نگاهی به مشخصات تسلا مدل Y؛ کراس اووری آمریکایی برای پودر کردن رقبای اروپایی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
تسلا بالاخره پس از مدتها از کراس اوور کامپکت مدل Y رونمایی کرد. البته این خودرو زودتر از سال 2020 به بازار نخواهد آمد. این مدل از نظر کلاس و قیمت در رده ای پایین تر از مدل X قرار می گیرد به طوری که قیمت گران ترین نسخه ی آن 74500 دلار خواهد بود.
این رقم برای یک اس یو وی برقی رقم خیلی بالایی نیست ضمن اینکه تسلا مدل Y آپشن های خوبی نیز دارد. برخی آپشن های این خودرو شامل سیستم اتوپایلوت به قیمت 7 هزار دلار و تودوزی دور رنگ سیاه و سفید به قیمت 1000 دلار هستند.

تسلا مدل Y

تسلا مدل Y

قیمت پایه ی مدل پرفورمنس این خودرو در نسخه ی 5 نفره 55700 دلار است. این مدل شتاب صفر تا صد 3.5 ثانیه دارد و با هر بار شارژ می تواند 450 کیلومتر را طی کند. اما برای کسانی که خودروی ارزان تری بخواهند مدل استاندارد رنج نیز عرضه می شود که فاقد سیستم چهارچرخ محرک بوده و 370 کیلومتر برد دارد.

تسلا مدل Y

تسلا مدل Y

این نسخه از بهار 2021 به قیمت 39 هزار دلار عرضه خواهد شد. مدل بعدی به قیمت 42 هزار دلار، لانگ رنج نام دارد و به صورت دیفرانسیل عقب و با برد 480 کیلومتر عرضه خواهد شد. شتاب صفر تا 100 این مدل 5.5 ثانیه است.
با توجه به مشخصات و قیمت این خودرو و طوقانی که تسلا مدل 3 در بازار خودروهای سدان به راه انداخته است، به نظر می رسد که مدل Y نیز شانس بالایی برای موفقیت در برابر رقبای بنزین سوز و اروپایی خود خواهد داشت.
برچسب ها:
نظرات