تصادفات خسارتی تا سقف ۱۱ میلیون تومان نیاز به کروکی ندارد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر، تصادفات خسارتی تا سقف 11 میلیون تومان نیاز به کروکی ندارند.
به نقل از ایسنا، سرهنگ قدرت‌الله کشکولی در این خصوص توضیح داد: «روزانه تصادفات رانندگی مختلفی در معابر درون شهری و جاده های برون شهری اتفاق می افتد. در این تصادفات رانندگان باید در صورت امکان حرکت، وسیله نقلیه خود را به سمت راست راه هدایت کرده تا مسیر برای سایرین باز شود. رانندگانی که از کنار زدن وسیله نقلیه خود سر باز زده و سد معبر می کنند پس از حضور پلیس به علت سد معبر 30 هزار تومان جریمه خواهند شد.»
وی ادامه داد: «در صورتی که هر دو راننده دارای گواهینامه معتبر و مجاز بوده و هر دو خودرو زیان دیده و مقصر نیز دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر باشند و همچنین طرفین در خصوص فرد مقصر توافق داشته باشند نیازی به حضور پلیس و گزارش و کروکی نیست.»
گفته می شود شرکت های بیمه وظیفه دارند خسارت مالی وسایل نقلیه ای را که در زمان تصادف بیمه نامه معتبر داشته را تا سقف 11 میلیون پرداخت کنند. شرط دیگر این پرداخت عدم وجود اختلاف در خصوص مقصر تصادف است.
توصیه می شود رانندگان برای پیشگیری از به وجود آمدن اختلاف پیش از حرکت وسیله نقلیه خود از صحنه رانندگی عکس گرفته تا اگر در فرایند رسیدگی اختلافی به وجود آمد عکس مورد نظر به کارشناس مربوطه ارائه شود.
سرهنگ کشکولی در انتها خاطر نشان کرد «اگر امکان کنار بردن وسیله نقلیه دخیل در تصادف وجود نداشته باشند به جهت جلوگیری از وقوع تصادفات بعدی، رانندگان موظفند بانصب علائم هشدار دهنده ترافیکی در فاصله مناسب نسبت به ایمن سازی محل تصادف اقدام کنند.»
نظرات
 
 
 
امیرتارخ ماپار 1399/3/26
تکلیف اونایی که بیمه بدنه دارن و بیمه تا کروکی نباشه خسارت نمیده چیه؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران