مروری بر لوکسژن U6 به بهانه ورود این خودرو به بازار

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
نخستین بار و در جریان نمایشگاه خودرو تهران 1396، مصرف‌کنندگان ایرانی با برند تایوانی لوکسژن و کراس‌اوور لوکسژن U6 آشنا شدند. در آن زمان اعلام شد که شرکت آرمان موتور کویر قصد دارد تا محصولات این برند را به بازار کشورمان عرضه کند.
مدتی بعد و پس از اعلام ممنوعیت واردات خودرو نیز این شرکت از مونتاژ خودروهای لوکسژن در ایران خبر داد اما پس از آن هیچ‌گونه اطلاع رسانی در خصوص آینده خودروهای لوکسژن در ایران صورت نگرفت. بالاخره و پس از مدتی، امروز شاهد آن بودیم که شرکت آذویکو خودرو لوکسژن U6 و دانگ فنگ S50 را به عنوان جایگزین‌های ام جی 360 برای تحویل به مشتریان خود اعلام کرده است.
در ابتدا به مقوله جالب توجه کاربران یعنی قیمت می‌پردازیم. قیمت لوکسژن U6 از سوی آذویکو با توجه به امکانات و آپشن‌های آن حدود 700 الی 800 میلیون تومان برآورد شده است. این خودرو رقیبی برای کراس‌اوورهای متوسط بازار نظیر هاوال H2، جک S5 و چری تیگو 5 محسوب می‌شود و اعلام قیمت دوبرابری برای این خودرو، ممکن است به بازاریابی آن آسیب وارد کند.
البته نباید از یاد برد که لوکسژن U6 خودرویی مدرن‌تر از رقبای همرده خود است و با بهره‌گیری از تجهیزاتی همچون سانروف، درب صندوق برقی، دوربین 360 درجه، نمایشگر خودکار نقاط کور و سایر سیستم‌های چندرسانه‌ای که با همکاری شرکت HTC تدارک دیده شده‌اند، در حد و اندازه خودروهای وارداتی نیمه لوکس ظاهر می‌شود.

لوکسژن U6

لوکسژن U6

لوکسژن U6 در زمینه قوای فنی نیز قابل قبول ظاهر می‌شود و با بهره‌مندی از پیشرانه 1.8 لیتری توربوشارژر با توانایی تولید 177 اسب‌بخار، یکی از قدرتمندترین خودروهای مونتاژی بازار ایران محسوب می‌شود. چنین پیشرانه‌ای در کنار امکانات رفاهی و فناوری پیشرفته ساخت، لوکسژن U6 را به جایگزینی مناسب و خوش قیمت برای خودروهای وارداتی تبدیل می‌کند که مدت‌هاست از حضور آن‌ها محروم بوده‌ایم.
نکته جالب در خصوص قوای فنی لوکسژن U6 به شتاب 9.5 ثانیه‌ای آن مربوط می‌شود که بسیار بهتر از خودروهایی همچون کیا سورنتو و هیوندای سانتافه است و لوکسژن U6 را به رقیب قدرتمندی برای محصولات شناخته شده بازار تبدیل می‌کند. امیدواریم آذویکو بتواند عرضه لوکسژن U6 را در تیراژ مناسبی انجام دهد و البته مصرف‌کنندگان ایرانی نیز از محصول جدید تایوانی استقبال کنند تا شاید هوایی تازه در ریه‌های گرفته بازار خودرو ایران دمیده شود.
نظرات