قیمت خودرو افزایش یافت؛ وزیر صنعت برکنار شد!

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، ریاست محترم جمهور چندی پیش با صدور حکمی "مهندس حسین مدرس خیابانی" را به عنوان سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. ریاست محترم جمهوری اسلامی با تاکید بر مواردی همچون توجه ویژه به جهش تولید در شرایط تحریم، افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل موثر برون سازمانی، بهره گیری از ظرفیت و آرای صاحب نظران در مدیرین بازار و تامین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل و همچنین کمک به صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار، مهندس حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

اگرچه بعد از انتشار نامه رضا رحمانی در خصوص شرایط فشار دفتر رئیس جمهور برای برکناری او و تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی منتشر شده، اما باز هم به نظر می رسد عدم موفقیت در کنترل بازار خودرو و حواشی زیاد و در نهایت افزایش قیمت خودروهای دو خودروساز بزرگ، انگیزه کافی برای رئیس جمهور در خصوص عزل وزیر صنعت بوده است.

متن این حکم به شرح زیر است:
جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی
براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می ‌نمایم.
انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌ های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل موثر با دستگاه ‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌ گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب ‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تامین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.
توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون ‌مداری، اعتدال ‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسالت دارم.
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران
نظرات