عربستان سعودی به دنبال میزبانی مسابقات فرمول E

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در حال حاضر کشور کوچک "بحرین" و امارات متحده عربی با دو شهر "ابوظبی" و "دبی" و یا حتی در مقطعی کشور قطر میزبان مسابقات اتومبیلرانی فرمول 1 و یا حتی مسابقات موتورسواری "موتو GP" بوده و هستند، اما از فصل آینده یکی دیگر از کشورهای خاورمیانه هم میزبان مسابقات اتومبیلرانی خواهد شد و آن هم کشور "عربستان سعودی" است که با فدراسیون جهانی اتومبیلرانی FIA برای میزبانی مسابقات اتومبیلرانی "فرمول E" به توافق رسیده است.
طبق ادعای منابع خبری، عربستان سعودی با فدراسیون جهانی اتومبیلرانی FIA به توافق رسیده است که برای 10 سال مسابقات خودروهای الکتریکی"فرمول E" در این کشور برگزار شود که پیست مسابقه آن در شهر "ریاض" و خیابان‌های عمومی این شهر تعیین شده است.
همانطور که گفته شد، در حال حاضر فدراسیون جهانی FIA با مقامات عربستان سعودی به توافق رسیده است، اما همچنان تایید شورای جهانی ورزش FIA و همچنین بررسی مسیرهای تعیین شده و تایید آنان باقی مانده است تا مجوز برگزاری مسابقات در کشور عربستان سعودی و شهر "ریاض" صادر شود که در قرارداد اولیه مدت 10 ساله تعیین شده است و در صورت فراهم بودن شرایط لازم، امکان تمدید این مهلت در دوره‌های بالاتر وجود خواهد داشت.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران