اعلام زمان توقف تولید پراید و پژو 405

وحید مرندی معاون نظارت سازمان استاندارد در یک نشست خبری اظهار داشت: از سال 96 استانداردهای 85 گانه ارتقا پیدا کرد. این ارتقا در خودروهای داخلی در سه مرحله اعمال شد به نحوی که نخستین مرحله در دی ماه 96، دومین مرحله در دی ماه 97 و سومین مرحله اول دی ماه 98 اجرایی شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای جدید تولید 4 مدل خودرو متوقف خواهد شد. خودرو پژو 405 از اول تیرماه 99 دیگر مجوز تولید و شماره گذاری نخواهد داشت و فقط مجاز به تولید به صورت گازسوز آنهم برای استفاده تاکسی و محدود خواهد بود. علاوه بر پژو 405، خودروهای پراید 111، پراید 131 و پراید 132 نیز از تاریخ اول مردادماه 99 مجاز به تولید نخواهند بود.
وی درباره تکلیف خریداران خودرو که این روزها در پیش فروش شرکت های خودرو ساز شرکت می کنند، گفت: بعد از تاریخ های اعلام شده این محصولات به هیچ وجه تولید و شماره گذاری نخواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران