ساماندهی بازار خودرو با اخذ مالیات و عرضه در بورس

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های بین المللی، شرایط صنعت خودروسازی را از هر زمان دیگری بدتر کرد و باعث شد تا میزان تولید خودرو با کاهش 50 درصدی در سال 98 همراه شده و در کنار آن، شاهد افزایش شدید قیمت ها در بازار و اختلاف بیش از 2 برابری آن نسبت به کارخانه باشیم که نتیجه آن تقاضای بیش از حد مشتریان برای خرید کارخانه ای و عدم توانایی خودروسازان برای پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار خواهد بود.
حال باتوجه به این شرایط، کارشناسان معتقد هستند که یکی از مهم ترین راهکارهای پیشنهادی به منظور ساماندهی به وضعیت کنونی بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا و اخذ مالیات از قیمت فروخته شده در بورس کالا و قیمت مصوب کارخانه است. به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، در صورت اجرایی شدن این راهکار و باتوجه به اینکه متوسط اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار آزاد به چیزی حدود 47 میلیون تومان می رسد و همچنین تولید خودرو در کشور به چیزی حدود 850 هزار دستگاه می رسد، در مجموع 40 هزار میلیارد تومان درآمد نصیب دولت خواهد شد که با در نظر گرفته هزینه 3 میلیارد تومانی برای نوسازی هر اتوبوس، با اجرای این طرح پیشنهادی می توان سالیانه 14 هزار اتوبوس فرسوده را نوسازی کرد که برابر با کل اتوبوس های فرسوده شهری در سیستم حمل و نقل عمومی کشور هستند.
نظرات
 
 
 
Romo 1399/3/30
جالبه همش از جیب مردم😅😅

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران