احتمال افزایش قیمت خودرو در سال آینده

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بازار خودرو کشور بسیار پیچیده بوده و پیش‌بینی در آن مشکل است، اما با بررسی برخی مولفه‌ها این احتمال وجود دارد که از اردیبهشت سال آینده قیمت خودروها دست‌خوش تغییر شود. این تغییر قیمت‌ها ابتدا در خودروهای داخلی و سپس در بخش وارداتی خواهد بود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از اخبار خودرو، عواملی که در بخش خودروهای داخلی ممکن است روی قیمت‌ها تاثیر بگذارند عبارت است از افزایش نرخ ارز، مشکلات نقدینگی،کاهش واردات قطعه، کمبود قطعه و عدم تولید برخی از قطعات و کاهش تقاضا به دلیل افزایش قیمت‌ها خواهد بود که در دو بخش نمایان خواهد شد. بخش اول در کارخانه به دلیل کاهش تولید، افزایش هزینه‌های سربار، افزایش قیمت تمام شده و سرشکن نشدن هزینه‌های ثابت تولید خواهد بود و بخش دوم در بازار به دلیل روانی، نقدینگی سرگردان و دلالان است. در بخش وارداتی‌ها هم عواملی مانند پرداخت مابه‌التفاوت ارزی، افزایش تعرفه‌ها، کاهش تقاضا و افزایش نرخ ارز باعث تغییر قیمتی این خودروها خواهد شد. همچنین تبدیل خودورهای وارداتی به کالاهای سرمایه‌ای، آثار روانی و سرمایه‌های سرگردان موجب التهاب در بازار خودروهای وارداتی خواهد شد.
نظرات
 
 
 
teo 1397/12/26
بچه جان اینقدر برای بهم زدن جو بازار و خوشحالی ارباب دلال ت متن های چرند ننویس !
ایرانی 1397/12/26
من که یکسال صبر کردم بازم صبر می کنم و نمی خرم انقدر نمی خرم تا قیمتها اصلاح بشه از بی ماشینی که نمی میرم. نه به خرید جنس گران
مصطفی 1397/12/26
علی برکت ا...
مهدی 1397/12/26
تحلیلتون دقیقا برعکسه. وقتی ماشین وارداتی قطعه اش نباشه مردم مگه مجبورند وارداتی بخرند. همونهایی که الان دارند ماشینشون رو تبدیل به پول نقد می کنند. وقتی فشار اقتصادی بیاد مردم نمی تونند گلگیر ماشین بخورند ماشین به چه کارشون میاد؟ماشین های وارداتی همین الان هم قیمتشون گرونه دیگه چقدر باید گرون بشه بازار باید قفل قفل بشه هنوز جا داره؟؟؟ اصلا ماشینها 200 درصد گرون بشه کو خریدار دولت فقط امید بسته به درامد از فروش خودرو یادمون نرفته که نعمت زاده وزیر صنعت مردمی که به کمپین نخریدن خودروی صفر پیوستند را ضد نظام و انقلاب می خواند .وزارت صنعتی که خودش تعیین قیمت کنه خودش بازرسی کنه تو خود حدیث مفصل بخوان
آیدین 1397/12/26
یه جوری تیتر زدی «احتمال افزایش قیمت خودرو» انگار تا الان قیمت خودرو روند کاهشی داشته!!!
///mahdispd 1397/12/26
بازار از ماشین اشباع شده. همه فروشنده هستن. الان ک دم عیده قیمتا داره میاد پایین. بعده عیدم بیشتر میاد پایین
هرکسم ازین پیش فروشا ماشین بخره الان ضرر میکنه
مهرداد 1397/12/26
سال 98 هم اگه از امسال بدتر نباشه بهتر نيست .
رضا 1397/12/26
آقا شما نمی خواد پیش بینی کنید، دیدی قیمت ها ثابت مونده باز اومدید تیتر زدی ملت قحطی زده رو تحریک کنید دوباره برن صف بکشند آشغال هاتونو بخرند!!!
هپروت یاب 1397/12/28
نویسنده گرامی کامنتها را ببین و متوجه شو که فقط دروغ گفتن و در رویا فرو بردن انها را ارام میکنه اما وقتی واقعیت را میگی همه طلبکارت می شوند و شما را به هزار و یک جرم متهم میکنند دوستان از سال دیگه هر ماشینی بخری اشانتیون یک پراید هم بهتون میدن اینقدر اوضاع خوبس و ارزونیس:)))))
امیر 1397/12/29
اصلاشک نکنیدسال اینده خودرودوباره گرون میشه اگرگرون نشه خودروسازهاکلی ضررمیکنن خودروسازی اولین ومهمترین صنعت داخل ایران است به همین دلیل کل کشورازطریق تولیدخودرواداره میشود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران