افزایش قیمت ها در بازار خودرو؛ نیمه آذر ماه

بازار خودرو در شرایطی به فعالیت خود ادامه می دهد که قیمت خودروها در بازار نسبت به روز گذشته افزایش قیمت را تجریه کردند. در بازار، قیمت محصولات سایپا نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت ماند، اما قیمت محصولات ایران خودرو بعد از یک روز روند نزولی دوباره به سمت صعودی حرکت کردند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از خبرآنلاین، قیمت خودرو ساینا با افزایش 100 هزار تومانی نسبت به روز گذشته به 62 میلیون و 400 هزار تومان رسید. تیبا صندوقدار با افزایشی 200 هزار تومانی با قیمت 57 میلیون و 200 هزار تومان معامله شد. قیمت تیبا2 بدون تغییر با قیمت 62 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش شد. قیمت کوییک دنده ای نیز 69 میلیون تومان قیمت خورد.
قیمت محصولات ایران خودرو نسبت به روز گذشته روند صعودی داشتند. سمند با افزایش یک میلیون و 600 هزار تومانی به 95 میلیون و 600 هزار تومان رسید و پژو جی ال ایکس78 میلیون تومان قیمت خورد. پژو پارس با 400 هزار تومان افزایش با قیمت 101 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد. رانا نیز با قیمت 87 میلیون و 600 هزار تومان رسید.
همچنین پژو 206 تیپ 2بدون تغییر قیمت 91 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. قیمت این خودرو در کارخانه 67 میلیون تومان است. پژو 206 تیپ 5 با قیمت 108 میلیون و 500 هزار تومان و مدل صندوقدار آن نیز با قیمت 107 میلیون تومان خرید و فروش شد.
قیمت دنا با افزایشی دو میلیونی به 127 میلیون تومان رسید. این خودرو رکود بیشترین افزایش قیمت در روز را داشت. قیمت دنا پلاس با افزایش یک میلیون تومانی با قیمت 141 میلیون تومان معامله شد.
نظرات
 
 
 
savarshoja 1398/9/14
پیش بینی می شد با افزایش قیمت بنزین قیمت کلیه خودروها کاهش یابد. گویا رفتار و نحوه عملکرد مردم با تبلیغات دولت همسو با کاهش قیمت خودروها نبوده قبل از گرانی بنزین قیمت سمند مدل EF7lX مبلغ 83 میلیون بوده و معامله این خودرو در بازار راکد بوده،
به عنوان مثال الان که بنزین گران شده قیمت سمند مدل فوق در بازار 96 میلیون تومان شده و حجم معاملات فقط مربوط به این مدل 30 برابر رشد داشته است. در حالی که در اکثر بازارهای جهان با افزایش قیمت سوخت به عنوان کالای مکمل خودرو ، قیمت خودرو سیر نزولی دارد.
نکته جالب هرچه قیمت کالا گرانتر شده ، خرید و فروش آن بیشتر شده و متقاضیان بیشتری برای آن وجود دارد که این اصل اقتصاد در هیچ یک از نظام های اقتصادی لیبرال یا آزاد، نیمه دولتی، نظام بازار آزاد بدون دخالت دولت ، انحصاری و ... دیده نمی شود.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران