اثرات یک تکنولوژی انقلابی؛ مصرف سوخت نیسان آلتیما با موتور نسبت تراکم متغیر اعلام شد

نیسان یک موتور توربوشارژ جدید پیشرفته برای آلتیمای جدید مدل 2019 که یک سدان متوسط است ارائه می کند که اکنون اطلاعات رسمی مربوط به مصرف سوخت این خودرو با این موتور اعلام شده است. این موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ VC (مخفف نسبت تراکم متغیر) که بنابر سفارش برای آلتیما نصب می شود مجهز به همان سیستم نسبت تراکم متغیری است که اولین بار در کراس اوور لوکس اینفینیتی QX50 معرفی شد. سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا مصرف سوخت مدل های SR، Platinum و Edition One آلتیما با این موتور که 248 اسب بخار قدرت دارد همراه با سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل جلو و گیربکس ضریب پیوسته اتوماتیک CVT در شهر، بزرگراه و سیکل ترکیبی به ترتیب 9.41، 6.92 و 8.11 لیتر در 100 کیلومتر اعلام کرده است.
این اعداد بیانگر مصرف سوخت کمتر موتور توربوشارژ VC نسبت به موتور 3.5 لیتری V6 قبلی است که جایگزین آن شده است. علاوه بر این، مصرف سوخت این موتور از موتورهای ارتقا یافته دیگر سدان های متوسط مشابه که ترکیبی از موتورهای 4 سیلندر توربوشارژ و V6 هستند کمتر است. با نگاهی به مصرف سوخت ترکیبی رقبا پی می بریم که آلتیما 2019 با مصرف ترکیبی 8.11 لیتر خودروهایی مانند آلتیما V6 نسل قبل، تویوتا کمری V6 و مزدا 6 2.5T را با اختلاف 0.94 لیتر شکست می دهد. مصرف سوخت ترکیبی هوندا آکورد با موتور 2.0 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ 8.71 لیتر در 100 کیلومتر است که نزدیک ترین رقم به آلتیما 2019 است. مصرف سوخت آکورد در بزرگراه با آلتیما برابری می کند ولی بر اساس آمار سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا مصرف سوخت رقبای دیگر در بزرگراه بیشتر از آلتیما است.
البته مثل همیشه مصرف سوخت ممکن است در شرایط رانندگی واقعی تغییر کند. بنابراین باید دید که آلتیمای جدید در آزمایش مصرف سوخت نشریه Car & Driver با سرعت 120 کیلومتر در ساعت به چه رقمی دست می یابد و آیا می تواند در چنین شرایطی خودروهای فوق را شکست دهد یا نه.
مدل پایه آلتیما 2019 مجهز به موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی ارتقا یافته است که 188 اسب بخار قدرت دارد و پیشرفتی که نسبت به موتور نسل قبلی آلتیما داشته است زیاد چشمگیر نیست. مصرف سوخت اکثر مدل های آلتیما با این موتور حدود 0.3 لیتر نسبت به قبل کاهش یافته است. مدل های S، SV و SL آلتیما 2.5 با سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل جلو در شهر، بزرگراه و سیکل ترکیبی به ترتیب 8.4، 7.35 و 6.03 لیتر در 100 کیلومتر سوخت مصرف می کنند (مصرف سوخت مدل های SR و پلاتینوم اندکی بالاتر است). در آلتیمای جدید سیستم 4 چرخ محرک برای موتورهای 2.5 لیتر قابل سفارش است که طبق آمار سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا مصرف سوخت را حدود 0.5 لیتر افزایش می دهد.

نیسان آلتیما توربو مدل 2019

نیسان آلتیما توربو مدل 2019


نیسان آلتیما توربو مدل 2019

نیسان آلتیما توربو مدل 2019


موتور نیسان آلتیما 2019 با نسبت تراکم متغیر

موتور نیسان آلتیما 2019 با نسبت تراکم متغیر

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران