آخرین جزئیات طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تمام زیر ساخت های اجرای طرح رایگان گازسوز کردن خودرو های عمومی توسط وزارت نفت فراهم شده است .
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدقاسمی ده چشمه معاون مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی در خصوص طرح رایگان گازسوزکردن خودروهای عمومی گفت: «شورای اقتصاد با تصویب مصوبه ای درخصوص گازسوز کردن خودروها به وزارت نفت اجازه داده است، تا یک میلیون و464 هزار خودروی باری و مسافری که در ناوگان حمل و نقل فعالیت دارند به صورت رایگان گاز سوز کند.»
قاسمی ده چشمه در خصوص انجام این فرآیند افزود: «این طرح فقط برای خودروهای عمومی به صورت رایگان صورت می پذیرد و رانندگان دو هفته پس از ثبت نام در سامانه IRING.IR از طریق پیامک از محل گازسوز کردن خودروی خود مطلع می شوند.»
ده چشمه در ادامه بیان داشت: «فهرست کارخانه های مورد تایید برای تبدیل خودروی بنزینی به گازسوز تهیه شده است. با هفت شرکت برای بستن قرارداد در حال مذاکره هستیم تا 250 مرکز تجهیزات لازم خود را از آنها تامین نمایند.»
قاسمی ده چشمه در خصوص ظرفیت کارگاهها بیان داشت: «میزان گازسوز کردن خودرو های عمومی به ظرفیت کارگاهها بستگی دارد. این درحالی است که درحال حاضر در هرکدام از هفت کارخانه امکان تبدیل 15 هزار مخزن در ماه وجود دارد و قصد داریم این ظرفیت را تا پایان سال به 30 هزار مخزن افزایش دهیم.»
معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تصریح کرد: «با وجود قرار گرفتن مراکز مورد تایید بر روی سایت منتظر استقرار نیروهای استاندارد در مراکز اعلام شده جهت اجرای طرح هستیم.»
ده چشمه همچنین افزود: «جایگاههای مورد تایید در صورت صدور گواهی سلامت مشکلی ندارند. به گونه ای که متقاضیان  گازسوز کردن خودرو های عمومی باید یک کد رهگیری تحویل بگیرند که آن کد در سامانه درج می شود و بعدا در پلاک خوانها مورد قبول قرار می گیرد. علاوه بر این رانندگان باید به مراکزی مراجعه کنند که ناظر سازمان استاندارد حضور داشته باشد.»
قاسمی ده چشمه با اشاره به افزایش مصرف گاز سی ان جی پس از اجرایی شدن طرح سهمیه بندی بنزین ادامه داد: «مدیران نفتی پیش بینی کرده اند که مصرف گاز سی ان جی در کشور در بلند مدت وبا اجرای سیاستهای تشویقی و حمایتی به روزانه 24 میلیون متر مکعب افزایش یابد.»
ده چشمه در پایان افزود: «انجام این طرح به هیچ عنوان برای خودرو های شخصی رایگان نیست وبا اجرای طرح گازسوز کردن خودرو های عمومی هزینه کرایه ها نیز کاهش می یابد.»
نظرات
 
 
 
مرتضی 1398/10/30
۱۵۰۰۰ ماهانه یعنی با کم کردن جمعه ها روزی ۵۷۶ تا یعنی روزانه ۸ ساعت کاری از قرار ساعتی ۷۲ تا و دقیقه ای ۱/۲ ؟؟؟؟؟ سنگ سنگین علامت ...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران