پژوسیتروئن می‌خواهد در ایران بماند

ایسنا : رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه موضع اخیر رنو مبنی‌بر باقی ماندن در ایران با وجود تحریم‌های آمریکا، تاثیرات مثبتی بر دیگر شرکت‌ها دارد، اظهار کرد: پژوسیتروئن نیز به ادامه همکاری با ایران تمایل دارد و به‌دنبال راه‌های تحقق این موضوع است.
محمدرضا نجفی‌منش با بیان اینکه وقتی رنو اعلام می‌کند قصد ماندن در ایران را دارد، عملا راه را برای دیگر خودروسازان خارجی باز می‌کند، خاطرنشان کرد: ممکن است در آینده ایجاد اختلال در نقل و انتقالات بانکی مشکلاتی در فرآیند و تیراژ تولید محصولات رنو ایجاد کند اما این شرکت همان طور که گفته، ایران را ترک نخواهد کرد. او ادامه داد: در این شرایط به نظر می‌رسد مشکلی در ادامه تولید محصولات فعلی رنو و همچنین اجرایی شدن قرارداد این شرکت با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برای تولید و عرضه محصولات جدید رنو در ایران وجود نخواهد داشت. رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی افزود: گذشته از رنو، پژوسیتروئن نیز هم‌اکنون با حمایت دولت فرانسه در حال رایزنی با دولت آمریکا است تا بتواند راهی برای ادامه همکاری با ایران پیدا کند. آن طور که ما اطلاع داریم پژوسیتروئن نیز قلبا مایل به ترک ایران نیست و تمایل دارد به همکاری خود با خودروسازان ایرانی ادامه دهد.

وی در پاسخ به اینکه چرا دو خودروساز فرانسوی موضع‌گیری متفاوتی در قبال همکاری با ایران داشته‌اند اظهار کرد: این موضوع که پژوسیتروئن اخیرا اعلام کرد تا گرفتن مجوز از آمریکا فعالیت‌های خود را تعلیق می‌کند به معنای لغو فعالیت‌ها در ایران نیست؛ بلکه به معنای خریدن زمان برای یافتن راهکارهایی برای در امان ماندن از فشار آمریکایی‌ها است. نجفی‌منش با بیان اینکه درواقع پژوسیتروئن و رنو یک حرف را با زبان‌های مختلف بیان کرده‌اند، تصریح کرد: رنو گفته حتی اگر مجبور به کاهش فعالیت شود در ایران می‌ماند و پژوسیتروئن هم گفته فعلا فعالیت‌ها را تعلیق می‌کند تا راهی برای ادامه همکاری پیدا شود؛ از نظر عرف بین‌المللی معنای این دو حرف یکی است و نشان می‌دهد که هیچ کدام از خودروسازان فرانسوی قلبا تمایلی به ترک ایران ندارند.
نظرات
 
 
 
ناصر 1397/3/29
خب اینا عاشق ایران و ایرانی ان،مثل مربی های خارجی که از ما به کشورمون عاشق ترن! اصلا دخل لقمه چرب و بازار بسته و اینا نیستا..
Moein 1397/3/29
ایران باید اونارو ترک کنه..تا کی میخوان جیره خوار دو تا کارخونه بمونن و همیشه گربه برقصوننشون
محمد 1397/3/29
آره... قلبا دوست نداره! راستم میگه. تا وقتی یک سود تپل براش توی ایران آماده ست برای چی دوست داشته باشه که بره؟اگرم بمونه بعد از عرضه ۳۰۱ و الیزه و C4 و 508 نسل جدید، قشنگ سودشو میزاره توی جیبش و توفیق من الله
سپهری 1397/3/31
پژو اگر هم بخواد برگرده باید قرار داد های قبلیش فسخ بشه و قرارداد جدید فقط برای تامین قطعات محصولات موجودش در بازار ایران بسته بشه و حق عرضه هیچ محصول جدیدی هم نباید بهش داده بشه
چقدر خوش خدمتی به غرب چقدر بی تعهدی چقدر..؟
یک بار بازار ایران رو ترک کرد و زد زیر همه تعهدات و قراردادها
باز یه عده آدم... که آویزون غربند رفتن و با سلام و صلوات دوباره آوردنشون

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران