قیمت پراید و تیبا از اول آبان چقدر افزایش داشته است؟

یکی از خبرهای مهم صنعت خودروی کشور در این روزها می توان به ماجرای توقف خط تولید پراید و پژو 405 اشاره کرد. سایپا و ایران خودرو هر کدام برنامه مشخصی برای حذف این خودروها ارائه کرده اند و برای آنها جایگزین هایی نیز در نظر گرفته اند. اما صحبت حذف این دو خودرو باعث افزایش قیمت آنها در بازار شد. حال می خواهیم قیمت پراید و تیبا را از ابتدای آبان سال جاری تا به امروز بررسی کنیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، ابتدا به بررسی قیمت پراید می پردازیم. در اولین روز آبان ماه قیمت پراید 111 و 131 به ترتیب 47 و 42 میلیون تومان بود. این افزایش قیمت ها ادامه داشت تا در تاریخ 4 آبان قیمت پراید 111 به 48 میلیون و 500 هزار تومان و پراید 131 به 44 میلیون و 500 هزار تومان رسید. پس از آن قیمت ها تا چند روز به دلیل تعطیلی ها تغییر چندانی نداشت تا در تاریخ 12 آبان هر دو مدل خودرو 500 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کردند. در روزهای 15 و 16 آبان قیمت پراید 111 به 50 الی 51 میلیون تومان رسید و همین قیمت تیتر بسیاری از خبرها شد. در حال حاضر نیز قیمت پراید 111 در بازار 50 میلیون و 500 هزار تومان و پراید 131 با قیمت 47 میلیون تومان معامله می شود. پس با این آمار و ارقام می توان گفت که قیمت پراید 111 از ابتدای آبان تا کنون 3 میلیون تومان افزایش و پراید 131 در این مدت 5 میلیون تومان افزایش قیمت داشته اند.

قیمت پراید و تیبا از اول آبان چقدر افزایش داشته است؟

قیمت پراید و تیبا از اول آبان چقدر افزایش داشته است؟


حال قیمت تیبا را بررسی می کنیم. خودروی تیبا از سوی خودروسازی سایپا به عنوان جایگزین پراید معرفی شده است. قیمت این خودرو در ابتدای آبان 49 میلیون و 500 هزار تومان بود که پس از یک روز به 51 میلیون تومان افزایش یافت. قیمت این خودرو تا چند روز ثابت ماند تا در روز 12 آبان با افزایش یک میلیونی مواجه شد. در 16 آبان قیمت تیبا به 54 میلیون تومان افزایش یافت. در حال حاضر نیز قیمت تقریبی این خودرو در بازار 55 میلیون تومان است. پس می توان گفت که قیمت تیبا به نسبت پراید افزایش بیشتری را به خود دیده و در کمتر از یکماه ، 6 میلیون و 500 هزار تومان گران شده است.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/9/3
وقتی نظارت نباشه همین میشه هرکی به هرکی

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران