معرفی هیوندای Elevate؛ کانپستی عجیب کره ای ها با قابلیت قدم زدن

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
کمتر از یک هفته قبل بود که اولین تصاویر و اطلاعات در مورد هیوندای Elevate، کانسپتی با قابلیت قدم زدن در حین برگزاری نمایشگاه CES 2019 منتشر شد، حالا بیانیه خبری هیوندای، جزییات بیشتری از این خودرو خاص را بازگو می کند.
براساس ایده مهندسان هیوندای، Elevate می تواند اولین خودرو ترکیبی جهان باشد. معجونی از یک خودرو برقی با پلت فرم ماژولار و چرخ های مجهز به موتور با یک ربات بزرگ جثه با قابلیت قدم زدن که توانایی عبور از اشیایی با ارتفاع 1.5 متر را دارد. مهندسان هیوندای معتقدند که چنین ترکیبی می تواند معنای جدیدی را برای خودروهای آفرود و خارج از جاده ای ترسیم کند و استفاده های امدادی فراوانی را در مواقع بروز خطر، زلزله، آتش سوزی و امداد رسانی به خودروهای تصادفی داشته باشد. همچنین برای خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت نیز هیوندای Elevate بسیار کار آمد به نظر می رسد و می تواند به راحتی سرنشینان خود را به بالای پله های ورودی ساختمان برساند. البته هیوندای تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد قابلیت تولید انبوه چنین محصول عجیبی منتشر نکرده است اما آنچه واضح است اینکه پلت فرم نسبتا ساده خودروهای برقی در کنار قابلیت قرار دادن موتور درون فضای داخلی چرخ های می تواند دست طراحان را در مهندسی چنین خودروهای عجیب و جالبی بازتر کند.
نظرات
 
 
 
اسماعیل 1397/10/23
و ما کماکان مشغول تولید پراید 30 میلیون تومانی هستیم علی برکت الله....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران