌دوم این محصول در بازار قابل خرید و فروش هستند. متاسفانه در این رده قیمتی، خودرو جذاب چندانی وجود ندارد که بخواهیم به عنوان رقیب برای نماینده لیفت‌بک سایپا معرفی کنیم، مگر آنکه قصد داشته باشید به سراغ محصولات قدیمی‌تر نظیر دوو سیلو بروید که این کار هم داستان خاص خودش را خواهد داشت. بدون شک نماینده دوو ماشین به مراتب بهتری است اما نباید از یاد برد که خرید سیلو بدلیل سن بیشتر (در قیمت مشابه)، هزینه نگهداری بالاتر و کمبود قطعات یدکی (بخصوص در شهرستان‌ها) ریسک بالاتری خواهد داشت.
سایر مدل‌های پراید یعنی نسخه‌های صندوقدار و هاچ‌بک نیز میتوانند به عنوان جایگزین 141 مطرح باشند اما تفاوت‌هایشان با این محصول به قدری کم است که شاید نشود از واژه رقابت میانشان استفاده نمود. البته 141 فضای بار بهتری در اختیار قرار می‌دهد و ظاهر خاص‌تری هم دارد اما در بازار دست‌دوم‌ها ضعیف‌تر ظاهر میشود. پیشنهاد "خودروبانک" این است که برای خرید خودروهای اقتصادی قدیمی، سلامت ماشین را در اولویت خود قرار دهید. یعنی اگر یک پراید 141 سالم با کارکرد مناسب یافتید، همان را انتخاب کنید اما اگر مدل صبا (با قیمت مشابه) وضعیت فنی بهتری داشت، به سراغ این یکی بیائید. مگر آنکه بحث چگونگی بازشو صندوق برای شما خیلی مهم باشد که در آن صورت اوضاع کمی فرق میکند.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی
 • - - بروز رسانی در سه شنبه 28 فروردین
 • سایپا

سوالات متداول

پیشرانه پراید 141 چه مشخصاتی دارد؟

سایپا 141 همچون سایر پرایدهای هم‌دوره خودش از پیشرانه ۱.۳ ليتري با کد M13 بهره می‌برد. این پیشرانه 4 سیلندر تنفس طبیعی در نسخه‌های ارتقاء یافته به استاندارد آلایندگی يورو ۴ رسیده و قادر است ۷۱ اسب بخار قدرت در دور 5250 و 108 نیوتن‌متر گشتاور در دور 2750 تولید نماید

سایپا 141 از چه امکانات رفاهی و ایمنی بهره می‌برد؟

سایپا 141 از نظر سطح امکانات در تیپ‌های مختلف به بازار عرضه شده که در مدل پایه حتی از فرمان هیدرولیک و ایربگ‌های جلو هم خبری یافت نمیشود. با این حال در مدل‌ فول یا همان SE اوضاع بهتر است و روی آن گزینه‌های تکمیلی نظیر: ترمزهای ضد قفل، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری و فرمان هیدرولیک به لیست تجهیزات استاندارد اولیه ماشین اضافه شده‌اند تا در کنار سیستم تهویه مطبوع دستی، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، چراغ مه‌شکن عقب و سیستم پخش صوتی و مواردی از این دست، به مشتری خدمات رسانی نمایند

سایپا 141 از نظر ظاهری چه تفاوتی با پراید صبا دارد؟

سایپا 141 در واقع نسخه لیفت‌بک پراید صبا به حساب می‌آید و با تغییرات عمده در قسمت صندوق، چراغها و شیشه عقب از مدل سدان و هاچ‌بک تشخیص داده می‌شود. البته اگر مقداری دقیق‌تر باشیم متوجه می‌شویم که قسمت‌های دیگر مثل درب موتور، جلوپنجره، زه‌های کناری و ستون C ماشین هم با مدل‌های ساده تفاوت دارند و در نسخه‌های فول سفارشی، سپرهای رنگ‌آمیزی شده و رینگ‌های آلومینیومی، ویژگی‌های ظاهری 141 را تکمیل نموده‌اند

آیا سایپا 141 از نظر فنی با نسخه‌های سدان و هاچ‌بک پراید تفاوت دارد؟

خیر، 141 روی پلتفرم X100 سایپا توسعه یافته و از این رو مشابه سایر پرایدهای ساخته شده روی این بستر می‌باشد. ضمناً پیشرانه و گیربکس 141 هم با پرایدهای هم‌دوره خودش یکسان هستند

نظرات کاربران

88 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1390/3/27
به نظر من كساني كه به جاي خريدن اردي با پرايد خودكشي مي كنند كمبود ويتامين ع دارند.
1397/6/12
خوشا اون روزایی ک پراید 7.8تومن بود
1390/5/10
من چند بار پرایدو تخته روندم یبارم نزدیک 20 دقیقه پدالو به موکت چسبونم بیشتر 155 تا 160 تا را نرفت. چه خبره 170تا
1398/10/20
داداش ماشین شما عیب دارع
1401/6/31
مشکل از ماشینت بوده من خودم پراید ۱۴۱مدل۸۷دارم خیلی دوست داشتنی هستش تو جاده با کیوک وتیبا کورس میزارم عشق فقط پراید ۱۴۱
1402/4/4
با سلام من خودم سمند و پژو سوار بودم مجبورشدم بفروشم پراید بگیرم هیچ اطلاعاتی در مورد 141نداشتم اما خریدم 4ساله دستمه پراید دیگم سوارشدم نسبت به همه پرایدا مزیت داره هم طراحی بدنش میچسبه هم شتاب و راه رفتن تو جاده تنها پراید که چپ نمیکنه چون نسبت به سایرین وزنش بیشتره تو برف اگه گیر کردی کافیه به یکی که 141داره بگی بیاد بکسل کنه بسیار خوش رخ و خوش فرمونه تنها ایرادی که میشه بهش بگیرم اونایی که مدل بالا هستند کلا شاسیشون ضعیفه زیر91بخرید طراحی داخلی خوب و فضای عقب مناسبی داره اگه خریدید فقط نوک مدادی بگیرید بهترین و زیباترین رنگ تو141همین رنگه اصلا متفاوته مصرف سوخت داخل شهر صدی ده لیتر و بیرون شهر 7لیتره جلوبندی خوبی داره فقط جعبه فرمون کل پرایدا زود تعمیر میفته
1390/5/17
كلاه از اين گشاد تر تا حالا ديدين
1390/5/31
برای کسانی مثل من که پول ندارن پراید از سرشون هم بیشتره
از این بهتره که سوار الاغ بشم با چوب بزنم تا بره
به نظر من پراید از الاغ خیلی بهتره
1390/10/26
Www.persiakhodro.vastblog.com
1390/12/1
من جديدن يه پرايد 141 مدل اسفند 89 گرفتم جهت اطلاع دوستان:
1- ظاهر ماشين خيلي قشنگ تر از پرايد صبا،132،111و ... هست
2- خيلي خوب اسپورت ميشه و وقتي اسپورت بشه واقعن خشكل ميشه در واقع اصلن بهش نمياد يه ماشين 7-8 ميليوني باشه ظاهرش تقريبن شبيه زانتيا ميشه اما خشكلتر
3- از لحاظ كيفيت تفاوتي با مدل هاي ديگر نداره- از نظر ايمني به خاطر شكل خاص بدنه خيلي بهتر از مدل هاي ديگر پرايد است
4- طراحي صندوق خوبه و براي مسافرت وافعن عاليه
در پايان به تبليغاتي كه عليه اين ماشين ميشه توجه نكنيد- واقعن ماشين خوبيه من كه خيلي راضيم ارزش پولي كه ميديد را داره
4- كولرش خيلي خوبه
1393/10/18
شتر در خواب بیند پنبه دانه....
1391/4/12
عزیزم اگر الاغ بزنه کسی رو زمین پا می شه اما اگر پراید زدت زمین عزرائیل بلندت می کنه
1392/3/4
با عرض سلام
سوالی داشتم از کاربران محترمی که تجربه ی سواری با پراید 141 داشتن؟
به نظرتون این بهتره یا X1 sDrive18i ؟
1392/3/5
مرگ حقه پراید وسیلشه
1392/3/14
اینجا نوشته 70 میلیون تومن؟! :d
1392/4/5
Agha behtarin mashine baraye mardom faghir peride vali hagh darin kheili na amneh har kasi in mashine ro dareh bayad vaghean herfee bashe vali mashin sag jooniye ma ye peride model 84 darim ke ta alan 375 hezar kiloometr rah rafteh va akham nagofteh faghat ye bar sim keshi ro avaz kardim
1392/6/6
سلام خدمت پچه پول دار ها که میگن این ماشین بد اما با این قیمت از ام وی ام سه سیلند بدتر
1392/6/11
اسباب بازی ای به نام پراید
1392/6/23
من که اون قدر پراید تو خیابون دیدم حالم داره به هم میخوره.
لعنتی ها هرسال یه مدل جدید که فقط چراغش رو عوض کردن میسازن.
ای خدا گمرک اگه آزاد بود باپول پراید هیوندایi20میخریدیم.
1393/5/7
سلام. دوستان من تجربه رانندگی با پراید صبا و 131 و 141 رو دارم . از بین اینها فقط پراید 141 رو انتخاب میکنم. بسیار ماشین خوبیه و تمام تبلیغات منفی دربارش رو باور نکنید. فقط باید رعایت کنید روی صفحه زیر شیشه عقب(روی صندوق) چیزی نذارید تا این صفحه سالم بمونه و به صدا نیفته.موفق باشید.
1394/2/21
من یه 141 دولوکس مدل 84 دارم واقعا عالیه جلوی این خودرو از پراید معمولی سنگین تره و عقبشم به علت کمک فنر های بسیار نرمش (ژیانیش )با سوار شدن دونفر کامل میخوابه کف جاده و اصلا باد زیرش نمیفته.
برای درک بهتر این موضوع سمنو با 405 مقایسه کنید.
2.صنئوق عقب اون بسیاررررر جادار تر از پراید معمولیه.
3 صندلی های عقب به داخل صندوق عقب میخوابن که واقعا لذت بخش وقتی شب صندلیشو بخوابونی و از شیشه بزرگ صندوق عقبش آسمونو ببینی.
4. دو چراغ قرمز پشت خودرو دو جداره هست یعنی علاوه بر پوسته اصلی یه پوساه پلاستیکی سراسر چراغش هست البته به جز چراغ دنده عقب
5. این خودرو رینگ آلومینیومی داره که بسیار مقاومه
6.موتورش از پراید معمولی بسار قوی تره
7.صدای کمتری داخل اتاق شنیده میشه
7.وقتی گاز بهش میدی حس میکنی پشت یه خودروی قویی هستی که پشت پراید معمولی انگار سوار ماشین برقی هستی
8. وجود دو چراغ خطر تعبیه شده در در های جلو که بعد از بازشدن در هشدار دهنده ای عالی برای رانندگان در حال حرکت است.
9. با توجه به وجود دو ضامن در کنار صندلی های عقب قابلیت دسترسی به داخل صندوق عقب وجود دارد
1394/10/18
سلام من چند وقت بین هیوندا i20 و پراید111گیر افتادم لطفا راهنمایم کنین پلیزززززززززززززخخ
1400/4/6
پروندا ۱۲۰ واسه تو عالیه
1394/11/6
من الان نزدیک 10 ساله دارم .مدل 85 .خیلی هم عالیه .بابام تویوتا کمری داره و تا دلتون بخواد سوارش شدم .مصرف سوختش فوق العاده بالا و ماشین پهن و بزرگیه .هیچی مث 141 خودم نمیشه باهاش پیر شدم .از دوسنانی که سرخود میان نظر میدن که فلان هست فلانه میخوام که بیخود حرف نزنن .مرحوم عموم با پرادو تصادف کرد جونشو از دست داد .دو تا از همسایه هامون هم با پراید تصادف کردن الان از منم سالم ترن .عمر دست خداست و اگه اون بخواد حتی با بهترین ماشینم باشی به گربه بزنی میمیری....من خودم شخصا 170 رفتم کفی کی میگه نمیره دوست عزیز.بیا آپارات ببین گذاشتم فیلم و عکساشو ...بدرود
1394/11/18
با سلام،من هم یه مدل 86دارم عالیه،نگهش داشتم،با اینکه یه ماشین مدل بالای دیگه دارم،خیلی میخوامش،عالیه،خریدار هم زیاد داره،ولی نمی فروشم،از کیفیت الانی تولیدات سایپا خبر ندارم،اون موقع که خوب بود.
1396/2/23
بله عمر دست خداست پراید وسیلست ..
1394/11/20
سلام
تازه 141 مدل 87 خریدم و کلا همه خانوده پراد داریم خخخخخ
هموشون پراید صبا دارن که خیلی باهاشون اینور و اون ور رفتم از جمله مسافرت های طولانی
نسبت به پراد صبا عیبش اینه که عقبش صدا میده که با راهنمایی چند نفز با چند تیکه موکت خوب شد
ولی تو جاده از پراد نرم تره و برعکس پراید صبا چسبیده به زمین خیلی هم از اونا جادارتره
کلا از یکی از پراید های صبا کم کاردکردی که داریم خخخخخخ هم باحال تر و نرم تره و هم خوشگلتره
1401/8/19
سلام دوست عزیز ممنون از توضیحاتتون فقط میشه بفرمایید صداگیری صندوق عقب رو چطور باید انجام بدیم؟
1395/4/31
من داشتم کپ همین بود باد اومد با سرعت 40 چپم کرد فکر کنید که اگر 120 سرعت داشتم چمیشد
1395/5/24
اره فيلمشو شبكه ابادان نشون داد
1395/7/13
ماشین بد و کوچولوییه
1395/8/20
اگر نسبت به پراید 131 و 132 میگی که 141 کوچولو هست حرفت کاملا اشتباهه چون فضای اتاق و صندوق 141 از اونا بیشتره و طول سقفش حدود 10 سانت کشیده تر از اوناست .
اینکه میگی 141 بد هست بخاطر اینه که تحت تاثیر تبلیغات رسانه های سایپا قرار گرفتی وگرنه داشبورد و امکانات 141 مدل 83 را مقایسه کن با پراید 131 و 132 و 111 مدل 85 . پرایدهای جدید طرح یا بدل داشبورد 141 را دارن . طراحی لیفت بک 141 هم که شبیه زانتیاست . چراغهای عقب و طلق بین چراغهای جلو 141 که با سایر پرایدها فرق داره مدرن تر و جدیدتر و شیک تره .
1395/8/20
پراید141 بهترین مدل در بین پرایدهای تولید شده در ایران است . آیا دقت کردید که عامل بدنام شدن پراید 141 فقط و فقط اظهارنظرهای هدفمند مسوولین سایپا بوده که اصرار می کنند این خودرو خوب نیست و متوقف می کنیم . از سال 85 هر سال گفتن میخواهیم 141 را متوقف کنیم ، چون هزینه ساخت 141 با امکانات عالی و داشبورد فوق العاده که هم زیباست و هم آنچنان کیفیت بالایی داشت که هنوز بعد از گذشت دوازده سال حتی یک مورد نمی بینید که بر اثر سرما و گرما و ضربه ترک برداشته باشه . رودربی های پارچه ای مجهز به چراغ هشدار ، صندوق پران برقی ،شیشه های رنگی ، رینگ های اسپورت آلومینومی وووو همه باعث شد تا پراید 141 در عمل برای سایپا گران تمام شود ولی عده ای از عوام دهن بین و ساده لوح فریب خوردند و پراید صبای قرون وسطایی با غربیلک فرمان تیرکمانیش و کیفیت آشغال داشبورد و رودربی ها و تودوزی را بدون دلیل بر پراید 141 ترجیح دادند . واقعا به حال این ملت باید تاسف خورد که با اینکه میدانند 141 از موتور و گیربکس و تعلیق و فنی کاملا مشابه پراید صبا برخوردار است و فقط یکسری امکانات ویژه و آپشن های بیشتر که آرزوی دیگر مدل های پرایده و اکثر صبا و نسیم داران میان بعضی از قطعات آپشن 141 را از فروشگاههای لوازم یدکی 141 میخرن بر روی پرایدشان نصب کنند و اصلا به این فکر نمی کنند که چرا از اول پراید 141 نخریدن تا علاوه بر این امکانات عالی از طراحی لیفت بک زانتیایی پراید141 هم لذت ببرید . متاسفانه آن چیزی که باعث شد پراید 141 علیرغم توانمندیهایش با استقبال عمومی عوام ساده لوح روبرو نشود فقط تبلیغات مغرضانه شرکت سایپا علیه پراید141 بود چون سال 82 که شروع به تولید141 کردن میخواستن با کیفیت پایین و داشبورد و امکانات صبا وارد بازار کنند که با اخطار سازمان استاندارد روبرو شد و سایپا از سال 84 مجبور شد تا پراید 141 را بهینه سازی کند و بهترین داشبورد و امکانات جانبی برایش در نظر گرفت و چون با افزایش هزینه ها نتوانست سود صبا و نسیم را از 141 ببرد لذا خودش از سال 88 به بعد شروع به تبلیغات منفی علیه پراید 141 کرد . از سال 90 چراغهای عقب را بسیار بدقیافه کرد و سپرها را بدون رنگ روی 141 نصب کرد و به تدریج داشبورد صبا یا همان 131 و 132 را روی پراید 141 نصب کرد و کاری کرد تا علاقه طرفداران پراید141یا زانتیای کوچولو را کم کند . در هر صورت پراید 141 تولیدی سالهای 1383 تا 1390 در بین سایر پرایدها بهترین هست .
1396/4/18
جوری از اپشن و کیفیت حرف زدی که یه لحظه گفتم نکنه حرف پرادو هستش و من حواسم نیست!!! ولمون کن باو
1398/1/26
عالی بود.ممنون که واسه دیگران وقت میزاری ولی ای کاش به کسی توهین نمیکردی
1401/9/8
بنده با فرمایشات جناب قمی کاملا موافقم، 141 اصلا قابل مقایسه با 131 و 132 و سایر پرایدهای جدید نیست!قبلا جیپ شهباز 6 سیلندر، پیکان ، ال 90 مونتاژ فرانسه داشتم، الآن هم 132 مدل 88 که بهترین مدلشون هم هست رو دارم هم 141 مدل 84 ، با اینکه 4 سال پیرتر از صبا هست اما انصافا خیلی بهتر ، خوش دست تر، پرشتابتر از صباست! بخاری و ترمزها، آنتن برقی ، صندوق پران برقی، سینه مدل بالا، صندلیهای نرم و فضای جادار تر از 132، فرمان پذیری بهتر از صبا، اسپرت بودن رینگها، کم صدا بودن، صندوق بزرگ عقب،مطمئن تر بودن از صبا تو جاده بلحاظ ایمنی در پیچها وقدرت موتور و گیربکس بهتر از صبا .....مزیتهایی هستندکه 141 داره، بلحاظ ظاهری هم زیبا و آیرودینامیکتر از صبا و سایر پرایدهاست. تنها عیبش کمبود قطعات بدنه و تزئینی ماشینه همین! من که راضیم
1395/8/23
از شش سال پیش پراید 14دارم و باهاش کل ایران را چندین بار رفتم و ققط میتونم در یک کلام بگم که ماشین باوفا و خوش رکابیه و خیلی از پرایدهای دیگه بهتره و اگر بخام عوضش کنم و مجدد پراید بخرم دوباره 141 میخرم مگر از پراید بیرون بیام و دیگه پراید نخرم وگرنه تاوقتی پراید بخام پراید بخرم فقط141 عقبش هم سواریه و هم صندلیها میخابن و میشه وانت . داخلش هم خوش استیله و کنترل فرمونش هم جوریه که راحت باهاش 140 رانندگی کن و تا 180تا هم میره .
1395/9/4
Pride 141 salare jadehast
B khoda harf nadare
Pokidehtarin 141 as pride saba ham zibatar va behtare dakhlish jadide va baghiash farghi ba saba nadare
Jadartare v tiztar va contror best
1395/9/19
سلام.ببینید دوستان پراید 141تو پراید از همه سلطنتی تره.چون اولین ماشینی که با داشبورد شبیه206اومد 141بود داخل دراش خز داره رینگ اسپورت داره اولین پرایدی بود که کاسه چراغ کریستالی با جلو پنجره متفاوت گذاشن واسش.من یک88دارم نقره یه بدون رنگ خط و یا گریسی هر مدل لوازم اسپورتی که بگی از جمله سیستم هدلایت بوق روش بستم و به نظرم یکجورایی خواصه تو پرایدا ولی یک عده میگن پیرمردیه که به نظر من باید خودشونو به بیمارستان سینا معرفی کنن
1395/10/10
ایا شرکت سایپا پراید141مدل94فروشی دارد
1396/8/6
مدل 94 فقط ترمزش از قدیمیا بهتره. دیگه رینگ اسپورت. صندوق پرون. سپهر همرنگ بدنه ازش خبری نیستا. باز با این حال از پراید معمولی سر تره سواریش مثله 111 میمونه. ولی شنیدم 111 بهتره
1395/10/25
در حین رانندگی با این پراید اصلا متوجه نمیشید که سوار پراید هستید طرحش با پرایدهای دیگه فرق داره بیشتر شبیه ال90 هست در مسافرت مشکلاتی مانند گردن درد و خستگی کتف ایجاد نمیکنه نیمه اسپرته که می توان تمام اسپرتش کرد نصب کمک حرفه ای و لاستیک پهن قدرت مانور بیشتری رو میده فرم داشبورد و پشت فرمانش بهتر از پرایدهای معمولی هست درکل نمیخوام از پراید تعریف کنم اما این 141 رو به پرایدهای دیگه ترجیح میدهم و البته ایرادی که ازش میگیرم ضعف ترمزش هست پس باید فقط سرعت مطمئنه رو باهاش رفت راجب صفحه روی صندوق این صفحه کمی نازکه بیشتر بخاطر آفتاب تغیر شکل میده و به صدا دادن میافته شیشه عقب رو دودی کنید مشکل حل میشه ضمن اینکه موقع فروش نمایشگاهی تمایلی برای فروشش نداره باید خودتون شخصا تبلیغ کنید تا مشتری پیدا بشه اما نگران نباشید کمی صبر کنید مشتری هم پیدا میشه
1395/12/20
من میخوام 141 بخرم
مدل 87
همه میگن بده اما کسی دلیل قانع کننده ای نداره
مثل زمانی که سمند ef7داشتم
اما خوب بود
1396/1/14
سلام من سال ۸۷کیه دونه ۱۴۱ صفر گرفتم تا سال ۹۱ هم داشتم. خیلی ماشین خوبیه، تو جاده باهاش زیاد رفتم. از پراید معمولی که بهتر بود. الان ماشین دیگه ای دارم ولی هنوز که تو خیابون ۱۴۱ میبینم ازش خوشم میاد و اصلا از چشم نیفتاده، هنوز هم به نطر من از همه مدلهای دیگر پراید قشنگ تره. راحت ۱۶۰ تا را هم میره و اصلا کم نمیاره، بیشتر از این سرعت را امتحان نکردم. من که راضی بودم.
1396/9/14
سلام.پراید۱۴۱ دارم‌مدل۸۶ عالیه برو بخر پشیمون‌ نمیشی بهترین‌کیفییت رو داره
1396/3/7
ینی درست نیس این همه بدی.اره همه میدونن پراید بده .چون ارزونترینه.اما خدایی من141 مدل 88 هستش دارم هرکی بخواد نشونش میدم (من بادنده 4این ماشین 160 رفتم ) از همه میخوام تست کنین پراید عادی کجا مگه تو خواب انقد بره.من عادی هم سوارشدم صدای جلوبندی و قسمت عقبش خیلی بیشتر اینا چی میگن درمورد141 .جدیدا شنیدم میگن اب میره توش والا من نه دیدم نه شنیدم.141 از نظرسنگینی و شیب خودرو و زیبایی داخل اتاق مخصوصا جلوبندی سره.یکی از خوبیاش اینه تو سرعت بالا خدایی میچسبی به زمین رو هوا نیستی ک اونم بخاطر شیبش هست.چرا دروغ من خودم بادنده4این ماشین 160توکفی روندم با دنده 5هم 180 که نمیگم نمیره خدایی بیشترازینا میره اما من نرفتم.پس دریغ نکنین ازین ماشین.براتون سلامتی از خدا میخوام .یاحق
1396/3/22
سلام
من حدود 6 ساله پراید 141 دارم مدل 1385 خریدم از پدرم.
از همه پرایدا یک سر و گردن بالاتره هم از نظر مصرف سوخت و هم از نظر شتاب گیری به شرط اینکه بهش برسی سر بالایی خیلی از ماشین هارو میگیره با 2 سرنشین .ولی خب سرپایینی که جای رقابت نیست مهم سر بالایی . البته با 4 سرنشین اصلا کم نمیاره حتی توی سر بالایی با یک صندوق پر و سنگین .
من حداقل بالای 30 بار رفتم باهاش اراک و شیراز و شمال ولی هیچ وقت منو توی راه نگذاشته . مصرفش بی نظیره و صندوقش خیلی بزرگ و عالی .
بنظرم سپراشو عوض کنید و ارتفاع بدید یکم و شیشه دودی بشه بی نظیر میشه.
من توی 6 سال فقط روغن و بنزین خرج نگذاشته دست من.
میتونی صندلی عقب بخوابونی راحت 2 نفر میتونن بخوابن.
با تشکر
1396/6/31
صندلی عقب میخوابه واقعا؟
1396/3/27
سلام من ۱۴۱ بهمن ۸۷ دارم . از رایانه سایپا شرایطی گرفتم زمانی میخواستم بگیرمش رایان سایپا مدل دیگه ای نداشت. به هرحال گرفتم. بعد از گذشت ۹ سال واقعا راضی هستم مصرف کم با لاستیک ۱۸۵ توسط جاده بدون کولر ۵.۱ مصرف بنزینشه باکولر نهایت ۵.۵ میشه شتابش خوبه, تا حالا بغیر از مخارج معمولی هر خودرویی داره مثل بنزین, لاستیک, دیسک و صفحه, روغن تا حالا هیچ خرجی نداشته است.
در کل ماشین خوبیه
1396/4/7
سلام
یه 141مدل 86گیرم اومده کولر هم خرابه 7تومن خبرم خوبه؟؟
1396/4/31
با سلام
میخوام پراید بخرم مدل 141 سفید سال 86 بی رنگ که دست یه خانم بوده حدود 4 ساله ب خاطر بیماری نتونسته ماشینو از خونه زیاد بیرون ببره با قیمت 10 میلیون پیشنهاد شده
میخوام مشخصات این ماشین مدل 86 بدونم و اینک ب نظرتون با این قیمت مناسبه؟
1396/10/17
سلام من هم یه 141 مدل 88 دا رم نخر جون مادرت چون سینه داشبودش خیلی گر ونه یک میلیون سینه داشبورد 141 هست ولی مال 131 تنها 140 تومان هست
1396/5/14
سلام
اونایی که میخوان بخن بنظرم پشیمون نمیشن من خودم کپسول گازشو پر کردم با سرعت بالا رفتم سراغ کارم حدودا 300 کیلومترو باهاش رفتم انگار کلش پام 3300 تومن دراومد.
1396/5/26
منم با اینکه همه گفتن آشغاله صدای اضافی داره خریدمش فکر کردم یه پراید معمولی بخرم با رینگ معمولی و سینه معمولی رودری معمولی سپر رنگ معمولی وغیره اینو میخرم همش روشه قیمتشم پایین تره
1396/6/3
من خودم به ناچار یک سالی هست که 141 دارم ، خیلی جالبه که از خوبی و آپشن ها و کیفیت قطعاتش میگن دوستان :)))) برادر من پرایده دیگه !!! همه شون کاملا آشغالن !
هربار پشتش میشینم کلا حالمو از رانندگی کردن به هم میزنه ! :)))) ولی از انصاف نگذریم از صدای موتورش خوشم میاد ، گاز که میدی صدای باحالی داره :))))) فقط همین
1396/6/5
سلام یک سری کامل از کانال کولر ۱۴۱ میخوام لطفا ی فروشگاه معرفی کنید
1396/7/17
یدونه مدل 85 دارم نسبت به چندتا پراید صبا که داشتم خیلی خیلی بهتره ، داخل دربهاش شبه به 206 هستش و انتنش برقیه،رینگش اسپرته،داشپوردش قشنگتره نسبت به پرایدهای دیگه و...ولی همه بدون هیچ دلیل خاصی میگن که 141 خوب نیست .منم این ماشین رو به شکل اتفاقی خریدم تازه اون موقع فهمیدم از بقیه پرایدها بهتره . دوباره بخوام پراید بخرم حتما 141 میخرم.امکاناتی که رو 141 میذارن حداقل دو ملیون بیشتر از پرایدهای دیگره ولی قیمتش ارزونتر از اونهاست.
1396/7/27
من قبلا صبا داشتم صفرشو خریدم.بعد اون بازم دوتا صبا داشتم و یدونه هم 131 بابام خریده بود که بالاخره قسمت شد یدونه 141 اس ای گرفتم که فوله,همه آپشنارو داره.میخوام بگم خداوکیلی 141 قابل مقایسه با اون یکی مدلای پراید نیست.خیلی سرتره.همه چیزایی که بچه ها گفتن درسته.اصلا انگار پراید نیست!!! تو وزن هم 131 که بدنش تقویت شده هستش 790 کیلو هستش ولی 141 جدید 890 کیلو, حالا قضاوت با خودتون!!!!! این تبلیغات منفی رو هم سایپا خودش میکنه،چون 141 ساخت خوده سایپا هستش سازمان استاندارد مجبورش کرده بعضی چیزارو به نفع مشتری تغییر بده و قیمتشم پایینتره.پس برا سایپا نمیصرفه ناچار اومده تبلیغات منفی انجام میده.
1396/7/29
١٤١واقعا سالاره
مصرفش توي جاده رو تست كردم كمتر از صدي٥ هستش
صندوق جا دار كه تازه اگه صندلي هاي عقب رو بخوابونيد قده وانت جادار ميشه
توي سرعت كم نمياره ١٦٥ تا نزديك١٧٠باهاش رفتم
1396/8/6
با عرض سلام خدمت دوستان. من از سال 85 پراید 141 دارم واقعا ماشین فوق العاده ای از همه ی پرایدا سره. داشبورد مدرن. رودری مدرن،چراغ های روی درب. پخش سی دی خور، صندوق پرون دکمه ای،انتن برقی، صندلی عقب تاشو،آینه بقل تاشو،رینگ اسپرت، لاستیک فابریک کومو 175. فضای صندوق عقب بسیار زیاد.وزنش هم که تو برگه معاینه فنی امسال زده 929 کیلو
1396/8/15
سلام. یعنی با وفا ترین پرایدی که دیدم ۱۴۱ هستش. من نصف ایران رو باهاش گشتم خدایی یگ بار کم‌ نیاورد این ماشین. حدود فقط سه سانت جلو رو کپ کردم تو جاده اینقدر خوب سواری میده که اصلا ترس به وجودت نمیاد و با اعتماد به نفسی که بهت میده راحت رانندگیتو میکنی. حیف میخوام بفروشمش ولی اگر پراید بخرم حتما بازم‌ ۱۴۱ میخرم. مال من مدلش برج ۶ سال نود و سه هستش.
1396/8/16
ببخشید مدل 94 با 7ماه بیمه و 12 سال تخفیف و بدون رنگ قیمت چنده؟
1396/9/16
یدونه سفید ۱۴۱ مدل ۹۲ دارم
هیدرولیک کولر کیسه هوایی،ای بی اس

کل ایرانو باهاش رفتم اوف نگفته،با اینکه خیلی کم میرسم بهش تاحالا آخ نگفته
خیلی وفاداره و تا حالا کم نیاورده
عین موم تو دست آدمه،از ۲۰۶ هندلینگش خیلی بهتره چون ۲۰۶ هم داشتم
خلاصه داخل پرایدا ۱۴۱ فول بهترینه
1396/10/25
141 واقعا حرف ندا ره ولی یه مشکل بدتر دا ره که سینه داشبوردش اصلا پیدا نمی شه اگه هم پیدا شد با قیمت یک و نیم میلیون تومان من تا زه تصا دف کر ده بو دم سینه داشبوردش کاملا خر اب شده بود با هز ار مکا فات از تهر ان یکی گیر اوردم با قیمت یک و نیم میلون تومان اقا 141 نخر ین خواهشن
1396/11/25
بنده ۱۴۱ دارم مدل ۸۵ از صفر دست خودمه واقعا عالیه کسی که ۱۴۱ داشته میدونه چیه . شتاب و انعطافش سر پیچ حرف نداره راحت ۱۸۰ رو پر میکنه صندوقش واقعاجاداره درصورت لزوم صندلی عقب رو بخوابونی میتونی به عنوان وانت ازش استفاده کنی حتی حاضر نیستم با پژوی صفر عوضش کنم خلاصه دلم نمیادبفروشمش
1397/2/8
من 141 مدل85دارم اگرصدبار دیگه هم بخوام پراید بخرم بازهم 141رو انتخاب میکنم از همه بابت معرکس سواری دادنش خوش نشینیش خوش استایل بودنش جاداری نرم بودن شتابش....وقتی پشت فرمونش میشینم اصلا دوس ندارم پیاده شم.درکل عاشقش شدم
1401/4/5
با سلام خدمت دوستان عزیز من هم ۱۴۱ مدل ۹۱ دارم واقعا یه ماشین همه چی تمام هست سواری نرم و راحت کیفیت قطعات بالا کم صدا و جادار هست سیستم تعلیق سر پیچ و گردنه ها عاااالی هست واقعا انگار پراید نیست اصلا سنسور دریچه گاز به دلیل موتورشویی غیر اصولی خراب شد مال خودش که خراب بود اصل آلمان بود هر چه قدر گشتم المانی پیدا نکردم به زور شرکتی ایرانی پیدا کردم روش انداختم خلاصه همه جوره راضیم ازش
1397/2/18
سلام,پراید ۱۴۱رنگ سفید بدون رنگ,بیمه کامل و لاستیک هفتاد درصد,قیمتش چنده میخوام بخرم؟
1397/3/13
سلام 141 دارم فقط یه مشکلی دارم اعصابمو ریخته بهم لطفا کمک کنید پایه طاقچه عقب بریده شده اگه کامل بریده بشه طاقچه صندوق عقب میفته , تو اردبیل هرجا رفتم نداشتند> از کجا پیدا کنم؟؟؟؟ منظورم قسمتی هست که طاقچه رو اون میشینه> طرف راننده
1397/5/7
من از اولین ماشینم 141 داشتم خیلی بهتر از پراید معمولیه هنوزم 141 دارم و فقط کساییکه میخوان بخرن از 90 به پایین بخرن ..
1397/7/24
جهت اطلاع بعضی از آقایون پولدار
راستش من هم131سوار شدم هم 141 تو مقایسه این دو ماشین 141قدرت کشش بالای داره چون کارم شوتیه و بار قاچاق میزنم بهش کاراییش رو دیدم تو گردنه نسبت به 131 خیلی پر زوره ضمنا تا حالا 3تا خریدم وفروختم.
بیخود نگین امنیت نداره امنیتش پایین هست ولی بستگی به رانندگی داره. اگرم خواستین نظر در مورد ماشینهای. تو رنج سمند پژو تیبا و پراید بگیرین فقط سراغ کیایی برین که کارشون(شوتی) حضرت lex علیه سلام
1397/10/5
خدایی پراید و پژو ۴۰۵ و سمند و اینها وحشتناکن
گرچه خودم پراید دارم
ولی اگه این وضع دلار واین تعرفه گمرک نبود با دلار ۵۰۰۰ تومنی بدون تعرفه واردات گمرکی با پنجاه تومن که الان شده قیمت تیبا کلی ماشین عالی بدرد بخور که قاتل هم نباشه میشد خرید.
اخه آدم هرچی خودشو به خری بزنه بازم بهش فشار میاد
1397/10/7
سلام من می‌خواهم یه ماشین بخرم نمیدونم141بخرم یا 132 لطفا راهنماییم کنید
1398/1/20
فقط پراید 141 بخر
1398/2/10
فقط میگم نخرید
1398/3/29
سلام , سال ٩٠ پرايد ١۴١ خريدم ٨/٧٠٠ نوک مدادي تا الان که ٨ ساله دارمش , فقط بنزين و روغن و لوازم مصرفي خرجش کردم , الانم که ماشين دوم خريدم ولي دلم نيومد بفروشمش , با همين پرايد تا گرجستان باهاش رفتم و برگشتم , چند شب هم صندلي ها رو خوابوندم و توش خوابيدم , صندوق عقبش دنياييه برا خودش , واقعا ماشين خوب و عاليي هست
1398/10/15
من هم یه مدل نود دوشو از آخرای ۹۴ تا چند هفته پیش داشتم از پرایدهای دیگه که سوارشدم بهتره تو این مدت به جز دو تا تصادفی که باهاش کردم فقط جنت بالا و پایین و بخش پلاستیکی که جنت بالا بهش میخوره و جنت یو رو عوض کردم و یکی از کمک ها رو به خاطر گرفتن معاینه فنی وگرنه صدای خاصی هم نمیداد این ۶ماه آخری رو دست با سرعت شصت تا هشتاد تا میرفتم بیچاره آخ نگفت
در آخر بگم اگه سایپا و ایران خودرو ماشین ها رو با همون کیفیت قبل تولید و هرسال چند تا امکان به درد بخور بهشون اضافه میکرد هیچکس بهشون اعتراض نمیکرد امان از طمع
1398/12/22
من از اونجایی پول برای خرید ماشین های گرون را ندارم برای تنوع از پراید های مختلف استفاده می کنم. از میان پراید هایی که تا حالا خریده ام 141 از بقیه نرم تر و راحت تر است.
1400/8/4
سلام واقعا ماشین خوبیه برای کسایی که زانتیا دوست دارن ولی پول کم دارن خوبه ما تو محلمون بهش میگم زانتیا کوچلو و پرادوکوچلو واقعا ماشین خوبیه
1400/9/22
چقدر اطلاعات غلط نوشتید
۱۴۱ سال ۸۴ متوقف شد ؟ همین سال ۹۳ هم تولید میشه از خیلی جهات بهتراز پراید های دیگست
از ۱۳۲ ازدواج فامیلی که خیلی بهتره ، وزنش هم سنگین تره داشبورد و تودوزیش هم عالیه ، صندوق عقبش هم با کلاسه خوراک سیستم، هرچی تو این مملکت خوب باشه میگن بده و هرچی بد باشه میگن خوبه
کلا وارونه
1400/9/29
سلام هموطنان بنده از۸۵تا۹۵پراید۱۴۱داشتم در۱۰سال یک رفیق باوفاوبدردبخوربرایم بود وقت خواب واستراحت صندلی عقب یه تختخواب دونفره هستش.بوقت کاروزندگی جعبه وصندلی عقب فضایی میشه به اندازه وانتی.یعنی کلی ابزاروبارحمل میکنه برات که این امکانو حداقل من درسواریای دیگه ندیدم.یه پوزیشن خاص داره که وقتی پشت صندلی پرایدصباپیاده شی و۱۴۱سوارشی تعجب میکنی.واقعاطراح پراید۱۴۱ خیلی مهندسی همه جانبه وبسیاری ازنازک کاریهای زندگی رادخیل کرده.بیشترمنظورم رابفهمیدعرض کنم بنده معلول دوپا هستم وبادوعصاراه میرم وچندتاماشین عوض کردم اماوقتی ۱۴۱خریدم خیلی ازمشکلات سواروپیاده شدن وفضای داخل بگونه ای حل میشد.وطول ۱۰سال یکبارقطعه برقی مانند سویچ و..عوض نکردم.رینگ اسپرت زیبا ومحکمترازفولاد،شبکه طرح سایپاچشم نوازدرروی آن.خیلی خاطرات خوب وخوشی ازش دارم .هیچوقت ازخریدآن پشیمان نمیشوید
1400/10/15
این ماشین درسته پرایده و ماشین خوبی نیست
اما هرچی باشه صدرصد از بقیه مدل های پراید بهتره و داشبورد رودری های خوشگل تری داره
ما یکی داریم ۵۲۰ هزار کارکرده و بی رنگه هنوز..
درسته عقبش صدا زیاد میاد ولی با عایق کاری میشه مثل اولش
خلاصه ک از مدل ۱۳۱ بهتر هست ..
1401/1/14
ماشین نکبت تر از اردی هم مگه وجود داره
خر سوار بشی بهتر از اردی
1401/2/1
من مدل 88 دارم. هیدرولیک با رینگ اسپرت. خیلی راضی هستم ازش. شتاب خوبی داره. وسوریه بهتری نسبت. به پراید 132 داره. من که باهاش حال میکنم
1401/2/4
سلام خدمت دوستان عزیز و ۱۴۱ سواران عزیز دوستان پراید ۱۴۱ بهترین ماشین بین پرایدا بقیه خودروهای هم قیمت خودش هست اون شخصی که از ۱۴۱ بد میگه و الکی نظر میده مطمئنم تا حالا ۱۴۱ نداشته اصلا سوارشم نشده از اینو اون یه چیزایی شنیده و داره بزرگترش میکنه حتی بعضیاشون حتی رانندگیم بلد نیستن هرکی ۱۴۱ داشته دقیقا میدونه من چی میگم ۱۴۱ بهترین ماشینه یک رفیق خوب و بی خرج برای رانندشه من مدل ۸۶ دارم هیچوقت نمیفروشمش اگه قرار باشه ماشین مدل بالا بخرم بازم اینو نمیفروشم اصلا هیچ خوورویی تو ایران تو این شرایط اقتصادی به پای ۱۴۱ نمیرسه هر چقدرم ازش بد بگن واس خووشون میگن حرفای بدخواهان ۱۴۱ برام بی ارزشه اونا برن ماشینای مدل بالای خودشونو سوار بشن وقتیم ۱۴۱ سوار نشدن الکی در بارش نظرات بی ربط ندن تو جاده واس یک ۱۴۱ زیاد نور بالا ندن وقتی با سرعت مجاز میره فکر نکنین که نمیتونه بره اگه ۱۴۱ ایراد فنی نداشته باشه پیش هیچ خودرویی کم نمیاره فقط یه بار سوار ۱۴۱ شو شتاب بگیر بعد بیا نظر بده
1401/2/25
من از نوع پرایدا تقریبا همشونو داشتم از صبا گرفته تا ۱۳۱ و ۱۳۲ و ۱۵۱ و این اواخر ۱۴۱ .... واقعا بهترینش از نظر من ۱۴۱ هستش هم زیباتره هم صندوق عقبش نسبت به سایر پرایدا بزرگتر و جادارتره دو ساله مدل ۸۴ شو دارم خیلی هم ازش راضیم و شکر خدا تا حالا تو جاده کم نیاورده و رفیق درجه یکی واسم بوده ...
1401/5/20
هر چیزی که براتون نصرفه و خوب باشه کمتر برای تولید کننده صود داشته باشه با یه بهونه ای جلوی تولیدشو میگیرین و گرنه سنگین ترین اتاق روی همین مدل هست بیشترین تعادل این ماشین داره تو پراید ها بالاترین ایمنی داره بهترین جنس داشبرد رو دری تا امروز روی این ماشین بوده که خیلی قیمت بالایی داره داشبرد این مثل تیبا ساینا کوییک بقیه پراید پلاستیک خشکه نیست با افتاب حالت بگیره کاملا محکم نرمه و صندوق برقی جک قیمت اون قطعات بالا مثل چراغ ها شیشه عقب رینگ اسپرت اینا بود دلیل توقفش که خود اینا بیست تومنه بیشتر برا کار خونه تموم میشد جایی که زه در نمیزارن خوب توقعی بیشتر نمیره
1401/8/2
با سلام اولا این ماشینو باید با هم خانواده خودش مقایسه کرد و بعد این که این مدل از صبا صدو سی یک و دو خیلی سر تره بدنه خیلی محکم تر و تعادل خیلی بیشتر مشکل مدل قبل نداره که با باد یه تریلی ماشین تعغیر مصیر میداد داشبرد به روز و نرم صندوق برقی بدنه محکم تر چون هزینه تموم شده براشون خیلی زیاد بود مجبور بودن بگن بده تولید قطع کنن یه سر به لوازم یدکیا بزنید میفهمید قیمت پنج برابر پراید معمولیه
1401/11/26
سلام دوستان پراید ۱۴۱ در سرعت های بالا هندلینگ خوبی داره و اونای که میگن بیشتر از ۱۶۰ تا نمیره یا ماشینشون پر بوده یا سربالایی بوده شما اگر پاتون را تخته کنید قشنگ ۱۸۰ تا میره بعد ماشین بدنش بهتر از پراید های دیگس فقط فضای جای پا کمه ولی صندوق عقب خیلی جاداره و بدیه دیگش و سرعت های بالا مثل ۱۲۰ به بالا ماشین در میره
1402/2/6
من یک پراید ۱۴۱ مدل ۸۴ دارم یک صدایی از فکر کنم از فرمون ماشین میاد مخصوصا وقتی با سرعت خیلی کم حرکت می‌کنم که صدای زوزه مانند داره و تق تق نیست نمیدونم اصلا ۱۴۱, روغن فرمون داره یا نه؟ از کجا چک میشه ؟! ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
1402/2/17
باسلام .من خودم ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم و مدل های دیگه پراید رو هم داشتم وهم سوار شدم .از حق نگذریم ۱۴۱ از همشون راحت تر وجادارتره از نظر قدرت بستگی به موتور هاشون داره که زیمنس بهتره.ویه چیز دیگه که باید بدونین این هست که خود شرکت سایپا برای تولیداین ماشین مجبور بود بیشتر هزینه کنه و زمان فروش هم قیمت مدلهای دیگه بفروشه .اومدن نشستن فکر کردن که یه ضد تبلیغ براش درست میکنیم و از دور تولید خارجش میکنیم .دلیلش هم این بود که فقط روی ۱۴۱ از داشبورد جدید رودری جدید رینگ المینیومی سایز بزرگ چراغ خطر انتن برقی کاپوت خط دار صندلی عقب تاشو جک صندوق عقب و ... باعث میشد هزینه تولیدش بالاتر از مدلهای دیگه باشه و براشون صرفه اقتصادی نداشت و از اونجایی که فقط به فکر جیب خودشون بودن ونه مشتری اومدن یه مقاله در مورد معایب ۱۴۱ نوشتن و پخش کردن که صندوق عقب صدا میده و ضد اب نیست ،خوب مگه نمیشد این دوتا عیب بر طرف بشه .به هر حال که تو قیمت خودش ماشین بدی نیست ولی مورد کم لطفی مردم واقع شده که اصلا برای کسی که داره استفاده میکنه و میدونه که از بقیه پراید ها بهتره مهم نیست .ما که داریم حالشو میبریم ماشین کم هزینه و در حد خودش راحت وسلام
1402/3/18
راهنمایی در رابطه با دنده ۴ پراید ۱۴۱ من کاملا راضی هستم جدیدا فقط دنده چهار که میزنم یه صدای زوزه میکشه مکانیک گفته چرخ دنده تیز شد هیچ ایراد و خ،ری نداره راحت سوار شو دوستان میتونید راهنمایی کنید برای چی هیت
1402/4/2
همون دیگه درست گفته باید گیربکس رو باز کنی و چرخ دنده معیوب رو تعویض کنی
1402/5/14
۱۴۱ مدل۸۹ یعنی عشق تماااام
1402/9/17
سلام می بخشید کدومتون ۱۴۱ دارید
1402/9/19
مزخرفه پیکان بهتره کارلوکس انگلیسی
1402/10/14
۱۴۱ همه چی تمومه