سایپا رهام با نام دیگری به بازار عرضه خواهد شد؛ "شاهین" بجای رهام

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور، با پیشنهاد جمعی از پژوهشگران و فعالان محیط زیست موافقت کرد تا نام محصول جدید سایپا که پیشتر با عنوان "رهام" معرفی شده بود به "شاهین" تغییر کند.
به گزارش سایپانیوز، چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به "شاهین" تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند.
سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا "شاهین" نامگذاری شود.
شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP100 به شمار می آید و قرار است توليد انبوه آن از سال آينده آغاز شود.
سايپا توليد ۱۲ هزار دستگاه از اين محصول را براي سال ۹۹ برنامه‌ريزی كرده و می خواهد تيراژ توليد آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.
نظرات
 
 
 
مهدی 1398/12/7
سلام. مدیرعامل قبلی به دلیل اینکه پسر یکی از اقوام شان به نام رهام بود خودرو ملی را به این نام نهاد. حالا باید دید مدیر عامل جدید چه نسبتی با شاهین دارد و یا بلعکس!!!!!
بهداد 1398/12/7
من هم با این تغییر نام بسیار موافقم.
یعنی چی اسم آدمو رو وسیله میگذارن کجای دنیا این کا رو کردن؟!
بچه بره تو مدرسش بگه آغا اجازه رهاممون یکم مشکل داشت دیر کردم!
معلم هم بگو کدوم یکی بابات یا ماشینتون؟
افشین 1398/12/7
یعنی الان اگه اسم این ماشینو بزارن شاهین، شاهین ایرانی از خط انقراض نجات پیدا می کنه!!!؟؟؟
شاهین ایرانی اگه بفهمه اسمشو گذاشتن روی این ماشین قطعا زودتر منقرض میشه !
سعید 1398/12/8
فکر کنم قبلا همچین نامی برای خودروی دیگه ای بوده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران