دود ناهماهنگی مجلس با گمرک به چشم مصرف کنندگان می رود؛ خودروهای وارداتی در گمرک خاک می خورند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت غیر قابل قبول قیمت خودروهای وارداتی در بازار اظهار داشت: در حال حاضر شاهد وجود خودروهای ثبت سفارش قدیم در گمرک هستیم که هنوز ترخیص نشده است و دولت باید برای ساماندهی قیمت خودروهای وارداتی این خودروها را ترخیص کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از خودرونگاران، پور ابراهیمی در ادامه صحبت های خود بیان داشت: تخلفی در حال انجام نیست و خودروهایی که ثبت سفارش جدید شده اند باید مابه التفاوت نرخ را برای واردات پرداخت کنند موضوع جدا بوده ولی خودروهای وارداتی ثبت سفارش گذشته که پیش از وضعیت موجود بازار ارز ثبت سفارش آن ها انجام شده است باید از گمرک ترخیص شوند.
نظرات
 
 
 
کاربر 1397/8/1
برای سامان دهی قیمت خودروهای وارداتی در بازار؟؟ ماشینا از گمرک ترخیص بشه با هزینه افزایش دلار و افزایش گمرک سر به فلک میزنه. دلار ۳.۵ برابر شده ولی هنوز ماشین ۳ برابرم نشده. ماشینای گمرک با هزینه ترخیص بالا بیاد تو بازار نه تنها قیمت ها افت نمیکنه بلکه بیشترم میشه چون قیمت های ۳ برابری دیگه رسمی میشه و جا میوفته.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران