قانون واردات لاستیک تسهیل شد؛ آخرین امید رانندگان تجاری برای ادامه فعالیت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
علی معقولی مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه در بخشنامه ای به کلیه گمرکات اجرایی کشور موضوع تسهیل واردات لاستیک با لغو الزام در اجرای مراحل سامانه ای کد شناسه و پیگیری کالا و مستثنی شدن انواع لاستیک در اصلاح سیستمی برای ثبت سفارش به منظور تسهیل در واردات و تامین هر چه سریعتر بازار ابلاغ کرد.

به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای خودرو، متن بخشنامه به شرح زیر خواهد بود:
پیرو بخشنامه ردیف ۲۲۲ مهرماه ۹۷ به پیوست شماره ۶۰/۱۷۳۳۳۴ به تاریخ 02/۰۷/97 دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ضمیمه شده به نامه شماره ۶۰/۱۶۲۷۹۲ به تاریخ 19/۰۶/97 وزیر محترم صنعت و معدن در مورد تامین حداکثری لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل بار و مسافر درون و برون شهری به انواع لاستیک سنگین و نیمه سنگین و تسهیل هرچه سریعتر مراحل ثبت سفارش، تامین ارز و ترخیص تایر برای تامین انواع لاستیک در بازار ارسال می‌گردد. ضروری است با رعایت سایر قوانین و مقررات طبق نامه وزیر محترم صنعت و معدن اقدامات لازم صورت گیرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران