بازار قطعات یدکی، دردسری جدید برای صاحبان وسایل نقلیه خارجی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با لغو قراردادها به صورت یک طرفه توسط شرکای خارجی، ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر وسایل نقلیه خارجی مشکلات زیادی را برای خریداران این دسته از خودروها به وجود آورده است و بر همین اساس صاحب یک خودروی خارجی برای تعمیر خودرو باید دردسرهای زیادی بکشد تا موفق به تامین قطعه و یا تعمیر آن شده و بتواند بار دیگر از وسیله نقلیه خود استفاده کند. حال پس از ممنوعیت واردات، عدم همکاری شرکت های خودروسازی با نمایندگی های داخلی، افزایش شدید قیمت ها و بسیاری از مشکلات دیگر، حال می توان دردسرهای تامین و خرید قطعات یدکی وسایل نقلیه خارجی را بخش جدیدی از مشکلات برای خریداران این دسته از وسایل نقلیه دانست.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، شرایط برای خودروهای چینی در بازار کشور به مراتب بدتر از سایر خودروهای وارداتی گزارش شده و گفته می شود که کمبود قطعات یدکی آنان در بازار داغ شده و فروشندگان برای عرضه قطعات یدکی آنان قیمت های مختلفی به خریداران ارائه می دهند. در حال حاضر هم برخی از واردکنندگان خودروهای چینی برای صرفه اقتصادی خود ترجیح می دهد تا بجای واردات قطعات یدکی اصل محصولات وارداتی خود، قطعات ارزان و فاقد کیفیت را به بازار عرضه کرده و سود بیشتری عاید خود کنند، به همین دلیل شاهد افزایش روز افزون مراجعین خودروهای چینی به تعمیرگاه هستیم. از طرفی دیگر هم شرکت های خودروساز چینی در تولید قطعات محصولاتشان در داخل کشور نیز سنگ اندازی می کنند و همین موضوع عاملی شده تا خودروسازان چینی بازار قطعات یدکی را به طور مستقیم در دست داشته باشند و گاهی اوقات برای تامین قطعه برخی از خودروهای چینی، مالکان لازم است که اتومبیل خود را برای مدت زمان طولانی در تعمیرگاه نگه داشته تا قطعه مورد نیاز آنان وارد کشور شده و به دست تعمیرکار برسد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران