هشدار پلیس به رانندگان؛ مراقب کودکان خود باشید

سرهنگ مسعود جبارزاده در مصاحبه با خبرگزاری ها در واکنش به هشدار پلیس نسبت به نحوه استفاده کودکان از سان روف در خودروها گفت: این یک توصیه پیشگیرانه در جهت تامین امنیت و سلامت کودکان بوده است، چرا که در فصل تابستان بیشتر شاهد خروج آنها در حالت ایستاده از سانروف خودروهای در حال حرکت هستیم.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در این باره توضیح داده است که هم‌اکنون که هوا رو به گرم شدن است، والدین باید مراقب باشند که کودکانشان سر یا دست خود را چه از طریق سانروف و چه پنجره کنار خودرو خارج نکنند، چرا که این احتمال وجود دارد حتی در هنگام حرکت با خودروهای اطراف یا موتورسیکلت‌ها برخورد عرضی اتفاق افتاده و صدمات جدی رخ دهد.
وی با تاکید بر اینکه تعیین جریمه همیشه بیانگر وجود یا عدم وجود خطر نیست خاطرنشان کرد: پلیس پیوسته در چارچوب قانون حرکت می‌کند و نمی‌تواند حتی یک گام جلوتر از قانون حرکت کند و در شرایط کنونی نیز برای این معضل جدید جریمه‌ای در نظر گرفته نشده است.
سرهنگ جبارزاده یادآورشد: پلیس برای موارد جدید از کانال هشدارهای آموزشی ورود پیدا کرده و خطرات احتمالی را گوشزد می‌کند، ضمن اینکه در این زمینه حوادثی هم وجود داشته که موجب می‌شود پلیس در این خصوص به ارائه توصیه‌های لازم بپردازد.
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، تصریح کرد: قرار بر این نیست که پلیس بعد از افزایش تعداد حوادث به ارائه برنامه‌های پیشگیرانه یا هشدارهای آموزشی مبادرت ورزد، بنابراین در این شرایط هم باید از بروز خطرات احتمالی پیشگیری کرده و حتی از بروز یک حادثه جبران‌ناپذیر نیز جلوگیری شود.
نظرات
 
 
 
امیر 1397/4/25
اره والا این دیگه چه صیغه‌ایه
خدایی نکرده ماشین تو جاده چپ کنه اولین کسی که از اون مستطیل لعنتی پرت میشه بیرون کودکه
چقد وحشتناک

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران