(3.7/5) 657,145 رای

ماشین جک S5

قیمت:
جک S5

مزایا و معایب جک S5

مزایا
 • توانایی‌های حرکتی خوب (بخصوص در نسخه دنده‌ای)، گستردگی مناسب نمایندگی‌های خدماتی، آپشن‌های قابل قبول (البته در نمونه اتومات)
معایب
 • دردسرهای نگهداری از پیشرانه‌های توربو، افت عملکرد گیربکس اتوماتیک در هنگام داغ شدن، نبود کروزکنترل

بررسی اجمالی

این روزها روئیت یک کراس‌اوور تک دیفرانسیل چینی با موتور توربو دیگر چیز عجیبی نیست، اما زمانی که کرمان موتور جک S5 را به بازار معرفی نمود وضعیت فرق میکرد؛ در آن دوران هنوز اعتماد به محصولات سرزمین اژدها به سطح امروز نرسیده بود و عرضه یک محصول نسبتاً گمنام آن هم با پیشرانه توربو و گیربکس دنده‌ای ریسک بسیار بالایی به دنبال داشت. اما S5 به قدری خودرو شایسته‌ای بود که علیرغم تمامی این عوامل بازدارنده، موفق شد به فروش بسیار مناسبی دست یابد و به عنوان یک کراس‌اوور خوش‌نام در بازار مطرح گردد. بخصوص که شتاب این محصول، جوانان را سر ذوق آورده بود و از اینکه میتوانستند با خودرو نسبتاً ارزان قیمت خود سربه‌سر رقبای گرانتر و پرادعا بگذارند کاملاً راضی بودند. موفقیت نسخه دنده‌ای، مسئولان کرمان را برآن داشت تا پس از حدود 2 سال مدل گران‌تر و کامل‌تر اتوماتیک را هم ارائه کنند تا بخش بزرگ‌تری از بازار را در اختیار گیرند. البته جدیداً نسخه فیس‌لیفت، جایگزین این مدل شده که از نظر ظاهری تفاوت اندکی با مدل قبلی دارد اما از پیشرانه کاملاً متفاوت (مشابه با KMC K7) بهره میبرد.

فیلم بررسی جک S5

بررسی جک S5

جک S5 یک کراس‌اوور سایز متوسط تک دیفرانسیل است که برای سفرهای آفرودی ساخته نشده، اما بواسطه ارتفاع مناسب از سطح زمین و طراحی ساده و منطقی خود قادر است ابهتی نزدیک به یک شاسی‌بلند واقعی را داشته باشد. از نظر خصوصیات فنی هم با بهره مندی از یک پیشرانه قدرتمند 2 لیتری مجهز به توربو، شتاب خوبی (بخصوص در نسخه دنده‌ای) به شما ارائه میکند و حتی در سربالایی‌ها و سرعت‌های بالاتر رفتار چالاک و مناسبی از خود نشان میدهد. البته در نمونه اتوماتیک شتاب مقداری افت کرده اما حتی در آن مدل هم میتوانیم به نسبت قیمت و رقبا از توانایی‌های حرکتی ماشین ابراز رضایت کنیم. تنها مشکل این است که در هنگام داغ شدن گیربکس اتوماتیک، دنده‌ها اندکی زودتر از زمان مورد انتظار سبک میشوند و این قضیه در سربالایی‌های جاده‌ای تا حدودی لذت رانندگی را خدشه‌دار می‌نماید؛ هرچند با این حال گشتاور بسیار خوب موتور تا حدودی این نقطه ضعف را جبران نموده است. از نظر پایداری و فرمان پذیری هم باید گفت جک S5 در قیاس با رقبای خودش عملکرد مطلوبی از خود نشان میدهد و به این سادگی‌ها اسیر حرکات الاکلنگی یا کم‌فرمانی نمیشود، هرچند نمیتوانیم از یه کراس‌اوور دیفرانسیل جلو آن هم در رنج قیمتی، انتظار معجزه داشته باشیم و باید سطح توقع خود را با سگمنت و قیمت محصول هماهنگ نماییم. ترمزهای ماشین هم رفتار معقول و منطقی دارند و از پس جمع و جور کردن اتومبیل برمی‌آیند. از سایر نکات مثبت ماشین میتوان به مواردی نظیر دید به اطراف مناسب، فضای خوب کابین و آپشن‌های قابل قبول (در نسخه اتومات) اشاره نمود.

جک S5
البته در این بین نکات منفی از قبیل: مصرف سوخت بالا بخصوص در شهر، دردسرهای نگهداری از پیشرانه‌های توربو و گیربکس‌های دوکلاچه و محدودیت آپشن در نسخه دنده‌ای ممکن است شما را تا حدی ناامید کنند. بخصوص که حتی مدل اتوماتیک هم از گزینه کروزکنترل بهره‌ای نبرده است.
البته همان‌طور که اشاره شد، جدیداً کرمان موتور نسخه فیس‌لیفت این محصول را جایگزین مدل قبلی کرده که هرچند از نظر ظاهری تفاوت چندانی با نمونه اولیه ندارد اما از لحاظ مصرف سوخت و چند آپشن تکمیلی (از جمله همین کروز کنترل) پیشرفت داشته است.

داخل جک S5

در داخل کابین S5 با فضایی جادار و زیبا روبرو هستیم که بواسطه طراحی خلاقانه دریچه‌های تهویه، نشانگرهای اسپرت پشت‌آمپر و ارگونومی مطلوب ادوات، حس خوبی به سرنشینان منتقل میکند. جای پا و سر هم برای تمامی سرنشینان مناسب در نظر گرفته شده و با توجه به محفظه صندوق نسبتاً جادار S5 میتوانیم از این ماشین به عنوان خودرویی مناسب برای خانواده یاد کنیم. تنها مشکل در همان بحث همیشگی و تکراری کیفیت نه چندان عالی متریال مورد استفاده خلاصه میشود که البته با در نظر گرفتن رقبای قیمتی در این مورد هم نمیشود خیلی به S5 خرده گرفت.

داخل جک S5
کابین نسخه اتوماتیک نیز از نظر ظاهری تفاوت چندانی با مدل دنده‌ای ندارد و تنها در موارد جزئی نظیر نورپردازی متفاوت پشت آمپر، نمایشگر بزرگ‌تر و آپشن‌های اضافه مثل ترمز پارک برقی، از نمونه دنده‌ای تمیز داده میشود.
البته در نسخه فیس لیفت شاهد رنگ‌بندی متفاوت تریم داخلی و اضافه شدن کلیدهای کروزکنترل هم هستیم.

طراحی جک S5

جک S5 در ابتدای حضور در بازار کشورمان جز کراس‌اوورهای خوش قیافه و با پرستیژ رده قیمتی خودش محسوب میشد و با توجه به طراحی شیک و صدالبته نبود رقبای قدر، موفق شده بود نظرات بسیاری را به خود جلب نمیاد. از ویژگی‌های مثبت ظاهر S5 میتوان به نکاتی مثل تناسب اندام و هماهنگی میان خطوط طراحی اشاره کرد. در واقع برای ساخت این محصول از یک فرم ساده و شیک استفاده شده که شاید شما را شگفت زده نکند اما به سختی میتوانید از آن ایرادی بگیرید. همچنین بدلیل ارتفاع مناسب از سطح زمین، ظاهر ماشین به کراس‌اوورهای واقعی دو دیفرانسیل نزدیک شده و ابهتی مشابه آنها را به بیننده القا میکند.

طراحی جک S5
البته حضور طولانی مدت در بازار و تیراژ نسبتاً بالای تولید در کنار ظهور خودروهای تازه وارد چینی باعث شده که ظاهر S5 دیگر آن جلوه روزهای نخستین را نداشته باشد و مقداری تکراری به چشم آید؛ نسخه اتوماتیک این محصول هم که در سال 1395 به بازار عرضه شد تفاوت چندانی با نمونه منوال ندارد و فقط در طراحی جدید و سایز بزرگ‌تر رینگ‌ها (ارتقاء از 17 به 18 اینچ) از برادرش تشخیص داده میشود. حتی نسخه فیس‌لیفت هم ظاهر چندان متفاوتی ندارد و علیرغم به‌روزرسانی سپر، جلوپنجره و مه‌شکن‌ها، حس تفاوت و تازگی چندانی به بیننده منتقل نمی‌کند.

عکس جک S5

مشخصات جک S5

برگ برنده اصلی S5 که آن را در میان ماشین‌های هم دوره و هم قیمت خودش مطرح نمود در همین قسمت قرار دارد. یعنی جایی که یک پیشرانه 2 لیتری آن هم با پرخوران توربو وظیفه تامین قدرت ماشین را به دوش میکشد. این پیشرانه قادر است در بهترین حالت 174 اسب بخار قدرت و 235 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید که ترکیبش با یک جعبه‌دنده 6 سرعته دستی به شتاب بسیار خوبی ختم شده است. اما همانطور که میدانید ساخت یک جعبه‌دنده اتوماتیک که بتواند رفتار مدل دنده‌ای را شبیه‌سازی کند، حداقل برای این رده قیمتی آسان نیست و S5 هم در نسخه اتوماتیک، علیرغم بهبود گشتاور (به 265 نیوتن‌متر) و استفاده از گیربکس نسبتاً پیشرفته 6 سرعته دوکلاچه، نتوانسته شتاب مدل منوال را تکرار نماید و با افت اندکی مواجه شده است. بخشی از این افت به وزن سنگین‌تر این مدل و بخش دیگر به پرت انرژی بیشتر در گیربکس اتوماتیک مربوط میشود، هرچند در سرعت‌های بالاتر تفاوت با نسخه دنده‌ای آنقدرها محسوس نیست.

موتور جک S5
اما مدل فیس‌لیفت با پیشرانه کاملاً متفاوت 1.5 لیتری روانه بازار شده که هرچند حجم کمتری دارد اما با توجه فن‌آوری بالاتر و استفاده از سیستم تزریق مستقیم سوخت، موفق شده قدرت و گشتاور خوبی را در بازه بزرگ‌تری از دور موتور ارائه نماید.

مشخصات فنی جک S5

نام خودرو جک S5
کشور سازنده
پرچم کشور
چین
سال (طراحی) 2013

مشخصات فنی

موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور 1997 سی سی
تنفس موتور توربوشارژ
انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت 174 اسب بخار در 5200 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 265 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه
جعبه دنده 6 سرعته دستی یا اتوماتیک دوکلاچه
شتاب 0 تا 100 -
حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت
وزن 1505 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4475 طول - 1840 عرض - 1680 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2645 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر - لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 7.8 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 55 لیتر
استاندارد آلایندگی یورو 4
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات جک S5

جک S5 دنده‌ای از نظر سطح امکانات خودروئی متوسط (یا کمی بالاتر از متوسط) محسوب میشود و با داشتن گزینه‌هایی نظیر: ترمزهای چهارچرخ دیسکی مجهز به سیستم‌های کمکی ABS, EBD, HAC, HDC, ESP, EBA, ESP, TCS ، کیسه هوا راننده و سرنشین کناری، سانروف برقی، سامانه اخطار فشار باد تایرها، صندلی‌ها و فرمان با روکش چرم، فرمان با سیستم کمکی برقی، نمایشگر مرکزی، کامپیوتر سفری و چراغهای اتوماتیک و مواردی از این دست کارتان را راه خواهد انداخت. اما در نسخه اتوماتیک امکانات دیگری از قبیل: صندلی راننده با تنظیمات برقی و حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک برقی، گرمکن شیشه‌ جلو، سیستم ورود و استارت بدون کلید، برف‌پاک‌کن هوشمند، سنسور جلو، تهویه اتومات دوگانه، نمایشگر بزرگ‌تر جدید مجهز به رهیاب و دوربین عقب و ایربگ‌های جانبی به ماشین اضافه شده تا لیست آپشن‌ها تکمیل‌ گردد. البته هنوز هم میتوانیم از نبود کروزکنترل و دیلایت برای خودرویی در این سطح قیمت گلایه کنیم اما خوشبختانه این آپشن‌ها هم در نسخه‌های فیس لیفت به S5 اضافه شده‌اند.
همچنین S5 موفق شده هر 5 ستاره ایمنی موسسه تست تصادف چین را بدست آورد که نشان از عملکرد قابل قبول این محصول دارد.

امکانات جک S5

ترمز و پایداری چهارچرخ دیسک و مجهز به سیستم ضدقفل برای هر چهارچرخ (ABS چهار کاناله) - سیستم کنترل ایستایی در سر بالایی HAC - سیستم کنترل سرعت خودرو در سر پایینی HDC - سیستم پایداری الکترونیکی ESP - سیستم کنترل کشش TCS - سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD - سیستم ترمز اضطراری EBA - سیستم ترمز ضد قفل ABS
کیسه هوا کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
سیستم صوتی کلیدهای مولتی مدیا روی فرمان - دارای 6 بلندگو - بلوتوث - سیستم پخش MP5 با خروجی USB - IPod - AUX
دیگر تجهیزات پیشرانه مجهز به توربوشارژ می‌باشد - سیستم فرمان چرخ دنده شانه ای با کمک برقی - رینگ‌های 17 اینچی آلومینیومی - تریم مشکی - مجهز به سیستم ISOFIX - قفل ایمنی کودک - کنسول جلو و عقب - آنتن شیشه ای - خروجی پاور 12 ولت - سنسور دنده عقب - تهویه مطبوع - قابلیت تنظیم غربیلک فرمان در 2 جهت - فرمان الکترونیکی + Servomotor - اخطار دهنده فشار باد چرخ ها - سیستم ضد سرقت - تنظیم صندلی راننده در 6 جهت و کمک راننده در 4 جهت - کاور موتور - پوشش چرمی فرمان - صندلی چرمی - کامپیوتر سفری - دارای دیمر (تنظیم کننده نور صفحه کیلومتر) - چراغ راهنما روی آینه - تنظیم ارتفاع نور - چراغ های جلو برقی - چراغ های عقب LED - چراغ ترمز سوم - چراغ های مه شکن جلو و عقب - روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو - آینه های جانبی برقی تاشونده همراه با گرمکن - سان روف

رقبای جک S5 در بازار

در این رده قیمتی رقبای زیادی حضور دارند که شاید نزدیک ترین و مهم ترین آنها هایما S7 باشد. این دو محصول از نظر کلی شرایط بسیار نزدیکی دارند، به شکلی که نمیشود یکی را کاملاً برتر از دیگری توصیف نمود. از نظر طراحی که باید بحث را به سلیقه شخصی خود واگذار کنید. آپشن‌هایشان هم تقریباً در یک سطح قرار میگیرد، مثلاً هایما S7 کروزکنترل و دیلایت دارد اما در عوض جک S5 از ترمز پارک برقی و حافظه صندلی راننده بهره میبرد. البته فراموش نکنید که S5 موفق شده 5 ستاره ایمنی CNCAP را هم بدست آورد در صورتیکه میزان امنیت نماینده هایما همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در بحث شتاب و توانایی‌های حرکتی هم شرایط دو ماشین به اندازه‌ای نزدیک بهم است که در انتخاب نهایی تاثیر چندانی نخواهد گذاشت، مگر اینکه بدنبال اختلاف معناداری باشید که در آن صورت باید به سراغ نسخه دنده‌ای S5 بروید که قیمت ارزانتری دارد اما در عوض از آپشن‌های کمتری بهره میبرد. ضمناً هایما S7 از نظر سواری مقداری نرم‌تر است و حالت خانوادگی‌تری دارد اما در عوض جک S5 سواری اسپرت‌تری دارد و در پیچ‌ها اندکی پایدارتر نشان میدهد. البته در این بین رقبای تنفس طبیعی نظیر چری تیگو 5 و لیفان X70 هم میتوانند به واسطه استهلاک موتور کمتر، رقبای قابل احترامی باشند، هرچند از نظر توانایی‌های حرکتی به پای S5 نخواهند رسید.

قیمت و نمایندگی

قیمت - - بروز رسانی در دوشنبه 7 آذر
نمایندگی فروش کرمان موتور

سوالات متداول

زیر کاپوت جک S5 یک پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ 2 لیتری، مجهز به پرخوران توربو قرار گرفته که قادر است در بهترین حالت 174 اسب بخار قدرت را در دور موتور 5200 و 265 نیوتن‌متر گشتاور را از دور موتور 2000 الی 4000 تولید نماید.
این دو محصول از نظر کلی شرایط بسیار نزدیکی دارند، به شکلی که نمیشود یکی را کاملاً برتر از دیگری توصیف نمود. از نظر طراحی که باید بحث را به سلیقه شخصی خود واگذار کنید. آپشن‌هایشان هم تقریباً در یک سطح قرار میگیرد، مثلاً هایما S7 کروزکنترل و دیلایت دارد اما در عوض جک S5 از ترمز پارک برقی و حافظه صندلی راننده بهره میبرد. البته فراموش نکنید که S5 موفق شده 5 ستاره ایمنی CNCAP را هم بدست آورد در صورتیکه میزان امنیت نماینده هایما همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در بحث شتاب و توانایی‌های حرکتی هم شرایط دو ماشین به اندازه‌ای نزدیک بهم است که در انتخاب نهایی تاثیر چندانی نخواهد گذاشت، مگر اینکه بدنبال اختلاف معناداری باشید که در آن صورت باید به سراغ نسخه دنده‌ای S5 بروید که قیمت ارزانتری دارد اما در عوض از آپشن‌های کمتری بهره میبرد. ضمناً هایما S7 از نظر سواری مقداری نرم‌تر است و حالت خانوادگی‌تری دارد اما در عوض جک S5 سواری اسپرت‌تری دارد و در پیچ‌ها اندکی پایدارتر نشان میدهد.
جک S5 با داشتن آپشن‌های امنیتی نظیر ترمزهای چهارچرخ دیسکی مجهز به سیستم‌های کمکی:ABS, EBD, HAC, HDC, ESP, EBA, ESP, TCS ، کیسه هوا راننده و سرنشین کناری و ایربگ‌های جانبی جلو (برای نسخه اتوماتیک) از آپشن‌های ایمنی قابل قبولی بهره میبرد. ضمن اینکه این محصول موفق شده 5 ستاره موسسه تست تصادف چین (CNCAP) را بدست آورد که نشان از ایمنی مطلوب ماشین دارد.
جک S5 دنده‌ای از نظر سطح امکانات خودروئی متوسط (یا کمی بالاتر از متوسط) محسوب میشود و با داشتن گزینه‌هایی نظیر: ترمزهای چهارچرخ دیسکی مجهز به سیستم‌های کمکی ABS, EBD, HAC, HDC, ESP, EBA, ESP, TCS ، کیسه هوا راننده و سرنشین کناری، سانروف برقی، سامانه اخطار فشار باد تایرها، صندلی‌ها و فرمان با روکش چرم، فرمان با سیستم کمکی برقی، نمایشگر مرکزی، کامپیوتر سفری و چراغهای اتوماتیک و مواردی از این دست کارتان را راه خواهد انداخت. اما در نسخه اتوماتیک امکانات دیگری از قبیل: صندلی راننده با تنظیمات برقی و حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک برقی، گرمکن شیشه‌ جلو، سیستم ورود و استارت بدون کلید، برف‌پاک‌کن هوشمند، سنسور جلو، تهویه اتومات دوگانه، نمایشگر بزرگ‌تر جدید مجهز به رهیاب و دوربین عقب و ایربگ‌های جانبی به ماشین اضافه شده تا لیست آپشن‌ها تکمیل‌ گردد. البته هنوز هم میتوانیم از نبود کروزکنترل و دیلایت برای خودرویی در این سطح قیمت گلایه کنیم اما خوشبختانه این آپشن‌ها هم در نسخه‌های فیس لیفت به S5 اضافه شده‌اند.
نظرات
 
 
 
vahid 1394/2/18
خوبه. چه باحال ، اولین پیام شدم.
پارسا رنجبران 1394/2/18
تحویلش آبان هست خیلی دیره بعد آدم پول اینو میده رنو داستر میخره فرانسوی هم هست دو دیفرانسیل هم هست.
 • vahid 1394/2/18
  سلام. رنو داستر رو دیدی؟ منظورم این نیست که بخوام بگم خدای نکرده ندید بدیدی ، یا چیزی بلد نیستی ، نه ؛ منظورم شکل ظاهری رنو داستره؟ زشتترین ماشینه. حتی تو یه سایت خارجی دیدم تو لیست بدترین ماشینها قرار داره که عنوانش این بود: ماشینهایی که ارزش خرید ندارند. من هم تا قبل از اینکه یکیشو از نزدیک چند دقیقه ببینم ، میگفتم داستر خیلی خوبه ، وقتی دیدمش حالم بهم خورد و سایپا141 رو ترجیح دادم.
 • احمدرضا 1398/4/2
  درسته این پیام خیلی قبل نوشته شده و قدیمیه ولی خب جوابش داده نشده!
  دوست من وحید جان درسته داستر قیافه نداره و خیلی مجله های معتبر اروپایی به عنوان یکی از زشت ترین ماشینا ازش یاد میکنن ولی یادت باشه مجله های معتبر اروپایی این ماشینای چینی رو فقط و فقط به عنوان ماشین قراضه قبول دارن و فقط استفاده از آهنش مورد تاییدشونه! پس میبینیم که همچینم داستر بد نیست. البته من اگه باشم با این پول اول از اینکه کراس اووری که قابلیت خوب آفرود نداره نمیخرم چون واقعا معلوم نیست کاربردش چیه نه دو دفرانسیله که بگیم آفرود میشه رفت نه فضاش اونقدر بیشتر از سدان هست که مزیت حسابش کنیم موتورش هم که شبیه همون سدانه با این تفاوت که بخاطر جثه وزنش هم بالاست و شتاب رو پایینتر میاره!
  خلاصه من اگه باشم میرم سراغ گزینه های ژاپنی مثل میتسوبیشی لنسر 1.6 اتومات 2014. آپشناش کمه ولی اگه بخواید اندازه جک آپشنالش کنید 30 تومن براتون هزینه برمیداره که با این 30 تومن هم بازم ارزونتر براتون در میاد از جک s5 مدل 2016 اتومات
 • .. 1398/7/18
  احمد رضا جان ماشین های چینی دارن به جاهای بالا میرسن چه تو کیفیت چه تو تیراژ همین لگن داچیا کیفیت سواریش در حد افتضاحهه نه سیستم فرمون برقی نه هیچی تورو خدا انقد از این ارابه ها تعریف نکنین الان ماشین های جک تو اروپا پرفروش ترینن البته اروپایا لگن سوارن ولی این داستر رو قشر خیلی ضعیف تو اروپا سوار میشن تو تست تصادف یورو انکپ جک اس 5 چهار ستاره گرفت این و یه ستاره بزور بش دادن
 • علی 1401/4/17
  الان بعد از 7 سال که این ماشینو دارم بیشتر به ارزشش پی میبرم یادش بخیر اون زمان همه با تردید حرف میزدند ولی الان میبینم با گذشت 7 سال و بیشتر از 100000 کیلومتر رانندگی کوچکترین مشکلی برام ایجاد نکرده و هنوز کیفیت سواری مثل روز اولش عالی
  البته از قدیم گفتن هرطوری باهاش تا کنی باهات تا میکنه منم خوب تا کردم نتایجش هم خوب بوده
mohammad17 1394/2/18
به نظرمن عالیه
موتورخوب-امکانات خوب-قیمت مناسب نسبت به چینی های دیگه ودیگرشاسی بلندهاو...
علی دالتون 1394/2/20
تو این رنج قیمت و حتی بالاتر از اینم می ارزه.ببینید قیمتشم بالا میره
 • samin amini 1399/7/10
  یاد ین پیامتون بخیر که گفتید قیمتش میره بالا!! الان دست دومش سالم و بدون زدگی، 770 می ارزه. دیگه صفرش 840 ه. حالا اگه کسی دست دو خواست بفروشه باید در نظر بگیره کجاها خوردگی داره و رنگ کرده و ... و تهش همه رو وارد کنه تا قیمتش حساب شه (یه جاهایی دیدم این قیمت ها رو محاسبه می کنن مث همراه مکانیک و خودروبانک هم اگه اشتباه نکنم این کار رو انجام میده در حد گرفتن کارکرد خودرو) یعنی ماشین سالم باشه واقعا تو این شرایط برد کرده.
علی 1394/2/20
اگه کسی از دوستان رنگ آبی اس 5 رو داره بفرسته
آرش 1394/2/20
این که همون ix35
ایمان 1394/2/21
ماشین توربو با این کیفیت بنزین والا آلمانیشم خریدنش ریسک داره!! چه برسه به چینی!!!! در ضمن طراحی قسمت جلوی ماشین و طراحی داخلیش کاملا یه کپی ناقص و زشت از ix35 هست.
 • فربد 1400/7/28
  اصلا ریسک نداره و جواب عالی بودن خودشو پس داده در ضمن جلوی ماشین خیلی هم قشنگ و زیباست
مجید 1394/2/21
یعنی فقط گیربکس اتومات کم داره
اگه ایشالا تو سریه جدیدش بیاد حتما ارزش خرید داره
خداییش امکانات و موتورش عالیه
شتابش اسپورتیج و توسان رو سوسک میکنه
 • وحید 1394/2/23
  توسان هم در ایمنی و کیفیت و طراحی ماشین چینیو سوسک می کنه!!!!!!
sina 1394/2/22
موتور 2000 قدرت 174 اسب بخار؟؟ درست نوشتین؟ شاید با توربو بشه 174 اسب بخار بعید میدونم یه موتور 2000 ساخت چین با تنفس طبیعی 174 اسب بخار داشته باشه
 • کیانا 1394/2/22
  Sina جان توی قسمت تجهیزات نوشته که موتورش توربوشارژه
امیر 1394/2/24
با این امکاناتی که داره بخصوص موتور توربو شارژش که طراحی آلمانه واقعا می ارزه. به نظر میرسه تا 90_92 میلیون هم قیمتش بکشه بالا
آشنا 1394/2/25
سلام بر دوستان. با احترام به نظر همه دوستان که فرمودند این ماشین شتاب خوب و امکانات خوبی داره ولی در بازار رقابتی امروز خودرو, یکی از مهمترین فاکتورها برای یک خودرو اصالت و کیفیت خودرو می باشد. برای مثال من چند روز پیش یه نمایشگاه خودرو رفتم اونجا یک تویوتا لندکروزر 1995 تمیز گذاشته بودن موتورش 4.5 بود و فول اتوماتیک قیمتش با توجه به مدلش خیلی بالا بود 105 میلیون تومان ولی این پوله اصالت و کیفیت تویوتاست . پس لطفا در انتخابتون دقت کنید . من اصلا نمی گم جک بده ولی این رو بدونید که 80 الی 90 میلیون پولم کم پولی نیست با فکر انتخاب کنید که پشیمون نشید . در ضمن موتورهای توربو اگر خوب بودنند کمپانی های بزرگ ازش استفاده می کردن. نکته آخر اینکه موتور توربو نگهداری و هزینه داره و همچنین کم کارکردن موظب باشید گول سانروف و مارون و اینا رو نخوردید.
 • آرمین 1394/2/28
  در ضمن موتورهای توربو اگر خوب بودنند کمپانی های بزرگ ازش استفاده می کردن?!!!!
  این چه حرفیه میزنی برادر من؟! الان بنز و بی ام و و بهترین خودرو سازها دنیا نیستن که دارن از توربو استفاده می کنند؟؟!!!
  درباره توربو برو اطلاعات کسب کن متوجه میشی که توربو اس 5 از مدل بورگ وارنر k03 هست که آمریکاییه و با بنزین سوپر ایران هیچ مشکلی نداره، بنزین مورد نیازش مثل تمامی خودروهای تنفس طبیعی اکتان 93 هست
مهراد 1394/2/28
سلام
اگه کمپانی های چینی کمی از خودشون طراحی بدنه و داخلی خودرو داشتن حداقل میشد به این کارشون امیدوار بود اما دریغ از یذره وقت که بذارن برای طراحی همش کپی برداری
همین ماشین از کنار و جلو شبیه IX35 از پشت شبیه آئودی Q5 که حتی اسم ماشینم نزدیک به آئودی انتخاب کردن
عجب آدمایی هستن این چینی ها
به امید روزی که مردم ما گول ظاهر اجناس چینی رو نخورن و یذره تو انتخابشون کیفیت و اصالتم در نظر بگیرن
باتشکر
hamed 1394/2/29
یکی میگه توربوش آلمانیه یکی دیگه میگه آمریکاییه !!!
خودش که ساخت چینه از جلو IX35 و عقب Audi و داخل هم شبیه آزراست اینکه همش کپیه و هیچ نوآوری نداشته نمیشه انتظار کیفت ازش داشت بعضیا طوری تعریف میکنن اینگار 20 سال این ماشین و سوارن
 • amir 1394/2/30
  تازه جک تو خوده چین جزء برندهای معتبر نیست یعنی خودشونم قبولش ندارن بعد ما اینجا سوار نشده تعریف و تمجید میکنیم
 • Maryam 1401/5/15
  حالا اصلا صفر تا صد کپی، چه فرقی داره اگه داری بخر حالش و ببر
  منکه دارم، تو سرعت و شتاب هر ماشینی رو دلم بخواد میگیرم
Nastaran 1394/2/29
اقا اصلا به درد نخور اين ماشين، كاش من يكي ازينا داشتم :(
آشنا 1394/2/31
با سلام خدمت آرمین عزیز طبق گفته های خود کرمان موتور نوع موتور جک اس 5 از نوع , HFC4GA3.1D.میباشد در ضمن امریکا جنازه ی ماشیناشم به دلیل رقابت به چین نمیده حالا چه برسه به موتور بورگ وارنر . این موتور یک موتور قدیمی آلمانی که چینی ها باز تولید کردن در ضمن من منظورم از کمپانی های بزرگ کمپانی های در سطح جک بود . البته این رو هم بگم که در ایران کلی بنز و بیام دبلیو توربو هست که مشکل دارن حالا چه برسه به خودروی چینی . اصولا در موتورهای توبور به دلیل افرایش اختلاط هوا و سوخت در محفظه های احتراق مخصوصا در دورهای بالا نیاز به متریالی قوی و مستحکم می باشد که به مرور زمان در موتور پدیده خوردگی و استهلاک بوجود نیاید حالاشما از خودروی چینی انتظار این کیفیت رودارید اونم چینی ای که تو ایران مونتاژشده؟؟ در ضمن بنزین سوپر ایرانی از نوع هندی و بی کیفیت ترینه به هر حال اگر این ماشین در حد بنز و بی ام دبلیو بود قیمتش 74 میلیون نبود. همچنین این رو هم بدونید که موتورهای توربو نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی دارند. والبته عمرشون به صورت طبیعی کمتره از موتورهای معمولی با تشکر.
 • محمد 1398/7/18
  سلام دوست عزیز یه ذره مطالعه کنید بعد نظر بدید خیلی خوبه،موتور این خودرو برای میتسوبیشی هستش با کمی تغییرات،شرکت جی ای سی موتور چین با شرکت هیوندا کره چندین سال همکاری داشته وبا رضایت از شرکت هیوندا جک اس فایو رو تولید کردن تماما قطعات چرخ با توسان فرقی نداره از نظر فنر بندی وتعلیق از توسان نرم تر وراحتر هستش
HAMED 1394/2/31
رتبه پنجاه و یکم: جک S5 با فروش 21,792 دستگاه، این خودرو در کشورمان توسط شرکت کرمان خودرو مونتاژ می‌گردد و قرار بر این است که در آتیه ای نزدیک به بازار عرضه گردد. بهای این خودرو با پیشرانه‌های 1.5 و 1.8 لیتری توربو و نیز 2 لیتری و 2 لیتری توربو نیز در بازار عرضه شده است. نمونه ارائه شده در کشورمان به موتور 2 لیتری توربو مجهز می‌باشد و با بهایی معادل 73.9 میلیون تومان ثبت‌نام می‌شود. قیمت نمونه 2 لیتری و غیر توربو این خودرو نیز در بازار چین بین 89,800 الی 99,800 یوآن است.
حتی از لیفان و MVM هم فروشش کمتره
http://www.pedal.ir/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C/%D9%BE%D8%B1%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D8%A8%D9%84%D9%86%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D9%86/
سیامک 1394/2/31
ای کاش ما هم لااقل بلد بودیم خوب کپی کنیم که با حسرت دنبال ماشینهای چینی نمیدویدیم
محمدرضا 1394/3/2
سلام
ببینین خودرو جکs5بهترین ماشین شاسی بلند ایرانی هست و شکی توش نیست و به نظر من همه بخریدش و حتی اگه تومستین حتما این ماشین و توی نمایندگی اقای گلریز ثبت نام کنین چون ایشئن خودش از مدیرای قدیمی شرکت و کلی راهنمایی میکنه و حتی میگه کی ثبت نام کنین و چی ثبت نام کنین و کلا پیگیره ماشینتون هستش
 • alireza 1394/3/30
  به نظر شما این حرف ضایع نیست؟ ماشین دنده دستی بهترین شد؟ چیش بهترینه توضیح کارشناسی بدین. 80 میلیون پول بدی بعد دستی سوار شی!!!! یعنی به نظر شما 60 میلیون برای این ماشین مناسب نبود؟ این ماشین از s35 سایپا و یا شاسی بلند جیلی آمگراند یا برلیانس شاسی بلند که واقعآ ارزنده هست بهتره؟ دوست عزیز شما در هر سایتی میای و میگی از آقای گلریز خرید کنین.... خدا خیرت بده که اینقدر آدم خوبی هستی و برای رضای خدا داری تبلیغات رایگان میکنی. نه دوستی و نه آشنا و فامیلی با آقای گلریز و نه از بچه های دفتر فروش ایشون!!!!!!!
reza 1394/3/2
نسبت به قیمتش خوبه.
🚗 سینا 🚗 1394/3/8
درود خدمت همه دوستان
.
.
با توجه به ورود خودروی جدید جی ای سی مخفف کلمات (Jianghuai Automobile Co) در مدل اس 5 و نقد و انتقادات فراوان از این خودرو نکاتی را بیان می کنم که امیدوارم مورد توجه و مورد قبول همه دوستان واقع شود.

در ابتدا باید بگویم بهتر است تا کمی از تفکر و رویا بیرون امده کمی با واقعیت روبرو شویم،اینکه چینی ها بازار را در دست گرفتند جای شکی نیست اما باید دید چرا!

سرعت پیشرفت بالا،ارائه امکانات و کیفیت قابل قبول در کنار قیمت مناسب در برابر محصولاتی از برندهای غیر چینی باعث شده تا خودروسازی چین امروز در جایگاهی باشد که خودروسازهای بزرگ دنیا با انها همکاری کرده و روز به روز شاهد ارتقاء کیفیت و محصولات انها هستیم، گفتن جملات بیهوده از جمله اشغال چینی،تخریب و توهین، اعتماد به نفس کاذب ،نداشتن اطلاعات و... باعث شده تا متاسفانه فرهنگی سرشار از فقر اطلاعاتی،تعصب بیجا،ندیدن واقعیت و... داشته باشیم.
دوستانی که دائما به تخریب می پردازند باید توجه داشته باشند قبل از اینکه تجربه و یا اطلاعاتی داشته باشند نباید نظر داد،از طرفی فقط به این نگاه نکنند که چه خودروی کارکرده ای از برند *** می توان خرید (به فکر هزینه های جانبی،خدمات،قطعات و... باشید و اینکه چه تعداد از خودروهای مورد نظر در دسترس هستند.)
ایا برندی با اصالت با چنین مشخصات یا امکانات در این بازه قیمتی می شناسند؟؟؟؟
چین راه خود را بر خلاف خودروسازی داخل پیدا کرده و دیگر مانند سابق از کیفیت و عملکرد ضعیف برخوردار نیست و مطمئنا در سالهای اینده یکی از مدعیان این صنعت خواهد بود.

از طرفی امروز همانند این محصول شاهد خودرویی با کیفیت مناسب و خوب،امکانات خوب،ایمنی مناسب در کنار طراحی زیبا و قیمت مناسب هستیم که نیاز خانواده ها و قشر بیشتر اجتماع را نسبت به محصولاتی مشابه (ix35 ) با دو برابر قیمت راضی نگه می دارد، توجه داشته باشید این رقم ایا واقعا در حد توان و کیفیت خودروی رقیب نسبت به پول پرداختی هست یا خیر؟؟!!

مطمئنا بازاری که در ان تندر 90 و یا دنا با قیمتی حدود 50 میلیون به فروش می رسند بهای 80 میلیونی برای این شاسی بلند با طراحی خوب،قدرت بالا و امکانات مناسب ، قابل قبول است،دوستانی که پول بیشتر دارند و این خودروها را یک خودروی بی کیفیت و اشغال می دانند،خودروهای مورد نظر خودشان را خریداری کنند و انقدر دلسوز دیگران نباشند،خودرویی در این بازه قیمتی اگر خوب نباشد فروش نخواهد کرد نه اینکه یکی از پر متقاضی ترین خودروها برای خرید باشد،همین سایت و بسیاری از سایت ها این خودرو را ازمایش کردند اما جالب است برخی افراد تنها نظرات شخصی خودشان را می خواهند به دیگران تحمیل کنند.

((چقدر خوب است به نظرات،انتخابات و عقاید یکدیگر احترام بگذاریم و با منطق و اگاهی بحث کنیم))

*
*
در مورد طراحی اس ۵ بحث های زیادی شده: کپی IX35، طراجی چراغ ها جلو توسان و عقب آئودی و …وجود دارد اما جالب است بدانید،،،،
طراح نمای داخل خودرو :
Giancarlo Concilio
رئیس طراحی نمای داخلی وکمیته اقدام مشترک است که مسئول امور طراحی داخلی برای شرکتهای معتبر چون فیات,لانچیا و مازراتی را در کارنامه فعالیت حرفه ای خود دارد
و ایشان به عنوان یک طراح طراز اول شناخته میشوند و نزدیک ۲۰ سال سابقه طراحی دارند و در استدیوهای طراحی معروفی چون پینین فارینا و ایتال دیزان و تورینو فعالیت دارند
از معروفترین نمونه کارهای ایشان دیزاین داخلی
مازاراتی Quattroporte و Ghibli که از جدیدترین محصولات ارائه شده از سوی شرکت مازاراتی است اشاره کرد
طراحی خارجی و سر طراح :
Daniele Gaglione
طراح خارجی و سر طراح و از اعضا کمیته اقدام مشترک تورین و مرکز R & D که زمانی برای آلفا رومئو, مازراتی و شرکت خودروسازی کرایسلر به عنوان طراح ارشد فعالیت مینمود . محصولات آلفا رومئو و آخرین سری محصولات مازراتی توسط او طراحی شده است . و شناخته شده ترین شاهکار هنری آلفا رومئو ۸ C Supercar که حتی بهتر از فراری شناخته شده است
مدیر پروژه:
Maurizio Poli
رئیس پروژه و کمیته اقدام مشترک که سرمهندس شرکت مشهور طراحی خودرو جورجیا لیو هستند
و از طراحان قدیمی و با سابقه در صنعت خودروسازی هستند

حال با شناخت از تیم طراحی میتوان درک کرد که شاید شباهتهای بین جک S5 و IX35 و محصولات ائودی وجود دارد اما در یک نگاه تخصصی تر S5 از یک طراحی مستقل و ریشه دار بهره میبرد و نمیتوان به صرف اینکه شباهتهای ظاهری انرا یک محصول کپی کاری دانست
و میتوان اطمینان داشت که تمام مسائل طراحی اصولی خودرو از ایرودینامیک – ارگونومی داخلی – نقاط شکست در تصادف و ایمنی طراحی و… حتما به نحو احسنت رعایت شده و با طرحی مهندسی شده روبرو هستیم

برای اطلاعات بیشتر در مورد تیم طراحی جک موتورز به لینکهای زیر مراجعه کنید

http://jacen.jac.com.cn/article/20140402/75201257.html

http://news.bitauto.com/gwyj/20140424/1806385374-1.html

http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=340&t=85206&start=610

همچنین در این سایت هم به نقد و بررسی این خودرو پرداخته که دیدن ان خالی از لطف نیست و امیدوارم کمک شایانی به افرادی که دنبال یک انتخاب در این بازه قیمتی هستند کرده باشد.

http://www.speedhunters.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%DA%A9-%D8%A7%D8%B3-5-jac-s5/
farhad 1394/3/10
chera ghimataro bala mizanin vachera mashinaro tablighati test mikonid
نیما 1394/3/10
سلام بر همه دوستان
با احترام به نظر کلیه دوستان به اطلاع میزسانم که بنده تا هفته پیش لیفان 620 داشتم که مدل 1390 بود ، با تمام بدگویی که راجب این ماشین میشه من تو 3 سال به غیر از پلوس و دیسک و صفحه که با اطلاع رسانی کرمان موتور عوض شد هیچ هزینه برام نداشت حتی بعد از 70 هزار کیلو متر لنت ماشین نیاز به تعویض نداشت ولی قبل از این ماشین من رنو - پیکان- پژو پارس - 206 و زانتیا داشتم به خدا که هرکدومشون یه عالمه مشکل داشتن اغلبشون هم روشون جنس چینی درجه 5 -6 میزازن ولی ما ایرانی ها عادت داریم اونها رو 10 برابر ارزشش بخریم و به به هم بگیم ،دوستان بیایم یه ذره با خودمون صادق باشیم این ماشین های ایرانی حتی کپی هم نیستند تکنولوژی 30 سال فبل رو بهمون میفروشن و هیچ کس نمیگه بده
پیشنهاد میکنم دوستایی که دوست دارن برن بخرند ، 71 میلیون ثبت نام میکنی تحویل گرفتی خوشت نیومد بازارش 84 میلیون بفروشش ولی بهتون قول میدم کیفیت خودرو سازی جی ای سی خیلی از خودرو سازی ما سرتره
Vahid 1394/3/10
اول اینکه این قضیه ی پر فروش و کم فروشترین SUV ها رو بذارید کنار . ناسلامتی این ماشین تازه 2013 طراحی شده و تازه 2014 اومده .
دوم اینکه تو اکثر سایتای خارجی رفتم این ماشینو دیدم ، و حرف همه ی اونها در یک کلمه ویدیوی زیر بود:
http://www.aparat.com/v/xR8I4
منم وقتی دیدم کن فیکون شدم.
اینقدر طبعتون بالا نباشه. مگه فکر کردید کجایی هستید؟ ایرانی هستیم. ایران در دنیا از کشورهای عقب مانده هم سطحش پایینتره و اصلا به حساب نمیاد. اصلا همین چین که شما میگید اخه ، ما رو آدم حساب میکنه؟ ما هنوز 10 کیلومتر از شهر دور میشیم آنتن موبایلمون میپره ، هنوز برقامون میره ، هنوز کلی از جاها همین برق و گاز و آب و تلفن و .... ندارن ، هنوز راهامون خاکیه ، اینترنتمون که علاوه بر سرعت ..... ، خودروسازیمون آشغاله و هنوز نتونستیم حتی یک عدد خودرو تولید کنیم که بشه بگی ایرانیه و کپی نیست ، تمام تبلیغات و سریالها و اجناس و چیزایی که در ایران ساخته میشه کپیه و بویی از کپی برده ، از سریال یوسف پیامبر بگیر و برو بالا خیلی اسم میتونم نام ببرم ، ولی اینجا جاش نیست. مثلا سریال Lost رو که دیدید ، حتما کپی ایرانیش رو هم میدونید چیه ، من نمیگم. لوازم خونگی میسازن میدن بازار ، با کیفیت آشغال و شبیه محصولات خارجی ، مواد غذایی تولید میکنن و 2-3 تا حرف از کلمه ها شو جابجا میکنن و میدن بازار . چنتا مثال میزنم که همتون دیده باشین البته اونایی که ریز بین هستن و به شکم خود اهمیت میدن : مثلا اومدن شرکت زدن به نام GahanCola ! و همینطوری غلط مینویسن که CocaCola خونده بشه و جالبه که آنچنان با کش و قوس مینویسنش که طرف فکر میکنه کوکا کولاست ، یا مثلا کولاک کولا یا مثلا انواع پفک ها و چیپس ها و شکلاتهای کاکائویی. مثل Sirvan یا یکی دیگه هست که جلد روییش کاملا شبیه به اسنیکرز هست ولی یه آشغال ایرانیه و فقط زودباورا میخرن.
داریم تو مهد کپی دنیا زندگی میکنیم و اونوقت به چین میگین بد ، به چین میگیم کپی کار.! جالب نیست.؟ اگه همین چین نبود باید میرفتیم گدایی میکردیم . اقلا چین وقتی یه خودرو رو مونتاژ میکنه قطعاتشو نمیدزده. مثل ایران که پژو 405 رو کلا میدزده و یه بدنه تحویلت میده. شما چمیدونین 405 اصلی چیه. فکر کنم نهایتا 20 سالتون باشه نه؟
خلاصه که این ماشین خیلی خوبه. من که حال کردم. مخصوصا اینکه دنده دستی داره . با دنده دستی حس خوب رانندگی چندیدن برابر میشه.
 • hamed 1394/4/3
  پشت اتومات بشین بعد در مورد لذت دنده دستی نظر بده
  ماشین ساخت چین هیچ ایرادی نداره ولی نه اینکه کاملا کپی باشه واقعا زشته
  اگه چین نبود چرا باید گدایی میکردیم فقط بخاطر یه ماشین؟!!!
 • Vahid 1394/4/8
  جناب hamed ، همش همین؟ کل چیزی که از من خواستی همینه ؟ که پشت دنده اتومات بشینم؟ اونوقت من میگم بچه ای میگی نه.
  1-از پرادو بگیر تا 206 ، پشت اتومات همش نشستم. همچین میگه پشت اتومات بشین که هر کی ندونه فکر میکنه اتومات ، سفینه ی فضاییه. والا بابام هم 50 سال پیش تو خارج ماشین دنده اتومات سوار میشد.
  2-فکر میکنی چرا تو مسابقات دنده رو دستی عوض میکنن؟
  3- چرا وقتی دستی دنده رو عوض میکنی سریعتر شتاب میگری
  4- چرا قابلیت تعویض دنده دستی روی سوپر اسپرتها هم هست
  لذت رانندگی چیه؟ میدونی؟ شاید از نظر تو و اکثریت جوونا گاز دادن باشه ، ولی اگه یه آجر رو روی پدال گاز بزاریم ماشین خودش میره و دنده هم خودش عوض میشه و نیازی به کسی نیست. به این نمیگن لذت رانندگی. رانندگی یعنی در هر لحظه گاز و دنده و فرمون و ترمز رو در اختیار داشته باشی ، بعضی وقتا راننده ی واقعی و حرفه ای تصمیم به معکوس کردن دنده میگیره ولی اتومات این کار رو نمیکنه چون عقل نداره. هر وقت بازی با دنده ها رو درک کردی ، لذت رانندگی رو هم درک میکنی
 • Ali 1394/4/25
  آقـــا وحـــید کاملاًً درست میگن رانندگی فقط با دنده دستی حال میده .
 • mahyar 1394/4/29
  دستی چیه آخه 6 تا دنده بیشتر توش جا نمیگیره برو ببین سوپر اسپورتهای آلمانی همه اتوماتن یا pdk هستن یا استپ ترونیک هر موقع تونستی 8 تا دنده رو دستی عوض کنی حرفت قبول
alireza 1394/3/30
دو ایراد بزگ در این خودرو اول دستی بودن دنده هست( ماشینو با کلی کلاس سوار میشی و پز میدی بعد از انقلاب تا امام حسین قوزک پات داغون میشه و میگی یعنی 80 تومن باید این باشه؟) دوم موتور توربو که موتور پیچیده ای هست و با بنزین ایرانی هماهنگی نداره. معمولی بود و 2000 برای ماشین دستی زیاد هم بود.
 • atbin 1394/4/23
  اقا علیرضا مگه فرق بنزین معمولی با بنزین سوپر چیه که خودتو درگیر می کنی 100 تومن تازه دنده دستی ایراد ماشین نیست تو هر رنج قیمتی دوما این لوتوس الیزه ی که میخواد بیاد(یکی از بهترین ماشین از نظر هندلینگ) دندش 6 دنده دستی سوما شتاب جک s5 از توسان بیشتره(جک s5 شتابش10و توسان 10.5)
saeeeedddd 1394/4/3
سلام.این ک بعضی دوستان میگن خوبه یا بد کاملا اشتباست.این ماشین تازه وارده و هنوز امتحان خودشو پس نداده ک بشه در موردش نظر داد.و چون برند معتبری نیست نمیشه گفت با توجه ب پیشینش خوبه...تا دوسال باید صبر کرد بعد نظر داد در مورد این خودرد.متاستفانه ما داریم نقش موش آزمایشگاهی چینو ایفا میکنبم.با امید روزای بهتر برای ایران.یاعلی
محمد 1394/4/5
من این خودرو رو ثبت نام کردم و ایشالا تا آذر تحویل میگیرم، تمام نظرات رو خوندم .اولین نکته اینه ک قیمت این ماشین 74،800،00 و با توجه به نرخ 20% سود مشارکت تا زمان تحویل حدود 70،000،000 درمیاد همین موضوع خیلی از نظرات دوستان رو نقض میکنه ،نظر دوستان راجع به این ک تماما کپیه کاملا درسته این جلو خودرو کاملا شبیه ix35 سری 1 حتی ابعادش هم کاملا شبیه با این تفاوت ک 2 سانت بلند تره ، وصحبت دوستان راجع به موتورش هم کاملا درسته تو کلام ساده موتور های 2000 سی سی معمولی حدود 120 - 135 اسب بخار نیرو خروجی دارن ولی این موتور قادره 174 اسب بخار نیرو تولید کنه ینی هم اندازه یه موتور 2400 معمولی مثل موتور اسپورتج 2015 پس موتور پیچده تره و نیاز ب مراقبت بیشتری داره واین ک کیفیت بنزین تاثیر داره باید بگم ک داره ولی نه به اون شدتی ک دوستان میگن ، کل کاری ک توربو انجام میده اینه ک تو متور فشار هوایی 2 برابر فشار هوای معمولی ینی 2 اتمسفر ایجاد میکنه و این باعث بالا رفتن بازده موتور میشه کیفیت بنزین روی بازده خروجی تاثیر کمی داره ولی در کل باعث تخریب موتور نمیشه، راستش تمام حرفایی ک راجع به کمپانی های چینی گفته میشه قابل درکه ولی بیاین صادق باشیم به نظرتون اگ نرخ 90 درصدی گمرک نبود با 70 میلیون چ ماشین های میشد خرید ؟ ب نظرتون بازم سمت همچین ماشینایی میرفتیم !!! اینا عادت ما ایرانیاشده به جای این ک مشکل اصلی رو ببینیم سرخودمونو با مشکلات ریز گرم میکنیم .بگذریم من با توجه به تحقیقاتی ک انجام دادم به این نتیجه رسیدم ک جک اس 5 بهتره با توجه به امکاناتی ک داره ،موتور خوبش،و ظاهرش و میدونم ک این ماشین مثل ماشینایی با برند های بزرگ نیس ولی تو 70 انتخاب خوبیه.این نکته رو هم راجع ب موتور های توربو شارژ بگم ک درسته موتور های حساسی هستن ولی اگ خوب آب بندی بشن و یه کم بیشتر ازشون مراقبت کنیم عمرشون از موتور های معمولی بیشتره به خاطر این ک یکی از دلایل عمده خوردگی موتور مواد حاصل از سوختن ناقص بنزینه و همون طور ک گفتم توربو وظیفه دمیدن هوا داخل موتور رو داره و با توجه به این ک این ماشین دوتا خروجی اگزوز داره ورود و خروج هوا خیلی بهتر از موتور های دیگه انجام میشه و هر چی هوا بیشتر باشه سوختن هم کامل تره و درنتیجه خوردگی هم کم تره .
پیمان 1394/4/5
این ماشین بدلیل داشتن توربو شارژ در موتور .......... خریدارانش به فکر روزهای آینده باشند.................................
محمد 1394/4/6
ماشین جالبیه احتمال اینکه در ایران به فروش قابل توجهی برسه هستش
alireza 1394/4/11
با توجه به قیمتش واندازه وامکاناتی که دارد خودرو خوبی من خودم خریدمش ومرداد ماه بهم تحویل میدند.
رضا 1394/4/15
سلام
من این ماشین یه هفتس تحویل گرفتم تو دفترچه ماشین نوشته تا 1000 کیاومتر اول نباید دور موتور بیشتر از 3000 تا بشه و سرعت نباید بیشتر از 80 تا،این واقعا الزامیه ؟
 • محمد 1394/4/16
  مقررات آب بندی موتور های توربو سخت تر از موتور های معمولیه ولی این ک گفته 80 تا بیشتر نرید نمیدونم . ولی سعی کنین رعایت کنین چون شرایط آب بندی رو باتوجه ب شرایط ساخت و منتاژ و نوع موتور و توربو اون میدن .
 • رضا 1394/4/16
  مرسی اقا محمد
 • Reza 1394/5/15
  سلام ،بله الزامیه یکی از فامیل های ما خریده نمایندگی گفت الزامیه
سجاد 1394/4/17
دوستان مصرف سوختش چه قدره ‏
 • محمد 1394/4/19
  من تحویل نگرفتم ولی کلیپ هایی ک دیدم بین 7.8 تا 7.5 در 100 کیلومتر بوده
سجاد 1394/4/20
ممنون
سجاد 1394/4/23
دوستانی که دارن لطفا بگن که آیا برای سرنشینهای عقب کولر داره یا حتی دریچه کولر که زودتر سرد بشه بعد این که کلا کولرش چطوره خوب سرد میکنه اون دوستمون فکر کنم پیکان رو برای دستی بودن دنده به بوگاتی ترجیح بده اگر اوتومات بود خیلی بهتر بود ممنون
 • شهرام 1394/5/23
  کولرش خیلی خوبه و روی توان موتور تاثیر محسوسی نداره.
omid 1394/4/24
باسلام
ضمن احترام به نظر همه دوستان, من خودو قبلا پژوپارس داشتم وازش هم راض بودسال92 لیفان620/1800 خریدم که نسبت به پارس خیلی راضی بودم وهیچ مشکلی هم باهاش نداشتم و با توجه به قیمت و مقایسه با همردیفای همین خودرو من راضی بودم
الان هم قصد خرید S5دارم و طبق مطالعه و تحقیق خودم ماشین خوبی در رنج خودش خواهد بود
موفق باشید
اتبین 1394/4/24
اخه چرا من نمیدونم همین کره ای ها مگه 15 سال پیش چی بودن ها! الان ای طوری شدن شما ندیده دارید تصمیم میگرید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
amir 1394/4/24
سلام دوستان لطفا راهنمایی کنید ماشین من کیلومتر زدم در صد کیلومتر 14 لیتر بنزین مصرف میکنه بدون کولر و سرنشین چند جا هم نشون دادم نتونستن کاره خاصی بکنن
 • امین 1394/4/27
  امیر جان اگه ماشینت صفره که طبیعی هستش بعد از 1000 کیلومتر کم میشه،اگر نه که مشکل از سنسور اکسیژن هستش بدون شک
 • amir 1394/4/29
  امیر جان بردم نمایندگی گفت اگه سنسور باشه چراغ چکش رو.شن میشه ماشین منم حدود 1400 تا کار کرده
 • REZA 1394/5/21
  زیاد سخگیری نکن مال منم اینطوری بود ولی هروقت که می خوای بری جاده شهر نه ولی تو جاده یه صفر کنی درست میشه
  من این ماشینو دارم سوالای دارین بفرمایید
alireza 1394/5/2
من چند روز پیش برام دعوت نامه آمد و اون یک میلیون تومانی را که گفته بودند تخفیف میدن را هم بهم ندادند و نهصد هزار تومان هم مالیات روی قیمت اضافه کردن وقیمت تمام شده برای من ۷۹۹۵۰۰۰۰شد در صورتی که قرار بود قیمت نهایی حدود ۶۸۵۰۰۰۰۰بشود .ودر ضمن سینی موتور و زیر پایی را هم جزو آپشن ها حساب کردند، وآن مانیتور هفت اینچی که جی پی اس و... داشت را نیز آپشن کردند وبجای آن بطور فابریک یک مانیطور ۶ اینچی دارد که قابلیت نصب جی پی اس و آنتن تلویزیون ودوربین قب را ندارد و در ضمن در حین حرکت نییز کار نمیکند وقابلیت پخش DVD وVcDرا ندارد .وبه من گفته اند که تا آخر مردا تحویل میدهند و گفته اند که شانسی است بعضی ها به مو قع تحویل میگیرند وبلکم زود تر و بعضی ها هم دیر تر تحویل میگیرند و اصلا" هم تنوع رنگ ندارند و به ما گفتند که بین رنگ های سفید و مشکی سرمه ای یکی را انتخاب کنید و در ضمن کیفیت رنگ خوبی هم ندارد و با این اوصاف از نظر کیفیتی هنوز تا تحویل نگرفت نمی توانم نظری بدهم.با تشکر.
 • 123 1394/5/21
  ببخشید این دروغ ها لازم نیست .اصلا امکان نداره یه شرکت خودرو ساز بیاد بگه اخا ما 3تا رنگ داریم اونم بی کیفیت یا مثلا تخفیف یه میلیونی بده بعد بزن زیر قولش تازه بیاد 900 هزار تومن هم مالیات بکشه روش ،و قبلا گفته این خودرو 68 میلیون در میاد ولی بعد 79 میلیون بشه،حتی اگر واقعیت داشته باشد به عقل شما چی اومده بود.
حامد 1394/5/5
دوستان این خودرو نه تو NCAP اروپا تست شده و نه NCAP استرالیا و نه در سازمان ایمنی بزرگ راه های آمریکا . تنها NCAP خود چین تست شده و اصلا قانونش ظاهرا فرق داره و با 50 کیلو متر بر ساعت 100 از روبه رو به مانع برخورد دادن که طبق استاندارد اروپا 64 کیلومتر بر ساعت هستش . در واقع خودشون به خودشون 5 ستاره دادن!!!!
این استاندارد چینی برای چیلی چند بار به NCAP اروپا فرستاده شد و نیم ستاره به زود کسب کرد. و بعد خودشون به خودشون 3 ستاره دادن. قول تست ایمنی چینی رو نخورید.
سمند درسته ماشین خاصی نیست ولی تونست بود 4 ستاره از تست اروپا رو کسب کنه همچنین 206.
اینارو گفتم خواستم دوستان در جریان این تستا باشن.
 • بژمان 1394/5/6
  این از روی سایت اصلی شرکت جک هستش درباره پاس کردن ایمنی ها:
  JAC S5 is a new model of urban SUV. S5 represents its five essences
  of stylish, space, science, safety and save. S5 has successfully passed
  the US-NCAP( USA New Car Assessment Program), IIHS (Insurance
  Institute for Highway Safety), FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety
  Standards) in America TRC(Transportation Research Center)
  اینم لینک سایت:
  http://jacen.jac.com.cn/showroom/s5.html
ﻣﺴﻌﻮﺩﭘﻴﺮاﻟﻲ 1394/5/7
ﻗﻴﻤﺖ اﺻﻠﻲ ﻣﺎﺷﻴﻦ ﻭﺩﻧﺪﻩ ﮔﻴﺮﻩ ﺑﻜﺴﻲ
محمد 1394/5/11
اگه دَندَش اتوماتيك بود و دوربين دنده عقب و گرمكن صندلي هارو داشت من حتماً ميخريدمش ولي الان نه
 • REZA 1394/5/21
  اون آپشن هاورو اگه بخوای تو نمایندگی نصب می کنن ولی تو صبر کن بعد 6 ماه هم اتوماتیک هم سنسور اثر انگشتو بعضی چیزای دیگه روش نصب میشه
 • علی 1394/5/29
  اصلا عاقلانه نیس واسه این اپشنا 6 ماه صبر کنی و ماشین دیگه ای نگیری الان که روز به روز قیمت شاسی بلندای کره ای میکشه پایین تا 6 ماه دیگه بهترین شاسی بلندارو میشه با 70 80 ملیون خرید درسته تا الان بین شاسی بلندای چینی بهترینش همین جک s5 هست ولی توصیه میکنم اصلا سراغ شاسی بلندای چینی نرید
 • هاشمی فر 1394/5/31
  خب برین کیا یا هیوندا بخرین
Alireza 1394/5/11
به نظر من که این ماشین به نسبت قیمتش حرف نداره
امکاناتش از خیلی از ماشینا هم بیشتره
فقط از گروه خودرو بانک خواهش میکنم که فیلم نقد و بررسی این خودرو رو بزاره
حامدی 1394/5/14
http://kermanmotor.ir/fa/representativesList.aspx?agentID=171
amir 1394/5/14
با سلام خدمت دوستان عزیز من این ماشینی رو تازه خریدم و خیلی ازش هم راضیم مال من دوربین عقب داره و گرمکن صندلی و سیستم ورود بدون کلید و یه مانیتور 7اینج و چی پی اس هم داره فقط از بچه های خودرو بانک یه درخواست دارم که نقد و بررسی این ماشین رو بزارن مرسی
 • سلام 1394/6/4
  سلام دوست عزیز منم از این خودرو ثبت نام کردم ایا امکانات و اپشنهای این خودرو با شما یکی هست

  اگر تلگرام اس 5 دارین منم عضو کنین
  09127230181
امیر 1394/5/18
ماشین خیلی عالیی است
سحر 1394/5/21
من این ماشین رو از نمایندگی دولت خریدم خیلی ماشین خوبی هست و برخورد آقای گلریز واقعا عالی هستش
aliireza 1394/5/22
سلام من یک گله ای داشتم از کاربری به نام ١٢٣که به من تحمت دروغ گویی زده وتوهین کرده من گفته بودم که آن یک میلیون تخفیفی که قرار بوده بدند به بنده تعلق بگیرد گفتند که به شما تعلق نگرفته نهصد هزار تومان هم برای مالیات اضافه کردند درصورتی که قرار بوده قیمت تمام شده برای ما حدودشصدو هشت میلیون تومان شود حالا می‌رسیم به اشتباه تایپی که من کردم من به جای هفتاد میلیون و نهصد و پنجاه هزار تو مان نوشتم هفتاد و نه میلیون و نهصد پنجاه هزار تومان نوشتم که ایشون به خودش اجازه میده اینقدر به بنده توهین کنه ودر ضمن من در نظر قبلیمقیمت را با حروف ننوشته بودم و با عدد نوشته بودم، ومیخواستم بگم که سایت خودرو بانک که یکی از بهترین سایت های بررسی خودرو است جای همچین آدم های بی ادب وسطح پایینی نیست.با تشکر از نظرات خوب دیگر کاربران محترم.
 • علیرضا 1394/5/23
  دقیقا منم قبول دارم..خیلی لحن و کلام زشتی استفاده شده...فنی و تخصصی نظر بدن لطفا...
Soroosh 1394/5/24
لطفا همين الان برام مشخصات x60 را بفرستيد.
 • سعید 1394/6/7
  یه دور تو سایت بزن تنبل خان
amit 1394/5/24
سلام.دوستای عزیز میخواستم ببینم لوازم یکی s5 به راحتی گیر میاد یا نه
zar 1394/5/25
آقا در کل مصرفش خیلی بالاست یا نه؟
 • 666 1394/5/29
  مصرفش در صد کیلومتر هش لیتر،یعنی مثل 206
 • محمد 1394/6/16
  با سلام چون توربو صدی 10میسوزونه
alireza 1394/5/26
سلام ، من درآستانه روشن کردن خودرو در استارد زدن جک s5 مشکل دارم (تازه خودرو را تحویل گرفتم) ظاهرا" با گرفتن کلاچ وآزاد کردن سوییچ باید خودرو استارت بخورد ،ولی این پروسه برای ما خیلی طولانی وبه سختی انجام میشود (تقریبا"نیم ساعت ) کسی در این زمینه مشکلی داشته ،یا تجربه ای داشته که به من مشاوره دهد ، ممنون میشوم .
alireza 1394/5/26
سلام، مشکل استارت خوردن خودروم حل شد توی قسمت تجربه رانندگی با جک s5 همین سایت دیدم که نوشته بود برای روشن شدن خودرو ابتدا باید همزمان کلاج و ترمز رو با هم فشار بدی و بعد استارت بزنی ومن این کارو انجام دادم و خودروم سریع روشن شد ولی نمایندگی گفته بود که فقط کلاج رو بگیر ودر ضمن من کاملا ازش راضی ام نرمی و هندلینگش هم خیلی عالی هست من مشکی گرفتم وتازه خیلی هم زیباست و از عکسش خیلی زیبا تره و جادار هم هست وبه نسبت قیمتش خیلی مییرزه وحس سوار شدن در یک ماشین کره ای رو بهتون می دهد . ولی به نظر من خودرویی به این قیمت باید کیفیت رنگش خیلی بهتر بود که این مشکل مربوط به سود جویی شرکت کرمان موتور است که برای سود بیشتر از رنگ های ارزون استفاده میکند ولی این قضیه در ماشین محصوص است چون که خودرو طراحی بیرونی و داخلی خیلی زیبا و بروزی دارد ودر آخر از سایت خودرو بانک بابت مطالب خوبی که درقسمت تجربه رانندگی با جکs5نوشته بودند تشکر میکنم .
محمد رضا 1394/5/26
سلام بر دوستان.میخواستم بدونم تک دیفرانسیل هست یا دو دیفرانسیل؟بعدش هم اتوماتیک هست یا دستی؟
 • قلیجان 1394/5/27
  سلام . تک دف جلو و دنده دستی 6 سرعته
هادی 1394/5/28
یکی از دلایلی که آدم مرتکب این اشتباه تاریخی! بشه که چینی بخره گیربکس اتوماتیکه که به سلامتی این ماشین دلش نخواسته بذاره!
مریم 1394/5/28
من ماشینم رو تحویل گرفتم نمایندگی آقای گلریز خیابان دولت خیلی پیگیری خوبی داشتن واقعا خیلی عالی بود
 • مهدی 1394/6/10
  هرجا سخن از جک هست نامهای مختلف و نمایندگی دولت و آقای گلریز هم هستند.
  بیخیال خیلی ضایع است.
رضا 1394/6/2
ما هرگز این ماشینای چینی و.. کلا خودرو نخواهیم خرید تا قیمتا واقعی شده و مافیای کثیف خودرو زمین بخورن.
jalal 1394/6/2
به نظر منم اس 5 ماشین خوبی به نظر میاد میشه لطفا یک مقدار توضیحات بیشتری بدید ممنون میشم. گروه خودرو بانک ممنون میشم که نقد و بررسی این ماشین رو بزارید .مرسی
sadegh 1394/6/2
از سایت کرمان موتور میتونید شماره تماس نمایندگی ها رو بر دارید و اطلاعات لازم رو کسب کنید.
صابر میرحسینی 1394/6/5
سلام دوستان. من اس 5 دارم رینگ و لاستیکشو عوض کردم فلاپ جلو و عقب هم انداختم . دی وی دی ام نصب کردم عالی شده ماشین اسپورت شد خیلییییییییی خوب شده . تو خیابون دولت رفتم نصب کردم تا اداره تحویلم نرفتم دیگه شعبه دوم آپشن اومده اینجا خیلی خوب شده . شما هم تماس بگیرید واسه آپشن ها دیگه تا کیلومتر 16 کرج نرید این همه راه دور .09122453675
محمد 1394/6/7
اين ماشين فوق العادس من واقعاً عاشق اين ماشينم با اسپورتيج و هيونداي توسان هيچ فرقي نداره و شايد حتي از نظر راحتي و لذت سفر اين بالاتر باشه واقعاً هر كس ميخاد ماشين بخره شك نداشته باشه كه اين ماشين بد يا خوب واقعاً عاليه ممنون چرا پول اضافه براي يه خودروي كره اي خشك بدي اينو بخر حالشو ببر ما هم اينو ميخايم بخريم
MOHAMMAD 1394/6/18
ماشین بسیار عالی هست.تقریبا نصف دوستام از اینا دارن این طور که معلومه تا چند ماه دیگه مدل اتوماتیک هم وارد ایران میشه من صبر میکنم وقتی تو ایران هم اومد یکی ازش بخرم.«ممنون از سایت خودرو بانک»