افت تولید کوپا در خط تولید ریگان خودرو + آمار تولید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
کوپا T210 یک کراس اوور دیگر چینی است که از سال گذشته، با همکاری مشترک ریگان خودرو و مجموعه شهر خودرو، وارد بازار ایران شد. نمونه غیر کوپه این خودرو نیز با نام زوتی T600 توسط سایپا به بازار معرفی شد، اما هنوز فروش آن آغاز نشده و پروژه ساخت این خودرو در سکوت خبری به سر می برد. کوپا T210 پس از چندین ماه و پس از رفع مشکل شماره گذاری، توانست به مشتریان تحویل داده شود و شاهد تردد این خودرو در خیابان ها باشیم. این خودرو را می توان رقیبی جدید و نه چندان شناخته شده برای کراس اوورهای شناخته شده این رده نظیر چری تیگو5 ، جک S5 و BYD S6 قلمداد کرد. با این حال، افزایش شدید قیمت این خودروها، که زمانی در محدوده 100 الی 120 میلیون تومان قرار داشتند، تاثیر منفی بزرگی بر میزان فروش آنها داشته است.
علاوه بر کاهش فروش، مشکلات ایجاد شده در تولید نیز عاملی مهمی هستند تا ریگان خودرو نتواند روزهای خوبی را در تولید کوپا سپری کند. مطابق آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در دی ماه گذشته، ریگان خودرو توانسته تنها 34 دستگاه کوپا تولید کند که نسبت به ماه قبل تر از آن، یعنی آذرماه با نرخ تولید 165 دستگاه، افت قابل توجهی در تولید را نشان می دهد. علاوه بر آن، از ابتدای سال جاری تا دی ماه گذشته، 1499 دستگاه کوپا T210 در ریگان خودرو به تولید رسیده است. قیمت این خودرو در بازار آزاد، بسته به تیپ و امکانات، هم اکنون رقمی بین 276 الی 370 میلیون تومان است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران