ایربگ های میانی بزودی بر روی محصولات هیوندای، کیا و جنسیس عملیاتی می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در حوزه ایمنی صنعت خودروسازی، کمپانی هیوندای به سرعت در حال پیشرفت بوده و در چندسال اخیر چندین اختراع مهم در حوزه ایمنی بویژه ایربگ های ایمنی سرنشینان به ثبت رسانده است که نمونه آن را می توانیم ایربگ های مخصوص برای سقف شیشه ای بدانیم که هنگام تصادف بویژه چپ شدن اتومبیل باز شده و از پرتاب خرده شیشه به سمت سرنشینان و یا حتی پرتاب سرنشینان داخل کابین به بیرون از اتومبیل جلوگیری می کند، اما این تنها ایده هیوندای برای استفاده از ایربگ های بیشتر در اتومبیل نیست و چندی پیش هم دستاورد خود را برای ایمنی بیشتر سرنشینان داخل کابین معرفی کرده است.
چندی پیش از سوی کمپانی خودروسازی هیوندای، یک نوع جدید از کیسه هوای ایمنی معرفی شد که برای محافظت از سرنشینان جلو اتومبیل و یا حتی سرنشینان عقب میانی می تواند کاربردی باشد و در حفظ ایمنی آنان تاثیرگذار خواهد بود، به این صورت که هنگام بروز حادثه در قسمت میانی سرنشینان جلو باز شده و از پرتاب شدن آنان به اطراف و یا برخورد سر سرنشینان جلو به یکدیگر هنگام وقوع حادثه جلوگیری می کند. این کیسه هوا از کنار صندلی راننده باز شده و قسمت میانی را پوشش می دهد که جزییات آن را می توانید در تصویر زیر شاهد باشید.

ایربگ جدید هیوندای

ایربگ جدید هیوندای


این نوع ایربگ قرار است که در محصولات هیوندای، کیا و همچنین محصولات لوکس شرکت جنسیس مورد استفاده قرار گیرد و طبق گفته شرکت سازنده، با استفاده از فناوری های نوین موفق به طراحی و ساخت سبک ترین ایربگ جهان شده اند که به راحتی با فضای داخل صندلی به خاطر ابعاد کوچک خود تطبیق شده و به خاطر وزن بسیار کمی که دارد، تاثیری در افزایش وزن اتومبیل و تبعات آن نخواهد داشت. جالب است بدانید که شرکت خودروسازی هیوندای ادعا می کند وزن این کیسه هوای ایمنی تنها 500 گرم است و به راحتی درون صندلی اتومبیل قرار می گیرد.
طبق آمار انجمن تولید کنندگان اتومبیل اروپا، خسارت ثانویه ناشی از برخورد سرنشینان جلو به یکدیگر هنگام وقوع حادثه و یا پرتاب و برخورد با قسمت های محکم داخل کابین حدود 45 درصد کل تصادفات را تشکیل می دهد و حالا با استفاده از این فناوری، هیوندای امیدوار است که بتواند 80 درصد صدمات ناشی از برخورد سرنشینان جلو اتومبیل به یکدیگر را کاهش دهد و در حفظ ایمنی سرنشینان محصولات خود تاثیرگذار باشد.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/6/30
ای بابا بازم که از رو پراید کپی کردن. خجالتم خوب چیزی. برید خودتون یکم خلاقیت داشته باشید.
مرسی اه
zak2012 1398/6/31
و خاک بر سر لگن سازهای ما

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران