کاهش شدید معاملات در بازار خودرو

بر اساس اعلام اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، ویروس ناخوانده کرونا بازار شب عید خودرو را بر هم زده و معاملات را تقریبا به صفر رسانده است . با توجه به اینکه عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت هاست، پس تا زمانی که تقاضا در بازار نباشد، روند قیمت خودرو هم کاهشی خواهد بود. به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، هر ساله در ماه های پایانی سال روند تقاضا برای خرید خودرو افزایش می یافت، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، بازار شب عید از نمایشگاه داردان و فروشندگان خودرو گرفته شد. وی می گوید که فروشندگان و نمایشگاه داران خودروهای خود را برای روزهای پایانی سال به منظور کسب سود بیشتر نگه داشته بودند، اما با خالی شدن بازار از خریدار، برخی از فعالان خرد درخطر ورشکستی قرار گرفته اند و حتی حاضرند خودرو خود را زیر قیمت بازاربه فروش برسانند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ادامه داد: نبود خریدار در بازار آن هم در روزهای پایانی سال موجب نگرانی دست اندکاران این بازار شده است. نگرانی اصلی این فعالان بازار خودرو تداوم وضعیت فعلی در سال آینده است. خالی شدن بازار از خریدار خودرو باعث شده برای خودروهای خود مشتری پیدا نکنند. در حال حاضر مشتریان حتی برای پرسیدن قیمت هم مراجعه نمی کنند و نمایشگاه داران در بهترین حالت به مشاوره تلفنی اکتفا کرده اند. این روزها نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا و خانه نشین شدن مردم، میزان معاملات تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده و می توان گفت اکنون هم میزان معاملات تقریبا به صفر رسیده است.
موتمنی در پایان تصریح کرد: تا زمانی که شیوع ویروس کرونا و نگرانی ها از بابت آن کم نشود، وضعیت بازار خودرو به همین صورت خواهد بود، چرا که بازار خودرو همیشه تابع عرضه و تقاضا بوده است، بنابراین تا زمانی که تقاضا وجود ندارد، روند کاهشی قیمت ها هم ادامه دارد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران