ب ام و سهام برلیانس را خریداری کرد؛ کنترل آلمانی ها بر خودروساز چینی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
گروه بی ام و اعلام کرد که سهم خود از شرکت چینی برلیانس را از 50 درصد به 75 درصد افزایش داده است و اولین شرکت بین المللی است که کنترل شریک چینی خود را در اختیار می گیرد.
ب ام و همچنین بیشتر سهام برلیانس را تا سال 2022 در اختیار خود خواهد گرفت. شراکت این دو شرکت طی قراردادی 22 ساله انجام شده است و از سال 2018 تا 2040 معتبر است.
کارخانه بی ام و برلیانس در تگزی و دادونگ چین سالانه حدود 400 هزار خودرو تولید می کند که شامل 6 مدل از محصولات بی ام و یعنی مدل های سری 1، سری 2 اکتیو تورر، سری 2 سدان و X1 هستند. در کارخانه دادونگ نیز مدل های سری 5 LWB و X3 به تولید می رسند و از سال 2020 قرار است که خودروی برقی iX3 نیز در این کارخانجات تولید شود.
هدف بی ام و از تحت کنترل گرفتن این شرکت چینی این است که بیشتر تولیدات خود را به چین منتقل کند و از طرفی سیاستمداران چینی نیز تمایل دارند تا خودروسازان خارجی را به سرمایه گذاری در بخش خودروی چین ترغیب کنند. برای این کار آنها بازار خودرو را آزاد کرده اند و مالیات روی خودروهای وارداتی را نیز کاهش داده اند.
به گفته بسیاری از تحلیلگران صنعتی، ب ام و می تواند خط تولید مدل های X4، X5 و X6 را از آمریکا به چین انتقال دهد.
نظرات
 
 
 
رضا 1397/7/23
بی ام و دیده سود فروش برلیانس تو ایران خیلی زیاده گفته خب منم از این آب گل آلود ماهی بگیرم و منم تو این سود عالی بیشتر سهیم باشم !!!
hossein 1397/7/23
از فردا برلیانس های موجود قیمتش 3 برابر میشه
  • حسن 1397/7/23
    اتفاقا برعکس BMWحق فروش خودرو به ایران رو به خاطر تحریمهای آمریکا نداره بنابراین واردات به ایران قطع میشه و دیگه کسی خودروهای موجود رو نمی خره چون خدمات پس از فروش ندارند.
حمیدرضا 1397/7/23
چین که همه عمر مثل ایران اجازه واردات نمیداد شرکتاش رو تو تحریم امریکا رو هوا میزنن بعد ما دنبال تولید ملی می گردیم اجازه سرمایه گذاری نمیدیم و همیشه ریاکارانه با شرکامون برخورد می کنیم
Genius 1397/7/23
این یعنی برلیانس هم از ایران و خط مونتاژ پارس خودرو یا خواهد رفت یا اینکه تا سه دهه دیگر با همین 320 و 330 حضور خواهد داشت!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران