جزئیات طرح ترافیکی جایگزین زوج و فرد در تهران به تایید پلیس رسید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار داشت: طرح جایگزین زوج و فرد برای رینگ دوم محدودیت ترافیکی که به محدوده زوج و فرد مشهور است، با نظر پلیس و جلسات کارشناسی به تصویب رسید.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی افزود: بر اساس این طرح هر خودرو در هر فصل ۲۰ روز به صورت رایگان می‌تواند در این محدوده تردد کند و در مجموع ۸۰ روز در سال سهمیه تردد دارد. البته باید به این نکته اشاره کرد که سهمیه ۲۰ روز را باید در همان فصل استفاده کرد و قابل استفاده در فصول دیگر نخواهد بود.
سردار رحیمی درباره تردد خودروهای پلاک شهرستان‌های دیگر نیز گفت: این خودروها ۶۰ روز در سال سهمیه تردد دارند، یعنی به ازای هر فصل ۱۵ روز سهمیه تردد در محدوده زوج و فرد به خودروهای شهرستان‌های دیگر اختصاص داده شده است. وی در ادامه افزود: زمان اجرای این طرح سال آینده خواهد بود و جزئیات آن قبل از اجرا به اطلاع عموم خواهد رسید.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره تغییر در محدوده رینگ دوم، بیان داشت: با اجرای این طرح دیگر طرح زود و فرد معنا ندارد، اما هنوز برای تغییر در این محدوده تصمیمی گرفته نشده است.
نظرات
 
 
 
مهدی 1397/11/17
احتمالا بزودی محدوده زوج و فرد را به کل تهران گسترش میدن و هر فردی برای استفاده از خودرو باید عوارض یا مالیات بدهد.این مسخره بازیها که هر فردی ۲۰ روز و ۸۰ روز و غیره ..... مثل همیشه قصه گویی است.
محمد 1397/11/17
من یه سوالی دارم البته که خودم با وجود محدودیت بیشتر بشدت موافقم چون یکسری از مردم با بی فرهنگی و تردد با ماشین های تک سرنشین باعث ایجاد ترافیک و آلودگی در تهران و کلان شهرها میشن ولی چرا هزینه بیمه و عوارض خودرو کم نمیشه ؟؟؟؟
محمود 1397/11/17
یعنی مسئولین مملکت فقط میشینن و فکر میکنن که چجوری یک راهی پیدا کنن که مردم رو گرفتارتر کنن و جیب دولت رو پُر .
اون از وزارت صنعت که طی دو سال ، به اندازه بیست سال مردم رو بیچاره کرد ، و این هم از طرحهای مسخره شورای شهر و راهنمایی و رانندگی .
Genius 1397/11/17
اگه واقعا فقط میخواید ترافیک و آلودگی رو در تهران حل کنید برید جلوی ورود غربتیا به شهر رو بگیرید نه اینکه همه رو با یک چوب بزنید و رفت و آمد رو پولی کنید!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران