هاچ بکی که قرار بود راهی بازار ایران شود؛ معرفی سیتروئن C3 فیس لیفت با طراحی عجیب

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سیتروئن C3، خودروی جذاب فرانسوی‌ها که باوجود تحریم‌های جدید صنعت خودروسازی، اما به لطف گروه خودروسازی سایپا مهمان بازار کشور شده است، در کشور چین یک نسخه فیس لیفت دریافت کرده است تا نیمه دوم عمر خود را در این کشور آغاز کند، اما سوال اینجاست که شرکت خودروسازی سیتروئن برای نسخه مخصوص چین خود که با کد اختصاصی C3-XR شناخته می‌شود چه تغییراتی در نظر گرفته است و باید منتظر ماند و دید که نسخه بین المللی سیتروئن C3 نیز تغییراتی دریافت خواهد کرد یا خیر.
اول از همه باید گفت که باوجود 4 سال فعالیت سیتروئن C3-XR در بازار چین که حالا شانس دریافت تغییرات از سوی شرکت سازنده را دریافت کرده است، در بخش فنی خود از همان موتور سابق استفاده می کند که دارای حجم 1.6 لیتری بوده و با استفاده از توربوشارژر می تواند خروجی قدرت 160 اسب بخاری داشته باشد که توسط یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک به سمت چرخ های محرک جلو ارسال می شود.

سیتروئن C3-XR

سیتروئن C3-XR


بیشترین تغییرات سیتروئن برای این اتومبیل، بخش ظاهری و همچنین بروزرسانی امکانات آن بوده است که در ظاهر می‌توان به رینگ های جدید 16 اینچی آلومینیومی، چراغ های جدید در قسمت عقب به همراه الگوی طراحی داخلی و خارجی مستطیل شکل، چراغ های جدید جلو و یکسری تغییرات دیگر برای قسمت جلوی اتومبیل اشاره داشت که نسبت به نسخه 2014 این اتومبیل که مخصوص برای بازار چین آماده شده است یک چهره پیشرفته‌تر دارد، اما این تغییرات ناهماهنگی بیشتری ایجاد کرده و از جذابیت کلی چهره و جدیت آن کاسته است.
از نظر امکانات و مولفه های طراحی داخل کابین هم شرکت سازنده یک صفحه نمایشگر جدید 9 اینچی با قابلیت اتصال به اپل کارپلی، میرور لینک و بایدو کارلایف اضافه کرده است و در کنار آن می‌توان به غربیلک فرمان جدید با یک طراحی ارگونومیک نسبت به نسخه اصلی و همچنین روکش‌های چرمی بر روی داشبورد، پنل های داخلی درب ها و همچنین صندلی های اتومبیل اشاره داشت که در 2 نوع رنگ بندی به مشتریان عرضه می شود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران