پیش بینی کاهش قیمت ها در بازار لوازم یدکی خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سیدمهدی کاظمی سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین نه تنها باعث افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو نشده، بلکه باعث رکود بیشتر این بازار شده است. ادامه این رکود در نهایت باعث کاهش قیمت ها خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار لوازم یدکی وجود ندارد، هرچند آینده این بازار نامعلوم است، اما آنچه که در بازار دیده می شود ثبات قیمت ها است. همچنین افزایش قیمت بنزین تاثیری در افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو نداشته است.
وی در ادامه افزود: از آنجایی که شکایات مربوط به گرانی، کیفیت و نظایر آن به اتحادیه گزارش می شود، اما تاکنون درباره افزایش قیمت لوازم یدکی گزارشی به اتحادیه داده نشده و این نشان دهنده آرامش در این بازار است. البته باید به این نکته مهم اشاره کرد که تنها عاملی که می توانند باعث افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو شود افزایش نرخ ارز است. در این شرایط واردکنندگان برای جلوگیری از ضرر، قطعات را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند. بنابراین اگر قیمت ارز افزایش یابد، قیمت لوازم یدکی نیز حدود 5 درصد افزایش خواهد یافت.
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات در ادامه بیان داشت: با وجود آرامش در بازار و عدم نگرانی بابت کمبود قطعه، اما رکود موجود در بازار باعث نگرانی فعالان بازار شده، زیرا با افزیش قیمت بنزین استفاده از خودرو کاهش می یابد. با وجود شرایط فعلی حتی پیش بینی کاهش قیمت لوازم یدکی وجود دارد، چرا که فروشندگان برای پرداخت بدهی های خود مجبور به فروش قطعات با قیمت کمتر خواهند بود. البته اگر سهمیه تاکسی ها مانند وانت بارها افزایش یابد، شاهد بهبود وضعیت خواهیم بود.
گفتنی است در شبکه های اجتماعی خبرهایی از افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو منتشر شده که البته هیچ منبعی نداشته است و صحت و سقم آن قابل تایید نبود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران