(4/5) 393 رای

ماشین رانا پلاس

قیمت:
رانا پلاس

بررسی اجمالی

رانا پلاس با دریافت تغییراتی ظاهری در داخل و خارج از کابین و همچنین دریافت یکسری امکانات بیشتر، به عنوان محصولی جدید در سبد محصولات قابل عرضه گروه صنعتی ایران خودرو قرار گرفته است، هرچند مشخصات فنی آن تغییری نداشته و پیشرفتی در این زمینه نسبت به نسخه معمولی حاصل نشده است. رانا پلاس شاید نسبت به نسخه اصلی امکانات بیشتری داشته باشد که خب هزینه بیشتر آن از مشتریان دریافت می شود، اما در بخش فنی از همان موتور 1.6 لیتری تفس طبیعی استفاده می کند که در محدوده 5800 دور بر دقیقه توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت و در محدوده 4000 دور بر دقیقه امکان تولید 142 نیوتن متر گشتاور را خواهد داشت. در بررسی های انجام شده، حاصل ارسال این نیرو به چرخ های جلو حداقل شتاب صفر تا صد 12 ثانیه و حداکثر سرعت 189 کیلومتر برساعت خواهد بود. مصرف سوخت اعلامی از سوی ایران خودرو برای استفاده ترکیبی در شهر و بزرگراه نیز معادل 6 لیتر اعلام شده است که در استفاده های واقعی بیشتر از رقم اعلامی خواهد بود.

فیلم بررسی رانا پلاس

بررسی رانا پلاس

در سبد محصولات قابل عرضه ایران خودرو می توان خودروهای متنوعی را پیدا کرد و عموم آنان محدوده قیمتی نزدیک به یکدیگر دارند و همین موضوع باعث شده تا در نبود برندهای خارجی رقیب برای خودروسازان داخلی، محصولات ایران خودرو خودشان رقیبی برای دیگر محصولات این شرکت باشند!. در سال 1391، ایران خودرو محصولی جدید با نام رانا معرفی کرد و از آنجایی که مشتریان ایرانی بویژه اقشار متوسط به پایین جامعه چاره ای جز خرید ماشین های ایرانی ندارند، این خودرو هم با استقبال خوبی در بازار مواجه شد، هرچند فروش آن به پای محصولات پژو نرسید. با این حال شرکت های خودروساز داخلی طی سال ها فعالیت و کسب تجربه کافی، یاد گرفته اند که با اضافه کردن چند امکانات ساده و ایجاد تغییراتی در ظاهر خودرو، می توانند محصولات قدیمی خود را بروزرسانی کرده و به عنوان خودروی مدل روز به بازار عرضه کنند و مشتریان برای خرید آن صف بکشند. رانا پلاس را هم می توان چنین خودرویی معرفی کرد که با دریافت تغییراتی در داخل و خارج کابین و همچنین دریافت یکسری امکانات اضافه، به عنوان خودروی مدل روز وارد بازار شده و در دسترس مشتریان قرار گیرند.

داخل رانا پلاس

درست همانند طراحی بیرونی خودرو، در قسمت داخل کابین هم تغییراتی حاصل شده و این تغییرات به پویایی بهتر فضای داخل کابین کمک کرده است، هرچند به ریشه های خود پایبند بوده و اشتراکات زیادی میان نسخه معمولی و پلاس دیده می شود. در مقایسه با نسخه معمولی، اولین چیزی که با ورود به داخل کابین رانا پلاس توجه شما را به خود جلب می کند، غربیلک فرمان جدید با کلیدهای روی آن خواهد بود و پس از آن صفحه کیلومتر جدید رانا پلاس است که الگوهای طراحی دور موتور و کیلومتر شمار آن تغییر کرده و یک صفحه نمایشگر دیجیتال بزرگ تر هم در مرکز آن قرار گرفته است. تفاوت بزرگ دیگر را می توان در قسمت بالای داشبورد مشاهده کرد و حالا جای خالی قسمت بالای داشبورد رانا پر شده و از نمایشگری دیجیتال برای نشان دادن وضعیت خودرو، ساعت و دمای محیط استفاده شده است. فندک ماشین به کنسول ابزار و پشت اهرم تعویض دنده اضافه شده و همچنین خروجی های سیستم تهویه مطبوع اتاق و قاب اطراف کلیدهای کنسول مرکزی در نسخه رانا پلاس تغییر کرده است تا تنوعی در طراحی داخل کابین رانا ایجاد شده باشد. صندلی های خودرو هم طرح 207 دارند و از روکش های چرمی بهتری بر روی آنان استفاده شده است تا حس بهتری هنگام استفاده به راننده و سرنشینان خودرو منتقل کند. صندلی های جدید همچنین باعث پایداری بیشتر راننده و راحتی آن در سفرهای طولانی مدت خواهد شد.

طراحی رانا پلاس

مقایسه ای کوتاه با نسخه اصلی، می تواند دلیل خوبی برای بررسی طراحی ظاهری رانا پلاس باشد و اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب می کند، چراغ های جدید پیشانی خواهد بود که فرم آن نسبت به نسخه اصلی حفظ شده است، اما اکنون قاب داخلی آن تاریک شده تا جذابیت بیشتری به ظاهر خودرو بخشیده باشد. در کنار چراغ های پیشانی، جلوپنجره خودرو هم تغییراتی به خود دیده و از یک زنبوری جدید با طراحی جذاب تر استفاده شده است. در نمای جانبی، رانا پلاس آینه های برقی جدید مجهز به راهنما دارد و دستگیره های درب اتومبیل و زه کنار نیز همرنگ بدنه پیش بینی شده اند. درست همانند جلو، در قسمت عقب هم تنها چراغ های عقب هستند که مهندسان و طراحان ایران خودرو را به زحمت انداخته و بروزرسانی شده اند. چراغ های عقب با حفظ فرم اصلی، تنها یک طراحی جدید در قاب داخلی دارند تا دلیلی برای قرار گرفتن یک پلاس (+) در کنار اسم رانا وجود داشته باشد. به غیر از موارد ذکر شده، تقریبا دیگر بخش های رانا پلاس تفاوتی با نسخه معمولی ندارد و شاهد همان طراحی اصلی رانا با تغییراتی جزیی در چراغ ها و یا تغییر رنگ برخی قطعات دیگر هستیم که در کنار امکاناتی بیشتر و اختلاف قیمت بالاتر به مشتریان عرضه خواهد شد.

عکس رانا پلاس

مشخصات رانا پلاس

رانا پلاس طبق اعلام شرکت سازنده، طول کلی 4292 میلی متر، عرض 1684 میلی متر، ارتفاع 1453 میلی متر و فاصله بین دو محور 2445 میلی متر دارد که با تمامی تجهیزات خود به وزن خشک حدودا 1109 کیلوگرمی رسیده است. برای تامین نیروی مورد نیاز این خودروی بیش از 1.1 تنی برای حرکت، پیشرانه چهار سیلندر بنزینی با حجم دقیق 1587 سی سی به خدمت گرفته شده است که در محدوده 5800 دور بر دقیقه توانایی تولید 105 اسب بخار قدرت و در محدوده 4000 دور بر دقیقه می تواند خروجی گشتاور 142 نیوتن متری تولید کند. حاصل ارسال این نیرو با استفاده از یک جعبه دنده 6 سرعته دستی به چرخ های جلو، ثبت حداقل شتاب صفر تا صد 12 ثانیه و حداکثر سرعت 189 کیلومتر برساعت خواهد بود. به دلیل استفاده از پیشرانه مشترک 1.6 لیتری تنفس طبیعی، در نسخه معمولی رانا نیز می توان همین عملکرد را در ثبت شتاب گیری صفر تا صد و حداکثر سرعت تجربه کرد. به صورت ترکیبی، پیشرانه تنفس طبیعی رانا پلاس می تواند مصرف سوخت 6 لیتری به ازای کارکرد 100 کیلومتری داشته باشد که به لطف استانداردهای آلایندگی یورو 5، مصرف سوخت کمتری نسبت به نسخه معمولی با استانداردهای آلایندگی یورو 4 دارد.

مشخصات فنی رانا پلاس

نام خودرو رانا پلاس
کشور سازنده
پرچم کشور
ایران
سال (طراحی) 1399

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور 1587 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 105 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه
جعبه دنده 6 سرعته دستی
شتاب 0 تا 100 12 ثانیه
حداکثر سرعت 189 کیلومتر در ساعت
وزن 1109 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4292 طول - 1684 عرض - 1453 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2445 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 6 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 50 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 5
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات رانا پلاس

از تغییرات اصلی رانا پلاس نسبت به نسخه های معمولی این خودرو می توان به بهبود مجموعه داشبورد، طرح پارچه جدید رودری ها، چراغ های جدید جلو و عقب، طرح جدید جلوپنجره، روکش های مشابه پژو 207 برای مجموعه صندلی ها، ایزوفیکس برای نصب صندلی کودک، دستگیره و زه جانبی همرنگ بدنه، کلیدهای کنترلی بر روی غربیلک فرمان، آینه های جدید مجهز به راهنما و در نهایت به دسته راهنما و برف پاکن طرح 206 اشاره داشت که از تغییرات اصلی رانا پلاس نسبت به نسخه استاندارد به شمار می رود. از تجهیزات ایمنی رانا پلاس می توان سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، سیستم هشدار دهنده مرکزی ورود غیرمجاز، سنسور عقب، سیستم عیب یابی هوشمند مالتی پلکس، کیسه هوای ایمنی برای سرنشینان جلو و همچنین سیستم ترمز مجهز به ABS و EBD اشاره کرد. امکانات اصلی دیگر خودرو هم شامل کروز کنترل، نمایشگر دمای محیط، سیستم قطع خودکار سوخت هنگام تصادف، دستگیره و زه های جانبی همرنگ بدنه، لوگوی کرومی ایران خودرو بر روی غربیلک فرمان، کلیدهای کنترلی بر روی غربیلک فرمان، صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع، آینه های جدید راهنما دار، آینه های برقی جانبی و در نهایت چراغ های جدید جلو و عقب اشاره کرد.

امکانات رانا پلاس

ترمز و پایداری ترمز جلو دیسکی، عقب کاسه‌ای و مجهز به ABS و EBD
کیسه هوا کیسه هوای راننده و سرنشین
سیستم صوتی سیستم صوتی با چهاربلندگو به همراه کلیدهای کنترلی روی فرمان و توئیتر
دیگر تجهیزات کنسول میانی - شیشه‌های برقی - آینه با تنظیم برقی - دسته دنده جدید - چراغ‌ها با گرافیک جدید - صندلی های جدید - قالپاق با طرح جدید - غربیلک فرمان با آرم کرومی - عایق صداگیر کاپوت - دسته راهنما و برف پاک کن جدید - زه های همرنگ بدنه

رقبای رانا پلاس در بازار

باتوجه به شرایط کشور و محدودیت های زیادی که برای ورود و فعالیت خودروهای خارجی وجود دارد، خودروی رانا پلاس قابل مقایسه با هیچ خودروی خارجی و یا حتی خودروهای چینی مونتاژی نخواهد بود و به عبارتی دقیق تر، تنها محصولات خودروسازان داخلی هستند که با دیگر محصولاتشان مقایسه شده و انتخاب آخر مشتریان وابسته به سلیقه آنان می شود. در بخش فنی تقریبا اکثر محصولات ایران خودرو دارای مشخصات فنی تقریبا یکسانی هستند و همین خودروی رانا پلاس در بخش موتوری با چندین محصول دیگر ایران خودرو مشترک است و تنها سلیقه افراد و همچنین تعداد معدودی امکانات رفاهی خواهد بود که مشتریان را به خرید محصولات شرکت های خودروساز داخلی ترغیب می کند. رانا پلاس شاید چندان تفاوتی با نسخه معمولی رانا نداشته باشد که در سال 91 راه اندازی شد، اما این خودرو با دریافت تغییرات اندک ظاهری و اضافه شدن امکاناتی در بخش های مختلف، به عنوان محصولی جدید راهی بازار شده تا به گسترش سبد محصولات قابل عرضه ایران خودرو کمک کند!. از آنجایی که خودروی رانا پلتفرمی مشترک با خودروی پژو 206 صندوقدار دارد، از همین جهت در بازار کشور با خودروی پژو 206 صندوقدار مقایسه می شود و نسخه پلاس رانا با امکاناتی بیشتر، می تواند گزینه مناسب تری برای خریداران باشد.

قیمت و نمایندگی

قیمت - - بروز رسانی در دوشنبه 7 آذر
نمایندگی فروش ایران خودرو

سوالات متداول

رانا پلاس دارای امکانات بیشتری مثل فرمان برقی، جلوپنجره جدید، طرح جدید چراغ ها، طرح جدید فرمان، سیستم صوتی جدید، و یا قالپاق های جدید است
خیر، هر دو از موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی با حداکثر توان 105 اسب بخار و 142 نیوتن متر استفاده می کنند
رانا پلاس تنها دارای دو کیسه هوا برای سرنشینان جلو است
نظرات
 
 
 
K1 1399/3/20
خدایا نجاتمون بده از دست ایران خودرو و سایپا
 • Diyaco 1399/3/24
  نجات می دهم
 • am 1399/4/4
  استاد امیرمحمد باقری مهکی . لطفا اول فن پیچ هاتو جمعدکن بعدا بیا اینجا اعتراض کن
 • IRANI 1399/10/16
  به خدا پناه میبریم از شر ایرانخودرو
 • علی 1400/11/18
  باشه
 • وایسا تا خدا نجاتت بده 1401/4/31
  کسایی که انقدر برا شعور مردم ارزش قائل نیستن میخوان خودروساز بشن؟ تو آپشن هاش نوشته قالپاق با طرح جدید ( که از نقاشی های بچه ۲ ساله هم زشت تره) و دستگیره همرنگ بدنه. یعنی این ایران فرغون خسته نشه از بس به خودش فشار آورده. اقا فامیل ماهم یه سمند مال ۱۰ سال پیش داره اگه بره دوتا چراغشو دودی کنه و یه کروز کنترل روش بندازه میتونه بکنتش سمند پلاس؟ خدایی پیشرفت که چی پسرفتم داشتن ۷۰ میلیونم گرونتر کردن. خداهم نجاتمون نمیده مگر اینکه ۲ ماه مردم صف نبندن و با یه وام ۱۰ میلیونی گول نخورن بعد مجبور میشن همین آشغالارو با التماس به مردم بندازن.
احمد 1399/3/22
باز اومدن چراغا ماشین رو عوض کردن جلو اسمش هم یه پلاس گذاشن بخاطر همینا یه بیست سی میلیون میزارن روش مردمم میرن صف میکشن بخرن :/
L 1399/6/12
رانا ماشین خوبیه ولی چرا برای رانا پلاس تهویه اتومات نذاشتن
ایرانخودرو فکر کرده دو تا چراغ عوض کنه میشه پلاس
پلاس یعنی بهینه شده پس دلیلی نیست که تهویه رو دستی بزارن به نظر من چون تهویه اتومات نداره ارزش خریدی نداره
 • Ami 1399/7/17
  تهویه اتوماتیک؟؟؟

  برو فقط بخر ناز نکن گیرت نمیاد.
  الان پرسیدم نیومده هنوز قیمتش بازار شده۳۲۰ م
  رانای معمولی ۲۶۰م دوستم خرید.
حسین R 1399/8/10
همچین زدید قالپاق با طرح جدید یکی ندونه انگار رینگ ۱۸ اینچ الومینیومی انداختید طرحشم که انگار دادن به بچه ها مهد کودک گفتن خورشید بکشید باز بچه های مهد کودک قشنگتر میکشن.
بعد چرا دسته دنده جدید رو اپشن حساب میکنید؟؟؟؟ بابا مسخرمون نکنید دیگه دسته دنده ی خوشگل تهش ۵۰ تومنه
بعد نوشتید زه و دستگیره ها همرنگ بدنه اووووه چه چیز خفنی تو کمر طراح ها جانب خودرو شکست

غربیلک فرمان اوکی قبول آرم کرومیشو کجای دلم بزازم


اقای خودرو بانک
همینطورش ایران خودرو و سایپا به شعور من ایرانی داره توهین میکنه
تو لاقل توهین نکن
 • دادا نظرت زیبا بود 1399/8/25
  دقیقا همینطوره
مجید 1399/10/9
سلام
بعد از یکماه استفاده از رانا پلاس نظرمو میدم:
اول اینکه برخلاف نظر خیلیا که میگن فقط چراغ های ماشین نسبت به رانا معمولی عوض شده اصلا اینطور نیست و در کنار تغییرات ظاهری به نظرم جنس و متریال استفاده شده در خودرو بسیار با کیفیت تر شده که این نکته بسیار مهمیه و این در کنار امکانات روز نظیر فرمان زیبای 207 به همراه کروز کنترل، آینه های راهنما دار ، چراغ کوچک های ابرویی شکل و ظاهره به روز و شیک، حداقل حس یه ماشین به روز رو به آدم میده (بر خلاف پارس و سمند و 206 که 20 ساله همه جا هستن و فعلا از لحاظ قیمتی تو یه رنج هستند) احتمالا اگه سند این ماشین در رهن نبود قیمت بیشتری تو بازار پیدا میکرد.
از لحاظ موتور و کشش ماشین هم که دیگه موتور TU5 حرفی توش نیست و پر شتاب و کم مصرفه.
من خودم قبلا 206 داشتم و الان واقعا از این تغییر راضیم.
 • S 1399/10/16
  خودرو روز😳
  خدایا بسه دیگه
  بذار بهت بگم چی خریدی
  شاسی و موتور ماشین ۲۰ سال پیشو خریدی با ورق بدنه از جنس قوطی کنسرو
  داشبوردتم انگار دمپایی آب کردن قالب زدن بطوری که انگشت سرش بکشی خش میفته😂
  این چراغا و فرمون و ....که میگی رو میشه با ۱۰_۱۵تومن جنس خوبشو گذاشت روی دنای معمولی آخرین باری که یادم میاد 40تومن اضاف دادید برای آپشن های چینی و ایرانی که باید یروز در میون نمایندگی باشی
  ولی بخشی که این ماشینو خاص کرده و باعث شده این ماشین از رغیباش متمایز بشه چیزی نیست جز قالپاق طرح خورشیدی😂😂😂😂
 • غلامرضا 1401/1/29
  سلام مصرف سوختش خیلی بالاست من خودم رانا دارم تقریبا صدی 10 میسوزونه بردم گارانتی میگه مصرفش همینه
زکی 1399/10/22
قالپاق جدید😂😂😂😲😲😲😲😲😲
QERFAN7 1399/10/23
نخرید بهترین کار این چیهههههه بخدااااااااااا
T 1399/11/21
مفت گرونه چه برسه به این قیمت
بازار فروش هم نداره
با این پول پارس tu5 بگیر امکاناتش از همین الان رانا پلاس بیشتره فقط کروز نداره همین
رانا از سمند هم بازارش خراب تره هر کی خرید صاحب اول و اخرشه
 • استاد 1400/7/1
  اولا امکاناتی که داره از پژو پارس خیلی خیلی بیشتره
  دوما شما بذار یک سال بگذره و سند ها فک بشن بعد اونوقت می فهمید که قیمتی دارند
  وقتی ما سوار ماشینی نشده ایم نمی توانیم درباره اون ماشین اظهار نظر کرد و لطفا از تعصبات دست بکشیم
 • خطاب به استاد 1401/7/3
  استاد جان سند ها فک شده و همچنان خارترین ماشین ایران خودرو هست ، حتی از تیپ دو هم قیمتش کمتره ، فشار نخور😂👋
رضا 1400/6/13
یعنی خاک بر سر ها تهویه مطبوع هم اتومات نذاشتن،خاک تو سر روسای مملکت،من کی حلوا اینارو بخورم فقط
سعید 1400/8/25
سلام
متشکرم از زحمات شما.
لطفا رانا پلاس را با رانا پلاس پانوراما بویژه از نظر موتور و گیربکس مقایسه بفرمایید.
مهدی 1400/9/16
یه چن تا تغییر کوچیک دیگه ام داشته: ایزوفیکس داره، راهنمای تغییر لاین، قابلیت خوابوندن صندلی های عقب و عایق بندی ماشین هم کمی بهتر شده
ایلیا 1400/9/28
سلام آقا یعنی چی واقا دکمه تهویه هوای پراید رو آورده نصب کرده رو ماشین ۳۲۰ میلیونی تازه تهویه اتوماتیک هم نیست واقا این چه وضعشه ماشین ۲۵۰ میلیونی ۹۲ اینا بخری بهتر از این ماشین ۳۲۰ میلیونی هست موتور هم همون رانا معمولی درود بر این ماشین های خرابتون
حسین 1401/2/12
مصرف بنزین اش توی شهر هر صد کیلومتر 9هست
 • جواد 1401/4/5
  سلام خدمت دوستان عزیز
  من یک ماهی هست رانا پلاس خریدم .مصرف سوختش تقریبا ۱۰ تا ۱۱ تو هر صد کیلومتر که به نظرم خیلی زیاده.البته بگم خوزستانی هستم و اکثرا کولر روشنه و بیشتر هم دنده سنگین .بردمش تنظیم موتور میگه انژکتور چینی گذاشتن روش که مصرفش بالاس .گفت اگه بخوای مصرفش بیاد پایین باید انژکتوراش المانی بزاری .از بقیه جهات واقعا خودرو خوبی هستش
مهدی 1401/2/12
سلام.رانا پلاس میشه سیستم ایموبیلایزر نداشته باشه؟
و اینکه کامپیوتر سفری همه پلاس ها دارن؟
مهدی 1401/2/12
رانا پلاس خیلی بهتر از پژو پارس TU5 ، سمند EF7 ، پژو 270 ، پژو 206 ، پژو 405 ، و این سبک ماشین هاست دلیلش رو هم میگم من خودم پرشیا TU5 و 207 هم داشتم از وقتی رانا پلاس رو سوار شدم خیلی تفاوت داره پرشیا که داشتم کروز نداشت که هیچ صدای موتور داخل ماشین میومد ماشین تعادل نداشت 207 هم صندوق و خفگی اذیتم میکرد رانا پلاس واقعا عالیه خیلی راضی ام هم کروز داره هم تعادل خوبی داره هم خیلی بی صداست هم جادار است.
 • طاها 1401/4/31
  داداش تو قرن چند زندگی میکنی مگه ما پژو 270 داریم
 • فیدل 1401/5/11
  والا مردم ما و دوستان حاضر کا نظرات متعددی دادن‌اگر برن پارسTU5بخرن به به و چچهچه میزنن میگن پارس بهترینه و فلان اگر ۲۰۷ بخرن میگن به به و چهچه و بهترینه ولی اگر خودروی جدیدی تولید بشه به هر عنوان درصورتی که از پارس و ۲۰۷ بهتره یاد گرفتن نظراتشون رو یک به یک مینویسن و چون بقیه ماشینها رو دارن روی اونها تعصب دارن روشون و دارن کامنت های تعصب وار میدن درصورتی یک نفرشون سوار رانا پلاس نشدن و فقط نظر منفی میدن
 • بهروز 1401/7/29
  داداش رانا و تعادل ؟؟؟!!!!!! این ماشین سر پیچ حواست نباشه عقب رفته واسه خودش
هادی خرم نیا 1401/2/19
من رانا پلاس دارم که اول مهر ماه ۱۴۰۰ تحویلش گرفتم.
همچنین سال ۹۱ تا ۹۴ رانا معمولی سری EL رو داشتم که واقعا از کیفیت مناسب برخوردار بود و همچنین تجربه چندین ساله بین سالهای ۹۴ تا ۱۴۰۰ با خودروهای پارس، ۴۰۵ SLX، تجربه چند ماهه با سورن پلاس و دنا معمولی و ۲۰۶ و ۲۰۷ دارم پس این نظرم یه جورایی روی تجربه از خودروهای مختلف سال ساخت بروزتر میچرخه…

با قاب پشت آینه های بغل مشکل دارم که از بالای مثلث خار آبی رنگش مدام در میاد اما صدا نداره و با یه اشاره میره سر جاش اما دوباره بعد چند روز علاقه زیادی به سرپیچی از اعصاب شما داره! متاسفانه برخلاف قاب آینه ۲۰۶ و ۲۰۷ قاب آینه رانا پلاس یک تیکه هست و چسبیده به رو دری و نمیشه اساسی و راحت درش آورد و فکری به حالش کرد یا اینکه قاب مخصوص توییتر براش تبعیه کرد مگر با برش.

صدای نامتعارف رو دری های جلو ماشین من مخصوصا موقع پخش موسیقی با ولوم مدیوم رو اعصاب هست که یه اپیدمی کلی تو همه محصولات داخلی هست پس یا ماشین داخلی نخرید یا اگه میخرید بسازید یا اگه مایش رو دارید یکبار برای همیشه دمپینگ سه لایه بکنید مثل بنز و پورش بی صدا میشه خودروتون (کاری که من کردم) تو نت جستجو کنید دمپینگ خودرو تا بفهمید چه معجزه ایه!

درب ها به لطف کارگران نامحترم ایران خودرو از بدو خروج از کمپانی ریگلاژ نیستن که باید وقت صرف کنید و علافی بکشید تا بدین نمایندگی یک بار برای همیشه ریگلاژ بکنه راحت بشید یا اگه دس به آچارتون خوبه خودتون انجام بدین.

یه مشکل دیگه رانا پلاس که اپیدمی همه شاسی ۲۰۶ای ها اعم از ۲۰۷ ایرانیزه و رانا و رانا پلاس هست کابین بسیار تنگ در قست سرنشین عقب دارن که اگه قصد خریدش رو دارید مد نظرتون باشه.
یه مشکل دیگه رانا پلاس حذف ترمز دیسکی چرخ های عقب هست که در رانا معمولی های قبل ۹۸ ترمزش عقب دیسکی بود! البته اینم یه اپیدمی سراسری ایران خودرو هست که بجای پیشرفت پسرفت رو سرلوحه خودش قرار داده که مثلا هزینه های تموم شده رو بیاره پایین! پارس و ۲۰۶ها هم همچین اعمالی روشون شده!

اینهمه از معایب گفته شد تو متن شما و بنده، یکم هم به نسبت همروه های داخلی از مزایاش بگم:

کیفیت سواری نرمتر و هندلینگ بهتر نسبت به پارس و ۴۰۵ و سمند سورن و کل محصولات سایپا یکجا! مخصوصا اگه برای رانا لاستیک ۲۰۵ ۶۰ ۱۴ خارجی بندازید دیگه نرمی و هندلینگش غوغا میکنه… (البته بین داخلی ها)

هماهنگی بیشتر موتور تی یو فایو نسبت به مدل ال ایکس پارس و اس ال ایکس ۴۰۵ که تی یو فایو دارن و بی صداتر شدن رانا پلاس نسبت به موتورهای تی یو فایو ساخت سالهای گذشته.

شتاب عالی با وجود اینکه دریچه گاز برقی شده و تو کاهش شتاب تاثیر داره. اما انتظار شتاب دریچه گاز سیمی رو تو ثانیه اول نداشته باشید.

کابین بی صداتر و سایلنت تر نسبت به رانا معمولی های گذشته مخصوصا تولید ۹۵ تا ۹۸! و کل پارس ها و ۴۰۵ها و سمندها و دناها و ۲۰۶ ها و ۲۰۷ها!

طراحی تریم چراغ عقب جذاب و امروزی و جلو که به نسبت رانا معمولی که کاسه چراغ جلوش فاجعه بود برای روشنایی! با حذف عدسی توی نور پایین تاثیر به سزایی گذاشته…

طراحی بروزتر کنسول وسط و قاب کیلومتر و طراحی تریم داشبورد و فرمان مشابه ۲۰۷ با کلیدهای مالتی مدیا امروزی تر نسبت طراحی داخلی قرون وسطی رانای معمولی!

و در آخر طراحی کلی و بدنه رانا مخصوصا رانا پلاس که امروزی تر و جذاب تر و بروزتر و متفاوتر از ۲۰۶ عهد بوق و پارس عهد قجر و سمند قرون وسطی و ۲۰۷ قورباغه ای هست!

******زیاد سعی نکنید تو خودروهای ایرانیزه داخلی دنبال بهترین بودن در کیفیت باشید… چه رانا باشه چه ۲۰۷ باشه و چه پارس یا سمند و دنا و تارا همشون سر و ته یه کرباسن که بسته به شانستون ممکنه مشکلات ریز و درشتی با خودروتون تجربه کنید که طبق گفته اخیرم یا ماشین ایرانیزه نخرید و یا اگه میخرید از هر کدوم که از تیپ و قیافش و هزینش خوشتون میاد انتخاب کنید و دنبال این بهتر اون بدتر نباشید! عین تخم مرغ شانسی هستن!!! این مشکلات در مورد رانا پلاس ممکنه صد تا بدترش رو ۲۰۷ یا پارس یا دنا یا تارا یا… داشته باشه پس ملاکی برای بدتر بودن رانا پلاس نیست!
حسن آقا فکری هستم 1401/4/3
آیا موتور رانا پلاس TU5 هستش؟
 • یونس 1401/4/11
  بله تیوفایو هست
  کل ماشینهای ایرانی تعریفی نیستند ولی نسبت به بقیه واقعا من راضی هستم از رانا پلاس با وجود اینکه هم پارس ،سمند،پژو۴۰۵ تیوفایو داشتم ولی این نسبتا بهتره بین این ماشینها هم بدنه محکمتر و....
کورش 1401/4/17
سلام وقت بخیر سوال داشتم خدمتتان.
ماشین من رانا پلاس برج ۱۰ ۱۴۰۰ و کلا ۵۰۰۰ کارکرده.یه مشکلی که باهاش دارم اینه که کولرش خیلی خوب سرده اما حدود هر ۴ الی ۵ دقیقه به مدت ۱۰ ثانیه کولرش بادش گرم میشه و با بوی نم خاموشی کولر که میاد کاملا احساس میکنی و دوباره سرد میشه و این ادامه داره.
بردم نمایندگی گفت طبیعیه مال برنامه ایسیوشه و قراره کمپانی تا ۲۰ روز دیگه برنامه جدید بفرسته فراخوان بدیم درست بشه که من احساس کردم خالی می بنده.
خواستم بپرسم ‌ آیا کسی این مشکل داره؟
و آیا این مشکل قابل حل هست یا نه باید تحمل کنم؟
مردم 1401/4/31
ایران خودرو فقط دنبال این بود با کمی تغییرات و عوض کردن اسم خودرو از ماشین ها قدیمی که سود کمی براش داشت به ماشین ها جدید با همون امکانات و کیفیت اما با قیمت بالا تر برسه که رسید
 • مرتضی 1401/5/20
  ظاهراکولرراناهمینه من رانای معمولی دارم وهمین مشکل رو باکولرش ولی قابل تحمله چندثانیه بیشتر نیت که
Abedi 1401/5/18
سلام کسی میدونه رانا پلاس تو چه شهری تولید میشه؟؟؟؟؟؟اسمم دراومده میخوام برم از خود کارخونه زودتر تحویل بگیرم
 • حامد 1401/6/6
  کرج
آرمان 1401/5/23
این مردم عقده دارن رو همه چی خالی میکن ۱درصدم نظرشون برام مهم نیست😂😂 رانا رو بچسبیم ک نانازه انشالله ب سلامتی میخوای بخرم بین همه ماشینا فقط خودشه حتی ماشین بخواد خارجی هم باشه من میگم رانا پلاس ❤❤❤ اگه با مردم باشه با آدم مرده ک زیر چند متر خاکه میجنگن زنده باد ایران
هرکی میخواد بخره خدایی عالیه
 • Mehdi 1401/8/22
  بازم از موتوری گرفتی
محمد رضا 1401/7/10
واقعا عالیه من که بعد از سمند و دنا و 206 این ماشینو خریدم خداوکیلی خیلی عالیه
اسی 1401/7/13
بازار نداره تو بورس نیست. هر کدوم از قسمتهای بدنش مال به ماشینه ظاهر پارس خیلی شیک تره
اسی 1401/7/13
داشبوردش خیلی شباهت به پراید داره مخصوصا دریچه کولرهاش.خود سایپا دیگه از اینا استفاده نمیکنه خخخخخ
آرش 1401/8/23
متاسفانه یک سری بچه زیر ۱۸ سال نظرای خیالی مطرح میکنن و فقط وقت کسایی که اومدن نظراتو بخونن میگیرن.
رانا پلاس نسبت به ماشینای سایپا صد در صد بهتره و بین ماشینای خود ایران خودرو هم تو قیمت خودش ارزش خرید داره البته ۳۳۰ میلیون قیمت ماشینای ۲۰ سال پیش نباید باشه 😑 اگر پول بیشتر دارید ۲۰۷ رو بگیرید که از لحاظ ظاهری حریفی نداره تو ماشینای داخلی و اگر ادم ماشین بازی هستید پارس جدید رو پیشنهاد میکنم .
رو هیچ مدلی تعصب نداشته باشید ۲۰۷ رو هر کی ببینه نظرش جلب میشه اگه نمیشه بگید ، سورن پلاسم ارزش خرید داره هر کی میخواد یچی بگیره زود اقدام کنه چون تا با وضعیتی که همه میبینین بعید نیست ماشین داخلی تا ۱ میلیارد بره 😂.

خلاصه منطقیش اینه که هر کی نظر واقعیشو بگه بعضیا هنوز تو فاز ۴۰۵ ۲۰۰۰۰۰۰ سال پیشن و سمند موتور ایرانی که بعد ۲ سال به صدا میوفته

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران