عملکرد کراس اوور های اسپرت بی ام و X3M و X4M + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
درست یک روز پس از انتشار تصاویر جاسوسی، شرکت خودروسازی بی ام و شاسی بلندهای اسپرت خود را معرفی کرد، یکی خودروی X3 M و دیگری X4 M که از لحاظ فنی و تجهیزات در یک سطح هستند و قرار است که از ماه آوریل امسال وارد خط تولید شده و در اختیار مشتریان قرار گیرد، اما در ادامه با خودروبانک همراه باشید تا شما را با جزییات فنی و تغییرات این دو خودرو آشنا کنیم.
پیش از پرداختن به جزییات، لازم است بدانید که خودروی شاسی بلند "بی ام و X3" برای اولین بار است که از سوی شرکت خودروسازی "بی ام و" بسته اسپرت M دریافت می‌کند، اما بی ام و X4 در سال 2016 میلادی آخرین بسته M خود را در قالب مدل M40i دریافت کرده است و حالا آمده تا قوی‌تر و جذاب‌تر از گذشته حاضر شود.
اول از همه در خصوص طراحی ظاهری، می توان تفاوت‌های دو مدل خودروی X3 M و X4 M با نسخه‌های استاندارد را نسبتا خوب توصیف کرد و حالا در قسمت جلو از جلوپنجره جدید با طراحی مشکی رنگ داخلی و همچنین یک مجموعه سپر کاملا جدید اشاره داشت که در اطراف آن ورودی‌های بزرگ هوا تعبیه شده است که در مجموع باعث شده یک چهره جسور و اسپرت بدست آید. در قسمت عقب نیز هر دو اتومبیل خروجی اگزوز 4 گانه دریافت کرده و در انتهای سقف X3 M و بر روی درب عقب X4 M یک باله جدید آیرودینامیکی نصب شده است.

شاسی بلندهای اسپرت بی ام و معرفی شدند

شاسی بلندهای اسپرت بی ام و معرفی شدند


در ظاهر می‌توان تفاوت‌های بسیاری میان دو خودروی شاسی بلند X3 M و X4 M پیدا کرد، اما در بخش فنی کاملا مشترک بوده و هردو اتومبیل از موتور 3 لیتری شش سیلندر توربودوقلو استفاده می‌کنند که باعث شده شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت 4.1 ثانیه وهمچنین سقف سرعت 280 کیلومتر برساعت با هدایت نیروی 473 اسب بخاری و گشتاور 598 نیوتن متری به سمت چرخ‌های محرک اتومبیل بدست آید که در مسیر انتقال این نیرو به سمت چرخ‌ها، جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک M استپ‌ترونیک نقش حیاتی ایفا می‌کند. برای مهار نیروی ارسالی به چرخ‌ها نیز شرکت سازنده دیسک‌های ترمز 395 میلی متری در جلو و دیسک‌های ترمز 370 میلی متر در عقب مورد استفاده قرار داده است.
این تمام ماجرا نیست و شرکت خودروسازی "بی ام و" برای کسانی که نیروی بیشتری از این دو خودرو می‌خواهند، نسخه Competition را آماده کرده است که از همان پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژر سود می برد، اما با یکسری ارتقا و اصلاحات نرم افزاری که با حفظ گشتاور 598 نیوتن متری، باعث می‌شود خروجی قدرت اتومبیل به مرز 503 اسب بخار رسیده و حاصل ارسال نیرو به سمت چرخ‌ها بدست آمدن شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت 4 ثانیه و رسیدن به سرعت 284 کیلومتر برساعت است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران