تاکسی های فرسوده ماندگارند؛ صدور پیش فروش تاکسی های جدید متوقف شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور: هفته گذشته دولت در مصوبه ای اعلام کرد که نرخ ارز قطعات وارداتی خودرو از نرخ دولتی 4200 به نرخ توافقی حدودا 10 هزار تومانی تغییر کند که بر اساس همین موضوع شرکت های خودروساز تا روشن شدن وضعیت نرخ ارز صدور پیش فاکتور تاکسی های جدید را متوقف کردند.
وی گفت: شرکت های سایپا و ایران خودرو تا مشخص شدن قیمت نهایی ارز صدور فاکتور را متوقف کردند. این در حالی بود که تا قبل از این به کندی صدور پیش فاکتور را انجام می‌دادند.
مرتضی ضامنی اضافه کرد: گفته شده است که دولت با اصلاحاتی بر روی این مصوبه با پرداخت ارز دولتی برای واردات قطعات خودرو موافقت کرده است که برای تایید این خبر باید تا پایان تعطیلات اخیر منتظر بمانیم.
وی به ثبت نام تاکسی برلیانس و آریو که خرداد ماه سال جاری آغاز شده است اشاره کرد و گفت: تا به این لحظه 850 نفر برای خرید و دریافت تاکسی برلیانس و آریو ثبت نام کرده اند که 280 دستگاه تحویل داده شده و بقیه نیز در حال تکمیل مدارک و ثبت نام خود هستند.
او همچنین افزود: اگر ارز دولتی به واردات قطعات خودرو تعلق گیرد قیمت تحویلی تغییری نمی‌کند اما اگر ارز توافقی برای واردات قطعات در نظر گرفته شود قیمت ها افزایش پیدا خواهد کرد.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/6/20
معنی واقعی شتر ، گاو ، پلنگ میشه آریو که تازه سایپا تا جایی که جا داشته از آپشناش دزدیده ، در یک کلام مفت گرونه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران