ایران خودرو و سایپا در طول دو ماه نخست سال 99 چه تعداد خودرو تولید کردند؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
باتوجه به آخرین آمار منتشر شده از میزان تولید خودروسازان، در مجموع گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو طی 2 ماه ابتدایی سال جاری موفق به تولید 109 هزار و 794 دستگاه خودروی مختلف شده اند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با رشد 1.3 درصدی همراه بوده است.
طبق این گزارش، گروه خودروسازی سایپا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری موفق به تولید 52 هزار و 646 دستگاه خودروی تیبا و پراید شده است که از این تعداد، معادل 21 هزار و 992 دستگاه آن خودروی تیبا بوده و همچنین 30 هزار و 654 دستگاه دیگر نیز مربوط به آمار تولید پراید توسط این شرکت خودروسازی می شود.
از طرفی دیگر گروه صنعتی ایران خودرو سهم بیشتر و متنوع تری از تولیدات خودروی کشور داشته و در طول 2 ماه گذشته، موفق به تولید 57 هزار و 148 دستگاه خودروی مختلف شده است که معادل 41 هزار و 702 دستگاه آن از خانواده پژو، تعداد 5479 دستگاه مربوط به خانواده سمند، تعداد 7950 دستگاه مربوط به خودروی دنا، 948 دستگاه خودروی رانا و همچنین تولید 1033 دستگاه آن مربوط به محصولات هایما می شود.
نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته نیز خانواده پژو با رشد تولید 56.7 درصدی، خانواده سمند با رشد تولید 97.5 درصدی و همچنین خودروی دنا با رشد 40.8 درصدی همراه بوده است، اما در مقابل خودروی رانا با کاهش 26.5 درصدی و محصولات هایما با کاهش 20.7 درصدی همراه بوده اند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران