ساندرو ایرانیزه؛ قطعه‌سازان داخلی برای تامین قطعات رنو اعلام آمادگی کردند

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مدتی پیش محمدرضا سروش مدیرعامل سایپا گفته بود: با توجه به تعلیق فعالیت خودروسازی رنو بعداز تحریم ها، در حال حاضر تعهدات شرکت بیش از قطعات سی.کی.دی موجود در انبارها می‌باشد.به گفته مدیرعامل سایپا تمام ثبت نام های خودروی ساندرو مربوط به پیش از اردیبهشت ۹۷ است. همچنین خودروسازی سایپا برای حفظ منافع مشتریان طرحی برای تامین قطعات ساندرو در نظر گرفته است که در صورت به نتیجه نرسیدن طرح، مجبور به جایگرینی خودروی دیگر به جای ساندرو خواهیم بود.
به گزارش خودرو بانک و به نقل از عصر خودرو، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور در واکنش به کمبود قطعات گفت: قطعه سازان داخلی توان تولید و تامین قطعات را دارند. شرکت خودروسازی رنو به صورت موقت از کشور خارج شده و نیمی از نیروهای خود را در داخل نگه داشته است و بقیه کارکنان خود را در سایر سایت های تولیدی خود به کار گرفته است. وی ادامه داد: بعد از تحریم ها و تعلیق قرارداد رنو یک فرصت بسیار خوب برای صنعت قطعه سازی کشور بوجود آمده است و ما نیز پیشنهاد تامین قطعات خودروی ساندرو و ال ۹۰ را اعلام کرده ایم.
نجفی منش در ادامه افزود: باید از تجربه موفق دهه هفتاد و ساخت قطعات پیکان ۱۶۰۰ استفاده کنیم. در آن مقطع زمانی امکانات لازم و نقشه راه مناسب وجود نداشت، اما با آزمون و خطا توانستیم. در حال حاضر ما بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان و بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد قطعه ساز داریم و وضعیت بسیار مطلوب تری نسبت به دهه ۷۰ برخوردار هستیم. همچنین ما منتظر جواب شرکت سایپا هستیم تا در صورت موافقت شرکت های دانش بنیان و واحدهای قطعه سازی پیشنهادات خود را برای داخلی سازی قطعات ارائه کنند و مشکلی نیز بابت برند رنو پیش نخواهد آمد زیرا شرکت رنو ناخواسته از کشور خارج شده است.
شرکت خودروسازی سایپا دیروز اعلام کرده بود کسانی که قصد تبدیل خودروی ثبت نامی خود را دارند از اول آذرماه می‌توانند برای جایگزینی خودروی ساندرو خود با یک دستگاه از گروه تیپا (تیبا، تیبا۲، ساینا) و یک دستگاه پراید (۱۳۱،۱۵۱) اقدام کنند. همچنین تحویل یک دستگاه بهمن ماه۹۷ به بعد است که با قیمت زمان تحویل محصول رنو و یک دستگاه نیز آذرماه ۹۸ با قیمت روز خواهد بود.
همچنین می‌توان خودروهای ال ۹۰ و پارس تندر را با یک دستگاه پراید یا تیبا با موعد تحویل بهمن ۹۷ به بعد جایگزین کرد.
نظرات
 
 
 
ابی 1397/8/23
به نظرم اول همت کنن پلاستیک کارت ملی رو تولید ملی کنن که بی هویت نمونیم حالا تولیدقطعات پیش کش
Alireza 1397/8/23
تحریم نبودیم ماشین صفرتون هر چهارماه باید میرفت مکانیکی تازه با قطعه مونتاژی الان پس باید هرماه بریم حتما با این کیفیت قطعه سازیتون چندتا کشته بده این خودروهای جدید خدا میدونه
Genius 1397/8/23
دقیقا داستان 206های سال 90 به بعد اینبار برای لوگان و ساندروهای 97 به بعد تکرار میشه و فقط ظاهرشون ظاهر رنو خواهد بود اما باطنا آشغالی بیش نیستند!!
حمیدرضا 1397/8/23
تولید کنیدتا رنوازتون شکایت کنه بعد تو دادگاه محکوم بشید تا نهایت سرمایتونم به رنو بدید این شرکتو برای چند سال از تولید ماشین های اقتصادی نجات بدید
علیرضا 1397/8/23
ول کنه داستان نیستن
اگه میتونید از خودتون ماشین تولید کنید نه اینکه گند بزنید به کیفیت یه ماشین دیگه با تولید قطعات آشغال
مردم گول این حرفارو نخورید
اگه اینا قطعه تولید کنن و بتونن بفروشن دوباره L90 و ساندرو هم تا 40سال دیگه تولید می کنن میکنن تو پاچه مردم تازه با کیفیت یک دهم الان
وحید 1397/8/23
جاناااااااااااااا
فقط اینو کم داشتیم که اونم به دست توانمند متخصصین داخلی حل میشه!
ناصر 1397/8/23
حالامگه رنو ساندرو چه نوع آش دهان سوزی هست که تحویل دادن اصل یاجایگزینی آن تفاوتی داشته باشد اکثر ثبت نام کنندگان حتی مدت کوتاهی هم سوار آن نخواهندشد فقط برای حفظ سرمایه ثبت نام کرده اند که تفاوتی برایشان ندارد چوندمابه التفاوت کمتری خواهند پرداخت ودرزمان فروشذهم پول کمتری ازخریدار اخذ خواهند کرد اگر رنو ساندرو حداقل ایمنی کافی وزیبایی قابل قبول یاتجهیزات وآپشن های لازم درآن بود دلسوزی داشت ۲۰۶ بااینکه اطاق قدیمی دارد ولی ازساندرو زیباتراست ومحکم تر درتصادفات نشان داده است
علیرضا 1397/8/23
ملت رو فیلم کردن فقط ، همش نمایشه
امیر 1397/8/23
تجربه نشان داده هر خودرویی ایرانیزه شده با افت کیفیت شدید روبرو بوده
است.206 و سمند و تندر و....نمونه های عینی این قضیه هستند که با مشکلات
میفی در قطعات برقی و صفحه کلاچ و...روبرو هستند!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران