قیمت بی‌منطق مرسدس بنز E250 صفرکیلومتر در بازار؛ وقتی هیچ‌کس ناظر نیست!

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
متاسفانه عملکرد نامناسب وزارت صنعت در سال گذشته و ثبت سفارشی که حدود 6 ماه بدون دلیل بسته شد و بعد از آن قانونی یک شبه اعلام شد، همگی دست به دست هم داد تا خودروهای بالای 40 هزار دلار دیگر وارد نشوند و همین محدودیت یک شبه قیمت این خودروها را در عرض چند روز چند برابر کرد! قانون نانوشته‌ای که هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد و وقتی خودرویی دیگر وارد نمی‌شود، قیمت آن به دلیل محدود شدن خدمات و نبود مدل‌های روز کم می‌شود نه زیاد! اما متاسفانه در بازار خودرو ایران قوانین عجیبی وجود دارد و در حال حاضر خودروهایی چون پورشه باکستر و یا بی ام و X4 که تا چند روز قبل از این قوانین حدود 600 الی 700 میلیون تومان قیمت داشتند، به یکباره سر از بالای 1 میلیارد تومان در آوردند! قیمت‌های نجومی عجیبی که معلوم نیست از کجا انتخاب شده‌اند و هیچ ارگانی هم بر چنین قیمت‌هایی نظارت ندارد.
در این راستا به مرسدس بنز E250 سری می‌زنیم. خودروی محبوبی که تا قبل از ممنوعیت واردات خودروهای بالای 40 هزار دلار، با قیمتی در حدود 500 الی 600 میلیون تومان می‌توانستیم یک نمونه صفر کیلومتر با کیت AMG کامل را خرید کنیم اما حال مدل‌های 2016 صفر کیلومتر آن یعنی برای دو سال قبل(!) بیش از 1 میلیارد و 100 میلیون تومان قیمت خورده‌اند! البته خرید و فروش این مدل خودروها تقریباً نزدیک به صفر شده و رونق خرید و فروش خودروهای خارجی این چنینی بسیار کم شده است اما باز هم گویا عطش گرانی دست از سر این لوکس‌های 40 هزار دلاری بر نمی‌دارد! متاسفانه در همین راستا قیمت مدل‌های کاکرده این خودرو نیز سر به فلک کشیده و گویا قرار نیست ترمز گرانی لوکس‌های بازار کشیده شود.
البته همین موضوع برای مدل‌های دیگری چون پورشه باکستر، بی ام و X4 و یا لکسوس RX جدید نیز دیده می‌شود و اگرچه بازار کم رونق است، اما قطعاً این قیمت‌ها آن هم در چنین شرایط بازاری که فعلاً تعادل پس از ماه‌ها به آن باز نگشته، باعث نمی‌شود تا خریداران واقعی نیز رغبتی بر خرید کنند.
به نظر می‌رسد یک ارگان باید مسئول رسیدگی به چنین گرانی‌های بی‌منطقی باشد که باعث شده دست خریداران واقعی از خودروهای روز دنیا به راحتی کوتاه شود. قطعاً قوانین یک شبه و بسته شدن طولانی ثبت سفارش یکی از دلایل این گرانی است اما به نظر می‌رسد بعد از وضع قانون گران شدن بی‌دلیل این مدل خودروها آن هم به چنین قیمت‌هایی معنایی نداشته باشد!
نظرات
 
 
 
بهنام 1397/2/23
"قیمت بی‌منطق مرسدس بنز E250 صفرکیلومتر در بازار"!!!
حالا مگه قیمت بقیه منطق داره که این یکی نداره؟
با کدوم منطق ال 90 شده 60 میلیون؟
با کدوم منطق سراتو مونتاژ رو 140 هم نمیدن؟
با کدوم منطق و کجای دنیا یه ماشین رو میخرن مثلان A میلیون تومن و بعدا ز 5 سال استفاده و حدود 150000 کیلومتر کاردکرد قیمتش رو امروز گذاشتن 2A میلیون تومن؟!!!(قیمت پرادوها2012 رو چک کنید)
کجای این صنعت منطقیه که قیمت بنز E250 منطقی باشه؟
mehrdad 1397/2/23
تمامی قوانین مهم و تاثیر گذار مملکت ما یه شبی هستش، وقتی کسی جای خودش نیست و به کارش وارد نیست میشه همین هرج مرج ها، یه درخت وقتی میوش خراب میشه مشکل از ساقه و برگ نیست، مشکل از ریشست
امیر 1397/2/23
مملکت نیست بلکه جنگل به تمام معناست!!
  • میلاد 1397/2/24
    جنگل نه طویله
amir2020 1397/2/23
تا خریدار داره باید این قیمت باشه حتما تقاضا داره که این قیمته
میلاد 1397/2/23
کاش فقط اون بود
یه نگاه به قیمت پاسات ،اسپورتیج ، سانتافه، لنسر ، راوفور و ... هم بکنید همینه.
آدم مغزش دود میکنه
محمود 1397/2/23
چون دست دولت و دلال توی یک کاسه ست . برای همین فقط تعرفه ها بالاتر میره و دلالها تپل تر میشن ؛ اما قدرت خرید مردم ، کمتر و کمتر
arsa 1397/2/23
مشکل اصلی کشور ما تحریم آمریکا نیست
مشکل بی تدبیریه دولت و بی وجدانیه ملت خودمون هستش
مشکل روی کار آمدن بی مغزهاست،فرار مغزها که دیگه عادیه
خدا خودش به دادمون برسه
مننا 1397/2/23
پرایدو بگوووو بابا 22 میلیوووووووووووون
یاس ی 1397/2/24
این ی مشکل ریشه ایه، ما مردم خودمون به خودمون رحم نمیکنیم بعد انتظار داریم اونا به ما رحم کنن، ما از خدا میخوایم یجا سیلی، زلزله ای، بلایی بیاد که جنس مونده توی انبار را به قیمت 4 برابر به مردم داغدیده تحمیل کنیم، از کی مینالیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران