38 قطعه موتور و گیربکس محصولات سایپا ایرانی شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
در نتیجه پویش ملی بومی سازی قطعات خودرو شرکت خودروسازی سایپا توانست به کمک شرکت مگاموتور ۳۸ قطعه مربوط به موتور، گیربكس، اكسل و EMS محصولات تولیدی خود را داخلی‌سازی کند.
به نقل از اقتصاد آنلاین، این قطعات داخلی سازی شده شامل مجموعه دنده برنجی خودرو، واشر سرسیلندر، دینام، رگولاتور و دریچه گاز، دیسك و صفحه كلاچ، سنسور اكسیژن، انژكتور، مدولاتور، مجموعه پلوس خودرو و چندین قطعه دیگر مربوط به قوای محركه می شوند.
به علاوه پروژه مربوط به داخلی سازی قطعات محصولات خانواده تیبا، خانواده پراید و وانت زامیاد نیز با پیشرفتی بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی همراه بوده و قرار است به زودی شرکت های تولید کننده داخلی قطعات محصولات تولیدی این خانواده ها را تولید کرده و نیاز محصولات گروه خودروسازی سایپا را بر طرف کنند.
با داخلی سازی قطعات مذکور به ازای هر دستگاه از محصولات خانواده پراید و تیبا ۲۹۰ یورو صرفه‌جویی ارزی برای گروه خودروسازی سایپا محقق می شود.
این داخلی سازی نیاز سایپا به واردات قطعات مذکور از بازارهای خارجی را از بین برده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران