قیمت احتمالی سایپا شاهین چقدر خواهد بود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با تصمیم گروه خودروسازی سایپا، نام محصول جدید این شرکت از "رهام" به "شاهین" تغییر پیدا کرد و در روزهای گذشته نیز شاهد انتشار اولین تبلیغ ویدیویی این خودرو از سوی گروه خودروسازی سایپا بودیم. حال این سوال بوجود می آید که محصول جدید سایپا در سال 99 در چه محدوده قیمتی آماده عرضه به مشتریان خواهد شد که در این خصوص کارشناسان به سوال ما پاسخ می دهند.
فعالان بازار خودرو نه به صورت قطع، ولی معتقد هستند که به احتمال بسیار زیاد خودروی جدید "سایپا شاهین" چیزی بین 25 تا 30 درصد گران تر از خودروی "ساینا" وارد بازار خواهد شد. باتوجه به این شرایط، می توان این احتمال را داد که خودروی سایپا شاهین در کارخانه با قیمتی بین 140 تا 150 میلیون تومانی ثبت نام خواهد شد، هرچند فعالان بازار خودرو معتقد هستند که نرخ خودروهای کارخانه ای در سال 99 ممکن است براساس شاخص های کلان تغییر کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، بابک صدرایی به عنوان یکی از فعالان بازار خودروی کشور، معتقد است که محصول جدید سایپا احتمالا چیزی حدود 25 تا 30 درصد قیمت بیشتری نسبت به خودروی سایپا ساینا داشته باشد. با شیوع ویروس کرونا در کشور، دیگر شاخص های کلان هم مشخص نخواهد بود و آن چیزی که کارشناسان معتقد هستند، افزایش مجدد نرخ دلار در سال 99 بعد از تعطیلات است که می تواند منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار نیز شود. باتوجه به هزینه های تحمیل شده به خودروسازان در پی شیوع ویروس کرونا و همچنین احتمال افزایش نرخ دلار بعد از تعطیلات، ممکن است که شاهد تغییراتی در نرخ قیمت خودروهای کارخانه ای در سال جدید باشیم.

برای آشنایی بیشتر با سایپا شاهین و مطالعه پیشرانه و تجهیزات رفاهی این خودرو، می توانید به صفحه مشخصات فنی شاهین مراجعه کنید.
نظرات
 
 
 
میلاد 1399/1/9
یا نمیدونن قیمت ساینا چنده یا بلد نیستن درصد بگیرن، چجوری 25 تا 30 درصد بیشتر از قیمت ساینا میشه 140 150 .
این بیشتر از ضد در صد افزایشه
امیر 1399/1/10
لطفا کمی در ضرب و تقسیم بیشتر دقت بفرمایید: اگر قیمت ساینا را 75 میلیون تومان هم در نظر بگیریم، 30% آن میشود 25 میلیون تومان و قیمت احتمالی شما 100 میلیون تومان خواهد بود،(با توجه به اینکه طبق اعلام اولیه سایپا شاهین دنده دستی می باشد.) حال اینکه شما یا کارشناس مورد مشاوره از بالاتر بردن قیمت و ایجاد جو گرانی و اظهارنظر در مورد اقتصاد کلان کشور و قیمت ارز بعد از تعطیلات انقدر مطمئن سخن می گویند خود قابل تامل و بررسی است....
 • اپراهام 1399/1/11
  احتمالا قیمت ساینا دراینده رو جد نظر قرار دادند😂


  ولی اگه حساب کنیم قیمت کارخونه ۱۵۰ باشه بازار که واویلاس
رحمن 1399/1/10
بد بخت ها اگر توانستید یک خودرو بی نقص مونتاژ کنید که در توان ملت باشد.محال است.دست دزدی نمی‌گذارد کار جهادی کنید
 • علی 1399/1/14
  دمت گرم
خسرو 1399/1/11
درود . لطفا با گبربکس خود کار AMT هم تولید بشه برای استفاده معلولین . متشکرم
جعفر 1399/1/11
این تبلیغ هارو برای پولدارها بکنید ما الان با این درآمد از خرج خورد وخوراکمون بر نمیااییم البته بعید میدونم پولدار ها هم پول واسه این آشغال ها بدن خارجی باکیفیت سوار میشن که روز اول ماشینو نبرن نمایندگی تعمیر بدن
همش گرون میشه گرون میشه انگار نمیدونن حقوق مردم چند هست هزارتومان حقوق رو افزایش میدن 1 میلیون تومان جنس هارو گرون میکنن خدا از عواملش نگذره
صداقت 1399/1/11
کجاست وکلای'مردم'اخه'چندبرابرحقوق'بایدماشینی'بخریم'که'هیچ'کشوری'حاضربهخریداون'نیست
محمد نجفی 1399/1/11
سلام
یه سئوال اگه موتور تیبا باشه یعنی ۸ سوپاپه
 • احمد 1399/1/15
  موتور تیباست منتها حجم موتور ۱۶۰۰ و ۱۶سوپاپ کردن
سعید 1399/1/12
ریاضی ۰
توهم ۲۰

یا درصد رو بلد نیستی
یا قیمت ساینا رو نمیدونی
یا کلا فقط یه چیزی نوشتی که توام یه حرفی زده باشی.

منبع کارشناس هات رو بگو لطفا،
مام آشنا بشیم با این کارشناسان خبره
Mehrzad 1399/1/12
واقعا متاسفیم برا جامعه ای که خودروساز ها تابوت متحرک را با این قیمت بالا میدن دست ملت
 • رامین 1399/2/15
  واقعا متاسف باش برا ملتی که رحم به خودشون و قشر ضعیف نمیکنن تند و تند میرن ثبت نام میکنن به وحدانیت خدا ظهور صاحب زمان و قهر الهی نزديک است به همدیگه رحم کنید که لکه ننگی شدین برا مملکت با این دلال بازیاتون
احمد 1399/1/13
باسلام سال پیش دلار از۱۹تومان اومد ۱۱تومان خودرو ارزان که نشد گران شد حالا میگن دلار گران بشه ماشین گران میشه این چه جوریه آخه؟
سال۹۷ دلار ۱۸بودپراید ۴۵تومان سال۹۸دلار۱۱بود پراید۶۰تومان
توکلم به خدا 1399/1/13
الان فقط ۱۰درصد جامعه میتونن خودرو صفر بگیرن و تواناییش و دارن بخرن که اونها کلی پول دارن که نمیان این تیبایک با کمی تغییر شکل رو بگیرن میرن خارجکیشو میخرن ما هم مجبوریم همون پراید و دیگر خودروهای زیر مدل نود بگیریم بخدا ۷۰ درصد جامعه توانایی خرید بالای مدل ۹۰ ندارن میمونه ۲۰درصد اونها از قبل یعنی تو ارزونی خودرو داشتن که میتونن دوباره یه مقداری بزارن رو خودروشون دوباره خودرو صفر بگیرن
جامعه ما الان شکاف طبقاتی بیداد میکنه ۷۰درصد جامعه قشر فقیر ؛۲۰درصد متوسط، که فقط دخل و خرجشون بهم میخونه ؛ ۱۰درصد هم ثروتمند
بی سواد 1399/1/13
شما فقط سواد خواندن و نوشتن داری نکنه؟
یا شایدم کارشناس بازارتون حتی سیکل هم نداره که 30 درصد 60 میلیون رو برابر90 میلیون محاسبه میکنید!
یا نکنه ساینا (همون پراید تعویض اتاق شده) قراره بشه 110 تومن؟!
مصطفی 1399/1/13
شهر شلوغ شده .......حالا گاری سازا هم گاری رو 150 میلیون قیمت میکنن
عباس فضل الهی 1399/1/13
خاک بر سر ما ملت ایران.فقط همینو میتونم بگم.
سید ساسان 1399/1/13
قیمت گذاری سایپا و ایرانخودرو هم مثل کیفیت ماشیناشون مسخره ست😑
محمدرضا 1399/1/13
موتورش 8 سوپاپ توربو
نسبت ب خودرو خیلی موتور ضعیفی داره
قرار بود موتور برلیانس روش بذارن ک بخاطر تحریما نشد
امیدوارم ک خوب دربیاد و ب صرفه باشه
مهدی 1399/1/14
این قیمت گذاری فرمول داره که من به دستش اوردم

قیمت کارخانه ساینا ۵۶ میلیونه
من ۳۰/درصدش رو در آوردم شد حدود ۱۷میلیون بعد اومدم ۵۶ میلیون رو با ۱۷ میلیون جمع کردم شد ۷۳ میلیون
بعد اومدم جمع مبلغ رو ضرب بر دو کردم قیمت خودرو به راحتی به دست اومد

البته شد ۱۴۶ میلیون
که احتمالا چیزی حدود صد میلیون برای شرکت سود داشته باشه هر دستگاه
رضا 1399/1/14
قیمت بازار هم حدودا ۲۰۰میلیون به بالا خواهد بود
با این قیمت و با توجه به اینکه گیربکس دستی داره
توان رقابت نخواهد داشت
Genius 1399/1/15
سایپا با سه‌پیچ کردن رو موتور داغون کیاپراید و دستکاری های غیراصولی روی اون،کاری کرده آدم ۸۰ میلیون میده سایناش هم میخره میاد بین دوستا و فامیل همه بهش میگن اِ مبارکه پراید خریدی!!!حالا فکر کن ۱۴۰ میلیون بدی و این جمله رو بشنوی!!
امیر 1399/1/16
بخت ملت ایران برگشته که باید پول یه هیوندای سانتافه را بدن و آشغالهایی داخلی ایران خودرو و سايپا را بخرن و هر روز هم در نمایندگی برای خدمات گارانتی باشن .بعد هم ملاک قیمت گذاری خودرو قیمت کارخانه هست نه قیمت بازار که هر کس هر قیمتی دلش ميخواد میگه .مثلا قیمت کارخانه ای ساینا حدود 50 تومان هم که باشه این خودرو شاهین باید حدوداً 65 تومان قیمت بخوره .که البته تو بازار قیمت به دو برابر میرسه. چون طبق سیاست خود خودروسازان فروششون به صورت قطره چکانیه و همین باعث افزایش قیمت ميشه .
حامد 1399/1/16
سلام .دروغ پدر این مملکت و درآورده همش از خودکفایی تولید خودرو و خودرو ملی گفتن .با شروع تحریم ها معلوم شد همش دروغه .حالا کی مستحق امر به معرفه ؟؟؟؟؟ به جز موتور ال ۹۰ بقیه شون آشغاله پول زیادی به این لگن ها ندید
 • شوقی 1399/2/9
  دلال بازی و مافیا و سواستفاده و حرام خواری خودروسازها از یه طرف این مردمی هم که ما داریم قیمتش یه میلیارد هم باشه میخرند،تا یه چیزی گرون میشه هجوم میبریم بهش!!!!
مهدی نقابی 1399/1/19
شما در مطلب فرمودید قیمت کارخانه ایه شاهین حدود 30 درصد بیشتر از قیمت کارخانه ایه ساینا خواهد بود، خوب هم اکنون قیمت کارخانه ای ساینا حدود 60 میلیون تومان هست و اگر 30 درصد به آن بیفزاییم نهایتا میشود 80 میلیون یعنی قیمت کارخانه ایه شاهین باید حدود 80 میلیون باشد اون وقت شما چگونه در مطلبتونذمینویسید سایپا با قیمت 140 الی 150 میلیون تومان این خودرو را ثبت نام خواهد کرد؟ واقعا شما چطور آدمی هستین؟ یا ضرب و حساب بلد نیستی یا از افزایش قیمت خودرو حسابی سود میبری و واقعا من برات متاسفم. ضمنا بر فرض اینکه خودروسازان در سال جدید افزایش 15 درصدی قیمت خودرو هم داشته باشند، نهایتا قیمت ثبت نامی این خودرو بین 90 تا 95 میلیون خواهد بود، و من هنوز برام قابل هضم نیست که چطور شما برای خودتون قیمت تعیین کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمی هم به فکر قشر فرو دست جامعه باشید، ممنون.
مهدی نقابی 1399/1/19
شما در مطلب فرمودید قیمت کارخانه ایه شاهین حدود 30 درصد بیشتر از قیمت کارخانه ایه ساینا خواهد بود، خوب هم اکنون قیمت کارخانه ای ساینا حدود 60 میلیون تومان هست و اگر 30 درصد به آن بیفزاییم نهایتا میشود 80 میلیون یعنی قیمت کارخانه ایه شاهین باید حدود 80 میلیون باشد اون وقت شما چگونه در مطلبتونذمینویسید سایپا با قیمت 140 الی 150 میلیون تومان این خودرو را ثبت نام خواهد کرد؟ واقعا شما چطور آدمی هستین؟ یا ضرب و حساب بلد نیستی یا از افزایش قیمت خودرو حسابی سود میبری و واقعا من برات متاسفم. ضمنا بر فرض اینکه خودروسازان در سال جدید افزایش 15 درصدی قیمت خودرو هم داشته باشند، نهایتا قیمت ثبت نامی این خودرو بین 90 تا 95 میلیون خواهد بود، و من هنوز برام قابل هضم نیست که چطور شما برای خودتون قیمت تعیین کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمی هم به فکر قشر فرو دست جامعه باشید، ممنون.
مدیر 1399/1/21
لطفا بد نیستی و سواد درستی نداری چرت و پرت ننویس. ۲۵ یا ۳۰ درصد ساینا که نمیشه ۱۵۰ میلیون تومن.
محمد 1399/1/28
هدف این متن کاملا مشخصه، عادی سازی جو گرون شدن ساینا و دیگر محصولات سایپا و ایرانخودرو.
میگن چون قیمت نمایندگی کم هست باید با افزایش قیمت نیاز کاذب بازار رو از بین ببریم. نیاز کاذب ایجاد شده. لعنت بهتون که سودتون در نفهمیدنه.
لعنت به خودروسازی که ظرفیت پاسخگویی نیاز بازار رو نداره و از طرفی با مافیایی که داره جلوی واردات خودرو وایساده. امیدواردم قیامتی هم باشه.
مهدی 1399/2/8
به جای اینکه اعتراض کنیم هر محصول جدیدی که این اشغال سازها میدن بازار رو نخریم اون موقع به قیمت واقعی نزدیک خواهیم شد
علی 1399/2/16
یه جوری میگین هزینه های تحمیل شده به خودروسازان در اثر بیماری کرونا انگار تنها خودروسازا زیان دیدن که از جیب ملت باید جبرانشه عزیزم کل ملت متضرر شدن به خاطر کرونا تکرار کن کل ملت متضرر شدن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران