احتمال تولید کراس اوور الکتریکی توسط نیسان؛ جایگزینی پاک برای نیسان جوک

نیسان مدتی پیش در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 مدل مفهومی IMx KURO را معرفی کرد و به نظر می رسد که سرانجام احتمال معرفی یک نسخه تولیدی بر اساس این مدل وجود دارد.
نشریه CleanTechnica به نقل از یک منبع بسیار موثق و آگاه گزارش می دهد که نیسان در حال کار روی پروژه یک کراس اوور الکتریکی است که برد حرکتی آن حدود 354 کیلومتر خواهد بود. این رقم بیانگر پیشرفت قابل توجه نسبت به نیسان لیف است که برد حرکتی آن 241 کیلومتر است و اختلاف چندانی با تسلا مدل X 75D ندارد که برد حرکتی آن طبق برآورد سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا 381 کیلومتر است.
قیمت این کراس اوور نیسان با وجود اینکه بردی در حد تسلا دارد بسیار ارزان تر از تسلا خواهد بود. در حالی که قیمت تسلا مدل X 75D با احتساب 1200 دلار کرایه حمل از 83 هزار دلار شروع می شود، طبق شایعات قیمت در نظر گرفته شده برای این کراس اوور الکتریکی نیسان 45 هزار دلار است. این رقم حدود 15 هزار دلار گران تر از قیمت مدل پایه نیسان لیف است اما احتمالا این خودرو یکی از ارزان ترین کراس اوورهای الکتریکی بازار خواهد بود.
جدا از موارد فوق اطلاعات بسیار کمی در مورد این کراس اوور نیسان وجود دارد اما طبق گفته منبعی که این نشریه ذکر کرده است، این کراس اوور تقریبا هم اندازه لکسوس RX خواهد بود. همچنین شایعه شده است که این کراس اوور از طرحی با اضلاح جانبی مسطح، سقف پانورامیک و یک جلوپنجره شفاف با آرم نورانی نیسان برخوردار می شود.
علاوه بر این گفته می شود که این کراس اوور یک کابین بسیار لوکس با تودوزی ویژه و یک صفحه نمایش عریض و کشیده خواهد داشت که از جلوی راننده تا قسمت میانی روبروی صندلی سرنشین کناری را احاطه خواهد کرد. به نظر می رسد این صفحه نمایش مشابه صفحه نمایش پیرامونی نیسان Xmotion مفهومی باشد.
درباره جزئیات مربوط به عملکرد یا زمان معرفی این خودرو حرفی زده نشده است ولی احتمالا این کراس اوور با تاثیرپذیری بسیار زیاد از نیسان لیف تولید خواهد شد. طبق گفته این منبع نیسان هنوز تصمیم نگرفته است که این کراس اوور را با برند نیسان به فروش برساند یا با برند اینفینیتی. با این حال در این گزارش ذکر شده است که احتمالا هر دو برند یک نسخه از این کراس اوور را دریافت خواهند کرد.
از سوی دیگر مدل معروف جوک سال هاست که بر روی خط تولید نیسان حضور دارد و هیچ بعید نیست که به عنوان نسل دوم این محصول پرطرفدار، شاهد عرضه نیسان جوک برقی در آینده ای نه چندان دور باشیم.

نیسان IMx Kuro مفهومی

نیسان IMx Kuro مفهومی


نیسان IMx Kuro مفهومی

نیسان IMx Kuro مفهومی


کابین نیسان IMx Kuro مفهومی

کابین نیسان IMx Kuro مفهومی

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران