قیمت خودرو افزایش یافت؛ وزیر صنعت برکنار شد!

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، ریاست محترم جمهور چندی پیش با صدور حکمی "مهندس حسین مدرس خیابانی" را به عنوان سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. ریاست محترم جمهوری اسلامی با تاکید بر مواردی همچون توجه ویژه به جهش تولید در شرایط تحریم، افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل موثر برون سازمانی، بهره گیری از ظرفیت و آرای صاحب نظران در مدیرین بازار و تامین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل و همچنین کمک به صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار، مهندس حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

اگرچه بعد از انتشار نامه رضا رحمانی در خصوص شرایط فشار دفتر رئیس جمهور برای برکناری او و تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی منتشر شده، اما باز هم به نظر می رسد عدم موفقیت در کنترل بازار خودرو و حواشی زیاد و در نهایت افزایش قیمت خودروهای دو خودروساز بزرگ، انگیزه کافی برای رئیس جمهور در خصوص عزل وزیر صنعت بوده است.

متن این حکم به شرح زیر است:
جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی
براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می ‌نمایم.
انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌ های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل موثر با دستگاه ‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌ گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب ‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تامین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.
توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون ‌مداری، اعتدال ‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسالت دارم.
حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران