فروش یک کامیون نوستالژیک؛ حراج حمل کننده معروف مسابقات فرمول 1 و لمانز

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
فیات Bartoletti تولید سال 1956 میلادی، خودروی حمل کننده ای که برای تیم فرمول 1 مازراتی و همچنین در فیلم Le Mans از آن استفاده شده اکنون در Bonham's Goodwood Revival برای فروش قرار داده شده است.
هرچند این خودرو تنها خودروی حمل کننده ای نیست که برای فروش قرار گرفته است اما به علت گذشته درخشان آن بسیار قابل توجه و مهم میباشد.
این خودرو در ابتدا توسط مازراتی برای حمل خودروهای F1 مورد استفاده قرار میگرفته است و پس از آن در تیم شلبی و شرکت فورد استفاده میشده است. همچنین در سالهای فعالیت، حامل خودروهای مهمی چون Maserati 250Fs، Shelby Cobra Readsters وFord GTs بوده است که در تاریخ مسابقات اتوموبیل‌رانی تاثیرات فراوانی بر جای گذاشته و توسط اسطوره هایی همانند Phil Hill، Juan Manuel Fangio، Dan Gurney و Graham Hill هدایت میشده اند.
پس از این دوره این خودرو فیات به کمپانی Steve McQueen بزرگ برای استفاده در فیلم Le Mans 1970 فروخته و مجددا رنگ آمیزی شد. احتمال میرود پس از رنگ آمیزی این خودرو در تیم هایی مانند Scuderia Ferrari هم مورد استفاده قرار گرفته باشد.
خودرو یاد شده قادر به حمل 3 خودرو میباشد و طولی برابر 9 متر دارد. همچنین جالب است بدانید سقف سرعت آن در صورتی که خودرویی حمل نکند برابر با 83 کیلومتر بر ساعت میباشد.
در تاریخ 8 سپتامبر Goodwood Revival برگذار خواهد شد و انتظار میرود در این برنامه شرکت فیات این خودرو را حدود 500 تا 600 هزار دلار به فروش برساند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران