خرید 117 میلیون برگه سهام یک شرکت قند توسط خودروسازان

سایپا و ایران خودرو در اقدامی عجیب سهام کارخانه ای که در دوماه اخیر 4 میلیون فروش داشته را 500 درصد افزایش دادند.
شرکت رایان سایپا زیرمجموعه خودروسازی سایپا و شرکت سلیم از زیرمجموعه های خودروسازی ایران خودرو، سهام شرکت قند ثابت خراسان را خریداری کرده اند. این دو شرکت در مجموع 117 میلیون برگه سهام خریده اند. این اتفاق در حالی رخ داده که این شرکت در دوماه گذشته تنها 4 میلیون تولید و فروش داشته، اما حباب سازی این دو شرکت خودروسازی باعث شده سهام این شرکت در 6 ماهه امسال 500 درصد رشد کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فرهیختگان، نکته دیگر در این موضوع، خریداری سهام سایپا در این کارخانه قند توسط رقیب خود یعنی ایران خودرو است. شرکت سلیم از زیرمجموعه های ایران خودرو و عضو اصلی هیات مدیره ایران خودرو،در حالی اقدام به خرید سهام شرکت قند ثابت خراسان و بخشی از سایپا کرده که خود از زیرمجموعه های تعاونی اعتباری کارکنان ایران خودرو بوده و این تعاونی اعتباری خود مجوزی از بانک مرکزی ندارد و غیرمجاز محسوب می شود.
نظرات
 
 
 
وجدان ژاپن 1398/7/22
دیدن لگن سازی صرف نمیکنه زدن تو کار قند و شکر کلا سایپا و ایران خودرو رو شخم بزنن غلات بپاچن به صرفه تره و آمار جمعیت هم بالا میره
افشین 1398/7/23
آیا این مصداق بارز کلاهبرداری توی روز روشن نیست؟ قیمت بی کیفیت ترین خودرو های دنیا هر روز بالا و بالاتر میره که آقایون با شرکت های زیر مجوعشون هر نوع فساد مالی که عشقشون میکشه انجام بدن اونم از جیب مردم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران