نگاهی به شرایط بازار و قیمت رنو تندر پلاس + جدول

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
تندر پلاس را می توان ناکام ترین محصول مونتاژی رنو در ایران لقب داد. شروع این پروژه مصادف بود با تحریم های خودروسازی که در سالهای 90 و 91، این صنعت را تحت تاثیر قرار دادند و تا سالها بعد همچنان تاثیر چشمگیری بر وضعیت فعالیت شرکت های کوچک و بزرگ داشتند. پس از آن که این تحریم ها لغو شدند و تندر پلاس به عنوان نسخه فیس لیفت شده رنو لوگان یا همان تندر 90 به خط تولید ایران خودرو آمد، بازاری که قرار بود این خودرو در آن خوش بدرخشد، در انحصار سدان های رنگارنگ و اقتصادی چینی قرار گرفته بود و کار را برای تندر پلاس سخت می کرد. در نهایت نیز تحریم های مجدد خودروسازی از راه رسیدند تا عمر تندر پلاس در خط تولید ایران خودرو بسیار کوتاه باشد. قیمت گذاری غیر رقابتی نیز دلیل دیگری برای عدم دست یابی این خودرو به موفقیت های در نظر گرفته شده بود و به صورت منطقی نیز، تولید یک خودرو و مدل فیس لیفت آن به صورت همزمان، کار معمولی در صنعت خودروسازی جهان نیست. در این سالها، تنها مزیتی که تندر پلاس می توانست برای خریداران نسبت به گزینه های چینی ارایه دهد، کیفیت ساخت و دوام بهتر نسبت به آنها بود. مشکل اصلی تندر 90 فرمان پذیری آن است که به سیستم فرمان قدیمی آن باز می گردد.

داشبورد تندر پلاس

داشبورد تندر پلاس

در حال حاضر نسخه های متعددی از این خودرو در بازار آزاد آگهی شده اند که البته همانند دیگر محصولات مونتاژی رنو در ایران، از مشکل عدم وجود تنوع رنگ رنج می برند. از نظر قوای فنی، تندر پلاس دقیقا مشابه تندر نود است و هیچ تفاوتی در این دو خودرو دیده نمی شود و تفاوت ها تنها به چهره ظاهری خلاصه می شوند. در حقیقت سعی بر آن بوده تا طراحی داخلی این خودرو، شبیه به مدل رنو ساندرو که نسبت به لوگان جدید تر و بروز تر بوده از آب در بیاید. هم اکنون در بازار، می توانید با بودجه ای بین 70 تا 130 میلیون تومان، یک تندر پلاس دنده ای یا اتوماتیک خریداری نمایید. در جدول زیر نگاهی به قیمت تندر پلاس های موجود در بازار می اندازیم:

قیمت تندر پلاس

قیمت تندر پلاس


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران