خیز دوباره قیمت خودرو در بازار، مصرف کننده واقعی قربانی همیشگی قیمت ها

در حالی که انتظار می رفت با کاهش قیمت دلار طی روزهای گذشته، قیمت خودرو در بازار هم شیب نزولی به خود بگیرد، اما اقدام اخیر شورای رقابت و افزایش شدید قیمت خودرو از سوی شرکت های خودروساز داخلی، نه تنها شاهد نزول قیمت ها در بازار نبودیم، بلکه باعث شده تا افزایش قیمت ها سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کند تا امید به کاهش قیمت ها رفته رفته از بین برود.

به گزارش خودروبانک و به نقل از دنیای اقتصاد، با شروع هفته جاری نرخ ارز روند نزولی به خود گرفت و درحالی که قیمت آن به مرز 26 هزار تومان رسیده بود، حال به کمتر از 21 هزار تومان رسیده است و پیش بینی می شود که این ریزش قیمت همچنان ادامه داشته باشد. حال باتوجه به سیر نزولی قیمت ارز در بازار، انتظار می رفت قیمت خودرو نیز که افزایش آن به پای افزایش قیمت ارز نوشته شده بود روند کاهشی خود را آغاز کند، اما شوک جدید و تصویب قیمت جدید کارخانه از سوی شورای رقابت، نه تنها کمکی به کاهش قیمت خودرو در بازار نکرد، بلکه در حال حاضر باعث شده تا افزایش قیمت خودرو سرعت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشد.

برخلاف افزایش قیمت های پیشین شورای رقابت، تاییدیه جدید آنان با گذشته فرق داشت و این بار شاهد جهش یکباره قیمت ها از سوی شرکت های بزرگ خودروسازی بودیم و این افزایش قیمت به شکلی بود که خودروی تیبا که حالا با توقف تولید پراید به ارزان ترین خودروی داخلی تبدیل شده است، یک شبه افزایش قیمت 17 میلیون تومانی را در بین محصولات سایپا تجربه کرد و یا خودروی پژو 206 تیپ 2 به عنوان یکی از محبوب ترین خودروهای بازار، افزایش قیمت 19 میلیون تومانی را تجربه کرده و طبیعی است که قیمت خودرو در بازار با یک جهش قابل توجه همراه شود.

پیش از این شورای رقابت تایید کرده بود که بازنگری خودرو به صورت فصلی انجام خواهد شد و شرکت های خودروسازی باتوجه به هزینه های تولید و تورم بخشی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، می توانند درخواست افزایش قیمت محصولات خود را هر 3 ماه یکبار اعلام کنند. حال با شروع فصل تابستان، صفحه جدیدی از کتاب قطور افزایش قیمت خودرو در کشور باز شده و مثل همیشه، مصرف کننده واقعی است که بیشترین ضرر را از افزایش قیمت خودرو می برد و اگر واقعا به یک وسیله نقلیه نیاز داشته باشد، لازم است که چندین میلیون هزینه بیشتر نسبت به چند روز گذشته برای خرید خودرو از کارخانه و یا بیشتر از آن برای خرید خودرو در بازار صرف کند، البته در صورتی که نرخ ارز دوباره هوس افزایش قیمت نداشته باشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران