افزایش مصرف LPG به عنوان سوخت خودروها

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بسیاری از مالکان خودروهای گاز سوز این روزها با گران شدن بنزین به سراغ کپسول‌های LPG رفته و از آن به عنوان سوخت خودرو استفاده می کنند.
به نقل از خبرگزاری فارس، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه نشست با روسا و اساتید دانشگاه‌ها در خصوص عرضه و نحوی مصرف گاز LPG عنوان کرد: «هر چه LPG عرضه می‌کنیم به عنوان سوخت خودروها مصرف می‌شود.»
وی توضیح داد: «در حوزه کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها که قطعا کم‌فروشی صورت گرفته است و اگر کسی در این حوزه تخلفی انجام دهد، شرکت پخش با آنها حتما برخورد می‌کند و جرایمی را در نظر گرفته است و حتی ممکن است آن جایگاه‌ها با قطع سوخت مواجه شوند. البته تا آنجایی که امکان داشته باشد ما به قطع سوخت عمل نمی‌کنیم چون برای مردم هم به خصوص در شهرهای بزرگ مشکلاتی را ایجاد می‌کند.»
وی در ادامه افزود: «بسیاری از مالکان خودروهای گاز سوز این روزها با گران شدن بنزین به سراغ کپسول‌های LPG رفته و از آن به عنوان سوخت خودرو استفاده می کنند. یعنی اگر یک کپسول را ۱۵ هزار تومان هم بخرند باز هم قیمتش معادل بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان می‌شود. الان اکثر مصارف LPG صرف سوخت خودروها می‌شود. ما الان حداقلی را تضمین کردیم که این LPG دست مردم برسد بعدش برای خودروها اگر لازم شد مصرف شود.»
زنگنه در پایان خاطر نشان کرد: «در حال حاضر هیچ گونه صادراتی در خصوص LPG گرم صورت نمی گیرد و همه میزان تولید این سوخت در داخل کشور مصرف می شود.»
گفته می شود که هر چه میزان عرضه سوخت LPG نیز افزایش پیدا کند بازهم مشکل کمبود آن حل نمی شود و همچنان مشاغل و کارهای روزانه وابسته به این سوخت مشکل خواهند داشت چرا که قیمت LPG نصف قیمت بنزین است و هرچه این ماده استراتژیک عرضه شود بازهم به عنوان سوخت خودروها مصرف می‌شود.
نظرات
 
 
 
Mosi 1398/11/10
یه تعدادی قبلا تانک ال پی جی وصل کردن ...تو این شرایط نصب هزینه سی ان جی ندارن..الااقل برای این تعداد گاز برسونید...خیلی مغازه دارها کپسول گران میخرن تا بتونن گرم بشن..اینجوری همه تعمییر کاران باید تو هوای سرد ببندن مغازه
ایرانی 1398/11/11
هروقت این مسئولین درباره قیمت کالایی اظهار نظر کردند معلومه میخاد گرون بشه . حالا هم واسه گاز ال می جی نقشه کشیدند.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران