شرایط استفاده از تخفیف نرخ طرح ترافیک

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به این نکته که طرح زوج و فرد کارایی لازم خود را برای کنترل آلودگی هوا و کاهش ترافیک از دست داده بود، شورای عالی ترافیک طرح کنترل آلودگی هوا را جایگزین طرح زوج و فرد کرده و طرح کاهش از ابتدای تیر ماه سال جاری اجرایی شد. طرح کاهش در تمام روزهای سال به استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ و پنجشنبه ها از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳ اجرایی می شود.
لازم به ذکر است عوارض طرح مذکور نصف عوارض طرح ترافیک بوده و تمامی خودروهایی که تمایل به ورود به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا را داشته می بایست در سامانه تهران من ثبت نام کرده و با شارژ حساب شهروندی خود عوارض تردد خود را پرداخت نمایند. یک فرصت یک ماهه نیز برای پرداخت عوارض تردد در این محدوده در نظر گرفته شده است.
به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، خودروهای پلاک تهران بدون در نظر گرفتن از زوج یا فرد بودن پلاک شان در هر فصل ۲۰ روز و خودروهای پلاک غیر تهران در هر فصل ۱۵ روز می‌توانند به صورت رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا یا حلقه دوم تردد کنند. سهمیه مذکور قابل انتقال به فصول دیگر نبوده و تردد بیش از سقف مجاز مشمول پرداخت عوارض خواهد شد.
با توجه به گفته های پورسیداقایی ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا به ازای هر واحد مسکونی یک خودرو، امکان برخورداری از تسهیلات مشخصی را دارند که البته لازمه ی بهره مندی از این تسهیلات ثبت نام در سامانه تهران من و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک به همراه مدارک سکونت (سند مالکیت یا اجاره نامه)، قبض عوارض نوسازی و پسماند است.
این تسهیلات شامل یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت ۸:۳۰ و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت ۱۷ و همچنین یک تخفیف ۵۰ درصدی عوارض برای تردد بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۷ است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران