تعدیل نیروی 9000 نفری رولزرویس به دنبال شیوع ویروس کرونا

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شیوع ویروس کرونا در جهان، مشکلات زیادی برای صنایع کوچک و بزرگ بوجود آورده است و صنعت خودروسازی هم به عنوان یک صنعت بزرگ جهانی با مشکلات زیادی روبرو شده است. این اپیدمی منحوس تاکنون بسیاری از شرکت های خودروسازی را درگیر خود کرده و آنان را مجبور به تعطیلی موقت کارخانه های خود کرده است. نه تنها کارخانه های تولید اتومبیل، بلکه بسیاری از کسب و کارهای دیگر شرکت های خودروسازی را هم تحت تاثیر خود قرار داده است که در این خصوص می توانیم به شرکت رولزرویس و بخش تولید کننده موتور هواپیمای آن اشاره کنیم که شیوع ویروس کرونا و روبروساختن صنعت هوایی با یک بحران جدی، باعث شده تا این بخش از شرکت رولزرویس یک تعدیل نیروی گسترده برای جبران خسارت های خود انجام دهد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، کمپانی رولزرویس به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگ ترین تولید کننده موتور هواپیما در جهان که بخش قابل توجهی از نیاز شرکت های بوئینگ و ایرباس را تامین می کند، با شیوع ویروس کرونا و آسیب دیدن صنعت هوایی جهان، مجبور به کاهش فعالیت و همچنین اخیرا مجبور به تعدیل چندین هزار نفری نیروی کار خود شده است. در این خصوص منابع خبری مدعی هستند که شرکت رولزرویس حداقل 9000 نفر از کارکنان و پرسنل خود را اخراج و یا تعدیل کرده است.
مدیر ارشد اجرایی کمپانی رولزرویس در گفتگو با منابع خبری اعلام کرد که این اقدام و تعدیل نیرو، بخشی از تصمیمات و استراتژی ما برای هماهنگ شدن با تقاضای صنعت هوایی در آینده خواهد بود و از آنجایی که طی ماه های گذشته بخش قابل توجهی از خطوط هوایی غیرفعال شده اند و تقریبا هیچ پرواز بین المللی و مسافری صورت نگرفته است، مجبور هستیم تا ظرفیت های خود را به حداقل برسانیم و از کاهش نقدینگی و رشد هزینه های مازاد خود جلوگیری کنیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران