احتمال دریافت چراغ سبز برای تولید هیوندای کونا N

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در بهار سال گذشته، کمپانی خودروسازی هیوندای یک برند کاملا جدید تحت عنوان "کونا" رونمایی کرد که از ماه مارس در دسترس مشتریان قرار گرفت که جزییات بیشتر آن را در خودروبانک مورد بررسی قرار دادیم و بعد از آن در اسفندماه سال گذشته هم این خودروساز کره‌ای قبل از برگزاری نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس نسخه الکتریکی اتومبیل را معرفی کرد، حال خبرهایی به گوش می‌رسد که شرکت خودروسازی هیوندای قصد دارد اتومبیل کراس اوور "هیوندای کونا" را در نسخه اسپرت "N" توسعه داده و آماده عرضه به مشتریان کند، هرچند این موضوع هنوز از سوی هیوندای تایید نشده است، ولی احتمال روشن شدن چراغ سبز تولید برای این خودرو بسیار زیاد است.

نسخه استاندارد هیوندای کونا

نسخه استاندارد هیوندای کونا


طبق گفته منابع خبری و در صورت چراغ سبز تولید برای هیوندای کونا N، می‌توان انتظار داشت که شرکت خودروسازی هیوندای سیستم تعلیق اتومبیل، سیستم فرمان، سیستم ترمز و دیگر اجزای سیستم محرک اتومبیل را تغییر دهد تا به یک خودروی کراس اوور اسپرت برسد. علاوه بر این، پیش بینی می شود که شرکت خودروسازی هیوندای از همان موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر استفاده کند که بر روی دیگر نسخه‌های N از جمله هیوندای "ولوستر" و "i30" مورد استفاده قرار گرفته است که در صورت تایید این موضوع، می‌توان بر روی نسخه N هیوندای کونا حداکثر خروجی قدرت 246 اسب بخاری داشت.
اگر تولید هیوندای کونا N از سوی شرکت خودروسازی هیوندای تایید شود، می‌توان انتظار داشت که این خودرو نهایتا تا اواخر دهه جاری معرفی شده و به مشتریان عرضه شود، هرچند علاوه بر تقویت و بروزرسانی بخش فنی اتومبیل، این احتمال وجود دارد که طراحی ظاهری اتومبیل هم با تغییرات بسیار خوبی همراه شود تا ظاهری تهاجمی و هماهنگ با مشخصات فنی داشته باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران