ریویان R1T بزرگ ترین باتری های جهان را خواهد داشت

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت نوپای "Rivian" که دلیل پیدایش آن برای توسعه و تولید ماشین های تمام الکتریکی بوده است، آذرماه سال گذشته موفق به حضور در جدیدترین دوره از نمایشگاه بین المللی لس آنجلس آمریکا شد و در این نمایشگاه اولین محصولات تمام الکتریکی خود را معرفی کرد که مهم ترین محصول این شرکت می تواند یک خودروی پیکاپ تمام الکتریکی تحت عنوان R1T باشد که حالا با انتشار جزییات بیشتر از آن می توان گفت که این خودروی پیکاپ الکتریکی دارنده بزرگ ترین پکیج باتری خودرو در جهان خواهد بود.
R1T، یکی از 2 محصول این خودروساز آمریکایی در نمایشگاه بین المللی لس آنجلس آمریکا بود که در قامت یک خودروی پیکاپ ساخته شده و به همراه خودروی شاسی بلند تمام الکتریکی R1S رونمایی شد. یکی از مهم ترین ویژگی های این خودروی پیکاپ، فضای ذخیره سازی آن خواهد بود که به دلیل نبود پیشرانه بزرگ درون سوز، برای کاربران خود یک فضای بار سرپوشیده در قسمت جلوی اتومبیل فراهم می کند که حجم آن قابل قبول بوده و به میزان 350 لیتر خواهد رسید. از ابعاد کلی اتومبیل هم می توان به طول کلی 5475 میلی متر ، عرض 2015 میلی متر با احتساب آینه های جانبی، ارتفاع کلی 1815 میلی متر و همچنین فاصله بین دو محور 3450 میلی متر اشاره داشت که فضای مناسبی در قسمت بار اتومبیل و همچنین فضای مناسبی برای نشستن 5 سرنشین بزرگسال در داخل کابین ایجاد کرده است.

ریویان R1T

ریویان R1T


خودروی R1T بسیار بیشتر از یک خودروی پیکاپ سازگار با محیط زیست است. این خودرو در قوی ترین مدل خود چهار موتور الکتریکی بسیار قدرتمند داشته و می تواند گشتاور بسته به انتخاب باتری بین 560 نیوتن متر الی 1120 نیوتن متر تولید کند و موضوع مهم تر از موتورهای الکتریکی، مجموعه باتری های اتومبیل خواهد بود که باعث شده این خودرو بزرگ ترین مجموعه باتری های جهان را به تعداد 7776 سلول مجزا داشته باشد.
شرکت Rivian برای مشتریان خود 3 پکیج مختلف باتری آماده کرده است که به ترتیب شامل مجموعه باتری های 105 کیلووات ساعت، 135 کیلووات ساعت و در نهایت شامل 180 کیلووات ساعت می شود که با انتخاب هریک از آنان می توان به سرعت بسیار خوب 201 کیلومتر برساعت رسید، ولی خب موضوع مهم تر محدوده حرکت اتومبیل خواهد بود که تفاوت اصلی را با انتخاب مجموعه باتری های متفاوت اتومبیل نشان می دهد.

ریویان R1T

ریویان R1T


اول از همه با انتخاب مجموعه باتری های 105 کیلووات ساعت، با یکبار شارژ کامل باتری ها می توان تا حداکثر محدوده 370 کیلومتر رانندگی کرد و سرعت اتومبیل در عرض 4.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر برساعت خواهد رسید. اما اگر به دنبال سریع ترین نسخه هستید، انتخاب شما مجموعه باتری های 135 کیلووات ساعت خواهد بود که هم قدرت خوبی دارند و هم وزن کمتری نسبت به مجموعه باتری های 180 کیلووات ساعت خواهد داشت، به همین دلیل شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت اتومبیل به چیزی حدود 3 ثانیه خواهد رسید.
باتری های 135 کیلووات ساعت می تواند محدوده حرکت 482 کیلومتر با یکبار شارژ کامل داشته باشند، ولی باتری های 180 کیلووات ساعت اتومبیل به شما اجازه دسترسی به محدوده حرکت بیش از 643 کیلومتر را خواهند دارد و شتاب اتومبیل هم در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته و برای شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت اتومبیل زمان 3.2 ثانیه گزارش شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران